Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα στειλει και παλαιοτερα μηνυμα στον sso οποτε αν μπορεις να ανεβασεις καπου το igo οπως το εχεις και να το μοιραστεις μαζι μας. Σε ευχαριστω πολυ.

 

Ναι φιλε μου.. το ειχα δει..

Και ειχα απαντηση οποιος θελει σε πμ..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι

οταν το φορτιζω ανα δυο μερες (δεν πολυδουλευω το κινητο) το σοτ ειναι 2-3 ωρες.

οταν το δουλευω πολυ και τρωω τη μπαταρια αυθημερον το σοτ ειναι μεγαλυτερο γυρω στις 4 ωρες.

οποτε ειναι υποκειμενικο το σοτ σκετο, ειναι πολλα σε συνδυασμο...

 

Λογικό φίλε μου, διότι σκέψου ότι όταν σου βγάζει 2 μέρες αναμονή το κινητό, έχει καταναλώσει μπαταρία και λόγω της αναμονής και λόγω των εφαρμογών που τρέχουν στο παρασκήνιο επί 2 μέρες.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα πέρασα σήμερα του cris την 30s16v ομολογω καταπληκτική δουλειά,δούλευα την miui 10 αλλά είχα θέματα με την μαγνητική θήκη και άλλα μικροπροβλήματα, αντιμετωπίζω πρόβλημα με την camera τρεμοπαιζη και είναι θολή η εικόνα είναι πολλή πιο βελτιωμένη από την miui αλλά το τρεμοπαιξιμο παραμενη(λιγότερο εντονο)υπάρχει κάποιο αρχείο να μου πείτε να περάσω να το διορθώσω, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα πέρασα σήμερα του cris την 30s16v ομολογω καταπληκτική δουλειά,δούλευα την miui 10 αλλά είχα θέματα με την μαγνητική θήκη και άλλα μικροπροβλήματα, αντιμετωπίζω πρόβλημα με την camera τρεμοπαιζη και είναι θολή η εικόνα είναι πολλή πιο βελτιωμένη από την miui αλλά το τρεμοπαιξιμο παραμενη(λιγότερο εντονο)υπάρχει κάποιο αρχείο να μου πείτε να περάσω να το διορθώσω, ευχαριστώ.

 

Όχι..δεν υπάρχει..αν έχεις Θέματα με επίσημη Ρομ στην κάμερα μάλλον έχεις έναν από τους προβληματικούς σένσορες.... Δοκίμασε καμία επίσημη 20s 19s να δείς αν το κάνει πάλι και βλέπεις.. Αλλιώς πήγαινε σε Oreo and Pie 9 που έχουν αλλαγές για τους σένσορες με πρόβλημα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στις 3+ μέρες πόσο sot είχες?

Τελικά μας απάντησε ο @vasillis2???

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Eui rom 30s v15g by Cris. GCam όμως δεν υποστηρίζει. Στην αρχική σελίδα θα την βρεις. Αν θες και gcam βάλε την los RR V3.
Το δικό μου έχει, από ότι βλέπω, την EUI-V13d 28s by CBG. Από το OTA του Χρήστου δε μου βγάζει ενημέρωση. Για να περάσω την 30s v15g by Cris (ή όποια ανάλογη είναι νεότερη) χωρίς προβλήματα, τι πρέπει να κάνω;

 

Η GCAM είναι σημαντικά καλύτερη; Αν είναι, ειδικά αν χρειάζεται clean install για την 30s, σκέφτομαι να περάσω την RR.

Edited by MaxH
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει, από ότι βλέπω, την EUI-V13d 28s by CBG. Από το OTA του Χρήστου δε μου βγάζει ενημέρωση. Για να περάσω την 30s v15g by Cris (ή όποια ανάλογη είναι νεότερη) χωρίς προβλήματα, τι πρέπει να κάνω;

 

Η GCAM είναι σημαντικά καλύτερη; Αν είναι, ειδικά αν χρειάζεται clean install για την 30s, σκέφτομαι να περάσω την RR.

 

Για να πας σε νέα EUI6.030s factory reset...

Για Oreo Pie αλλαγή TWRP...Wipe τα πάντα...και εάν θες για LosRR και άλλες ΟΡΕΟ kkai f2fs..

Αν πας σε Pie 9 αλλάζειςTWRP στο Treble Pie Normal 3.2.3-0 κάνεις τα wipes το κάνεις Treble για AEX και άλλες και φλασαρεις... Αν πας με Revenge Pie 9 δεν θέλει treblize..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι..δεν υπάρχει..αν έχεις Θέματα με επίσημη Ρομ στην κάμερα μάλλον έχεις έναν από τους προβληματικούς σένσορες.... Δοκίμασε καμία επίσημη 20s 19s να δείς αν το κάνει πάλι και βλέπεις.. Αλλιώς πήγαινε σε Oreo and Pie 9 που έχουν αλλαγές για τους σένσορες με πρόβλημα.

Μάλλον έχω θέμα με τον σενσορα γιατί δεν δουλεύει και το δακτυλικό αποτύπωμα,η 30s 16v που έβαλα μου άρεσει πάρα πολλή σαν rom πραγματικά πολλή καλή δουλειά θα δοκιμάσω και την pie 9 που μου λες και θα δω , ευχαριστώ cris.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μετα απο καιρο στην ομαδα. Πηγα να βαλω κι εγω την ΑΕΧ και ειπα να πειραματιστω και καλα να παθω. Εκανα εγκατασταση της ρομ με F2FS και εγινε ενας μικρος χαμος. Ενω, δεν εβγαλε κανενα προβλημα στην εγκατασταση, το boot up εκανε 150 ωρες (και ναι το αφησα πολυ ωρα. Πανω απο 20 λεπτα), το εκοψα, πηγα να μπω recovery και δε μπαινει. Μπαινει ξανα σε διαδικασια boot. Σε fastboot μπαινει, αλλα δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης για καποιο λογο. Σημειωτεον ο υπολογιστης ειχε κανονικα τους drivers κλπ κλπ. παρολα αυτα τους εγκατεστησα ξανα, αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. Καμια ιδεα;
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μετα απο καιρο στην ομαδα. Πηγα να βαλω κι εγω την ΑΕΧ και ειπα να πειραματιστω και καλα να παθω. Εκανα εγκατασταση της ρομ με F2FS και εγινε ενας μικρος χαμος. Ενω, δεν εβγαλε κανενα προβλημα στην εγκατασταση, το boot up εκανε 150 ωρες (και ναι το αφησα πολυ ωρα. Πανω απο 20 λεπτα), το εκοψα, πηγα να μπω recovery και δε μπαινει. Μπαινει ξανα σε διαδικασια boot. Σε fastboot μπαινει, αλλα δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης για καποιο λογο. Σημειωτεον ο υπολογιστης ειχε κανονικα τους drivers κλπ κλπ. παρολα αυτα τους εγκατεστησα ξανα, αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. Καμια ιδεα;

Εφταιγε τελικα ο υπολογιστης που δεν το εβλεπε σε fastboot. Δοκιμασα σε αλλον και τελικα το ειδε.

Σε καθε περιπτωση, θα δωσω το feedback να υπαρχει μηπως το χρειαστει κανεις:

Εκανα εγκατασταση του TWRP για το AEX μεσω cmd επιτυχως, αλλα δε μπορουσα να μπω σε recovery. Πατουσα Vol+ και power, αλλα εκανε απλο boot up. Μεσω cmd δεν εκανε rebbot to recovery. Δεν ξερω γιατι.

Μετα δοκιμασα μεσω multitool του Cris και ΜΟΝΟ ετσι καταφερα να μπω σε recovery.

Μετα εκανα οτι εκανα και εγκατεστησα την AEX.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια πειτε μου που κανω λαθος γιατι μου εσπασε τα νευρα. Εκανα εγκατασταση AEX - open gapps pico - greek settings. Κανει κανονικα boot up, ξεκιναω τις αρχικες ρυθισεις και οταν φτανω να βαλω το wifi δε μου εμφανιζει πληκτρολογιο. Κανω hotspot αλλο κινητο το βαζω στο ιντερνετ σε ανοιχτο wifi και προχωραει. Παω να βαλω δακτυλικο και κολλαει το συμπαν. Κανω επανεκκινηση και βγαζει μαυρη οθονη με το G στη μεση.

Και εδω ξεκιναει το ωραιο. Παω να μπω recovery για να κανω ξανα καθαρη εγκατασταση και ΔΕΝ μπαινει. ΤΟ ΙΔΙΟ με αυτο που περιγραφω απο πανω.

Το εχει συνατησει καποιος αλλος αυτο; Κανω κατι λαθος;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν τέτοια πράγματα;;;;Απίστευτο!!!!(για την μπανταρία λέω!!):lol:

Το φόρτισες πρίν από 23 ώρες, έχει φάει μόνο 16% και θα κρατήσει ακόμα 5 μέρες;;;;

 

Φιλε μου @sso ..δεν ξερω ακριβως τι συμβαινει.. αν λοιπον εχεις την καλοσυνη να μου εξηγησεις καποια

πραγματα ..καλοδεχουμενα!!!

 

Ο φιλος @GUZGUN meta την παραθεση που εκανες με την φωτο για να δω, τι ειναι το σοτ

μου εγραψε απο κατω,..

(Στην δεύτερη φωτογραφία σου που γράφει 3η 4ω ... από κάτω γράφει οθόνη. Αν πατήσεις εκεί πάνω σου λέει πόση ώρα ήταν ανοιχτή η οθόνη)..

Δηλαδη αυτο ακριβως που δειχνεις και συ στη φοτο..

Και ποιο κατω του απαντησα οτι το καταλαβα και τον ευχαριστησα.. Και λογω ..νανι-νανι..

του ειπα οτι θα δω την φοτω που εστειλες, την επομενη μερα.. (την οποια ειδα και ειδα αυτο που λετε και οι δυο, οτι ειναι το ιδιο.

 

Ανοιγωντας λοιπον την ΑΕΧ στην μπανταρια βλεπω αυτο:

https://i.postimg.cc/wTG1JRPP/Screenshot-20181115-134639.png

Πολυ σωστα λοιπον, βλεπω την χρηση της μπανταριας, απο την τελευταια φωρτιση..

 

Παμε τωρα στην 30ς..

Ανοιγωντας λοιπον την 30ς στην μπανταρια βλεπω αυτο:

https://i.postimg.cc/cC94WPwC/1-Screenshot-2018-11-15-18-09-25.jpg

και.. πατωντας επανω στην οθονη μου βγαζει αυτο:

https://i.postimg.cc/x8bFjzbm/Screenshot-2018-11-15-18-09-17.jpg

 

Δεν βλεπω εδω πουθενα, ποση ωρα ειναι ενεργοποιημενη η μπανταρια..?

Αυτο που βλεπω ειναι.. Η ωρα ειναι ενεργοποιημενη 4ω 16λ 10δ..

Μηπως μ αυτο ενοει, την οθονη??? Κι αν ενοει αυτο, δεν θαπρεπε να γραφει:

 

Η οθονη ειναι ενεργοποιημενη 4ω 16λ 10δ..???

 

Αν θελει λοιπον καποιος που ξερει ακριβως το θεμα, εξηγει και σε μας

τους ασχετους, για να μαθαινουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης επι τη ευκαιρια να ρωτησω το Χρηστο...Η οποιος ξερει

Οταν ειμουνα στην 30ς Vg kai φωρτιζοντας το στο 100%,

μετα την αποσυνδεση, και πηγαινοντας στην μπανταρια, μουδειχνε οθονη απο 43% εως 47%

κανοντας το update sth V16, μετα την αποσυνδεση μου δειχνει 78%..

https://i.postimg.cc/xddrDgnp/1-Screenshot-2018-11-14-00-25-30.jpg

 

Αυτο τι σημαινει..??

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Εφταιγε τελικα ο υπολογιστης που δεν το εβλεπε σε fastboot. Δοκιμασα σε αλλον και τελικα το ειδε.

Σε καθε περιπτωση, θα δωσω το feedback να υπαρχει μηπως το χρειαστει κανεις:

Εκανα εγκατασταση του TWRP για το AEX μεσω cmd επιτυχως, αλλα δε μπορουσα να μπω σε recovery. Πατουσα Vol+ και power, αλλα εκανε απλο boot up. Μεσω cmd δεν εκανε rebbot to recovery. Δεν ξερω γιατι.

Μετα δοκιμασα μεσω multitool του Cris και ΜΟΝΟ ετσι καταφερα να μπω σε recovery.

Μετα εκανα οτι εκανα και εγκατεστησα την AEX.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια πειτε μου που κανω λαθος γιατι μου εσπασε τα νευρα. Εκανα εγκατασταση AEX - open gapps pico - greek settings. Κανει κανονικα boot up, ξεκιναω τις αρχικες ρυθισεις και οταν φτανω να βαλω το wifi δε μου εμφανιζει πληκτρολογιο. Κανω hotspot αλλο κινητο το βαζω στο ιντερνετ σε ανοιχτο wifi και προχωραει. Παω να βαλω δακτυλικο και κολλαει το συμπαν. Κανω επανεκκινηση και βγαζει μαυρη οθονη με το G στη μεση.

Και εδω ξεκιναει το ωραιο. Παω να μπω recovery για να κανω ξανα καθαρη εγκατασταση και ΔΕΝ μπαινει. ΤΟ ΙΔΙΟ με αυτο που περιγραφω απο πανω.

Το εχει συνατησει καποιος αλλος αυτο; Κανω κατι λαθος;

 

Έλα Χρηστάρα!!

Λοιπόν, τα greek settings δεν παίζουν στις ΑΕΧ από το build 9 και πάνω.

Εκεί χάθηκε η μπάλα.

 

Εγώ στη θέση σου θα έκανα format data να ηρεμήσω.

 

Φλασαρε νέο twrp από το tool του cris της πρώτης σελίδας.

 

Πέρασε twrp που είναι treble και βάλε μόνο rom & gapps.

Τίποτα αλλο.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και απάντησα.. προηγούμενη σελίδα.

Γιατί έγώ ο "γκαβός" δεν μπορώ να δω την απάντησή σου;;

Η ερώτηση ήταν στις 3 μέρες πόσο SOT έχεις;

Ρώτησες μετά να σου εξηγήσουμε τί είναι SOT. Σου απάντησα άμεσα εγώ.

Απάντηση όμως για το πόσο sot έχεις στις 3 μέρες δεν βλέπω. Αν θέλεις δώσε το λινκ με την απάντησή σου:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου @sso ..δεν ξερω ακριβως τι συμβαινει.. αν λοιπον εχεις την καλοσυνη να μου εξηγησεις καποια

πραγματα ..καλοδεχουμενα!!!

 

Ο φιλος @GUZGUN meta την παραθεση που εκανες με την φωτο για να δω, τι ειναι το σοτ

μου εγραψε απο κατω,..

(Στην δεύτερη φωτογραφία σου που γράφει 3η 4ω ... από κάτω γράφει οθόνη. Αν πατήσεις εκεί πάνω σου λέει πόση ώρα ήταν ανοιχτή η οθόνη)..

Δηλαδη αυτο ακριβως που δειχνεις και συ στη φοτο..

Και ποιο κατω του απαντησα οτι το καταλαβα και τον ευχαριστησα.. Και λογω ..νανι-νανι..

του ειπα οτι θα δω την φοτω που εστειλες, την επομενη μερα.. (την οποια ειδα και ειδα αυτο που λετε και οι δυο, οτι ειναι το ιδιο.

 

Ανοιγωντας λοιπον την ΑΕΧ στην μπανταρια βλεπω αυτο:

https://i.postimg.cc/wTG1JRPP/Screenshot-20181115-134639.png

Πολυ σωστα λοιπον, βλεπω την χρηση της μπανταριας, απο την τελευταια φωρτιση..

 

Παμε τωρα στην 30ς..

Ανοιγωντας λοιπον την 30ς στην μπανταρια βλεπω αυτο:

https://i.postimg.cc/cC94WPwC/1-Screenshot-2018-11-15-18-09-25.jpg

και.. πατωντας επανω στην οθονη μου βγαζει αυτο:

https://i.postimg.cc/x8bFjzbm/Screenshot-2018-11-15-18-09-17.jpg

 

Δεν βλεπω εδω πουθενα, ποση ωρα ειναι ενεργοποιημενη η μπανταρια..?

Αυτο που βλεπω ειναι.. Η ωρα ειναι ενεργοποιημενη 4ω 16λ 10δ..

Μηπως μ αυτο ενοει, την οθονη??? Κι αν ενοει αυτο, δεν θαπρεπε να γραφει:

 

Η οθονη ειναι ενεργοποιημενη 4ω 16λ 10δ..???

 

Αν θελει λοιπον καποιος που ξερει ακριβως το θεμα, εξηγει και σε μας

τους ασχετους, για να μαθαινουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Good Wines:lol::lol::lol:

 

Με την ΑΕΧ οκ αυτό είναι

Με την 30S είναι αυτό που λέει "Η ωρα ειναι ενεργοποιημενη 4ω 16λ 10δ"...Έτσι το μετέφρασε ο Μεταφραστής...τι να κάνουμε!!!

 

Όμως σύμφωνα με το γράφημα του δίνεις στην φωτο κάποια στιγμή ενδιάμεσα φόρτισες την μπαταρία από το περίπου 40% μέχρι περίπου 80%, (μάλλον σύνδεσες το κινητό με τον Υπολογιστή)!!!οπότε έτσι δεν βγάζεις συμπέρασμα!!!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έγώ ο "γκαβός" δεν μπορώ να δω την απάντησή σου;;

Η ερώτηση ήταν στις 3 μέρες πόσο SOT έχεις;

Ρώτησες μετά να σου εξηγήσουμε τί είναι SOT. Σου απάντησα άμεσα εγώ.

Απάντηση όμως για το πόσο sot έχεις στις 3 μέρες δεν βλέπω. Αν θέλεις δώσε το λινκ με την απάντησή σου:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Good Wines:lol::lol::lol:

 

Με την ΑΕΧ οκ αυτό είναι

Με την 30S είναι αυτό που λέει "Η ωρα ειναι ενεργοποιημενη 4ω 16λ 10δ"...Έτσι το μετέφρασε ο Μεταφραστής...τι να κάνουμε!!!

 

Όμως σύμφωνα με το γράφημα του δίνεις στην φωτο κάποια στιγμή ενδιάμεσα φόρτισες την μπαταρία από το περίπου 40% μέχρι περίπου 80%, (μάλλον σύνδεσες το κινητό με τον Υπολογιστή)!!!οπότε έτσι δεν βγάζεις συμπέρασμα!!!

 

Αν εσυ ξερεις καποιον τροπο, πως να δω το σοτ εκεινης της εικονας, ..που οταν την ανεβασα, δεν ηξερα οτι πρεπει να πατησω

στην οθονη, για να το δω...ουτε επισης ηξερα οτι: (Έτσι το μετέφρασε ο Μεταφραστής...τι να κάνουμε!!!)....

Τοτε πες μου ποιος ειναι αυτος ο τροπος... και ευχαριστως να τον κανω..

Αλωστε μετα απο εκεινες τις εικονες που ανεβασα, το ιδιο βραδυ μετα απο ενημερωση του Χριστου για το update,

εκανα update..Οποτε προσωπικα, δεν νομιζω να υπαρχει καποιος τροπος να δουμε εκεινο το σοτ. ..Ισως καποιο καινουργιο αργοτερα...

 

Τωρα με αυτο που λες:

(Όμως σύμφωνα με το γράφημα του δίνεις στην φωτο κάποια στιγμή ενδιάμεσα φόρτισες την μπαταρία από το περίπου 40% μέχρι περίπου 80%, (μάλλον σύνδεσες το κινητό με τον Υπολογιστή)!!!οπότε έτσι δεν βγάζεις συμπέρασμα!!!)

 

Φυσικα και φωρτισα το τηλ.!!!! (Αυτο το βλεπω και γω που ειμαι ο ..χαζος εδω μεσα.. ειχα καποιες δουλιες και ηθελα να μην μεινω απο μπανταρια.

Αυτο που ΔΕΝ καταλαβες ΕΣΥ ειναι.. ΟΤΙ..

Τις εικονες αυτες δεν τις ανεβασα για να δειξω καποιο σοτ..ΑΛΛΑ για να καταλαβω που βλεπω τον χρονο τις οθονης..

Αντιπαραθετω:

 

(Παμε τωρα στην 30ς..

Ανοιγωντας λοιπον την 30ς στην μπανταρια βλεπω αυτο:

https://i.postimg.cc/cC94W...5-18-09-25.jpg

και.. πατωντας επανω στην οθονη μου βγαζει αυτο:

https://i.postimg.cc/x8bFj...5-18-09-17.jpg

 

Δεν βλεπω εδω πουθενα, ποση ωρα ειναι ενεργοποιημενη η μπανταρια..?

Αυτο που βλεπω ειναι.. Η ωρα ειναι ενεργοποιημενη 4ω 16λ 10δ..

Μηπως μ αυτο ενοει, την οθονη??? Κι αν ενοει αυτο, δεν θαπρεπε να γραφει:)

 

Η οθονη ειναι ενεργοποιημενη 4ω 16λ 10δ..???

 

Να σου πω επισης οτι: τις φωτογραφιες που ανεβασα για την μπανταρια που εγινε ολη αυτη η ιστορια

δεν τις ανεβασα για να κανω τον πονηρο, αλλα για να δειξω τις εικονες που μου βγαζει το τηλ..

και αν κανω κατι λαθος, να μου απαντηση καποιος και να το μαθω.. (οπως κα τομαθα). Τοσο απλα..

 

Και σαν τελευταιο να σου πω οτι:

Με την υπομονη, και την ευγενεια, προς του αλλους,

Κερδιζεις πολλα περισσοτερα στη ζωη σου..

Νασε καλα

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Αν εσυ ξερεις καποιον τροπο, πως να δω το σοτ εκεινης της εικονας, ..που οταν την ανεβασα, δεν ηξερα οτι πρεπει να πατησω

στην οθονη, για να το δω...ουτε επισης ηξερα οτι: (Έτσι το μετέφρασε ο Μεταφραστής...τι να κάνουμε!!!)....

Τοτε πες μου ποιος ειναι αυτος ο τροπος... και ευχαριστως να τον κανω..

Αλωστε μετα απο εκεινες τις εικονες που ανεβασα, το ιδιο βραδυ μετα απο ενημερωση του Χριστου για το update,

εκανα update..Οποτε προσωπικα, δεν νομιζω να υπαρχει καποιος τροπος να δουμε εκεινο το σοτ. ..Ισως καποιο καινουργιο αργοτερα...

 

Τωρα με αυτο που λες:

(Όμως σύμφωνα με το γράφημα του δίνεις στην φωτο κάποια στιγμή ενδιάμεσα φόρτισες την μπαταρία από το περίπου 40% μέχρι περίπου 80%, (μάλλον σύνδεσες το κινητό με τον Υπολογιστή)!!!οπότε έτσι δεν βγάζεις συμπέρασμα!!!)

 

Φυσικα και φωρτισα το τηλ.!!!! (Αυτο το βλεπω και γω που ειμαι ο ..χαζος εδω μεσα.. ειχα καποιες δουλιες και ηθελα να μην μεινω απο μπανταρια.

Αυτο που ΔΕΝ καταλαβες ΕΣΥ ειναι.. ΟΤΙ..

Τις εικονες αυτες δεν τις ανεβασα για να δειξω καποιο σοτ..ΑΛΛΑ για να καταλαβω που βλεπω τον χρονο τις οθονης..

Αντιπαραθετω:

 

(Παμε τωρα στην 30ς..

Ανοιγωντας λοιπον την 30ς στην μπανταρια βλεπω αυτο:

https://i.postimg.cc/cC94W...5-18-09-25.jpg

και.. πατωντας επανω στην οθονη μου βγαζει αυτο:

https://i.postimg.cc/x8bFj...5-18-09-17.jpg

 

Δεν βλεπω εδω πουθενα, ποση ωρα ειναι ενεργοποιημενη η μπανταρια..?

Αυτο που βλεπω ειναι.. Η ωρα ειναι ενεργοποιημενη 4ω 16λ 10δ..

Μηπως μ αυτο ενοει, την οθονη??? Κι αν ενοει αυτο, δεν θαπρεπε να γραφει:)

 

Η οθονη ειναι ενεργοποιημενη 4ω 16λ 10δ..???

 

Να σου πω επισης οτι: τις φωτογραφιες που ανεβασα για την μπανταρια που εγινε ολη αυτη η ιστορια

δεν τις ανεβασα για να κανω τον πονηρο, αλλα για να δειξω τις εικονες που μου βγαζει το τηλ..

και αν κανω κατι λαθος, να μου απαντηση καποιος και να το μαθω.. (οπως κα τομαθα). Τοσο απλα..

 

Και σαν τελευταιο να σου πω οτι:

Με την υπομονη, και την ευγενεια, προς του αλλους,

Κερδιζεις πολλα περισσοτερα στη ζωη σου..

Νασε καλα

Θα ξαναπώ λοιπόν το Good Wines αλλά θα προσθέσω και κάτι ακόμα...

Three Birds were sitting!!!

Καθόμαστε με περίσσεια υπομονή και ευγένεια και κατανόηση στην (όπως λες εσύ) ασχετοσύνη σου και απαντάμε και για ευχαριστώ έρχεσαι και μας λες...

"Και σαν τελευταιο να σου πω οτι:

Με την υπομονη, και την ευγενεια, προς του αλλους,

Κερδιζεις πολλα περισσοτερα στη ζωη σου.."

Το sot που ζητήσαμε να μας πεις δεν ήταν ούτε για πλάκα, ούτε αμφισβήτηση σε αυτά που λες. Πολύ απλά είναι απαραίτητο στοιχείο για να καταλάβει κάποιος μια μπαταρία. Διότι από μόνο του το στοιχείο ότι διαρκεί τόσες μέρες μια μπαταρία δεν λέει τίποτα....Και φυσικά δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω στην εικόνα που μας έδειξες, μπορείς όμως να δείξεις μια νέα εικόνα και με το στοιχείο του sot.

 

Τα smiles δεν τα βάζουμε για πλάκα. Το καθένα κάτι σημαίνει....

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Nα χαλαρώσουμε λίγο σας παρακαλώ. Τέλος καλό όλα καλά. Δεν χρειάζεται να χαλιόμαστε για τέτοια πράγματα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά... έλεος! Μια μέρα δεν μπήκα και το κάνατε μπαχαλο? Όλοι το καλύτερο θέλουμε... ηρεμία καί υπομονή παρακαλώ γιατί θα αναγκαστούμε να διαγράφουμε όσα ποστ είναι επί προσωπικού και εκτός θέματος που αφορά το κινητό μας..

Ευχαριστώ για την κατανόηση...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως παιδια δεν χρειαζεται να ερχομαστε σε αντιπαραθεση. Και για να σπασω λιγο το παγο την Pixel Experience Pie 9.0 build for x2 τη δοκιμασε κανεις; Ειμαι με την aex v9 και ολα καλα εκτος του οτι αργει το gps να κλειδωσει δορυφορους.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Παράκληση σε όποιον φοράει την 30S να μας δώσει κάποια στοιχεία για την κατανάλωση μπαταρίας...

Δηλαδή "Οθονοπυροβολισμό" που να δείχνει και το SOT, και αν είναι δυνατόν και κάποιες πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο χρήσης (φωτεινότητα, πόσες sim, συγχρονισμούς, ειδοποιήσεις), και βέβαια χωρίς ενδιάμεση σύνδεση/φορτιση σε Υπολογιστή.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παράκληση σε όποιον φοράει την 30S να μας δώσει κάποια στοιχεία για την κατανάλωση μπαταρίας...

Δηλαδή "Οθονοπυροβολισμό" που να δείχνει και το SOT, και αν είναι δυνατόν και κάποιες πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο χρήσης (φωτεινότητα, πόσες sim, συγχρονισμούς, ειδοποιήσεις), και βέβαια χωρίς ενδιάμεση σύνδεση/φορτιση σε Υπολογιστή.

 

Με την χρήση που κάνω εγώ μου βγάζει μισή με μία μέρα παραπάνω σε σχέση με την Los rr που είχα λίγο παλιότερα. Φωτεινότητα 25-30%.1 σιμ. Ειδοποιήσεις από viber, messenger, telegram, email, Tapatalk. Wifi όση ώρα είναι ανοιχτή η οθόνη. Αυτόματος συγχρονισμός λογαριασμων μια στο τόσο. Γύρω στις 3 1/2 ώρες από 100 ως 25% για μένα . Ενώ με την Los μπορεί να ήταν και 3 ώρες μετά κόπων και βασάνων και μόνο με greenify. Κάποιοι που ασχολούνται πιο πολύ με το κινητό θα βγάλουν Σίγουρα παραπάνω. Γενικά έχει πάρα πολύ καλή μπαταρία. Πιο καλή δεν γίνεται. Μακάρι να είχε τόση και η Los και η pie.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω την pie omnirom και τις τελευταίες μέρες τις περισσότερες φορές που κλειδώνει το τηλέφωνο σταματάει να δουλεύει η οθόνη αφής και πρέπει να το κλείσω. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος αυτό το θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Με την χρήση που κάνω εγώ μου βγάζει μισή με μία μέρα παραπάνω σε σχέση με την Los rr που είχα λίγο παλιότερα. Φωτεινότητα 25-30%.1 σιμ. Ειδοποιήσεις από viber, messenger, telegram, email, Tapatalk. Wifi όση ώρα είναι ανοιχτή η οθόνη. Αυτόματος συγχρονισμός λογαριασμων μια στο τόσο. Γύρω στις 3 1/2 ώρες από 100 ως 25% για μένα . Ενώ με την Los μπορεί να ήταν και 3 ώρες μετά κόπων και βασάνων και μόνο με greenify. Κάποιοι που ασχολούνται πιο πολύ με το κινητό θα βγάλουν Σίγουρα παραπάνω. Γενικά έχει πάρα πολύ καλή μπαταρία. Πιο καλή δεν γίνεται. Μακάρι να είχε τόση και η Los και η pie.

Σε ευχαριστώ για τις αναλυτικές πληροφορίες.

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις αναλυτικές πληροφορίες.

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα ίδια και σε μένα με την 30s γενικά αυτά είναι τα status της μπαταρίας ,δούλευα πριν την miui και μου άφησε την εντύπωση λίγο καλύτερης διαχείρισης χωρίς να έχω στοιχεία επιβεβαίωσης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...