Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μετά από καιρό. Η οθόνη του κινητού μου έσπασε πριν καναν μήνα και σήμερα ήρθε η καινούργια που πήρα μέσω ebay. Αρχικά όταν την έβαλα αντί για την κανονική εικόνα μου έδειχνε χιόνι, ενώ μετά η εικόνα έφτιαξε, αλλά δεν λειτουργεί η αφή. Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα και ξέρει πως φτιάχνεται ή μόνη λύση ο τεχνικός αν μπορεί;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την pie omnirom και τις τελευταίες μέρες τις περισσότερες φορές που κλειδώνει το τηλέφωνο σταματάει να δουλεύει η οθόνη αφής και πρέπει να το κλείσω. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος αυτό το θέμα;

 

Την ειχα για λιγες μερες και οντως στο ανοιγμα της οθονης καποιες φορες δεν ανταποκρινοταν η αφη. Τελικα παγωνε ο launcher. Πατουσα το τετραγωνο κουμπακι κατω αριστερα που εχει το κιμητο μας, εμφανιζε τις προσφατες εφαρμογες, επελεγα παλι τον launcher κι ολα ok. Αν σ' αρεσε η omni, δοκιμασε και την nitrogen. Εχουν ιδια διαχειριση μπαταριας κι εχει πιο συχνες ενημερωσεις

 

 

Η 30s η τελευταια του crisball, ειναι marshmallow ή nougat;

Link to comment
Share on other sites

New build for Leeco Max2 (x2)

by Shiva Teja (shivatejapeddi)

 

▪️ Version: Pie

▪️ Build date: November 17th 2018, 5:02 am

▪️ File size: 580.84 MiB

▪️ Md5: dd4b1dbb5f80a5be497a0a60f0d6e8c4

 

▪️ Download

https://downloads.aospextended.com/download/x2/pie/AospExtended-v6.0-x2-20181117-0502-OFFICIAL.zipx2

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από καιρό. Η οθόνη του κινητού μου έσπασε πριν καναν μήνα και σήμερα ήρθε η καινούργια που πήρα μέσω ebay. Αρχικά όταν την έβαλα αντί για την κανονική εικόνα μου έδειχνε χιόνι, ενώ μετά η εικόνα έφτιαξε, αλλά δεν λειτουργεί η αφή. Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα και ξέρει πως φτιάχνεται ή μόνη λύση ο τεχνικός αν μπορεί;

 

Λογικά δεν κούμπωσε καλά ο αντάπτορας...άνοιξε το και τσεκαρε.. πάντα πριν την κολλήσουμε ανάβουμε το κινητό και ελέγχουμε όλες τις λειτουργίες..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα για λιγες μερες και οντως στο ανοιγμα της οθονης καποιες φορες δεν ανταποκρινοταν η αφη. Τελικα παγωνε ο launcher. Πατουσα το τετραγωνο κουμπακι κατω αριστερα που εχει το κιμητο μας, εμφανιζε τις προσφατες εφαρμογες, επελεγα παλι τον launcher κι ολα ok. Αν σ' αρεσε η omni, δοκιμασε και την nitrogen. Εχουν ιδια διαχειριση μπαταριας κι εχει πιο συχνες ενημερωσεις

 

 

Η 30s η τελευταια του crisball, ειναι marshmallow ή nougat;

Η 30s είναι mm Android 6.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούργιος εδώ έχω το le eco max2 x820 και εδώ και μία εβδομάδα κάποιες φορές κολλάει η οθόνη και δεν έχει αφή αλλά το δαχτυλικο και τα πλαϊνά πλήκτρα δουλεύουν.Την πρώτη φορά έκανε κάνα 40λεπτο και επανήλθε τις άλλες φορές του έκανα επανεκκίνηση και επανέρχεται αμέσως μήπως κάποιος ξέρει τον λόγο.Ευχαριστω πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Συνεχιζει να μου το κανει και μετα απο clean install. Περιμενα μετα απο την σημερινή αναβάθμιση ota που ηρθε οτι θα εφτιαχνε.. Αλλα τιποτα. Τι να κανω; cris υπαρχει γιατρια; μηπως να κανω wipe και ventor;

Εχω ξαναβαλει την ΑΕΧ PIE 9 αυτη με τα καλουδια του cris. Μετα απο δοκιμες αλλων pie. Έκανα wipe ολα εκτος ventor και internal. Τωρα μου κανει το εξεις. Ξαφνικα μετα απο επανεκινηση δεν αναγνωριζει το pin για το ξεκλειδωμα και πρεπει να μπω στο recovery και να κανω clean pass patern για να μπω στη συσκευη. Τα δαχτυλικα αποτυπωματα δε σβηνονται και ξαναβαζοντας καινουριο pin δουλευουν κανονικα παλι. Μετα απο μερικες ωρες μου το ξανακανει και πρεπει να κανω παλι την ιδια διαδικασια. Καμια ιδεα για το τι φταιει;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φοραω την AospExtended-v6.0-x2-20181108-0531-OFFICIAL εδώ και περιπου 10 μερες.έχω αλλάξει μπαταρία έχω βαλει αυτη HSABAT 3600mAh LTH21A Battery for Letv Le Max 2 X820 Le Max2 5.7inch X821 LeMax2 X822 X829

https://s.click.aliexpress.com/e/4fbPzCU είναι όμως 4100 όπως έχουμε και μου βγάζει Σοτ 7 ώρες,καθόλου άσχημα τελικά...την πριν είχα την LeMax2_EUI_6.0.030S_v3-Official_by_C.B.G και μου έβγαζε Σοτ 8 ώρες...είπα να ενημερωσω.ελπίζω να βοηθάω και εγώ έστω λίγο...dcf2ea598722403d434ce5975478dd1b.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.. Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση..

Με την 30S που είχες 8 ώρες sot πάλι σε 15 ώρρες περίπου να υποθέσω; Και με την καινούργια μπαταρία πάλι ή με την μαμά;

Την μπαταρία μόνος σου την άλλαξες;

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν κούμπωσε καλά ο αντάπτορας...άνοιξε το και τσεκαρε.. πάντα πριν την κολλήσουμε ανάβουμε το κινητό και ελέγχουμε όλες τις λειτουργίες..

Πώς ξανακολλάμε την οθόνη; Να υποθέσω με κάτι τέτοιο;

https://m.banggood.com/2mm-Double-Sided-Adhesive-Sticky-Tape-For-Fix-Screen-LCD-Cover-p-84109.html?rmmds=search&cur_warehouse=USA

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πώς ξανακολλάμε την οθόνη; Να υποθέσω με κάτι τέτοιο;

https://m.banggood.com/2mm-Double-Sided-Adhesive-Sticky-Tape-For-Fix-Screen-LCD-Cover-p-84109.html?rmmds=search&cur_warehouse=USA

 

sso αρχική σελίδα, ο chris μας τα έχει όλα έτοιμα .

 

Αγορά/αλλαγή οθόνης (by CrisBal)

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.. Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση..

Με την 30S που είχες 8 ώρες sot πάλι σε 15 ώρρες περίπου να υποθέσω; Και με την καινούργια μπαταρία πάλι ή με την μαμά;

Την μπαταρία μόνος σου την άλλαξες;

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την καινούργια μπαταρία και στις 2 Ρομ,ναι περιπου 15 ώρες και στην 30S.όχι την αλλαξα σε ενα μαγαζάκι

Link to comment
Share on other sites

sso αρχική σελίδα, ο chris μας τα έχει όλα έτοιμα .

 

Αγορά/αλλαγή οθόνης (by CrisBal)

Στραβομάρα μου...έβλεπα το άλλο λινκ (Ανιιγμα για αλλαγή οθόνης μπαταρία σενσορα κλπ (by giankis)) και δεν έβλεπα αυτό που μου είπες...

Σ' ευχαριστώ πολύ:)

 

Με την καινούργια μπαταρία και στις 2 Ρομ,ναι περιπου 15 ώρες και στην 30S.όχι την αλλαξα σε ενα μαγαζάκι

Ωραία...Οπότε ακούγεται πολύ λογικό αυτό που λες, ότι είχες μια ώρα περισσότερο sot στην 30S η οποία, όπως λένε όλοι όσοι την έχουν δοκιμάσει, έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας από όλες τις Ρομ. Διότι αναφέρθηκε ότι το igo με την ΑΕΧ κρατάει μια ώρα ενώ με την 30S 6+ ώρες!!!!:confused:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ΟΤΑ update για την AEX και μπήκε κανονικά!!!

0b3124b82b72b8812581d7760a187eb2.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ΟΤΑ update για την AEX και μπήκε κανονικά!!!

0b3124b82b72b8812581d7760a187eb2.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα εγκαταστήσω μάλλον και εγώ την τελευταία έκδοση γιατί αργεί όπως έχω αναφέρει να κλειδώσει δορυφόρους gps. Έχει διάφορες με την έκδοση 9 και ποια μενού γίνονται αγγλικά αφού δε δουλεύει το ζιπ του cris με τα ελληνικά; Το gps κλειδωνει γρήγορα; Περνιέται και με dirty φαντάζομαι ετσι δεν είναι;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Θα εγκαταστήσω μάλλον και εγώ την τελευταία έκδοση γιατί αργεί όπως έχω αναφέρει να κλειδώσει δορυφόρους gps. Έχει διάφορες με την έκδοση 9 και ποια μενού γίνονται αγγλικά αφού δε δουλεύει το ζιπ του cris με τα ελληνικά; Το gps κλειδωνει γρήγορα; Περνιέται και με dirty φαντάζομαι ετσι δεν είναι;

Εγώ την είχα περάσει πάνω από την 9 χωρίς κανένα wipe. Μπήκε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα και έκτοτε περνάω και τα updates.

Όπως είχα γράψει και τότε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7700197#post7700197 εγώ δεν είδα καμιά διαφορά με τα Ελληνικά. Δεν ξαναφλάσαρα το zip του Cris και φαίνεται ότι έχει κανονικά Ελληνικά.

Το gps δεν έχει πρόβλημα. Δοκίμασα μόλις τώρα και κλειδώνει κανονικά δορυφόρους.

71367a86588b3b79ccfe12244fe3aaf3.jpg

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Με dirty την πέρασα και εγώ χωρίς προβλήματα. Απλά εγώ έχω βάλει το super gapps πάνω από το nano επειδή μου αρέσουν οι καινούριες εφαρμογές της Google για τηλέφωνο, μυνηματα κλπ και σαν να έχει μια καθυστέρηση.

Τώρα όσον αφορά την τελευταία έκδοση θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο μέχρι αύριο να δουλευτεί στο xda γιατί έχει βγάλει κάνα δυο προβληματάκια.

 

@sso, εάν έχεις εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση, σου παρουσιάζει πρόβλημα με την αλλαγή στην MAC διεύθυνση στο wifi. Από ότι λένε κάποιοι στο xda δεν μπορούν να συνδεθούν ως έχει.

Edited by mic31
Link to comment
Share on other sites

@sso, εάν έχεις εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση, σου παρουσιάζει πρόβλημα με την αλλαγή στην MAC διεύθυνση στο wifi. Από ότι λένε κάποιοι στο xda δεν μπορούν να συνδεθούν ως έχει.

Συνδέομαι κανονικά σε Wifi (αν εννοείς αυτό)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάστηκε να βάλεις ξανά τα passwords;

Οχι, δεν χρειάστηκε

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν το x829 μου, να έχει μέγιστη συχνότητα επεξεργαστή 1593mhz; το τσέκαρα με το cooltool

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά είναι δυνατόν το x829 μου, να έχει μέγιστη συχνότητα επεξεργαστή 1593mhz; το τσέκαρα με το cooltool. Δεν έχω custom rom. eUI 5.8.016S όπως ήρθε

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το τέταρτο απανωτο dirt στην ΑΕΧ χωρίς κανένα wipe & το κινητό είναι αεροπλάνο!!!

Είναι πολύ λυπηρό να ψάχνεις αφορμή να φορμαρεις το κινητό σου και ο siva να μη στη δίνει.. :(

Πραγματικά είναι μια πολύ καλοστημένη ρομ!

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειναι προτιμοτερο να περασω πανω απο την εκδοση aex v9 11/10/2018 την προτελευταια 08/11/2018 και αφου περασουν μερικες μερες την τελαυταια 17/11/2018; Τις πιο προηγουμενες εκδοσεις πχ 02/11/2018 που την βρισκω;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το τέταρτο απανωτο dirt στην ΑΕΧ χωρίς κανένα wipe & το κινητό είναι αεροπλάνο!!!

Είναι πολύ λυπηρό να ψάχνεις αφορμή να φορμαρεις το κινητό σου και ο siva να μη στη δίνει.. :(

Πραγματικά είναι μια πολύ καλοστημένη ρομ!

 

Ωραία... γράψτε τώρα και όσοι την έχετε επάνω... προτεινόμενες εφαρμογές που δουλεύουν καλά... Gapps που παίξαν καλα....Google cameras...ν 5 και ν6... Η ότι άλλο νομίζετε να μπουν σε ένα ποστ στην αρχή σελίδα μαζί με την τελευταία έκδοση σαν προτάσεις...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...