Jump to content

Μετα το xiaomi redmi note 2 τι να παρω με max 200$;


mol
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω και μερες θελω να αλλαξω το κινητο μου.

καλο χρυσο, αλλα ισως θελω να κανω μια αλλαγη.

με υπερκαλυπτει (εξου και το ισως) ομως θελω το κατι παραπανω (σε ραμ-αχρειαστη να ναι, οθονη-με τιποτα κατω απ τις 5μιση", επεξεργαστης-αναθεμα αν καταλαβω διαφορα)

1. αξιζει να το αλλαξω; ποια η γνωμη σας;

2. θα πηγαινα σε redmi note 3 pro, ομως στην ουσια ειναι το "ιδιο" τηλεφωνο.

3. εχω μπανισει το leagoo shark 1. σε σχεση με το note 2/3 πως το βλεπετε; εχει τερας μπαταρια!!!!

 

 

ζηταω: μπαταρια, 3gb ram, οθονη 5.5"+, fm radio, να δεχεται πειραγμα(aosp/cm rom απαραιτητο)-εδω δε βλεπω να με καλυπτει το leagoo

 

δινω(?) μεχρι 200$

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εδω και μερες θελω να αλλαξω το κινητο μου.

καλο χρυσο, αλλα ισως θελω να κανω μια αλλαγη.

με υπερκαλυπτει (εξου και το ισως) ομως θελω το κατι παραπανω (σε ραμ-αχρειαστη να ναι, οθονη-με τιποτα κατω απ τις 5μιση", επεξεργαστης-αναθεμα αν καταλαβω διαφορα)

1. αξιζει να το αλλαξω; ποια η γνωμη σας;

2. θα πηγαινα σε redmi note 3 pro, ομως στην ουσια ειναι το "ιδιο" τηλεφωνο.

3. εχω μπανισει το leagoo shark 1. σε σχεση με το note 2/3 πως το βλεπετε; εχει τερας μπαταρια!!!!

 

 

ζηταω: μπαταρια, 3gb ram, οθονη 5.5"+, fm radio, να δεχεται πειραγμα(aosp/cm rom απαραιτητο)-εδω δε βλεπω να με καλυπτει το leagoo

 

δινω(?) μεχρι 200$

 

Το πρώτο που θα κοιταξεις λογικά είναι και το υλικό κατασκευής, για να φύγεις από το πλαστικό. Xiaomi rn3 pro ή le 2 χωρίς ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

mol το shark μόνο αν θες την οθόνη πήγαινε. κατά τ'άλλα ένα μέτριο κινητό είναι.

 

για μένα πήγαινε στο 3 pro. επειδή έχω και το 2 και το 3 pro η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη. ο snap 650 είναι πολύ καλύτερος του x10. επίσης το 1gb ram στην Miui είναι σημαντικό. Η μεγαλύτερη διαφορά που θα δεις είναι με την μπαταρία όπου θα ενθουσιαστείς σε σχέση με το μέτριο note 2. τέλος και ο fingerprint sensor είναι μεγάλη ευκολία, πολύ βολικός να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

το υλικο κατασκευης δε με απασχολει ιδιαιτερα.

σε θηκη θα το εχω παντα, οπως ολες τις συσκευες μου!

 

δε με καθεται καλα ομως να παω απ το note 2 στο note 3 pro. δε ξερω. μπερδεμα.

ο xelio ειναι οκ προς το παρων. η ραμ καλη-χρησιμοποιω cm, ο finger μαλλον αχρηστος θα ειναι σε μενα.

 

στο shark φοβαμαι τον επεξεργαστη οτι θα χωλαινει σε σχεση με τον χ10

Link to comment
Share on other sites

το υλικο κατασκευης δε με απασχολει ιδιαιτερα.

σε θηκη θα το εχω παντα, οπως ολες τις συσκευες μου!

 

δε με καθεται καλα ομως να παω απ το note 2 στο note 3 pro. δε ξερω. μπερδεμα.

ο xelio ειναι οκ προς το παρων. η ραμ καλη-χρησιμοποιω cm, ο finger μαλλον αχρηστος θα ειναι σε μενα.

 

στο shark φοβαμαι τον επεξεργαστη οτι θα χωλαινει σε σχεση με τον χ10

 

Τοτε πας σε le 2. Για το υλικο κατασκευής εννοω οτι ηδη έχεις μια καλή συσκευή και εφόσον σκέφτεσαι καινούργια θα πρέπει να ναι και πιο premium για να έχει νόημα η αλλαγή!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά; δεν ξέρω πως είναι το note 2 αλλά θα περίμενα κάποιο επόμενο vfm να εμφανιστεί. Ισως Xiaomi Redmi Note 4?

Φαίνεσαι αρκετά ικανοποιημενος οπότε δεν ξέρω αν θα άξιζε..

Από την άλλη, η αλλαγή σε Note 3 Pro ενώ είναι πιο λογική με βάση το ποσό οκ είσαι με το τωρινο σου, ίσως πράγματι να φαίνεται σαν να μην αλλαζεις πολλά. Σίγουρα μπαταρία.

Οπότε και εγώ θα έλεγα λίγο πιο ριψοκινδυνα να πας στο le 2

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που εισαι ευχαριστημενος,εγω στη θεση σου θα περιμενα να βγει κατι αλλο.οπως αναφερθηκε ηδη π.χ. redmi note 4
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

εδω και μερες θελω να αλλαξω το κινητο μου.

καλο χρυσο, αλλα ισως θελω να κανω μια αλλαγη.

με υπερκαλυπτει (εξου και το ισως) ομως θελω το κατι παραπανω (σε ραμ-αχρειαστη να ναι, οθονη-με τιποτα κατω απ τις 5μιση", επεξεργαστης-αναθεμα αν καταλαβω διαφορα)

1. αξιζει να το αλλαξω; ποια η γνωμη σας;

2. θα πηγαινα σε redmi note 3 pro, ομως στην ουσια ειναι το "ιδιο" τηλεφωνο.

3. εχω μπανισει το leagoo shark 1. σε σχεση με το note 2/3 πως το βλεπετε; εχει τερας μπαταρια!!!!

 

 

ζηταω: μπαταρια, 3gb ram, οθονη 5.5"+, fm radio, να δεχεται πειραγμα(aosp/cm rom απαραιτητο)-εδω δε βλεπω να με καλυπτει το leagoo

 

δινω(?) μεχρι 200$

 

 

 

Λοιπον,αμα εξαιρεσεις οτι δεν εχει καλη υποστηριξη το επομενο κινητο σου και επεκταση μνημης εδω εισαι.Xiaomi Redmi Note 3 2/16.Το πηρε σημερα ο πατερας μου και επειδη το σεταρα κι ολας εχω εντυπωσιαστει.Wifi,Bluetooth,3G/4G,GPS μια χαρα.Καλο ηχειο κλησεων και μικροφωνο.Αρκετα καλο ηχειο.Πολυ ωραια οθονη 1080p,με αρκετα καλη φωτεινοτητα.Δεν κολλαει καθολου,με 2GB Ram.Το s3 neo της μανας μου φαινεται αργο με 1,5GB Ram.Το δακτυλικο αποτυπωμα εχει απιστευτη αποκριση.Οι υπερυθρες παιζουν μια χαρα με Samsung Smart TV.4G με Wind κανονικα,δεν ειχε θεμα.Η ρομ που ειχε μεσα(με υποστηριξη πολλων γλωσσων) δεν ειχε καθολου σαβουρες.Μονο Google Play και Google Keyboard.Επισης ειχε τις εφαρμογες τις Xiaomi ολες.Και το πηραμε απο Ελλαδα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ με τα παιδιά.Όντως οι διάφορες με το τριάρι δεν είναι χαοτικές.Δείχνεις να μην θέλεις και τόσο την αλλαγή.Είναι αυτό το γνωστό μικρόβιο..Εγώ θα το κρατούσα μέχρι να βγει το rdmn4.
Link to comment
Share on other sites

επειδη με ξερω, μεχρι να βγει το note 4 θα σκέφτομαι την αλλαγη!!!

αν παω στο pro, θα επιλεξω το 32αρι σιγουρα. αν ειναι να παω σε 2gb ram, μενω στο 2 που εχω ;)

 

επισης το φλασαρισμα aosp/cm ειναι μονοδρομος(προς το παρών)

 

και θελω και δε θελω να το αλλαξω ρε γμτ.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κανα 2μηνο το σκεφτομαι.... δε περναει ετσι απλα.

το shark να το ξεχασω τελειως?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@mol, λυπάμαι που στο λέω, αλλά δε θα τη γλιτώσεις...:X

 

Αυτό το μικρόβιο είναι συγγενικό με το σαράκι...:blink:

 

Σε τρώει σιγά σιγά μέχρι να κάνεις την αγορά, μετά σε αφήνει ήσυχο για κάνα εξάμηνο, άντε το πολύ χρόνο...και μετά ξανα-φουντωνει, μέχρι να το ξανα-"ηρεμήσεις"!! :lol:

 

Στην περίπτωση σου, θα πρότεινα σαν ενδεικνυομενη θεραπεία αυτή με το leeco le 2 των pro mg για 14ωρες/μερα για το επόμενο εξάμηνο, άντε να τραβήξει μέχρι χρόνο, μέχρι να εξαφανιστούν όλα τα συμπτώματα και μέχρι να εμφανιστούν καινούρια, οπότε και θα ακολουθήσεις νέα "θεραπεία" .... :ρ :secret: :up:

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου είναι να κρατήσεις το κινητό που έχεις, είχα και εγώ ενα redmi 1s μεχρι να πάω στο τωρινό redmi note 3 και το σκυλί δούλευε ακόμη και ήθελα να χαλάσει να το αλλάξω. Τελικά δεν χάλασε αλλά είχε γίνει αργό οπότε και το άλλαξα αφού ούτε με αλλαγές ρομ έστρωσε. Το κινητό μου δλδ είχε αρχίσει να μην με καλύπτει οπότε θεωρώ πως έκανα σωστά.

 

Το δικό σου ρε αδερφέ μια χαρά είναι και δεν πρόκειται να δεις διαφορά με τπτ αν πας στο redmi note 3 , αντε στην μπαταρία αλλά και αυτό σιγά το θέμα. Απλά θέλεις να το ακούσεις νομίζω και από άλλους ότι δεν έχει νόημα η αλλαγή :P Εγώ θα το κρατούσα.

 

ΥΓ: Προφανώς αν κρίνεις ότι 200 εθρό δεν είναι τπτ για εσένα το αγοράζεις, αλλά αν δίνεις με άνεση μεγάλη 200 ευρό γιατί να μην δόσεις 400 να πάρεις κάτι ακόμη καλύτερο ;

Edited by Slester
Link to comment
Share on other sites

Ισως κοιτάει ότι θα πουλήσει αυτό που έχει τώρα και θα του έρθει πιο φθηνά το νέο; δεν ξέρω..

Πάντως πράγματι.. Περίμενε :p θα βγει το επόμενο Redmi και θα το θες και δεν θα μπορεις

Link to comment
Share on other sites

για να παρω αλλο, σημαινει οτι θα πουλησω αυτο που ηδη εχω!

σιγουρα θελω καλύτερη μπαταρία απ το νοτε 2. κατι που βλεπω στο νοτε 3 ισχυει!

 

κατι le tv κλπ τα κοιτάζω? δέχονται aosp/cm roms?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα αν θες specs νομίζω πας σε letv. Υποστήριξη με ρομ θα έχουν σίγουρα. Επίσης δες και Lenovo zuk z1 αν θες cm και το Lenovo vibe p1 pro.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

λενοβο δε θελω. δε την εψω σε εκτίμηση (ασχετο που βγάζει καλες συσκευες)

 

60% θα κινηθω προς το νότε 3 προ.

40% μενω στο νοτε 2

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι το ποσοστό "κατοχής μπάλας" θα καταλήξει μέχρι το τέλος της "παράτασης" στο 85-15?? :lol: :p
Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχεις και δικιο! αλλα δεν αποκλειω τιποτα :p

 

 

ηδη κοιταω τιμες για το προ

 

Θεωρώ λάθος το να πας σε 3 pro. Δε θα καταλάβεις διαφορά και σε κανα μηνα θα θες πάλι αλλαγή! Παρε τουλάχιστον συσκευή από κάποια άλλη εταιρεία, για το διαφορετικό...

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω εχεις ήδη κλείσει :p απ οτι διαβάζω στα θέματα είσαι έτοιμος για Redmi!

Μια συμβουλή τώρα.. Εφόσον τα πας για πούλημα όταν αλλάζεις τουλάχιστον κράτα το σε ΆΡΙΣΤΗ κατάσταση γιατί με το που βγει το 4ρι βλέπω να σου έρχεται κιαλλος έρωτας και να τρεχεις :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...