Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω αλλα εσυ εκανες λαθος πρωτος..

Οταν το ειδα ζητησα παντως συγνωμη..

Και παλι φιλε μου σορυ:)

Κανενα προβλημα. Παντως η 30s ειναι απο τις λιγες ρομ που δεν εχω δοκιμασει. Ευχαριστουμε και για τα στοιχεια της μπαταριας που μοιραζεσαι μαζι μας.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο οδηγιες των φιλων @GUZGUN kai @sso για το, τι ειναι το σοτ, και μετα απο το update, απο

την 30sV_g, στην 30sV16, ανεβαζω εδω τις εικονες..

Να πω εδω, οτι η χρηση ειναι μετρια, λογω του οτι χρησιμοποιω και 2ο τηλ..

Και επειδη δεν ειμαι ειδικος, βγαλτε εσεις συμπερασματα και γραψτε τα, να τα μαθαινουμε και οι υπολοιποι..

 

https://postimg.cc/gallery/21voc9r60/

 

Βασίλη αν μπορέσεις την επόμενη φορά και ξανανεβάσεις screenshoot για την μπαταρία, στο πρώτο βγάλε όλη την οθόνη που φαίνονται και η χρήση των εφαρμογών από κάτω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Βασίλη δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν είσαι ο μόνος που πιάνει 7 ώρες. Απλώς δεν καταλαβαίνω πως γίνεται σε όλους εσάς και δεν μπορώ να το καταφέρω και εγώ. Και εννοείται ότι δεν λέτε ψέματα αφού υπάρχουν ντοκουμέντα.

Μια πολύ σημαντική παράμετρος είναι το Δίκτυο της Κινητής τηλεφωνίας. Δηλαδή το πόσο καλό σήμα έχουμε. Αν το σήμα είναι αδύνατο η κατανάλωση μπαταρίας αυξάνεται δραματικά, και πολύ περισσότερο βέβαια αν έχουμε δυο SIM. Και μπορούμε να το διαπιστώσουμε αυτό σε ένα μεγάλο ταξείδι, π.χ. Αθήνα-Θεσ/νίκη. Επειδή κινούναστε, συνέχεια ψάχνει να βρει σήμα, οπότε σε ένα τέτοιο ταξείδι 5-6 ωρών μπορεί να φάει όλη τη μπαταρία.

Και σκέπτομαι λοιπόν μήπως εκεί που κινείται ο @vassilis2 (Βουλγαρία) τα Δίκτυα είναι πολύ καλύτερα από τα δικά μας;;;

Και όπως έχω ξαναγράψει οι άλλες παράμετροι που επιρεάζουν την κατανάλωση είναι η Φωτεινότητα, Πόσα mail έχουμε και συγχρονίζουν, άλλα κανάλια (viber, Telegram, gacebook) κλπ.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχει εδώ και καμια βδομάδα που με τρώει ο απαυτός μου και παίζω λίγο με τις καινούργιες ρομ. Έβαλα την Pixel Experience και την καινούργια την 30s. Στην πρώτη όλα πήγαιναν ρολόι, εκτός από ένα πρόβλημα που είχα με την κάμερα (όταν πήγαινα να αλλάξω κάμερα, από μπροστά σε πίσω κλπ έκανε καμια ώρα να αλλάξει)

Στην 30s πάλι δεν ασχολήθηκα πολύ να την ψάξω, γιατί για κάποιο λόγο, αρκετές εφαρμογές που είχα κατεβασμένες πιο πριν (instagram, ορισμένα δελτία καιρού, ορισμένοι music players), μου έβγαζε ότι δεν είναι συμβατές με την συσκευή μου! Επίσης, ότι εφαρμογή είχα αγορασμένη κανονικά από τον λογαριασμό μου, μου την εμφάνιζε ότι δεν την έχω αγοράσει και ότι πρέπει να τις πληρώσω ξανά

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επειδη, ειχα αρχισει να αισθανωμε, σαν το ..μαυρο ..προβατο..εδω

Να ευχαριστησω και τους τρεις, για τις απαντησεις σας..

@klaipelas-@GUZGUN-@sso

Ναστε καλα και ευχαριστω

 

Και επειδη εδω μεσα, εχει ΔΥΟ διαμαντια..

εγω παραμενω πλεον σ αυτα... και.. μεχρι τουλαχιστον, να ενδιαφερθει ο Χρηστος, και να ασχοληθει, με καποια αλλη ρομ..

..Αν το κανει,..βεβαια.. και.. ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ!!!

https://postimg.cc/gallery/2q3ae29fg/

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη αν μπορέσεις την επόμενη φορά και ξανανεβάσεις screenshoot για την μπαταρία, στο πρώτο βγάλε όλη την οθόνη που φαίνονται και η χρήση των εφαρμογών από κάτω.

 

Το είπα και την προηγούμενη φορά, το ξαναλέω και τώρα.

Για να βγάζουμε ασφαλή συμπεράσματα για την μπαταρία (πόσο μας κρατάει) δεν θα πρέπει να υπάρχει ενδιάμεση φόρτιση.

Edited by CrisBal
Προσωπική αντιπαράθεση με ειρωνικά σχόλια

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

για να μην χαλιόμαστε με τα της μπαταρίας ας το αφήσουμε ως έχει και όλα καλά. Σε τελική ανάλυση ένα κινητό είναι. Δεν θα σκάσουμε κιόλας.

Παίζουν πολλοί παράγοντες για την κατανάλωση της μπαταρίας οπότε αν μας κάνει καλώς αν δεν μας κάνει δοκιμάζουμε κάτι άλλο. Εξάλλου υπάρχει πληθώρα επιλογών.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

για να μην χαλιόμαστε με τα της μπαταρίας ας το αφήσουμε ως έχει και όλα καλά. Σε τελική ανάλυση ένα κινητό είναι. Δεν θα σκάσουμε κιόλας.

Παίζουν πολλοί παράγοντες για την κατανάλωση της μπαταρίας οπότε αν μας κάνει καλώς αν δεν μας κάνει δοκιμάζουμε κάτι άλλο. Εξάλλου υπάρχει πληθώρα επιλογών.

Αν απευθύνεσαι σε μένα, εγώ απλά σχολίασα ότι μια πληροφορία που δόθηκε δεν είναι απόλυτα σωστή και συγκρίσιμη....

Άλλωστε εσύ απορείς γιατί δεν βγάζεις τα sot που βγάζουν άλλοι, και εγώ παρέθεσα κάποιες σκέψεις στο πού μπορεί να οφείλεται αυτό. Πού βλέπεις να "χαλιόμαστε";;;:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχει εδώ και καμια βδομάδα που με τρώει ο απαυτός μου και παίζω λίγο με τις καινούργιες ρομ. Έβαλα την Pixel Experience και την καινούργια την 30s. Στην πρώτη όλα πήγαιναν ρολόι, εκτός από ένα πρόβλημα που είχα με την κάμερα (όταν πήγαινα να αλλάξω κάμερα, από μπροστά σε πίσω κλπ έκανε καμια ώρα να αλλάξει)

Στην 30s πάλι δεν ασχολήθηκα πολύ να την ψάξω, γιατί για κάποιο λόγο, αρκετές εφαρμογές που είχα κατεβασμένες πιο πριν (instagram, ορισμένα δελτία καιρού, ορισμένοι music players), μου έβγαζε ότι δεν είναι συμβατές με την συσκευή μου! Επίσης, ότι εφαρμογή είχα αγορασμένη κανονικά από τον λογαριασμό μου, μου την εμφάνιζε ότι δεν την έχω αγοράσει και ότι πρέπει να τις πληρώσω ξανά

Εκανες Clear data στο play store? Διάβασες ή είδες τον οδηγό με φωτογραφίες στο telegram? Αν όχι κάνε ένα clear data και είσαι κομπλέ...Τα παράπονα στα Open gapps Project...:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@Χρήστο, απευθύνομαι σε σένα κυρίως, αφού εσύ ασχολείσαι με το μαγείρεμα ΡΟΜ, ξέρεις γιατί στις νέες εκδόσεις custom ROM RR, AEX κλπ υπάρχουν ως επί το πλείστον παλιές εκδόσεις των εφαρμογών κλήση, μηνύματα, επαφές κλπ; έχει να κάνει με την συμβατότητα ή παίζει κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν λέει κάποιος τίποτα κακό εδώ μέσα γιατί να κοπεί? Απόλυτα κατανοητά όλα όσα λέει ο sso, vasillis2 και οποιοσδήποτε άλλος που μπορεί να ξεχνάω το όνομα του. Κανένα πρόβλημα και καμιά παρεξήγηση.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα μετα απο κανα μηνα απουσιας..να ναι καλα μια γυναικα που δεν ηξερε να οδηγαει..δε βαριεσαι..καλα να μαστε..2 αποριες:

 

1) γιατι βρε τσακωνεστε για τη μπαταρια;;δεν υπαρχει λογος..ετσι κι αλλιως δεν τη φορτιζετε καθε βραδυ;;η μονο εγω το κανω αυτο οσο % και να εχει;;χαχα

 

2) ειχα μεινει στην aex v6.0...μπορω να πω τοσο καιρο μ εχει αφησει ευχαριστημενο..εχει βγει καλυτερη εκδοση aex η γενικα καλυτερη pie??γιατι δε παει η καρδια μου να κανω downgrade σε εκδοση android..κι επισης ειναι αδυνατον να διαβασει κανεις τα ποστ ενος μηνα..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

@Χρήστο, απευθύνομαι σε σένα κυρίως, αφού εσύ ασχολείσαι με το μαγείρεμα ΡΟΜ, ξέρεις γιατί στις νέες εκδόσεις custom ROM RR, AEX κλπ υπάρχουν ως επί το πλείστον παλιές εκδόσεις των εφαρμογών κλήση, μηνύματα, επαφές κλπ; έχει να κάνει με την συμβατότητα ή παίζει κάτι άλλο;

 

Όχι.. κανένα. Θέμα με συμβατότητα... κάθε ομάδα λογισμικού χρησιμοποιεί το δικό της τροποποιημένο πακέτο Google εφαρμογών στη εκάστοτε ρομ.Γι αυτό όπως είναι λογικό οι εκδόσεις είναι προγενέστερες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ σημαντική παράμετρος είναι το Δίκτυο της Κινητής τηλεφωνίας. Δηλαδή το πόσο καλό σήμα έχουμε. Αν το σήμα είναι αδύνατο η κατανάλωση μπαταρίας αυξάνεται δραματικά, και πολύ περισσότερο βέβαια αν έχουμε δυο SIM. Και μπορούμε να το διαπιστώσουμε αυτό σε ένα μεγάλο ταξείδι, π.χ. Αθήνα-Θεσ/νίκη. Επειδή κινούναστε, συνέχεια ψάχνει να βρει σήμα, οπότε σε ένα τέτοιο ταξείδι 5-6 ωρών μπορεί να φάει όλη τη μπαταρία.

Και σκέπτομαι λοιπόν μήπως εκεί που κινείται ο @vassilis2 (Βουλγαρία) τα Δίκτυα είναι πολύ καλύτερα από τα δικά μας;;;

Και όπως έχω ξαναγράψει οι άλλες παράμετροι που επιρεάζουν την κατανάλωση είναι η Φωτεινότητα, Πόσα mail έχουμε και συγχρονίζουν, άλλα κανάλια (viber, Telegram, gacebook) κλπ.

 

Όλα ισχύουν 100% και όχι μόνο αυτά...αν βάλεις ένα παιχνίδι με απαιτήσεις γραφικών επίσης δεν θα πας πάνω από δύο ώρες με τίποτα.. Οπότε όλα είναι υποκειμενικά...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Το τηλέφωνο Le max2 X821 4/64 πωλείται στο Βangood 109 ευρώ με priority mail σήμερα. Αξίζει ακόμη τον κόπο να το αγοράσει κανείς μιας και είναι παλιό πλέον μοντέλο? Θα είναι δηλ. αξιοπρεπές - εύχρηστο για ακόμη 2 χρόνια? Μένουν ακόμη λίγα κομμάτια και εξαντλούνται γρήγορα. Εσείς που ήδη το έχετε, θα το αγοράζατε και σήμερα αν σας είχε χαλάσει ή θα ψάχνατε κάτι άλλο? Edited by thermigr
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αν και δεν παίζω καθόλου παιχνίδια....

Θα ήθελα όμως να δω και από κάποιον άλλο φίλο που φοράει την 30s "οθονοπυροβολισμό" που να δείχνει την διάρκεια της μπαταρίας από μια πλήρη φόρτιση μέχρι την επόμενη, φυσικά χωρίς ενδιάμεσα "ταΐσματα", καθώς και το sot.

Διότι αν επιβεβαιωθεί ότι με την 30s έχουμε 7 ώρες οθόνης είναι πράγματι πολύ εντυπωσιακό και ίσως αξίζει κάποιος να γυρίσει ακόμα και σε mm.

Όλα ισχύουν 100% και όχι μόνο αυτά...αν βάλεις ένα παιχνίδι με απαιτήσεις γραφικών επίσης δεν θα πας πάνω από δύο ώρες με τίποτα.. Οπότε όλα είναι υποκειμενικά...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Το τηλέφωνο Le max2 X821 4/64 πωλείται στο Βangood 109 ευρώ με priority mail σήμερα. Αξίζει ακόμη τον κόπο να το αγοράσει κανείς μιας και είναι παλιό πλέον μοντέλο? Θα είναι δηλ. αξιοπρεπές - εύχρηστο για ακόμη 2 χρόνια? Μένουν ακόμη λίγα κομμάτια και εξαντλούνται γρήγορα. Εσείς που ήδη το έχετε, θα το αγοράζατε και σήμερα αν σας είχε χαλάσει ή θα ψάχνατε κάτι άλλο?

 

Θεωρώ ότι το Lemax 2 είναι ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχουν βγει ποτέ στην "ιστορία της κινητής τηλεφωνίας". Παραμένει ακόμη και σήμερα value for money και ιδιαίτερα στην τιμή που το βρίσκεις. Από τη άλλη θεωρώ σίγουρο ότι θα είναι ανακατασκευασμένο (refurbished) κάτι το οποίο ενδέχεται να αποδειχθεί από αδιάφορο έως πολύ κακό και τέλος λόγω πολύ κακής εμπειρίας (προσωπικά) στο Banggood έχω "ρίξει μαύρο" καιτους θεωρώ αναξιόπιστους

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα....

Έναι καθαρά θέμα τύχης τι θα του προκύψει του καθενός. Είναι σίγουρο ότι είναι ανακατασκευασμένα. Και είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα έχει πρόβλημα με το δακτυλικό.

Πριν από λίγες μέρες το banggood το είχε βγάλει πάλι προσφορά σαν preorder. Ε δεν γίνεται ένα κινητό του οποίου η παραγωγή έχει σταματήσει εδώ και τόσο καιρό να βγαίνει σαν preorder.

Θεωρώ ότι το Lemax 2 είναι ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχουν βγει ποτέ στην "ιστορία της κινητής τηλεφωνίας". Παραμένει ακόμη και σήμερα value for money και ιδιαίτερα στην τιμή που το βρίσκεις. Από τη άλλη θεωρώ σίγουρο ότι θα είναι ανακατασκευασμένο (refurbished) κάτι το οποίο ενδέχεται να αποδειχθεί από αδιάφορο έως πολύ κακό και τέλος λόγω πολύ κακής εμπειρίας (προσωπικά) στο Banggood έχω "ρίξει μαύρο" καιτους θεωρώ αναξιόπιστους

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη πολυπληθή και δραστήρια παρέα του Le max 2,

 

Επειδή το συγκεκριμένο τηλέφωνο μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον αποφάσισα να το παραγγείλω για την γυναίκα μου.

Το τηλέφωνο έφτασε χθες και εν τω μεταξύ, αρκετες μέρες πριν, σας παρακολουθούσα

προσπαθώντας να βρώ μια κατάλληλη rom και το τρόπο για εγκατάσταση TWRP.

Σήμερα λοιπόν άνοιξα το τηλέφωνο και δούλευε κανονικά. Προσπάθησα πριν απο λίγο χρησιμοποιώντας

το MULTI-TOOL 11.01.2018 ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ να περάσω το TWRP , και αφου άνοιξα το RECOVERY_TOOL_LeMax2_X82x.bat προσπάθησα να βάλω το κινητο σε fastboot mode χωρίς επιτυχία.

Και το χειρότερο μετά απο αυτό το τηλέφωνο ούτε ανοίγει ούτε καν δείχνει το ποσοστό φόρτισης.

Νεκρό.Brick.

Θερμή παράκληση για άμεση βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη πολυπληθή και δραστήρια παρέα του Le max 2,

 

Επειδή το συγκεκριμένο τηλέφωνο μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον αποφάσισα να το παραγγείλω για την γυναίκα μου.

Το τηλέφωνο έφτασε χθες και εν τω μεταξύ, αρκετες μέρες πριν, σας παρακολουθούσα

προσπαθώντας να βρώ μια κατάλληλη rom και το τρόπο για εγκατάσταση TWRP.

Σήμερα λοιπόν άνοιξα το τηλέφωνο και δούλευε κανονικά. Προσπάθησα πριν απο λίγο χρησιμοποιώντας

το MULTI-TOOL 11.01.2018 ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ να περάσω το TWRP , και αφου άνοιξα το RECOVERY_TOOL_LeMax2_X82x.bat προσπάθησα να βάλω το κινητο σε fastboot mode χωρίς επιτυχία.

Και το χειρότερο μετά απο αυτό το τηλέφωνο ούτε ανοίγει ούτε καν δείχνει το ποσοστό φόρτισης.

Νεκρό.Brick.

Θερμή παράκληση για άμεση βοηθεια.

Δοκιμασε πατωντας το κουμπι power για πανω απο 10 δευτερολεπτα. Δε μπορει να νεκρωσε καθως δεν εκανες κατι. Επισης δε μπορει να μη μπαινει σε fastboot. Φανταζομαι οτι ειναι φορτισμενο και για καλο δοκιμασε αλλο καλωδιο καθως το ηδη υπαρχον ειναι για πεταμα.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα πριν απο λίγο χρησιμοποιώντας

το MULTI-TOOL 11.01.2018 ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ να περάσω το TWRP , και αφου άνοιξα το RECOVERY_TOOL_LeMax2_X82x.bat προσπάθησα να βάλω το κινητο σε fastboot mode χωρίς επιτυχία....

Φίλε μου πριν κάνεις αυτή τη προσπάθεια πέρασες drivers;

Δες 1η σελίδα...

Drivers, Οδηγός ελέγχου & ξεκλειδώματος bootloader (by CrisBal)

LeMax2 (X82x)Εγκατάσταση TWRP & Root & AKT &StockSplashScreen (by CrisBal)

Εγκατάσταση custom ROM σε LeMax2 X82x STOCK&TWRP&FASTBOOT (by CrisBal)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα....

Έναι καθαρά θέμα τύχης τι θα του προκύψει του καθενός. Είναι σίγουρο ότι είναι ανακατασκευασμένα. Και είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα έχει πρόβλημα με το δακτυλικό.

Πριν από λίγες μέρες το banggood το είχε βγάλει πάλι προσφορά σαν preorder. Ε δεν γίνεται ένα κινητό του οποίου η παραγωγή έχει σταματήσει εδώ και τόσο καιρό να βγαίνει σαν preorder.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τους ρώτησα αν είναι ανακατασκευασμένο και μου είπανε ότι είναι καινούριο και original. Πάντως ίσως έχετε δίκιο γιατί σε ένα από τα αρνητικά σχόλια στο bangood για το συγκεκριμένο μοντέλο πριν 10 μέρες λένε ότι είχε σημάδια από το άνοιγμα.

Πέρυσι τέτοιο καιρό είχα αγοράσει από το bangood 2 le pro 3 x722 για μένα και το γυιό μου και είναι ακόμη άριστα. Γενικά έχω ακόμη εμπιστοσύνη στο Βangood. Νομίζω ότι σε περίπτωση προβλημάτων, μπορεί να επέμβει και το Paypal για να μας καλύψει.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας!

 

**Διάβασα όλα τα σχόλια των τελευταίων ημερών για το τηλ. στο bangood. Τα περισσότερα το βρίσκουν άριστο, δυό - τρία δεν δουλεύει το fingerprint και δύο έχουν πρόβλημα στην κάμερα. Λέω να το ρισκάρω...

Edited by thermigr
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε από την μπριζα στις 1η ωρα. Και από τις 6.30πμ ως τις 12.30μμ δεν είχα σήμα πολύ χαλια

https://i.postimg.cc/DzTqMX5F/2018-11-21-13-28-40.png

https://i.postimg.cc/5tgFKk6q/2018-11-21-13-27-42.png

 

Αυτή είναι η δεύτερη μέρα

https://i.postimg.cc/NFCFv5Xd/2018-11-23-10-06-38.png

 

Επειδή δεν έχω σήμα περισσότερες μετρήσεις από εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Klaipelas, η λυση που μου μου πρότεινες δούλεψε μια χαρά και σ΄ευχαριστώ.

Τώρα θα ξεκινήσω σωστά απο την αρχή σύμφωνα με την πρόταση του φίλου sso γιατί τους drivers

δεν τους είχα περάσει.

Ευχαριστώ και πάλι. Καλό βράδυ σ΄όλους.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παδια..εβαλα recovery και οταν μπαινω μου βγαζει enter passowrd(προσαρτηση-αποκρυπτογραφηση δεδομενων μου ζηταει κωδικο) το παρακαμπτω με cancel και οταν μπαινω να κανω install καποιο zip μου βγαζει οτι η rom του κινητου ειναι αδεια και το κινητο δεν εχει κανενα φακελο μεσα.εντωμεταξυ δεν μου το διαβαζει σε recovery το laptop.Tι ξεχασα?Εχω περασει 2-3 φορες του drivers.Σε fastboot Ολα οκ το διαβαζει...βαρεθηκα με το σατανα δεν ειναι και δικο μου ας μου απαντησει καποιος μηπως ξεχασα κατι !!!!thanks παιδια Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...