Jump to content

Καρτοκινητή CYTA


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα ζητανε 7,98 ευρω για την καρτα σιμ, επειδη η Vodafone αγορασε την Cyta; Ειστε σιγουροι ρε παιδια, αλλα ειπαν σε εμενα, αλλο σε φιλο παραπανω...τι να πω...

 

Πήγα και σε άλλο κατάστημα vodafone τα ίδια με την διαφορά ότι είναι 7,98 η κάρτα και 10 ευρώ η ανανέωση (με αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου) αντι για 12 Επίσης μου είπαν και άλλη προσφορά συμβολαίου. Στο ένα 500 προς όλους 100 mb 100 sms και 11 ευρώ χρήση με 11,88. Στο άλλο 500 προς όλους 100 mb 100 sms με 12,58. Για καρτοσυμβόλαιο πάντα. Πως γίνεται να δίνουν διαφορετικές προσφορές. Κάλεσα και εξυπηρέτηση. Η μία κοπέλα μου είπε εντελώς δωρεάν. Η άλλη όταν μου είπε δωρεάν στην αρχή και όταν της είπα για τα 7,98 μου είπε ναι ισχύει αλλά δεν έχω υποχρέωση να δώαω 10 καρτα και ότι άμα επιμένουν να καλέσω επιτόπου να μιλήσουν οι ίδιοι. Αλλά μου είπε η φορητότητα γίνεται μόνο σε κατάστημα. Λέω να το κάνω q card γιατί πληρώνεις μόνο μία 10 ευρώ κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω θα κανω και μια αναφορα στην ΕΕΤΤ και κατοπιν φορητοτητα. Αλλα να πληρωνουμε για καινουρια sim ειναι απααραδεκτο. Θα παρω και την εξ.πελατων της Cyta για κραξιμο. Αν βγαλω ακρη θα επανελθω...
Link to comment
Share on other sites

Αναφορά στην Ε.Ε.Τ.Τ για ποιο ακριβώς λόγο;

Η Vodafone εξαγόρασε τη Cyta Hellas έχοντας λάβει σχετική αδειοδότηση από τις ελεγκτικές αρχές.

Στα πλαίσια της εμπορικής πολιτικής της αποφάσισε την διακοπή της καρτοκινητής Cyta.

Ενημέρωσε τους πελάτες καρτοκινητής Cyta για την επικείμενη διακοπή της υπηρεσίας προκειμένου να φροντίσουν να καταναλώσουν πιθανά υπόλοιπα και να μεταφέρουν τον αριθμό τους σε άλλο πάροχο.

Προσφέρει φορητότητα σε αντίστοιχα δικά της προϊόντα καρτοκινητής για όσους πελάτες το επιλέξουν.

Προφανώς οι συνδέσεις που δεν θα μεταφερθούν έως την ημερομηνία διακοπής της καρτοκινητής Cyta θα καταργηθούν.

Link to comment
Share on other sites

Η φορητότητα είναι δωρεάν. Τουλάχιστον, σε εμένα έγινε δωρεάν, χωρίς υποχρέωση να αγοράσω κάρτα ανανέωσης κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Αναφορά στην Ε.Ε.Τ.Τ για ποιο ακριβώς λόγο;

Η Vodafone εξαγόρασε τη Cyta Hellas έχοντας λάβει σχετική αδειοδότηση από τις ελεγκτικές αρχές.

Στα πλαίσια της εμπορικής πολιτικής της αποφάσισε την διακοπή της καρτοκινητής Cyta.

Ενημέρωσε τους πελάτες καρτοκινητής Cyta για την επικείμενη διακοπή της υπηρεσίας προκειμένου να φροντίσουν να καταναλώσουν πιθανά υπόλοιπα και να μεταφέρουν τον αριθμό τους σε άλλο πάροχο.

Προσφέρει φορητότητα σε αντίστοιχα δικά της προϊόντα καρτοκινητής για όσους πελάτες το επιλέξουν.

Προφανώς οι συνδέσεις που δεν θα μεταφερθούν έως την ημερομηνία διακοπής της καρτοκινητής Cyta θα καταργηθούν.

Δεν συμφωνω καθολου με το σκεπτικο σου. Η Vodafone εξαγορασε την Cyta. H Cyta δεν εκλεισε, αλλαξε ιδιοκτησια. Απο που προκυπτει οτι επειδη καταργει ενα προιον πρεπει εγω να χασω αφενος το υπολοιπο μου, και αφετερου γιατι θα πρεπει να χρεωθω 7,98 για καθε αλλαγη sim καρτας και για ολους τους αριθμους μου; Το ιδιο δικτυο δεν χρησιμοποιουσε πριν η Cyta η κανω καποιο λαθος εγω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα σήμερα σε κατάστημα Vodafone και μου ειπαν οτι θελουν 7,98 για την καρτα και 12 ανανεωση αρα 20 περιπου. Βεβαια αυτα δεν ισχυουν αμα το κανω συμβολαιο. Εσεις πως κανατε φορητοτητα δωρεαν?

 

Και σε εμένα δωρεάν κάναν την αλλαγή σήμερα το πρωί!

Περιμένω ενεργοποίηση.η διαδικασία έγινε σαν φορητότητα,μου ήρθε ,SMS ότι το έτοιμα φορητότητας κατατέθηκε επιτυχώς!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δωρεάν κάναν την αλλαγή σήμερα το πρωί!

Περιμένω ενεργοποίηση.η διαδικασία έγινε σαν φορητότητα,μου ήρθε ,SMS ότι το έτοιμα φορητότητας κατατέθηκε επιτυχώς!

 

Σε ποιο καταστημα? Γιατί το αίτημα μπορεί να γίνεται δωρεάν και μετά όταν υλοποιηθεί δηλαδή γίνει η φορητότητα θα πληρώσεις (γιατι μπορεί για παράδειγμα να την ακυρώσεις οπότε πληρώνεις αφού γίνει). Δηλαδή έχεις πάρει κάρτα μαζί σου ή όταν πας να την πάρεις θα πληρώσεις;

Edited by lord1982
Link to comment
Share on other sites

ωραια πες τους να σου κανουνε την φορητοτα και οτι θα βαλεις καρτα online 10 ευρω και γιατι να βαλεις 10 ; και να μην βαλεις 5 ; αφου σιγουρα μεχρι της 12/2/2019 θα σου εχει γινει η φορητοτα στην vodafone και θα μπορεις να βαλεις ακομα και 5 ευρω καρτα , επισης μπορεις να τους πεις ταχα της οτι θα μου βαλει ο πατερας μου απο το συμβολαιο του οποτε δεν θελω να βαλω καρτα και ας μην ισχυει να παρεις την καρτα σημα στα χερια σου και να τελειωνει το θεμα , για δοκιμασε να καλεσεις το 2106702610 ή συμπληρωσε την φορμα εδω να σε καλεσουνε για φορητητα στην vodafone .

 

Τελικά πήρα αυτό το νούμερο που γράφεις και εξυπηρετήθηκα, έστειλαν μήνυμα στο κατάστημα και θα γίνει δωρεάν και θα βάλω εγώ κάρτα! Κανονικά έτσι πρέπει να γίνεται διότι δεν είναι φορητότητα από άλλο πάροχο αλλά φορητότητα από εταιρεία που αγόρασε η βονταφον!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο καταστημα? Γιατί το αίτημα μπορεί να γίνεται δωρεάν και μετά όταν υλοποιηθεί δηλαδή γίνει η φορητότητα θα πληρώσεις (γιατι μπορεί για παράδειγμα να την ακυρώσεις οπότε πληρώνεις αφού γίνει). Δηλαδή έχεις πάρει κάρτα μαζί σου ή όταν πας να την πάρεις θα πληρώσεις;

 

Στο κατάστημα του Γαλάτσι έγινε αυτό!

Ναι μου δωσαν SIM κανονικά (την έχω σπίτι)κ περιμένω να χαθεί το σήμα της cyta k θα βάλω της βονταφον.

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλοπαιδα έκανα την λαλακια και έχω αγοράσει μια κάρτα ανανέωσης παραπάνω νομίζω τας ότι θα καταργηθεί η 5€ κάρτα και όχι το καρτοκινητο και γενικά η Cyta, αλλά κανόνιζα χωρίς το ξενοδόχο. Τέλος πάντων. Έχω μια κάρτα ανανέωσης 5€ οποίος την θέλει δωρεάν για να μην πάει χαμένη ας μου στείλει μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

1. Από cyta μπορεί κανείς να κάνει φορητότητα σε cu;

2. Οι γονείς χρησιμοποιούσαν το cyta καρτοκινητό με τα 5 € και τους αρκούσε ο χρόνος ομιλίας (περίσσευε πάντα). Τι θα προτείνατε σαν παρεμφερές πακέτο με όσο το δυνατόν μικρότερο κόστος; Δεν χρησιμοποιούν data.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

1. Από cyta μπορεί κανείς να κάνει φορητότητα σε cu;

2. Οι γονείς χρησιμοποιούσαν το cyta καρτοκινητό με τα 5 € και τους αρκούσε ο χρόνος ομιλίας (περίσσευε πάντα). Τι θα προτείνατε σαν παρεμφερές πακέτο με όσο το δυνατόν μικρότερο κόστος; Δεν χρησιμοποιούν data.

 

Frog, με 3 ευρώ 60 λεπτά προς όλους με χρέωση ανα δευτερόλεπτο και κάθε δεύτερη εβδομάδα 120 λεπτά προς όλους πάλι με 3 ευρώ. Αν βάλεις το ίδιο πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο τυχόν υπόλοιπο μεταφέρεται

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα αυτό το νούμερο που γράφεις και εξυπηρετήθηκα, έστειλαν μήνυμα στο κατάστημα και θα γίνει δωρεάν και θα βάλω εγώ κάρτα! Κανονικά έτσι πρέπει να γίνεται διότι δεν είναι φορητότητα από άλλο πάροχο αλλά φορητότητα από εταιρεία που αγόρασε η βονταφον!!!

 

Ανταπόκριση σημερινή απο κατάστημα Vodafone Δραγατσανίου¨Η Cyta κινητή κύριε κλείνει δεν την αγόρασε η Vodafone, παρά μόνο την σταθερή, οπότε θεωρείτε φορητότητα και πρέπει να πληρώσετε για τις κάρτες sim. Επιπρόσθετα μπαίνω αυτόματα και χωρίς να το θέλω ή να το επιλέξω σε πακέτο με 300' προς όλους και 500mb με 8,5 ευρώ, "Μα έγω ήθελα να το κάνω cu", "δυστηχώς κύριε δεν θα έχετε αυτή την δυνατότητα".

Τι συμπέρασμα βγάζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί σε κατάστημα Vodafone όπου πήγα για να ρωτήσω περί προσφοράς που ήρθε σε μήνυμα, άκουσα το εξής καταπληκτικό: μόνο με καρτοσυμβόλαιο γίνεται η φορητότητα του αριθμού μου! Αν το κάνω καρτοκινητό, ο αριθμός χάνεται!

Δεν πίστευα στ' αυτιά μου! :wacko:

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Διαθέτουν άπειρη μεθοδολογία προκειμένου να κάνουν ένα ακόμα συμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Ανταπόκριση σημερινή απο κατάστημα Vodafone Δραγατσανίου¨Η Cyta κινητή κύριε κλείνει δεν την αγόρασε η Vodafone, παρά μόνο την σταθερή, οπότε θεωρείτε φορητότητα και πρέπει να πληρώσετε για τις κάρτες sim. Επιπρόσθετα μπαίνω αυτόματα και χωρίς να το θέλω ή να το επιλέξω σε πακέτο με 300' προς όλους και 500mb με 8,5 ευρώ, "Μα έγω ήθελα να το κάνω cu", "δυστηχώς κύριε δεν θα έχετε αυτή την δυνατότητα".

Τι συμπέρασμα βγάζουμε;

 

Απαραδεκτοι,πανε σε αλλο καταστημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα το πρωί σε κατάστημα Vodafone όπου πήγα για να ρωτήσω περί προσφοράς που ήρθε σε μήνυμα, άκουσα το εξής καταπληκτικό: μόνο με καρτοσυμβόλαιο γίνεται η φορητότητα του αριθμού μου! Αν το κάνω καρτοκινητό, ο αριθμός χάνεται!

Δεν πίστευα στ' αυτιά μου! :wacko:

 

Αυτα ειναι...ακομα προσπαθουν να βαλουν στον κοσμο δεσμευση με καρτοσυμβολαια.

Καρτοκινητο και παλι καρτοκινητο οσο συνεχιζουν ετσι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όμως και αν έχουν συμφέρουσες προτάσεις για καρτοκινητή, με τέτοιες κινήσεις απατεωνιάς πως μπορεί να τους εμπιστευτεί κάποιος;

Μακριά! Προτιμώ να πληρώνω περισσότερα και να υπάρχει έστω ένα ίχνος εντιμότητας στις συναλλαγές μου.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όμως και αν έχουν συμφέρουσες προτάσεις για καρτοκινητή, με τέτοιες κινήσεις απατεωνιάς πως μπορεί να τους εμπιστευτεί κάποιος;

Μακριά! Προτιμώ να πληρώνω περισσότερα και να υπάρχει έστω ένα ίχνος εντιμότητας στις συναλλαγές μου.

 

Ακριβώς αυτό!!!

@ΝΙΚΟΛΑΣ14 Οπως ήδη έχω γράψει αυτό είναι το δεύτερο κατάστημα που πηγαίνω. Το πρώτο ήταν στην Ομόνοια όπου μου είπαν ότι θα λαμβάνω 300' λεπτα προς ολους με κάθε ανανέωση από 12 ευρώ, πρόταση που απ'ότι διάβασα εδώ, δεν έχουν πεί σε κανέναν άλλο. Jerks off...

Link to comment
Share on other sites

Διατηρούνται για 6 μήνες μετά την κατάργηση του προγράμματος, οι αριθμοί καρτοκινητής CYTA, για νέα σύνδεση.

 

https://www.cyta.gr/el/support/~/media/Files/CYTA/PDF/announcements/190128_diakopi_diathesis_leitourgias_ypiresion_cyta_kartokiniths.pdf

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, μια χαρά ήταν η CYTA για μένα. Από εχθές πάντως το γύρισα σε Frog...
ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, μια χαρά ήταν η CYTA για μένα. Από εχθές πάντως το γύρισα σε Frog...

 

Πως καταφερες να βρεις μαγαζι να σου δωσει καρτα της κοσμοτε για φορητοτητα??

Link to comment
Share on other sites

Πήγε κανείς από cyta καρτοκινητή σε vodafone CU;

 

Εγώ! Πήγα σε κατάστημα έκανα φορητότητα και δεν πλήρωσα τίποτα! Το μόνο πρόβλημα που εχω είναι ότι έχω σήμα και στις δύο καρτες σιμ όπως ανέφερε και ένας χρήστης πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ! Πήγα σε κατάστημα έκανα φορητότητα και δεν πλήρωσα τίποτα! Το μόνο πρόβλημα που εχω είναι ότι έχω σήμα και στις δύο καρτες σιμ όπως ανέφερε και ένας χρήστης πιο πάνω

Μηπως θα μπορουσες να μας πεις και εμας σε ποιο καταστημα πηγες;

Link to comment
Share on other sites

Πως καταφερες να βρεις μαγαζι να σου δωσει καρτα της κοσμοτε για φορητοτητα??

 

Σε Γερμανό σου λένε πως δεν έχουν κι ούτε ξέρουν πότε θα ξαναφέρουν. Σε κατάστημα Κοσμοτέ κάνεις κανονικά την αίτηση και λένε ότι θα σε ειδοποιήσουν μόλις τους στείλουν κάποιες κάρτες SIM. Εγώ σε 2-3 εργάσιμες την είχα στα χέρια μου, ήταν πολύ γρήγοροι. (Κόστος 5 ευρώ)

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...