Jump to content

Asus Zenfone 3


kallair
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια μοντέλα τα φέρνει επίσημα και το public

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο e-shop.gr υπάρχει διαθέσιμο το Ζεν 3 520 στα 309 ευρώ. Το παρήγγειλα και μετά πήρα τηλέφωο να σιγουρευτώ οτι πρόκειται για WW.

Εν τέλει κάτω κάτω λέει για Αγγλική γλώσσα μενού...κι ο υπάλληλος είπε χαρακτηριστικά "δεν ξέρω σίγουρα, αλλά αν θέλετε ελληνικό μενού, δε θα το πρότεινα"

Link to comment
Share on other sites

Στο e-shop.gr υπάρχει διαθέσιμο το Ζεν 3 520 στα 309 ευρώ. Το παρήγγειλα και μετά πήρα τηλέφωο να σιγουρευτώ οτι πρόκειται για WW.

Εν τέλει κάτω κάτω λέει για Αγγλική γλώσσα μενού...κι ο υπάλληλος είπε χαρακτηριστικά "δεν ξέρω σίγουρα, αλλά αν θέλετε ελληνικό μενού, δε θα το πρότεινα"

 

Μπορεί το e-shop.gr να μην φέρνει ελληνικής αντιπροσωπείας, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα έρθει κινέζικο, για να μην είναι WW. Την πρόταση που παραθέτουν στις περισσότερες συσκευές περί αγγλικής γλώσσας μενού (και την υπογραμμίζουν κιόλας) δεν ξέρω τι εξυπηρετεί. Το λειτουργικό είναι Android και έχει όλες τις γλώσσες του κόσμου διαθέσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το e-shop.gr να μην φέρνει ελληνικής αντιπροσωπείας, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα έρθει κινέζικο, για να μην είναι WW. Την πρόταση που παραθέτουν στις περισσότερες συσκευές περί αγγλικής γλώσσας μενού (και την υπογραμμίζουν κιόλας) δεν ξέρω τι εξυπηρετεί. Το λειτουργικό είναι Android και έχει όλες τις γλώσσες του κόσμου διαθέσιμες.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Δηλαδή πιστεύεις οτι θα είναι ίδιο με αυτά που πωλούνται από ελληνική αντιπροσωπεία; Υπάρχει WW, υπάρχει και TW για Ταϊβάν. Υπάρχει κι άλλη έκδοση; Εντάξει μπορεί να ρωτάω κουτές ερωτήσεις, αλλά δεν ξέρω τι παίζει! Εγώ πάντως είχα πάρει από vickmall το Zen5. Θα είναι πιστεύεις κάτι αντίστοιχο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξαναμίλησα με το e-shop.gr μόλις τώρα και ενεργοποίησα εκ νέου την παραγγελία. Ο υπάλληλος το τσέκαρε και μου είπε οτι είναι η Global έκδοση!

Οπότε περιμένω! :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι στα χέρια μου και είναι απλά υπέροχο!

Η εγκατάσταση κράτησε μόλις 5 λεπτά, εγκαταστάθηκαν όλες οι εφαρμογές αυτόματα, λόγω αντιγράφου της προηγούμενης συσκευής και το κινητό είναι απλά εξαιρετικό. Όμορφο, γρήγορο, με εξαιρετική κάμερα.

Έχει και αυτή τη σατινέ αίσθηση και νομίζεις οτι θα γλιστρήσει απ τα χέρια σου.

Το μόνο ελάττωμα που βρήκα είναι οτι πλέον μπορείς να θέσεις κάποιες επαφές φραγή κλήσεων μόνο κι όχι και μηνυμάτων, κάτι που μέχρι τώρα αποδείχτηκε σωτήριο :ninja: Αντίθετα τώρα πρέπει πρώτα να υπάρχει συνομιλία στα μηνύματα και έπειτα να μπορέσεις να εφαρμόσεις τη φραγη...

Το μεσημεράκι θα ψαξω να βρω και την 7

Επίσης πρέπει οπωσδήποτε να πάρω

α. θήκη

β. καλωδιάκια USB Type C, αλλιώς πάει κι ο φορτιστής αυτοκινήτου, πάει και το Power bank. Για να μαι ειλικρινής, αγνοούσα πλήρως οτι έχει αλλάξει το βίσμα. Κρίμα, έχω ένα φλασάκι που έχει διπλό βίσμα για κινητά και υπολογιστή και πάει περίπατο...

 

Σχετικά με τη μπαταρία, την Κυριακή του έβγαλα το λάδι στο ψάξιμο, αλλά και με πολλές φωτογραφίες και βίντεο και τα μεσάνυχτα είχε 37%. Μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά

ερώτηση, μια ακόμα!

Το ζεν3 δε μου δίνει τη δυνατότητα να μεταφέρω εφαρμογές απο και προς την sd. Είναι θέμα των Android 7;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά

ερώτηση, μια ακόμα!

Το ζεν3 δε μου δίνει τη δυνατότητα να μεταφέρω εφαρμογές απο και προς την sd. Είναι θέμα των Android 7;;

 

Είναι θέμα πρωτίστως τον εφαρμογών. Επεξηγώντας, κάποιες γίνονται κάποιες άλλες όχι.

Συμπληρώνοντας να αναφέρω ότι εγώ δεν έχω SD ακόμα στο κινητό, απλά είναι γνωστόν ότι λειτουργεί έτσι το android.

Ελπίζω να βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

Στο ζεν5 που είχα υπήρχε σχετική επιλογή. Στο ζεν3 δυστυχώς δεν υπάρχει καν η επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προχτες μου ήρθε μήνυμα αναβάθμισης. Σε Ορεο. Έκανα την αναβάθμιση και από τότε δε δουλεύει σχεδόν τίποτα. messenger facebook κολλάνε και δε δουλευουν, SMS δεν μπορώ να διαβάσω, το κινητό κάνει επανεκκίνηση κάθε 3 λεπτα και ένα σωρό άλλες εφαρμογές δε δουλεύουν. Ούτε στο Gmail δεν μπορώ να μπω...

Να κάνω downgrade ; κι αν χασω πράγματα;

Περιμένοντας την Asus τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Προχτες μου ήρθε μήνυμα αναβάθμισης. Σε Ορεο. Έκανα την αναβάθμιση και από τότε δε δουλεύει σχεδόν τίποτα. messenger facebook κολλάνε και δε δουλευουν, SMS δεν μπορώ να διαβάσω, το κινητό κάνει επανεκκίνηση κάθε 3 λεπτα και ένα σωρό άλλες εφαρμογές δε δουλεύουν. Ούτε στο Gmail δεν μπορώ να μπω...

Να κάνω downgrade ; κι αν χασω πράγματα;

Περιμένοντας την Asus τωρα...

 

Λογικά θα συνέλθει με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου παθόν και εγώ!!! Δεν υπάρχει λύση.. και άκρη από το support το official δεν βρήκα..

Με επαναφορά και όμως πάλι δεν θα κάνεις κάτι. Μόνη λύση είναι να το flashάρεις πίσω στην Nougat που είναι διαμάντι.

 

Δεν ξέρω αν βοήθησα ίσως θα έπρεπε να το αναφέρω να γλιτώσω και κάποιον από το λούκι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου!

Δυστυχώς όσες εργοστασιακες ρυθμίσεις και hard reset να κάνω, δεν γίνεται τίποτα. Δε φεύγει με τίποτα η Oreo.

Αυτό το "flashάρεις" που πέταξες μου ακούστηκε σαν Κινέζικα άνευ διδασκάλου :lol:

Έχω μιλήσει με το σέρβις, σήμερα λογικά θα βγει βελτιωμένη αναβάθμιση.

 

Βασικά το κινητό έχει γίνει απαράδεκτο, έτσι; Και μιλάμε για μια συσκευή που απλά...πετούσε!

(αλλά για να πούμε και την αλήθεια, έχω δει ήδη ωραία πραγματάκια στο Ορεο)

 

Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, χτες το πρωί, πάω να μπω στο αυτοκίνητο, μου πέφτει το κινητό και σπάει το κάτω μέρος της οθόνης, στο σημείο που είναι το δεξί "πληκτρο". :clap:

 

Ξανάστειλα μεηλ στην Asus να δω αν το καλύπτει η εγγύηση. Δεύτερο Asus με σπασπένη οθόνη σε διάστημα 2 μηνών....Κι ότι ετοιμαζόμουν να αγοράσω μια καινούργια dslr, στον πάγο τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ....στον εαυτό μου :lol:

έλεγχος λογισμικού μπλα μπλα τσάμπα (αυτό τους έλειπε)

αντικατάσταση LCD 90 έουρος .

Περιμένω την DHL - ευτυχώς δεν είπαν παραπάνω γιατί θα πήγαινα στην DHI :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα τη συσκευή μου root θα μπορώ να παίρνω ενημερώσεις OTA η πρέπει να γίνεται χειροκίνητα;ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το κινητό έχει μεγάλες θερμοκρασίες γενικά;

Που το βρίσκει κανείς στις μέρες μας;

 

Γιώργος

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα με τις θερμοκρασίες.

Στο σκρουτζ υπάρχει ακόμα και μάλιστα παρακολουθώ την τιμή του - είναι αυτή τη στιγμή πολύ χαμηλά.

Θεωρώ οτι αξίζει.

 

Άσχετα με το θέμα της αναβάθμισης, το κινητό πετάει. Πήρα χτες ένα Redmi 4X να κάνω δουλειά μου μέχρι να επισκευαστεί. Η μέρα με τη νύχτα...

 

Στα του σερβις τώρα

Πολύ επαγγελματική συμπεριφορά μέχρι τώρα. Συνεχή μεηλ και ραντεβού μέσω DHL, αύριο θα παραλάβουν το δέμα (το χω πακετάρει λες και στέλνω κινεζικο βάζο) και θα πάει Ολλανδία.

Άρα...καλό Πάσχα;;

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα με τις θερμοκρασίες.

Στο σκρουτζ υπάρχει ακόμα και μάλιστα παρακολουθώ την τιμή του - είναι αυτή τη στιγμή πολύ χαμηλά.

Θεωρώ οτι αξίζει.

 

Άσχετα με το θέμα της αναβάθμισης, το κινητό πετάει. Πήρα χτες ένα Redmi 4X να κάνω δουλειά μου μέχρι να επισκευαστεί. Η μέρα με τη νύχτα...

 

Στα του σερβις τώρα

Πολύ επαγγελματική συμπεριφορά μέχρι τώρα. Συνεχή μεηλ και ραντεβού μέσω DHL, αύριο θα παραλάβουν το δέμα (το χω πακετάρει λες και στέλνω κινεζικο βάζο) και θα πάει Ολλανδία.

Άρα...καλό Πάσχα;;

No idea!!! Sorry...

Αλλά μπορεί να είσαι και τυχερός και να γίνουν όλα γρηγορότερα. Στο εύχομαι

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το κινητό έχει μεγάλες θερμοκρασίες γενικά;

Που το βρίσκει κανείς στις μέρες μας;

 

Γιώργος

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

 

Το βρίσκεις e-shop και μόνο! Το χει προσφορά κιόλας κάτω από 300 euros. Είναι καλό deal μην περιμένεις βέβαια πολλά με την OREO. Σε συμβουλεύω να μείνεις μακρυά... Το κινητό είναι τζετ με την 7άρα.

Άλλη λύση είναι το amazon. Εγώ από κει το χα τσιμπίσει στις αρχές του. Δεν νομίζω με τα τρέχοντα δεδομένα να αξίζει επί του παρόντος.

 

Ελπίζω να βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκεις e-shop και μόνο! Το χει προσφορά κιόλας κάτω από 300 euros. Είναι καλό deal μην περιμένεις βέβαια πολλά με την OREO. Σε συμβουλεύω να μείνεις μακρυά... Το κινητό είναι τζετ με την 7άρα.

Άλλη λύση είναι το amazon. Εγώ από κει το χα τσιμπίσει στις αρχές του. Δεν νομίζω με τα τρέχοντα δεδομένα να αξίζει επί του παρόντος.

 

Ελπίζω να βοήθησα..

Όταν λες e-shop εννοείς το e-shop.gr; γιατί εκεί δεν το βλέπω πια.

Και βέβαια, να σαι καλά

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό μιλάμε; http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zenfone-3-55-ze552kl-4g-64gb-4gb-dual-sim-black-p-TEL.091044

 

Νομίζω υπάρχει και σε τρέχουσα προσφορά σε newsletter, αλλά ίσως σε άλλο χρώμα, δε θυμάμαι και δεν μπορώ να το δω άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό μιλάμε; http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zenfone-3-55-ze552kl-4g-64gb-4gb-dual-sim-black-p-TEL.091044

 

Νομίζω υπάρχει και σε τρέχουσα προσφορά σε newsletter, αλλά ίσως σε άλλο χρώμα, δε θυμάμαι και δεν μπορώ να το δω άμεσα.

 

Ναι γι' αυτό ακριβώς μιλάμε. Είναι η έκδοση με τα καλά χαρακτηριστικά, καμία σχέση με το max. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και όντως είναι αυτό που κυκλοφορεί σε προσφορά στα 266€. 4GB + 64GB, τέλειο. Αλλά 1 χρόνος εγγύηση μόνο.
266€ είναι αλλού;;; γιατί στο λινκ είναι 299€

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πάρει και την 8αρα android.

 

Send by ASUS Zenfone Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...