Jump to content

iOS 10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πιο κάτω από αυτά έναν διακόπτη "άνοιγμα με άγγιγμα" Άνοιξε τον.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε συνέχεια προηγούμενη κουβέντας...

Σε iPhone 6s πήγα στις ρυθμίσεις εκει που λέτε και δεν άλλαξε ο τρόπος ξεκλειδωματος..!! :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε συνέχεια προηγούμενη κουβέντας...

Σε iPhone 6s πήγα στις ρυθμίσεις εκει που λέτε και δεν άλλαξε ο τρόπος ξεκλειδωματος..!! :mad::mad:

 

 

 

Έχεις περάσει τα δαχτυλικά σου αποτυπώματα; Κανονικά θα πρέπει να δουλεύει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

 

Χθες εφαγε ενα τρελο κολλημα το τηλεφωνο και δεν μπορουσα να κανω κλησεις, συνεχως εγραφε "η κληση απετυχε", να με καλεσουν δεν ειχα θεμα. Μετα απο πολλες επανεκκινησεις (5+) δεν καταφερα να το κανω να στρωσει. Εψαχνα να βρω τι μπορει να συμβαινει, το προβλημα λυθηκε (ισως και τυχαια) πραγματοποιοντας κληση με ανοιχτο το wifi.

 

Και για αλλη μια φορα ειχα το ιδιο προβλημα με το σκαλωμα που τρωει να μην κανει κλεισεις! :rolleyes:

 

Ουτε επανεκκινησεις, ουτε enable/disbale του fligh mode, ουτε να ανοιγοκλεισω το φορεα, ουτε τιποτα δεν το εστρωναν. Πηγα ρυθμισεις--> τηλεφωνο και επαιξα με την "αποκρυψη" enable/disbale που το βρηκα σαν λυση στο internet και καταφερε να παιξει!

 

Κατι το οποιο ειχα παρατηρησει τυχαια και στην προηγουμενη ενημερωση σε ios10 δεν παιζει η αποκρυψη, μου δειχνει αχνα με πρασινο οτι ειναι disable πρεπει να κανω ενα back να ξαναπαω στην επιλογη να γινει enable και αν ξανακανω back και μπω η επιλογη εχει ξαναγυρισει σε disable.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρατήρησα και κάτι άλλο. Όταν σε ένα σάιτ πατάω για να δω το τελευταίο ποστακι που έχει μπει δεν με βγάζει στο τελευταίο, αλλά στην αρχή του θρεντ. Ξέρει κανείς τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πάμε απο το κακό στο χειρότερο.Απο τοτε που ενημέρωσα το κινητο στην 10.1 και εκανα επαναφορα εχω προβληματα.Σημερα για 2η φορα η συσκευη κολλησε στο Apple Logo και εκανα επαναφορα.Παλι τα ίδια σήμερα έχω και μπαινω σε dfu mode.Εύχομαι μην χάσω τωρα δεδόμενα γιατι θα έχω θέμα.Είμαι πολυ απογοητευμένος απο τη συσκευή.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου εχω την 10.0.2 και σύντομα την 10.1, έχω το iphοne 6 και θέλω να κάνω jb για να έχω δυνατότητα του force touch μέσω cydia. Ωστόσο επειδή βλέπω ότι το θέμα με το jb έχει ατονίσει στο φόρουμ πείτε μου αν υπάρχει δυνατότητα για να έχω το cydia. Έχω ήδη εγκαταστήσει το cyhelper. ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές βελτίωσεις λέει (αλλά δεν θα το βάλω στο iPhone 6s plus μου)

 

 

Camera and Photos

Introduces Portrait Camera for iPhone 7 Plus that creates a depth effect that keeps your subject sharp while creating a beautifully blurred background (beta)

People’s names in the Photos app are saved in iCloud backups

Improved the display of wide colour gamut photos in the grid views of the Photos app

Fixes an issue where opening the Camera app would show a blurred or flashing screen for some users

Fixes an issue that caused Photos to quit for some users when turning on iCloud Photo Library

Maps

Public transport support for every major train, metro, ferry and national bus line in Japan, as well as local bus systems for Tokyo, Osaka and Nagoya

Sign-based public transport navigation including layouts of all underground structures and walkways that connect large stations

Fare comparison when viewing alternative public transport routes

Messages

New option to replay bubble and full-screen effects

Messages effects can play with Reduce Motion enabled

Fixes an issue that could lead to contact names appearing incorrectly in Messages

Addresses an issue where Messages could open to a white screen

Addresses an issue that could prevent the report junk option from displaying with unknown senders

Fixes an issue where videos captured and sent in the Messages app could be missing audio

Apple Watch

Adds distance and average pace to workout summaries in the Activity app for outdoor wheelchair run pace and outdoor wheelchair walk pace

Fixes issues that may have prevented Music playlists from syncing to Apple Watch

Addresses an issue that was preventing invitations and data to appear in Activity Sharing

Fixes an issue that was allowing Activity Sharing to update over mobile data when manually disabled

Resolves an issue that was causing some third-party apps to crash when inputting text

Other improvements and fixes

Improves Bluetooth connectivity with third-party accessories

Improves AirPlay Mirroring performance when waking a device from sleep

Fixes an issue where playback would not work for iTunes-purchased content when the Show iTunes Purchases setting is turned off

Fixes an issue where certain selfie apps and face filters used with the FaceTime HD Camera on iPhone 7 and iPhone 7 Plus did not display a live preview

Fixes an issue in Health where individual strokes are converted to separate characters when using the Chinese handwriting keyboard

Improves performance of sharing websites from Safari to Messages

Fixes an issue in Safari that caused web previews in tab view to not display correctly

Fixes an issue that caused certain Mail messages to be reformatted with very small text

Fixes an issue that caused some HTML email to be formatted incorrectly

Fixes an issue that in some cases caused the search field to disappear in Mail

Fixes an issue that could prevent Today View Widgets from updating when launched

Fixes an issue where the Weather widget sometimes failed to load data

Fixes an issue on iPhone 7 where Home Button click settings would not appear in search results

Fixes an issue that prevented spam alert extensions from blocking calls

Resolves an issue that could prevent alarm sounds from going off

Fixes an issue where audio playback via Bluetooth would cause the Taptic Engine to stop providing feedback for some users

Resolves an issue preventing some users from restoring from iCloud Backup

For information on the security content of this update, please visit this website:

https://support.apple.com/en-gb/HT201222

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πάμε απο το κακό στο χειρότερο.Απο τοτε που ενημέρωσα το κινητο στην 10.1 και εκανα επαναφορα εχω προβληματα.Σημερα για 2η φορα η συσκευη κολλησε στο Apple Logo και εκανα επαναφορα.Παλι τα ίδια σήμερα έχω και μπαινω σε dfu mode.Εύχομαι μην χάσω τωρα δεδόμενα γιατι θα έχω θέμα.Είμαι πολυ απογοητευμένος απο τη συσκευή.

 

Μήπως έχει κάποια ζημια το κινητό σου; Δεν υπάρχει πληροφόρηση για τέτοια θέματα, και συνήθως η Apple έχει γρήγορα αντανακλαστικά σε τέτοια περιστατικά...:worry:

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποια ζημια το κινητό σου; Δεν υπάρχει πληροφόρηση για τέτοια θέματα, και συνήθως η Apple έχει γρήγορα αντανακλαστικά σε τέτοια περιστατικά...:worry:

 

Δεν εχει καποιο θεμα.Γιατι και τις 2 φορες εκανα επαναφορα και λυθηκε.Χωρια οτι η συσκευη οτανα αναβαθμιζα εκαιγε και ειναι 3μηνων.Οποτε θεμα μπαταριας δεν υπαρχει,και κραταει μια χαρα. Εχει παρει και 2-3 πτωσεις απο 40-50εκατοστα.Δεν νομιζω να επαθε τιποτα.Εδω το προηγουμενο κινητο επαθε πτωση 1μιση μετρου με την οθονη στην οποια εβαλα tempered glass και θηκη.Η συσκευη δεν επαθε τιποτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βάλω το cydia χωρίς να κάνω jb όπως έχω δει απο την σελίδα cyduaonion.weebly.com που είδα στο YouTube? Κατεβάζει μια εφαρμογή δωρεάν και μετα απο ειανεκκινηση έχει το Cydia...
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση !

εαν παμε, ρυθμίσεις/ γενικα/ VPN/ προσθηκη VPN, εκει τι τυπους VPN σας εχει. εμενα εχει, L2PT, IPSEC, IKEv2.

οπου εχω κοιταξει στο νετ βλεπω οτι θα επρεπε να εχει και PPTP αλλα σε εμενα δεν το βγαζει !!!

Link to comment
Share on other sites

Το PPTP έχει καταργηθεί από τις επιλογές VPN, στο iOS 10 και macOS Sierra.

Λογικό άλλωστε μιας και πρόκειται για εντελώς ξεπερασμένο πρωτόκολλο.

 

https://support.apple.com/en-us/HT206844

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

νεα version της 10.1.1 (εχει διαφορετικο build number) διαθεσιμη μονο μεσω itunes. μολις εγκατασταθηκε στο 7plus και οπως γινετε προφανες δεν εχει καποια σημαντικη διαφορα, μαλλον διορθωση καποιων bugs
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί τα κάναμε μπάχαλο.

 

Συνάδελφος αγόρασε το 7 plus και το έστησε μόνη της. Όμως δεν έβαλε το yahoo Apple ID στην αρχή ούτε και στην εφαρμογή Mail. Ενεργοποίησε το App store σε δεύτερο χρόνο και από εκεί κατέβασε την εφαρμογή του Yahoo!. Στην εφαρμογή Mail έβαλε τον εταιρικό λογαριασμό Office 365 που έχουμε και έγινε το μπάχαλο. Έκανε εισαγωγή τις επαφές της και εγώ απέκτησα τον κατάλογό της.

 

Τι μπορούμε να κάνουμε ώστε να διαλέγει αυτή που θα αποθηκεύει επαφές; Της ενεργοποίησα το Apple ID και πέρασε κάποιες επαφές που έχει στο iPad της αλλά εξακολουθούν και μου έρχονται ότι νέο περνάει χειροκίνητα γιατί προφανώς το Office παίρνει προτεραιότητα. Προφανώς δε θέλω να κλείσω συγχρονισμό γιατί πελάτες και προμηθευτές πρέπει να πάνε στο εταιρικό email ώστε να έχουμε όλοι πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Aπο το τελευταιο update και μετα σε 2 διαφορετικα iphone 6s μολις περασει το 15% με 20% της μπαταριας οι συσκευες κλεινουν και ανοιγουν ξανα μονο οταν συνδεθουν με ρευμα σε φορτιστη... οπου και εμφανιζουν τα ιδια ποσοστα μπαταριας με πριν

 

Εκανα setup as new μεσω restore αλλα μια απο τα ιδια... Το εχει λυσει καπως κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Στην JB κοινοτητα υπαρχει μια εφαρμογη με το ονομα guest mode, που μπορεις να επιτρεψεις επιλεγμενα πραγματα να ανοιγουν οταν καποιος αλλος εχει το κινητο σου. Υπαρχει κατι αντιστοιχο στο app store;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Aπο το τελευταιο update και μετα σε 2 διαφορετικα iphone 6s μολις περασει το 15% με 20% της μπαταριας οι συσκευες κλεινουν και ανοιγουν ξανα μονο οταν συνδεθουν με ρευμα σε φορτιστη... οπου και εμφανιζουν τα ιδια ποσοστα μπαταριας με πριν

 

Εκανα setup as new μεσω restore αλλα μια απο τα ιδια... Το εχει λυσει καπως κανεις...

 

Το παρατηρησα και εγω αυτο, βεβαια παρατηρησα και το αλλο απο το 25% και κατω κολλαει και δεν κατεβαινει το ποσοστο της μπαταριας κανονικα μεχρι που μπορει να φτασει στο 20% και να κλεισει. Στην ουσια σαν να δειχνει λαθος ενδειξη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τελικά jb για την 10.1.1 βρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τελικά jb για την 10.1.1 βρε παιδιά?

 

 

οχι και μεχρι να βγει μια σταθερη εκδοση jb δεν προκειτε να βγει

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Τι κατόρθωμα είναι αυτό με την apple και το two step verification; το ενεργοποίησα και ύστερα από λίγο έκανα format στο τηλέφωνο. Επέλεξα να μου έρθει μήνυμα στο κινητό και ήρθε κανονικά. Θεώρησα πως θα πάρει τον κωδικό αυτόματα όπως γίνεται σε όλους το 2016. Όμως δε Συνέβει κάτι τέτοιο με αποτέλεσμα να με κλειδώσει απέξω. Επέλεξα να προχωρήσω και τώρα δεν μπαίνει καθώς έστειλε πολλούς κωδικούς.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Τι κατόρθωμα είναι αυτό με την apple και το two step verification; το ενεργοποίησα και ύστερα από λίγο έκανα format στο τηλέφωνο. Επέλεξα να μου έρθει μήνυμα στο κινητό και ήρθε κανονικά. Θεώρησα πως θα πάρει τον κωδικό αυτόματα όπως γίνεται σε όλους το 2016. Όμως δε Συνέβει κάτι τέτοιο με αποτέλεσμα να με κλειδώσει απέξω. Επέλεξα να προχωρήσω και τώρα δεν μπαίνει καθώς έστειλε πολλούς κωδικούς.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

 

Δε μπορούσες να πατήσεις κλήση; Είχα το ίδιο θέμα χθες σε ένα iPhone 6 και πάτησα να με καλέσουν και με κάλεσε κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορούσες να πατήσεις κλήση; Είχα το ίδιο θέμα χθες σε ένα iPhone 6 και πάτησα να με καλέσουν και με κάλεσε κατευθείαν.

 

Ήμουν σε θορυβώδες περιβάλλον και χωρίς σημειώσεις. Σήμερα μάλιστα παραλίγο να γίνει και σε φίλο μου την ώρα που σετάραμε το 7ρι του. Ευτυχώς το θυμήθηκα και μετά την ενεργοποίηση αλλάξαμε πάλι κάρτες με το παλιό του και ήρθαν εκεί τα μηνύματα.

 

Θεωρώ τραγικό το να μη διαβάζει αυτόματα το sms που σου στέλνει και ακόμη χειρότερα να μην μπορείς να κάνεις επαναφορά από PC όπως πριν λίγο καιρό. Σήμερα ο φίλος μου δε θυμόταν τον κωδικό του και δεν είχε δυνατότητα επαναφοράς από το laptop μου. Το έβλεπε σαν άγνωστη συσκευή και δεν προχωρούσε.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι γινεται στο ios 10 και δεν κραταει τα sessions απο τις εφαρμογες που ανοιγεις;

στο ios 9 ειχα αρκετες εφαρμογες στο παρασκηνιο οπου και μπορουσα να μεταβω απο τη μια στην αλλη χωρις να χασω τις πληροφοριες που ειχε φορτωμενες... τωρα, σε καθε μια που μεταφερομαι κανει refresh το περιεχομενο, με αποτελεσμα να χανω αυτο που ειχα..

το εχει παρατηρησει κανεις;

 

iphone 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 10
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...