Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ενα προβληματάκι,

το κινητό εδώ και 2-3 μέρες (το έχω κανα 2μηνο) άρχισε και μου βγάζει μήνυμα ότι η κάρτα SD δεν μπορεί να αναγνωριστεί.

Με επανεκίνηση την ξαναβλέπει αλλά την χάνει και την βρίσκει που και που.

Τι λέτε φταίει η SD ή το κινητό; Η SD είναι μια απλή 4GB απο παλιό κινητό.

 

Η sd. Καθάρισμα επαφών κι αν πάλι σκαμπανεβάζει, πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η sd. Καθάρισμα επαφών κι αν πάλι σκαμπανεβάζει, πέταμα.

 

Αυτό έπαθα και εγώ με μια no name κάρτα από Κίνα, αναγκάστηκα να την πετάξω και να πάρω μια SanDisk. Από τότε κινητό και κάρτα συνεργάζονται άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου δεν είχε γραφτεί/ακουστεί ότι θα πάρει Nougat στις 18 Σεπτέμβρη? :confused:

 

Κι εγώ το κοίταγα σήμερα άλλα δεν μου έβγαλε τίποτα :(

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους συμφορουμίτες , εχει κανείς χρησιμοποιησει το nfc της συσκευής κάπου;Γιατί εγώ προσπάθησα να το λειτουργήσω, και ενω δείχνει να ενεργοποιειται στην οθόνη και το nfc και το android beam, δεν γινεται τίποτα οταν τα βάλουμε πλατη με πλατη με καποιο αλλο κινητο (sony E5) που εχει και αυτό nfc.

Παίζει κατι άλλο;

Edited by gairf
το sony E5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σε όλους, μπορεί να μου πει κάποιος αν και πως θα μπορούσα να μεταφέρω τους σελιδοδείκτες από τον Chrome στον Samsung internet browser, εκτός από ένα ένα. Σε J5 2016. Ευχαριστώ
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να εγκαταστήσεις την επέκταση Chrome Samsung Internet για PC και θα μπορέσεις να έχεις πρόσβαση στους σελιδοδείκτες σου.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους, μπορεί να μου πει κάποιος αν και πως θα μπορούσα να μεταφέρω τους σελιδοδείκτες από τον Chrome στον Samsung internet browser, εκτός από ένα ένα. Σε J5 2016. Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε με Samsung Internet chrome extension https://chrome.google.com/webstore/detail/samsung-internet/epejdmjgfibjaffbmojllapapjejipkh

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το κοίταγα σήμερα άλλα δεν μου έβγαλε τίποτα :(

 

Κατάλαβα ακόμα στην αναμονή για αναβάθμιση :X

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους συμφορουμίτες , εχει κανείς χρησιμοποιησει το nfc της συσκευής κάπου;Γιατί εγώ προσπάθησα να το λειτουργήσω, και ενω δείχνει να ενεργοποιειται στην οθόνη και το nfc και το android beam, δεν γινεται τίποτα οταν τα βάλουμε πλατη με πλατη με καποιο αλλο κινητο (sony E5) που εχει και αυτό nfc.

Παίζει κατι άλλο;

 

Ναι, παίζει. Η κεραία του nfc είναι ένα πηνίο συγχωνευμένο στην (αφαιρούμενη) πλάτη της συσκευής σου, αν θυμάμαι σωστά. Θα δεις ότι ηλεκτρικά πατάει πάνω σε με δυο πινάκια πάνω στο σώμα του κινητού. Ρίξε μια ματιά αν είναι καθαρά τα πινάκια κι οι επαφές πάνω στη πλάτη. Γιατί το nfc δουλεύει με πολύ χαμηλά ρεύματα και λίγο να "πιάσει" μια επαφή, όσο απίθανο κι αν ακούγεται, έχει αντίκτυπο. Εγώ θα τσεκάριζα και το πηνίο, μην έχει διακοπή από κάποιο τσάκισμα της πλάτης. Με ένα πολύμετρο, στα ohm. Αν δεν είναι κάτι από αυτά, τότε μάλλον πηγαίνει προς software μεριά όπου δε μπορώ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ και εσένα αλλά και τον tonikar για την βοήθεια, θα το ψάξω.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy J5 2016: εμφανίστηκε στο Geekbench με Android 7.1.1 Nougat!

 

https://gr.gizchina.com/2017/09/19/samsung-galaxy-j5-2016-android-nougat/

 

Μονο που εχει κανει λαθος το site που γραφει και το ποσταρεις ότι είναι το Samsung galaxy j5 2016, ενώ στην πραγματικοτητα η αναβαθμιση είναι για το μοντελο Samsung Galaxy Tab A 8.0 "T350" που είναι tablet.

Link to comment
Share on other sites

Μονο που εχει κανει λαθος το site που γραφει και το ποσταρεις ότι είναι το Samsung galaxy j5 2016, ενώ στην πραγματικοτητα η αναβαθμιση είναι για το μοντελο Samsung Galaxy Tab A 8.0 "T350" που είναι tablet.

 

Για δες εδώ:

https://www.sammobile.com/2017/08/21/galaxy-j5-2016-spotted-running-android-7-0-nougat/

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα για το συγκεκριμενο site ότι εχει γραψει-δειξει για άλλο μοντελο, τα εχω διαβασει από πολύ πριν όλα αυτά, αλλα ειδικα με τη Samsung και με άλλες εταιριες ως που να τη δουμε τελικα κρατα και μικρο καλαθι ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά εγω το πήρα τον Ιούλιο και έχει την 6.0.1

όλο ζητάει να περάσει ενα update αλλά φοβάμαι μην επηρεάσει την αυτονομία της συσκευής

είναι νούμερο ένα πιο σημαντικό για μένα

μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ τι περιλαμβάνει το update αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ένα μικρό update περίπου 25mb

Απο αυτά που δε βλέπεις καμία απολύτως διαφορά

Λέτε να δούμε νουγκατίνα?

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Μας τα πρηξε η sammy με το nougat. Πριν είχα μοτορολα και οι αναβαθμίσεις έπεφταν βροχή. Αμφιβάλω αν θα έρθει το nougat στις συσκευές μας καθώς βλέπω το όλο πρότζεκτ να καθυστερεί υπερβολικά ενώ ποτέ η εταιρεία δεν δήλωσε επίσημα ότι θα το πάρουμε και το ποτέ. Επίσης μέχρι τώρα δεν μου έχει έρθει κανένα update.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα τον Ιούνιο του '16 Και έχει πάρει πάνω από 4 ενημερώσεις ως τώρα, Η τελευταία πριν από 4 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα!!Πως βλέπουμε από πού είναι το δικό μας;
We ate the camel που ειπε κ μια ψυχη. Μη βιαζεσαι. Αφου ξεκινησε δε θα αργησει

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

We ate the camel που ειπε κ μια ψυχη. Μη βιαζεσαι. Αφου ξεκινησε δε θα αργησει

 

Sent from my SM-G930F usingTapatalk

Χαχαχα.Εντάξει εννοείτε ότι θα περιμένω,ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελευταία μου ήρθε update στο εν λόγω κινητό (4η φορά από τότε που το αγόρασα) και απο τότε που το έκανα παρατηρώ ότι έχει μια μικρή διαφορά στην απόδοση, εσείς είχατε κάποιο παρόμοιο πρόβλημα; Το update ηταν bug fixes
Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.Εντάξει εννοείτε ότι θα περιμένω,ευχαριστώ για την απάντηση.

 

για δεστε εδω : https://www.sammobile.com/2017/10/23/android-7-1-1-nougat-update-now-arriving-galaxy-j5-2016/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...