Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OnePlus 3 Plus, this year???

 

http://www.xiaomitoday.com/oneplus-3-plus-coming-year/

 

:worry::worry:

 

Νεοτερα!.. http://www.gsmarena.com/rumor_oneplus_3_might_get_a_hardware_refresh_soon_industry_sources_say-news-21011.php :)

Edited by alex_gate_7
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ πειράζει που δεν χαίρομαι με αυτή την είδηση? (εφόσον αποδειχθεί πως είναι αλήθεια βέβαια)

 

Νιώθω λίγο κορόιδο γιατι σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα από την κυκλοφορία της, η αρχική συσκευή θα έχει γίνει outdated. Έχω άδικο?

Edited by alex_gate_7

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα την περασμένη Παρασκευή και θα το έχω αρχές Νοέμβρη.

Αν συνεχίσει να το υποστηρίζει παράλληλα με το νέο κινητό και χωρίς καθυστερήσεις, τότε δεν με απασχολεί καθόλου. Ας βγάλει όσα θέλει! Είμαι απόλυτα ικανοποιημένη με την αγορά μου και ούτε οι 6 ίντσες με ενδιαφέρουν ούτε η οθόνη LCD ούτε ο 821. Αν όμως αρχίσει να δίνει προτεραιότητα στο support του νέου και το κλασσικό OnePlus3 το εγκαταλείψει τότε ναι.... θα είναι μεγάλη απογοήτευση... :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πειράζει που δεν χαίρομαι με αυτή την είδηση? (εφόσον αποδειχθεί πως είναι αλήθεια βέβαια)

 

Νιώθω λίγο κορόιδο γιατι σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα από την κυκλοφορία της, η αρχική συσκευή θα έχει γίνει outdated. Έχω άδικο?

 

Δεν καταλαβαίνω σε τι επηρεάζει εσένα αυτό... Ας βγάζει κάθε μέρα συσκευή, αδιάφορο...

 

Δηλαδή αν έβγαζε σε 6 μήνες θα ήσουν ΟΚ?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

λένε για orzly v2 αλλά είναι out of stock.μάλλον την νιλκιν θα δοκιμάσω, αλλά ποια απ΄όλες, αυτή που είχα είχε halo effect και την πέταξα.

 

Η nillkin cp, αν τη θες σε μαύρο, δεν παίζει. Αν την βρεις στείλε από που.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μολις παρελαβα. Soft Gold . Πανεμορφο . Πρωτη φωρτιση ποση ωρα?

Δούλεψε το χωρίς φόρτιση μέχρι να "αδειάσει".

Μετά κάνεις πλήρης φόρτιση.

Καλό είναι να κάνεις και άλλον ένα πλήρη κύκλο φόρτισης/αποφορτισης και μετά φορτίζεις όποτε θες.

Στη πορεία, καλο ειναι να μην εξαντλείται εντελώς η μπαταρία πριν το βάλεις για φόρτιση.

Καλορίζικο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και εγω...

Το βραδυ θα κανω και ενα συγκριτικο με το S7 αν και του εχω εφαρμογες...

Πιο πολυ θελω να δω την.φωτογραφια και την ταχυτητα...

Μπορει να βαλω κι το Nexus 5x απο κοντα...

Παντος αυτη τη στιγμη το S7 και το Nexus τα εχω βαλει αγγελια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι αλλο.

Εγβ ειμαι φαν της spigen και βλεπω την Rough armour...Την εχει κανεις;?εντυπωσεις;?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και εγω...

Το βραδυ θα κανω και ενα συγκριτικο με το S7 αν και του εχω εφαρμογες...

Πιο πολυ θελω να δω την.φωτογραφια και την ταχυτητα...

Μπορει να βαλω κι το Nexus 5x απο κοντα...

Παντος αυτη τη στιγμη το S7 και το Nexus τα εχω βαλει αγγελια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι αλλο.

Εγβ ειμαι φαν της spigen και βλεπω την Rough armour...Την εχει κανεις;?εντυπωσεις;?

Ευχαριστω

Μιας και που έχω και εγώ s7/s7 edge, φωτογραφική κατώτερη, ταχύτητα ανώτερη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με αυτές τις φήμες για νέα συσκευή όσοι είχαν αποφασίσει να πάρουν το op3 μπαίνουν σε δεύτερες σκέψεις για το αν πρέπει να περιμένουν τις εξελίξεις. (χαρακτηριστικά νέας συσκευής και κυρίως πώς θα διαμορφωθούν οι τιμές νέας συσκευής και op3)
Link to comment
Share on other sites

Μην προβληματίζεστε πολύ...

Σε tweet (που είδα βιαστικά), ο Carl Pei (OP) δήλωσε: AMOLED > LCD

Ο νοών, νοείτω...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανω την εγκατασταση και μου βγαζει καθως ανοιγει Mount και να βαλω password ...

Ετσι πρεπει;?

ο πρωηγουμενος το ειχε root απ οτι ειδα του εκανα επαναφορα αλλα αυτο το βγαζει...

Το να κνω;

θελω να.του κανω κνονικη επαναφορα...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να δουλέψω με τον στοκ launcher, αλλά η έλειψη unread notifications με κάνει να μην μπορώ.

Ξέρει κανείς γιατί στο self δεν μου δίνει την δυνατότητα να βάλω τα ίδια widgets με το desktop? Για παράδειγμα μπορώ στο desktop να βάλω widget για να μπαίνω στα settings στην μπαταρία, ενώ στο self δε μπορώ να βάλω κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Για να επαναφερω την συσκευη και να βγαλω το TWRP πρεπει να περασω την εργοστσιακη ρομ με υπολογηστη;
Link to comment
Share on other sites

Ναι..Αν και μονο καλο κανει το twrp.

Αν εισαι με μαμα ρομ μπορεις με αυτο το tool http://forum.xda-developers.com/oneplus-3/development/toolkit-oneplus-3-toolkit-unlock-t3398799 να κανεις flash stock recovery και μετα re lock bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Στις 3 βδομάδες που έχω το τηλέφωνο, δυο φορές η κάμερα δεν ανοιγε και χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση για να δουλέψει.

Δεν το έχω πειράξει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι..Αν και μονο καλο κανει το twrp.

Αν εισαι με μαμα ρομ μπορεις με αυτο το tool http://forum.xda-developers.com/oneplus-3/development/toolkit-oneplus-3-toolkit-unlock-t3398799 να κανεις flash stock recovery και μετα re lock bootloader.

 

Δεν έχει μαμά ρομ...απλά θέλω να.το κάνω μαμά το τηλ και μετά βλέπουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει μαμά ρομ...απλά θέλω να.το κάνω μαμά το τηλ και μετά βλέπουμε.

 

Όπως τα λες... ιδίως στις βραδυνές φωτογραφίες υπάρχει μεγάλη διαφορά.

Αλλά είναι πιο γρήγορο,σχεδον το ίδιο στιβαρό σαν κατασκευή καλύτερη αίσθηση στο χέρι,τα δακτυλικά αποτυπώματα απλά κάνουν πλάκα στο S7..Παντος το S7 είναι ή μόνη συσκευή που πουλησα και κάπως το έχω μετανιώσει γιατί μάλλον το κρατησα μόνο 1,5 μήνα...σαν σφραγισμένο ηταν...αλλά ή ταχύτητα του ,one plus 3 είναι απίστευτη..

Link to comment
Share on other sites

Η nillkin cp, αν τη θες σε μαύρο, δεν παίζει. Αν την βρεις στείλε από που.

αυτή εδώ πήρα http://m.ebay.com/itm/162180488610?_mwBanner=1&varId=461153771549

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω σε τι επηρεάζει εσένα αυτό... Ας βγάζει κάθε μέρα συσκευή, αδιάφορο...

 

Δηλαδή αν έβγαζε σε 6 μήνες θα ήσουν ΟΚ?

 

Ε, νομίζω θα ήμουν περισσότερο ΟΚ, ναι.

Γιατι δεν είναι απλώς μια νέα συσκευή αλλά είναι σαν αντικατάσταση του 1+3. Οπότε εγώ νιώθω βλάκας που μόλις το παρήγγειλα (ούτε καν το έχω ακόμα στα χέρια μου!), βγήκε κάτι καλύτερο.

 

Τέλος πάντων, μάλλον δικό μου θέμα είναι, έτσι πάνε τα πράγματα με την τεχνολογία. Θα το ξεπεράσω.. :)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ε, νομίζω θα ήμουν περισσότερο ΟΚ, ναι.

Γιατι δεν είναι απλώς μια νέα συσκευή αλλά είναι σαν αντικατάσταση του 1+3. Οπότε εγώ νιώθω βλάκας που μόλις το παρήγγειλα (ούτε καν το έχω ακόμα στα χέρια μου!), βγήκε κάτι καλύτερο.

 

Τέλος πάντων, μάλλον δικό μου θέμα είναι, έτσι πάνε τα πράγματα με την τεχνολογία. Θα το ξεπεράσω.. :)

Θα είσαι "βλάκας" που θα έχεις amoled αντί ips και έναν επεξεργαστή που απλά συγχρονίζει λίγο παραπάνω; :/

Για το μέγεθος πάλι θεωρώ ότι αν είναι 6" ξεφεύγει.

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η nillkin cp, αν τη θες σε μαύρο, δεν παίζει. Αν την βρεις στείλε από που.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/182257023449?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=484730572437&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Ηρθε κανονικα σε 2,5 βδομαδες

Link to comment
Share on other sites

Ε, νομίζω θα ήμουν περισσότερο ΟΚ, ναι.

Γιατι δεν είναι απλώς μια νέα συσκευή αλλά είναι σαν αντικατάσταση του 1+3. Οπότε εγώ νιώθω βλάκας που μόλις το παρήγγειλα (ούτε καν το έχω ακόμα στα χέρια μου!), βγήκε κάτι καλύτερο.

Που ξερεις? Μπορει με ολες αυτες τις καθυστερησεις να παραλαβεις (παραλαβουμε δλδ, μιας και εγω το εχω ξαναπαραγγειλει) τη νεα version! :D

 

http://www.phonearena.com/news/OnePlus-3S-could-be-real-as-unknown-model-gets-CCC-certification_id86517

Edited by alex_gate_7
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μην μασάτε - παραγγείλετε άφοβα!

Update, October 13: Following the OnePlus forum post that seemed to indicate that the OnePlus 3 would be shifting to an LCD display, co-founder Carl Pei later tweeted to say that OnePlus will be sticking with an AMOLED display on the OnePlus 3 “for the foreseeable future”.

 

http://www.androidauthority.com/oneplus-still-making-oneplus-3-721649/

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...