Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πειράζει. Τελικά η λύση βρέθηκε με το κατέβασμα της ελληνικής ρομ στη microsd άλλου κινητού. Έβαλα τη microsd στη συνέχεια στο Redmi Note 4 και προχώρησα κανονικά την εγκατάσταση μέσω twrp. Όλα δειχνουν οκ!:)

 

αδερφε μιας κι εβαλες την ελληνικη.τι σου βγαζει στο antutu?θυμαμαι πριν λιγες βδομαδες ειχε 10 χιλιαρικα λιγοτερα απ την global stable!

τωρα?

εχει φτιαξει?

κανα λαγκ με την ελληνικη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αδερφε μιας κι εβαλες την ελληνικη.τι σου βγαζει στο antutu?θυμαμαι πριν λιγες βδομαδες ειχε 10 χιλιαρικα λιγοτερα απ την global stable!

τωρα?

εχει φτιαξει?

κανα λαγκ με την ελληνικη?

 

μελος που την εβαλε τωρα τελευταια, ειπε οτι εστρωσε, και δινει ιδιο σκορ με την official.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

αδερφε μιας κι εβαλες την ελληνικη.τι σου βγαζει στο antutu?θυμαμαι πριν λιγες βδομαδες ειχε 10 χιλιαρικα λιγοτερα απ την global stable!

τωρα?

εχει φτιαξει?

κανα λαγκ με την ελληνικη?

 

85842 μου βγάζει αν και δεν έχω δει κάποιο lag. Αυτό που με καίει τώρα είναι γιατι δεν έχω 4g με νodafone στην Κόρινθο, παρόλο που το έχω ενεργοποιημένο. Μάλλον δεν είμαι στην ίδια μπαντα με την εταιρεία....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ fireblade και lynch για τις απαντήσεις σας...

Λοιπόν... Ανακάλυψα θεματακι.. Όταν μιλάς στο τηλέφωνο και σε παίρνει κάποιος άλλος, αν κάνεις και βάλεις αναμονή τον πρώτο και να μιλήσεις στο δεύτερον, κόλλησε το σύστημα! Αν θυμάμαι μπορείς να επιστρέψεις να μιλήσεις στον πρώτο αλλά στον δεύτερο δε μιλάς ποτέ... Γενικά δεν λειτουργεί η αναμονή κλήσης... Έψαξα λίγο στις ρυθμίσεις και βρήκα τι πρέπει να επιλέξεις για να λειτουργήσει.. Αλλά.... Δείτε screenshot!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161024/54e88f979723a4b8688aed0abdec7de9.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161024/9204248d53c7a0d82fccc1af56171e49.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε επειδή το δοκίμασα επί τούτου δεν μου έκανε προσωπικά κάποιο "θεμα".

Μόνο κλασσικά ο περιορισμός της "συγχώνευσηε" αλλά αυτό οφείλεται στη WIND ;)

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση (το περιμένω το τηλέφωνο,δε το έχω ακόμα).

Παίρνει μία Micro sim και μία nano sim σωστά;

Εγώ λοιπόν έχω μια κάρτα για ομιλία και μία μόνο δεδομένα.

Παίζει ρόλο σε πιο slot θα μπουν ή μπορώ να δώσω σε όποια θέλω internet?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θέλω να σας κάνω μια γενική ερώτηση Ο ήχος του μεγάφωνου (δηλαδή όταν σας καλούν) είναι δυνατός;;; έπεισες είναι δυνατός και μέσω bluetooth;; επειδή το φλερτάρω έντονα φοβάμαι αυτό το θέμα γιατί σε ένα xiaomi mote 3G ο ήχος ήταν υπερβολικά χαμηλός για εξωτερικό περιβάλλον (εννοείτε ότι ήταν στο Μαξίμουν οι ρυθμίσεις) και όταν το σκάλισα μέσω του Engineer Mode (MTK) τον έκανα χάλια παραμορφωμένο…..:w00t:

Δεν θέλω να περάσω όλο αυτό το Γολγοθά και αποτέλεσμα να μην έχω… για αυτό ρωτώ αν είναι δυνατός ο ήχος……:!::lost:

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε επειδή το δοκίμασα επί τούτου δεν μου έκανε προσωπικά κάποιο "θεμα".

Μόνο κλασσικά ο περιορισμός της "συγχώνευσηε" αλλά αυτό οφείλεται στη WIND ;)

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς εγώ έχω θέμα! Δεν είναι τίποτα σπουδαίο αλλά υπάρχει. Έχω cosmote εγώ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση (το περιμένω το τηλέφωνο,δε το έχω ακόμα).

Παίρνει μία Micro sim και μία nano sim σωστά;

Εγώ λοιπόν έχω μια κάρτα για ομιλία και μία μόνο δεδομένα.

Παίζει ρόλο σε πιο slot θα μπουν ή μπορώ να δώσω σε όποια θέλω internet?

Σωστά ως προς τη sim

Δεν παίζει ρόλο που θα βάλεις τη sim που θέλεις για δεδομένα. Να ξέρεις όμως ότι αν θα πέσεις πάνω σε κάποιο συγχρονισμό δεδομένων ή ακόμα και στην περιήγηση ενδέχεται η δεύτερη γραμμή σου (sim) να σε καλούν και να δείχνει κατειλημμένη... Αυτό φυσικά γίνεται γιατί δεν είναι DUAL ACTIVE ;)

Γεια σας! Θέλω να σας κάνω μια γενική ερώτηση Ο ήχος του μεγάφωνου (δηλαδή όταν σας καλούν) είναι δυνατός;;; έπεισες είναι δυνατός και μέσω bluetooth;; επειδή το φλερτάρω έντονα φοβάμαι αυτό το θέμα γιατί σε ένα xiaomi mote 3G ο ήχος ήταν υπερβολικά χαμηλός για εξωτερικό περιβάλλον (εννοείτε ότι ήταν στο Μαξίμουν οι ρυθμίσεις) και όταν το σκάλισα μέσω του Engineer Mode (MTK) τον έκανα χάλια παραμορφωμένο…..:w00t:

Δεν θέλω να περάσω όλο αυτό το Γολγοθά και αποτέλεσμα να μην έχω… για αυτό ρωτώ αν είναι δυνατός ο ήχος……:!::lost:

Φίλτατε θα σου πω το εξής... Δουλεύω σε χώρο με πολύ φασαρία, λόγο ηλικίας έχω και μια υπερηφάνεια... :D και μπορώ να σου πω ότι από τις εκατοντάδες συσκευές που έχω αλλάξει θα την έβαζα στην πρώτη πεντάδα από θέμα, έντασης και καθαροτητας. (δουλεύω ένα HS3000 bluetooth)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

άσε τον συγχρονισμό,ας πούμε εγώ έχω ενεργά τα δεδομένα όλη μέρα,δεν ψάχνω για wifi.

Θα με δείχνει κατειλημμένο όσο σερφάρω,ή πάλι λέω χαζομάρες;:lol::lol:

Πάντως και το Lumia που έχω τώρα,Dual Stand-by είναι(όχι Dual Active) και το λειτουργώ έτσι όπως λέω.

Άρα κανονικά,δεν θα έπρεπε να έχει θέμα και το Redmi.

Mήπως κάποιος άλλος ξέρει να μας πει;

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν σου λέω για χρήση wifi αλλά για χρήση δεδομένων κινητής.

Σου γράφω για μια συγκυρία που μπορεί να γίνει...

Είναι ένας από λόγους που τουλάχιστον σε DUAL STAND BY συσκευές χρησιμοποιώ μια σιμ.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν σου λέω για χρήση wifi αλλά για χρήση δεδομένων κινητής.

Σου γράφω για μια συγκυρία που μπορεί να γίνει...

Είναι ένας από λόγους που τουλάχιστον σε DUAL STAND BY συσκευές χρησιμοποιώ μια σιμ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

για το wifi,σου έγραψα ότι δεν χρησιμοποιώ λόγω δεδομένων...

Και ξαναλέω,ότι τα κινητά που έχω τώρα(Lumia 640 XL+Lenovo P1m) είναι και αυτά dual stand-by και δεν έχουν πρόβλημα.

Γιατί να έχει το Xiaomi?

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σωστά ως προς τη sim

 

Φίλτατε θα σου πω το εξής... Δουλεύω σε χώρο με πολύ φασαρία, λόγο ηλικίας έχω και μια υπερηφάνεια... :D και μπορώ να σου πω ότι από τις εκατοντάδες συσκευές που έχω αλλάξει θα την έβαζα στην πρώτη πεντάδα από θέμα, έντασης και καθαροτητας. (δουλεύω ένα HS3000 bluetooth)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Βλέπεις είχα σοβαρό θέμα με το προηγούμενο τηλέφωνο xiaomi mote 3G και με το σκάλισμα με το πρόγραμμα για MTΚ ( Engineer Mode (MTK) έκανα τον ήχο χάλια… :ninja::cry:ευχαριστώ για την απάντηση σου και μπαίνω στην διαδικασία να το αγοράσω…..:D

Link to comment
Share on other sites

για το wifi,σου έγραψα ότι δεν χρησιμοποιώ λόγω δεδομένων...

Και ξαναλέω,ότι τα κινητά που έχω τώρα(Lumia 640 XL+Lenovo P1m) είναι και αυτά dual stand-by και δεν έχουν πρόβλημα.

Γιατί να έχει το Xiaomi?

Εάν δεν έχεις τότε ίσως και εδώ να μην έχεις.

Επειδή κατά περιόδους σε STAND BUY συσκευές είχα πρόβλημα με "χαμένες" κλήσεις (1sim προσωπική και 1sim εταιρική) απλά σου έγραψα ότι αυτός είναι ο λόγος έπειτα από "αρκετό" ψάξιμο το γιατί χάνω κλήσεις.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει αγοράσει κάποιος θήκη για το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

Θέλω να αγοράσω μια, γιατί όλο αυτό το διάστημα που το έχω, ανησυχώ μήπως και μου φύγει από τα χέρια μιας και γλιστράει πάρα πολύ.

Το κατάστημα που αγόρασα το τηλέφωνο έχει φέρει θήκες, αλλά είναι "κλειστές" και δεν μου αρέσουν.

Θα ήθελα σιλικόνης.

Αν κάποιος έχει αγοράσει ας μου προτείνει κάποιο κατάστημα, κατά προτίμηση να είναι στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα να βρεις λίγο δύσκολο.

Μια αναζήτηση στο ίντερνετ,ίσως βοηθήσει...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει παρατηρήσει κανείς αυξομείωσης στον ήχο κατά την διάρκεια των κλήσεων σε αυτόν που καλώ(μου έχουν πει σχεδόν όλοι όσους έχω πάρει τηλέφωνο). Τι μπορώ να κάνω για να διορθώσω το θέμα?

Έχω την 3giga ram έκδοση με miui 8.0.10.0 stable αγγλο/κινέζικη rom.

 

 

Edit.

Ξέχασα να αναφέρω πως το μικρόφωνο στην εγγραφή φωνής λειτουργεί άψογα.

Edited by pitolis
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο και δεν μου έχει κάνει κάποιος παράπονο (μιλάω και με τη συσκευή και με μπλε δόντι στην υπηρεσία).

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

εγώ το παρήγγειλα στις 20 και σύμφωνα με το tracking number,ακόμα δεν έχει φύγει,just saying.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλλους!εντος λίγων ημερών έχω και εγώ το τηλεφωνώ στα χέρια μου.παρα πολύ καλό για τα χρήματα του.το μόνο θέμα που με παραξένεψε η μπαταρία,παρόλο που έχει 4050 μάχ βλέπω γρήγορη πτώση της με ελαφριά χρήση.το κάνει και σε άλλους; δεύτερο φορτισμα από τα 20 στα 100.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση για την Global stable...

8.0.4.0 διορθώνει bugs...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...