Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτή εδώ πήρα http://m.ebay.com/itm/162180488610?_mwBanner=1&varId=461153771549

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει σε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ ξεκινάει το κατέβασμα μετά από λίγα λεπτά σταματάει... έτυχε και σε κάποιον άλλο αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα να κατεβαίνει και γω να την εχω,θα σου πω σε λιγο..

 

Εγώ όσες φορές έχω προσπαθήσει πάντα μου σταματάει το κατέβασμα όταν φτάνει 30%...

Παιδιά δεν την παλευω άλλο... συνέχεια μου σταματάει το κατέβασμα....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις το πηρα και εγω...

Το βραδυ θα κανω και ενα συγκριτικο με το S7 αν και του εχω εφαρμογες...

Πιο πολυ θελω να δω την.φωτογραφια και την ταχυτητα...

Μπορει να βαλω κι το Nexus 5x απο κοντα...

Παντος αυτη τη στιγμη το S7 και το Nexus τα εχω βαλει αγγελια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι αλλο.

Εγβ ειμαι φαν της spigen και βλεπω την Rough armour...Την εχει κανεις;?εντυπωσεις;?

Ευχαριστω

 

γεια σου!

Ενδιαφερομαι να αγορασω καινουργιο κινητο κ ειμαι αναμεσα σε oneplus 3, 6p και s7.μιας που εχεις μια πληρη εικονα των 2 εστω,ποιο μου προτεινεις?

Με ενδιαφερει να κραταει η μπαταρια μια μερα με βαρια χρηση και να εχει καλη καμερα.

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

γεια σου!

Ενδιαφερομαι να αγορασω καινουργιο κινητο κ ειμαι αναμεσα σε oneplus 3, 6p και s7.μιας που εχεις μια πληρη εικονα των 2 εστω,ποιο μου προτεινεις?

Με ενδιαφερει να κραταει η μπαταρια μια μερα με βαρια χρηση και να εχει καλη καμερα.

Σε ευχαριστω πολυ

 

Ανάμεσα στο S7 και one plus 3 μιας και το 6P δεν τι είχα.Λοιπον κάμερα,οθονη,μπαταρια καλύτερο το S7 μην ξεχνάς είναι και αδιαβροχο,α λλα το one plus είναι πολύ πιο γρήγορο,καλυτερο αισθητήρα αποτυπωμάτων καλύτερη αίσθηση στο χέρι,και πολύ υποστήριξη για rom,ε είναι και δικαρτο.

Εγω ήθελα δικαρτο γιαυτό το έδωσα το S7 και ήταν σαν να το ανοίγει τώρα γιατί και το προσέχα και ουσιαστικά δεν το είχα πολύ χρησιμοποιήσει γιατί είχα και ένα nexus 5x...,εναμησι μήνα το κρατησα,και να σου πω κάτι,με βάση τα λεφτά που μου κόστισε το S7 και το nexus επερνα duos S7 χαλαρά...

Τώρα όσον αφορά το one plus μου αρέσει πολύ,και ή κάμερα του μπορεί να μην είναι σαν του S7 αλλά είναι πολύ καλή...

Και μην ξεχνάς το one plus έχει και τέσσερεις βδομάδες αναμονή...

Εσύ αποφασίζεις....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω!! Είμαι και εγώ φαν της spigen και ήταν μονόδρομος για μένα από την αρχή. Απλα εφαρμόζει απόλυτα τα κουμπιά πατιώνται τέλεια και υπερκαλύπτει το κινητό

 

[/color]Και κατι αλλο.

Εγβ ειμαι φαν της spigen και βλεπω την Rough armour...Την εχει κανεις;?εντυπωσεις;?

Ευχαριστω

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκεφτομαι να αγορασω και γω το 1+3. Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτήσεις σε οσους γνωριζουν:

1. Πως ειναι η καμερα του συγκριτικα με τις νεες ΔΙΠΛΕΣ καμερες που κυκλοφορησαν σε διαφορα κινητα;

2. Εχει δυνατο ηχειο και στερεοφωνικο ηχο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκεφτομαι να αγορασω και γω το 1+3. Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτήσεις σε οσους γνωριζουν:

1. Πως ειναι η καμερα του συγκριτικα με τις νεες ΔΙΠΛΕΣ καμερες που κυκλοφορησαν σε διαφορα κινητα;

2. Εχει δυνατο ηχειο και στερεοφωνικο ηχο;

 

Τις 2πλες τις αναφέρεις σαν καλύτερες; Γιατί δεν ισχύει αυτό. Πχ. το huawei p9 με τη διπλή κάμερα έχει Ναι μεν μια καλή κάμερα τη μέρα, αλλά χολενει όμως τα περισσότερα στις νυχτερινές λήψεις.

 

Για να το θέσουμε αλλιώς, η κάμερα του op3 είναι πάνω άπο τον μέσο όρο, αλλά σίγουρα δε φτάνει αλλες συσκευές όπως το s7 edge, htc 10 κτλ.

 

Ο ήχος είναι στον μέσο όρο. Ούτε πολύ δυνατός, ούτε αδύναμος.

Αν αποφασίσεις να το "πειράξεις" υπάρχουν τρόποι που ανεβάζουν την ένταση, αλλά θέλουν root.

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα και αυτο το συγκριτικο για τις καμερες

Το 1+3 παιζει αρκετα ψηλα (σε καποιες περιπτωσεις ψηλοτερα και απο το S7)

 

http://www.phonearena.com/news/Best-smartphone-cameras-compared-OnePlus-3-Xperia-X-Performance-Galaxy-S7-iPhone-6s-Plus-LG-G5-HTC-10_id83011

 

Mια ερωτηση ακομη: Ποσο διαρκει η μπαταρία του σε κανονικες συνθηκες; (π.χ. 1-2 ώρες ομιλιας τη μέρα, συνεχες 4G/WiFi)?

Link to comment
Share on other sites

θα έγραφα για την κάμερα του s7 αλλά κρατιέμαι εδώ και καιρό.... και να ηταν μόνο το ριβιου το θέμα θα ήμασταν χαρούμενοι.μονο η εστίαση αξίζει από το s7 που είναι κορυφή.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα και αυτο το συγκριτικο για τις καμερες

Το 1+3 παιζει αρκετα ψηλα (σε καποιες περιπτωσεις ψηλοτερα και απο το S7)

 

http://www.phonearena.com/news/Best-smartphone-cameras-compared-OnePlus-3-Xperia-X-Performance-Galaxy-S7-iPhone-6s-Plus-LG-G5-HTC-10_id83011

 

Mια ερωτηση ακομη: Ποσο διαρκει η μπαταρία του σε κανονικες συνθηκες; (π.χ. 1-2 ώρες ομιλιας τη μέρα, συνεχες 4G/WiFi)?

 

Τη μέρα είναι μια χαρά (πάνω κάτω όλες οι ναυαρχίδες βγάζουν καλες και σχεδόν ισάξιες με φως)Σε σκοτεινές συνθήκες το s7 δεν έχει αντίπαλο.

 

Για τη μπαταρία κάνεις δε μπορεί να σου απαντήσει στο ερώτημα σου γιατί είναι εντελώς σχετικό.

Πάντως, παρά τη μικρή χωρητικότητα, είναι αρκετά καλή. Σαν τo s7 (το απλό), το htc 10, καλύτερη του G5.

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τη μέρα είναι μια χαρά (πάνω κάτω όλες οι ναυαρχίδες βγάζουν καλες και σχεδόν ισάξιες με φως)Σε σκοτεινές συνθήκες το s7 δεν έχει αντίπαλο.

 

Για τη μπαταρία κάνεις δε μπορεί να σου απαντήσει στο ερώτημα σου γιατί είναι εντελώς σχετικό.

Πάντως, παρά τη μικρή χωρητικότητα, είναι αρκετά καλή. Σαν τo s7 (το απλό), το htc 10, καλύτερη του G5.

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

htc10 g5 950xl βγάζουν καλύτερες την νυχτα από το s7.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

htc10 g5 950xl βγάζουν καλύτερες την νυχτα από το s7.

Οκ, άποψη σου (και ο μοναδικός που διαβάζω αυτή την άποψη) και σεβαστή. Τα είχα και έχω παγιώσει την δική μου άποψη.

Μόνο το 950 xl δε γνωρίζω μιας και δε με ενδιαφέρουν και δεν ασχολούμαι με wp.

Anyway, επειδή εδώ το θέμα μας είναι το op3, η κάμερα του είναι αξιόλογη τη μέρα, αλλά όπως τα περισσότερα υστερεί σε χαμηλό φωτισμό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ μην ανοίγεται VS στο θέμα αυτό... Υπάρχουν αρκετά ανάλογα θέματα στην ενότητα Τεχνολογικοί διαξιφισμοί
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι,κατεβηκε κανονικα..

 

Την κατεβάσες κανονικα χωρίς προβλήματα στον υπολογιστή σου;;

Δεν ξέρω γιατί εμένα μου την σταματαει...θα προσπαθήσω πάλι το βραδακι...αν και πιστεύω έχει να κάνει και με το δίκτυο...κάθε βράδυ είναι πολύ χάλια ή σύνδεση...

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάσες κανονικα χωρίς προβλήματα στον υπολογιστή σου;;

Δεν ξέρω γιατί εμένα μου την σταματαει...θα προσπαθήσω πάλι το βραδακι...αν και πιστεύω έχει να κάνει και με το δίκτυο...κάθε βράδυ είναι πολύ χάλια ή σύνδεση...

Οχι στο τηλέφωνο απευθείας τη κατέβασα και τη φλασαρα σήμερα,αφου δοκιμασα για μια μερα miui :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω!! Είμαι και εγώ φαν της spigen και ήταν μονόδρομος για μένα από την αρχή. Απλα εφαρμόζει απόλυτα τα κουμπιά πατιώνται τέλεια και υπερκαλύπτει το κινητό

 

Μηπως μπορεις να ανεβάσεις κάποια φωτο ν τη δουμε κιόλας;

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οχι στο τηλέφωνο απευθείας τη κατέβασα και τη φλασαρα σήμερα,αφου δοκιμασα για μια μερα miui :)

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εμένα μου σταματαει ή διαδικασία κάθε φορά που προσπαθώ να κατεβασω την rom.Μπορεις να.μου την στείλεις σε ένα mail??

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι καλύτερο και αν μπορεί το Οn plus 3 να τραβήξει 1080 video έστω με κάποιο πρόγραμμα γιατί διάβασα ότι τραβά μόνο 2Κ και μετά σε πάει 720 ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω!! Είμαι και εγώ φαν της spigen και ήταν μονόδρομος για μένα από την αρχή. Απλα εφαρμόζει απόλυτα τα κουμπιά πατιώνται τέλεια και υπερκαλύπτει το κινητό

 

Μπήκα στο site της spigen, έκανα registration αλλά δεν με αφήνει να πατήσω το "Add to cart". Παίζει κάτι; Μήπως δεν στέλνουν Ελλάδα; Δε λέει κάτι για μη διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...