Jump to content

Asus Zenfone 3


kallair
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλεπω κατι presale (στο dx) και λενε στο μικρο, 2650 μπαταρια και antutu 59500 και τιμη 272 ευρω.

Δεν νομιζω να περπατησει με τον ανταγωνισμο.

 

Το ultra, με antutu 73000 και μπαταρια 4600, αλλα με τιμη 565 ευρω. Πανε καλα?

 

Στο gearbest, τιμες 345 και 569 αλλα με αλλες αναφερομενες μπαταριες. Βαλε και το γνωστο μπαχαλο με τα configurations (ας ελπισουμε να μην ειναι σαν του zen 2), αρα ακρη δεν βγαινει ακομη.

 

Σε καποιο αλλο σαιτ ομως, ορκιζομαι οτι ειδα presale με ημερομην αποστολης 30/Οκτ.

Δηλαδη στα χερια μας τελη Νοε/αρχες Δεκ...

Αργησε πολυ η asus, τα αλλα τραινα δεν περιμενουν και αν ισχυουν τα antutu, θα καει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλεπω κατι presale (στο dx) και λενε στο μικρο, 2650 μπαταρια και antutu 59500 και τιμη 272 ευρω.

Δεν νομιζω να περπατησει με τον ανταγωνισμο.

 

Το ultra, με antutu 73000 και μπαταρια 4600, αλλα με τιμη 565 ευρω. Πανε καλα?

 

Στο gearbest, τιμες 345 και 569 αλλα με αλλες αναφερομενες μπαταριες. Βαλε και το γνωστο μπαχαλο με τα configurations (ας ελπισουμε να μην ειναι σαν του zen 2), αρα ακρη δεν βγαινει ακομη.

 

Σε καποιο αλλο σαιτ ομως, ορκιζομαι οτι ειδα presale με ημερομην αποστολης 30/Οκτ.

Δηλαδη στα χερια μας τελη Νοε/αρχες Δεκ...

Αργησε πολυ η asus, τα αλλα τραινα δεν περιμενουν και αν ισχυουν τα antutu, θα καει.

 

 

Μόλις κυκλοφορήσουν ευρέως θα αντισταθμιστούν οι τιμές στα φυσιολογικά επίπεδα. Πάντα έτσι γίνεται με τα asus.

 

Έτσι είχε γίνει και με το Zenfone 2. Όταν ξεκίνησε είχε από τα κινεζομαγαζα 500αρικο και το πήρα 350 μαζί με την θήκη 3 μήνες μετά από amazon.it το ευρωπαϊκό που υποστήριζε και την 800άρα μπάντα.

 

Send by Asus Zenfone 2 ZE551ML (2.3 Ghz/4GB/Dual SIM Active) with tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σημερα μου ηρθε απο Κινα....εντυπωσιακη καμερα, εντυπωσιακη οθονη.

Καλώς τα δέχτηκες. Μπορείς να δεις ποιο μοντέλο ακριβώς είναι απο το αυτοκόλλητο στο κουτί ;

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχτηκες. Μπορείς να δεις ποιο μοντέλο ακριβώς είναι απο το αυτοκόλλητο στο κουτί ;

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

 

να σαι καλα

Asus Zenfone 3 ZE520KL 32GB Dual Sim 4G LTE SIM

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

Από χτες πρώην κάτοχος note 3 και νυν κάτοχος του zenfone 3 deluxe.η αγορά πραγματοποιήθηκε μέσω του αμερικάνικου store της asus από συγγενή.

Συνολικά έξοδα μαζι με τον φόρο πολιτείας+έξοδα αποστολής με usps+ μια θήκη 7$ από amazon αφού στο site τους δεν την είχαν διαθέσιμη, περίπου 500€.

Ήθελα να κάνω τη μετάβαση μετά από 3 χρόνια σε κάτι εξίσου δυνατό με το τότε note 3. Η ποιότητα της unibody συσκευής είναι κορυφαία.

Για 2 λόγους προχώρησα στη αγορά του κινητού α) για τα 6 giga ram τα οποία το γνωρίζω πως αχρείαστα είναι αλλά ας υπάρχουν και, β)με βολεύει αφάνταστα η 2πλή, ουσιαστικά active, sim αφού τη μια sim τη μια τη χρησιμοποιώ μόνο για data και τη 2η για κλήσεις.

Μόνο μια από τις κάρτες παίζει με 4g και η άλλη με 3g.

Το touch είναι απίστευτό.Πραγματικά είναι σαν να εκτελώ το άνοιγμα των app με τα μάτια αφού δεν προλαβαίνω να τα πατάω στην οθόνηΕπίσης, Antutu score:136706.Για την κάμερα δεν είμαι ο ειδικός να κρίνω αλλά η μετάβαση από τα 13mp της sammy στα 23 της asus είναι εμφανής όπως και η ταχύτητα λήψης.

Τέλος για την μπαταρία που είναι μη αφαιρούμενη και 3000mh, δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα για OnScreenTime επειδή ούτε 1 μέρα δεν το δουλεύω το τηλέφωνο αλλά με μια πρώτη γεύση καλή φαίνεται προφανώς λόγω καλής διαχείρισής της από το λογισμικό της asus.

Αυτά ήθελα να μοιραστώ με τους χρήστες του forum και ευχαριστώ για τον χώρο.

Edited by dejodu
πρόσθεση σχολίων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλορίζικο... εν καιρώ ανέβασε και κάποιες φωτογραφίες μιας και είναι ένας τομέας που ενδιαφέρει αρκετούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο... εν καιρώ ανέβασε και κάποιες φωτογραφίες μιας και είναι ένας τομέας που ενδιαφέρει αρκετούς.

Γιάννη έχει ανεβάσει αρκετές ο Paok εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6974115#post6974115 και τα πηγαίνει εξαιρετικά παρόλο που είναι το μικρό του αδερφάκι.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω τους κατόχους από μπαταρία σε αυτονομία Πως πάει με ανοιχτό το 4g; Το Zenfone 2 ρουφάει πολύ αλλά είναι και dual SIM full Active.

 

Δεν ξέρω αλλά βλέποντας και από το forum έχω την αίσθηση ότι τον πάταγο που είχε κάνει το zenfone 2 δεν τον βλέπω στην σειρά 3.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

Από χτες πρώην κάτοχος note 3 και νυν κάτοχος του zenfone 3 deluxe.η αγορά πραγματοποιήθηκε μέσω του αμερικάνικου store της asus από συγγενή.

Συνολικά έξοδα μαζι με τον φόρο πολιτείας+έξοδα αποστολής με usps+ μια θήκη 7$ από amazon αφού στο site τους δεν την είχαν διαθέσιμη, περίπου 500€.

Ήθελα να κάνω τη μετάβαση μετά από 3 χρόνια σε κάτι εξίσου δυνατό με το τότε note 3. Η ποιότητα της unibody συσκευής είναι κορυφαία.

Για 2 λόγους προχώρησα στη αγορά του κινητού α) για τα 6 giga ram τα οποία το γνωρίζω πως αχρείαστα είναι αλλά ας υπάρχουν και, β)με βολεύει αφάνταστα η 2πλή, ουσιαστικά active, sim αφού τη μια sim τη μια τη χρησιμοποιώ μόνο για data και τη 2η για κλήσεις.

Μόνο μια από τις κάρτες παίζει με 4g και η άλλη με 3g.

Το touch είναι απίστευτό.Πραγματικά είναι σαν να εκτελώ το άνοιγμα των app με τα μάτια αφού δεν προλαβαίνω να τα πατάω στην οθόνηΕπίσης, Antutu score:136706.Για την κάμερα δεν είμαι ο ειδικός να κρίνω αλλά η μετάβαση από τα 13mp της sammy στα 23 της asus είναι εμφανής όπως και η ταχύτητα λήψης.

Τέλος για την μπαταρία που είναι μη αφαιρούμενη και 3000mh, δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα για OnScreenTime επειδή ούτε 1 μέρα δεν το δουλεύω το τηλέφωνο αλλά με μια πρώτη γεύση καλή φαίνεται προφανώς λόγω καλής διαχείρισής της από το λογισμικό της asus.

Αυτά ήθελα να μοιραστώ με τους χρήστες του forum και ευχαριστώ για τον χώρο.

Καλώς τα δέχτηκες και να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς.

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι dual SIM full Active γιατί δεν αναφέρεται στο site όπως στο Zen fone 2; τα τηλέφωνα με Qualcomm δεν το υποστηρίζουν συνήθως.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω τους κατόχους από μπαταρία σε αυτονομία Πως πάει με ανοιχτό το 4g; Το Zenfone 2 ρουφάει πολύ αλλά είναι και dual SIM full Active.

 

Δεν ξέρω αλλά βλέποντας και από το forum έχω την αίσθηση ότι τον πάταγο που είχε κάνει το zenfone 2 δεν τον βλέπω στην σειρά 3.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλώς τα δέχτηκες και να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς.

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι dual SIM full Active γιατί δεν αναφέρεται στο site όπως στο Zen fone 2; τα τηλέφωνα με Qualcomm δεν το υποστηρίζουν συνήθως.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

 

Αμάν είσαι και ο πρώτος μου αρέσει αφάνταστα τι λέει η οθόνη από πλευράς φωτεινότητας

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να μη γίνεται ντόρος λόγω τιμής αλλά κυρίως γιατί άργησε πολύ να περάσει στο 6.0 τις ναυαρχιδες. Αν ήταν πιο σβελτη πιστεύω θα πήγαινε καλύτερα σε αυτή τη γενιά, φυσικά βλέπουμε νωρίς είναι σχετικά

 

Sent from my OP3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με μιση φωτεινοτητα και χρηση 4g περιπου 12 ωρες στο 24ωρο περιπου 4ωρες με 4μιση ωρες βγαζει η οθονη αν μειωσω λιγο τη φωτεινοτητα. Αυτη τη στιγμη στο 63% της μπαταριας μου εχει υπολογησει 1hr και 37 λεπτα.

Οπως ανεφερα και πιο πριν και μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα δεν ειναι dual full active sim οι 2 καρτες απλα επειδη εγω τη μια sim την εχω συμβολαιο wind μονο mobile data και η αλλη καρτοκινητο cu vodafone και λειτουργουν ταυτοχρονα και οι 2 αυτο εννοουσα.Ετσι και αλλιως η cu την εχω μονο για εισερχονενες κλησεις αφου για εξερχομενες μιλαω με voip.

Edited by dejodu
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με μιση φωτεινοτητα και χρηση 4g περιπου 12 ωρες στο 24ωρο περιπου 4ωρες με 4μιση ωρες βγαζει η οθονη αν μειωσω λιγο τη φωτεινοτητα. Αυτη τη στιγμη στο 63% της μπαταριας μου εχει υπολογησει 1hr και 37 λεπτα.

Οπως ανεφερα και πιο πριν και μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα δεν ειναι dual full active sim οι 2 καρτες απλα επειδη εγω τη μια sim την εχω συμβολαιο wind μονο mobile data και η αλλη καρτοκινητο cu vodafone και λειτουργουν ταυτοχρονα και οι 2 αυτο εννοουσα.Ετσι και αλλιως η cu την εχω μονο για εισερχονενες κλησεις αφου για εξερχομενες μιλαω με voip.

Ναι κακώς το αναφερες σαν dual active. Αυτό είναι καθαρά dual passive.

 

Αν σε καλέσουν στην 2η γραμμή ενώ μιλάς στην 1η, δειχνει σαν κλειστό σε αυτούς που σε καλούν.

 

Ενώ στο dual active ειναι ταυτόχρονα και οι 2 ενεργες οι κάρτες ακομα και αν μιλάς σε μια απ την 2. θα σου εμφανιστεί κανονικά στην οθονη σου δλδ οτι εχεις εισερχομενη κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Αντιμετωπιζω προβλημα με την.αποστολη sms με την cu sim.

Ο,τι και αν δοκιμασα στις ρυθμισεις δεν δουλεψε.Δεν εχω και εμπειρια με τα 2καρτα.Με την καρτα της wind δεν εχω θεμα

Αν καποιος φιλος εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο ευχαριστως να διαβασω οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω το απλο Zenfone 3 και δεν εχω ξαναδει τετοια διαχειριση μπαταριας πουθενα.

7 ωρες οθονη και 2 μερες περιπου με την μια ωρα να ειναι σε χρηση η καμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Βλέπω έχει βγάλει το απλό και με 5,2 οθόνη και με 5,5 και μεγαλύτερη μπαταρία (3000mAh). Μοντέλο ZE552KL.

Γενικώς από ποιο μαγαζί θα μπορούσε να το βρει κάποιος; Κυκλοφορεί και σε έκδοση WW?

Έχω πάθει πλάκα από την εμφάνιση του και ειδικά με το μαυρομπλε εχω κολλησει.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω το απλο Zenfone 3 και δεν εχω ξαναδει τετοια διαχειριση μπαταριας πουθενα.

7 ωρες οθονη και 2 μερες περιπου με την μια ωρα να ειναι σε χρηση η καμερα.

Θα κάνεις πλάκα βέβαια :eek:

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

Είμαι κάτοχος ενός υπέροχου ΖΕΝ5, αλλά έχω φάει κόλλημα με το 552KL. Περιμένω να πέσει η τιμή του και δε βλέπω προκοπή...τι γίνεται; Το δικό μου 2μιση χρόνια τώρα είναι μια χαρα και δεν καίγομαι ιδιαίτερα, αλλά δεν είναι παράξενο που δεν έχει προχωρήσει η διάθεσή του; Ελάχιστα μαγαζιά και σελίδες το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελάχιστα μαγαζιά και σελίδες το έχουν.

 

Γιαυτό και δεν μειώνεται η τιμή του, λόγω περιορισμένης διαθεσιμότητας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό και δεν μειώνεται η τιμή του, λόγω περιορισμένης διαθεσιμότητας.

 

Πως τα καταφέρνει πάντα η Asus να αργεί να τα φέρει στην αγορά όταν οι άλλοι έχουν ήδη το νέο τους μοντέλο δεν το καταλαβαίνω.

 

Έτσι έγινε με το Zenfone 2 όταν το αγόρασα ένα 8μηνο από την εξαγγελία της συσκευής και αυτό από Ιταλία Amazon.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν υπαρχει φως με τις τιμες του zen 3, βαρεθηκα να περιμενω καμια προσφορα και ξεκινησα να κοιταω αλλες μαρκες/μοντελα.

Εν τω μεταξυ στο νεο φυλλαδιο cosmote εχει ερθει ενα zen 3 deluxe με τιμη λιανικης 700€ !?!

Καλα κρασια...

Link to comment
Share on other sites

Το παράκαναν αυτή τη φορά.

Το Ζεν3 κοντεύει να παλιώσει πριν κυκλοφορήσει. Κρίμα γιατί το UI της Asus είναι εξαιρετικό και θέλω πραγματικά να μείνω στη φίρμα. Εντάξει το Ζεν5 δεν δείχνει σοβαρά προβλήματα, αλλά 2μιση χρόνια χρήσης δεν είναι και λίγα.

Αν δεν δω κάτι το επόμενο 2μηνο, θα στραφώ σε άλλες λύσεις αναγκαστικά

Link to comment
Share on other sites

Ηδη εχει ανακοινωθει η κυκλοφορια (και καλα...), του Zenfone 4 τον Μαιο :p

Υπαρχουν πολλα σχετικα λινκς της ανακοινωσης.

https://www.google.gr/search?q=zenfone+4&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=qe6PWKO_LKrCXs7IkvgC#q=zenfone+4&tbs=qdr:m

Το αστειο ειναι που γραφει μεσα σε ενα φρεσκο (20/Γεναρη) που ανοιξα:

" This may sound strange and early because the Zenfone 3 Zoom only debuted at CES two weeks ago with the device hitting shelves in February."

http://www.gsmarena.com/asus_to_launch_new_zenfone_4_series_smartphones-news-22882.php

Χαχα, καλο, εε?

Θα δουμε λοιπον θεωρητικα τιμες του 3 απο πολλα μαγαζια, μεσα στον Φλεβαρη.

Το ξεφτιλισαν στο πονηρο μαρκετινγκ, πανε να προλαβουν τους πελατες να μην αγορασουν κατι αλλο και να περιμενουν το επομενο επ'απειρον :p

Το 4αρι το βλεπω στα ραφια του χρονου τον Φλεβαρη, με την ιδια λογικη του 3 :wacko:

 

(Θα επρεπε μαλλον να αλλαζαν σειρα, μιας και υπηρχε Zenfone 4 το 2014, και να πηγαιναν στην λογικη του 7 (s7, iphone 7) ή του 8).

Εφυγα για zte axon 7...

Link to comment
Share on other sites

Ηδη εχει ανακοινωθει η κυκλοφορια (και καλα...), του Zenfone 4 τον Μαιο :p

Υπαρχουν πολλα σχετικα λινκς της ανακοινωσης.

https://www.google.gr/search?q=zenfone+4&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=qe6PWKO_LKrCXs7IkvgC#q=zenfone+4&tbs=qdr:m

Το αστειο ειναι που γραφει μεσα σε ενα φρεσκο (20/Γεναρη) που ανοιξα:

" This may sound strange and early because the Zenfone 3 Zoom only debuted at CES two weeks ago with the device hitting shelves in February."

http://www.gsmarena.com/asus_to_launch_new_zenfone_4_series_smartphones-news-22882.php

Χαχα, καλο, εε?

Θα δουμε λοιπον θεωρητικα τιμες του 3 απο πολλα μαγαζια, μεσα στον Φλεβαρη.

Το ξεφτιλισαν στο πονηρο μαρκετινγκ, πανε να προλαβουν τους πελατες να μην αγορασουν κατι αλλο και να περιμενουν το επομενο επ'απειρον :p

Το 4αρι το βλεπω στα ραφια του χρονου τον Φλεβαρη, με την ιδια λογικη του 3 :wacko:

 

(Θα επρεπε μαλλον να αλλαζαν σειρα, μιας και υπηρχε Zenfone 4 το 2014, και να πηγαιναν στην λογικη του 7 (s7, iphone 7) ή του 8).

Εφυγα για zte axon 7...

Θα σου πρότεινα μακριά από zte.. εχει πολυ κακή παράδοση στις αναβαθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...