Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φρέσκο πράγμα...

New Bootleggers Build [TREBLE][9/11]

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78109571&postcount=20

Λήψη

https://github.com/Chityanj/pie_releases/releases/download/bootleg-v1.3/BootleggersROM-Pie4x2.3.5-MadStinky-Unshishufied-20181109.zip

 

_____Changelog____________________

-Added Custom Doze

-Decreased AOD brightness

-Fixed QC Enable disable toggle

updated to Working perf stack

-Decreased input Boost in battery mode

-Added APN SETTINGS

-November security patch

-Spectrum support in leeco extras

-Updated Power profile

-Bunch of updates from caf

-Rebased kernel and updated ramdisk for better performance

-All IR remotes should work now without any xposed mod

-Updated Gps Hal from Caf

-Added Dep idle mode when screen off ( will work only if Disbale Gps is enabled in suspend actions)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είναι 4100το γράφει η μπαταρία πάνω,έστειλα για αυτο στον πωλητή και μου είπε ότι οι προηγούμενες ήταν3600 αλλά πλέον είναι 4100..όχι δεν την έβαλα μόνος μου φοβήθηκα την οθόνη,την πήγα σε ένα κατάστημα και μου την άλλαξε..χρειάζεται το zip του Cris να την βλέπει το τηλ 4100.ειναι πολύ καλή.

Είναι μεγάλο δέλεαρ η ενισχυμένη μπαταρία...

Το θέμα είναι ποιος θα μας την τοποθετήσει.......

Υπάρχει κάποιος εδώ που ξέρει να το κάνει αυτό;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλο δέλεαρ η ενισχυμένη μπαταρία...

Το θέμα είναι ποιος θα μας την τοποθετήσει.......

Υπάρχει κάποιος εδώ που ξέρει να το κάνει αυτό;

 

Και τα μαγαζάκια τι θα κάνουν τότε? Θα κλείσουν?:wacko::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και τα μαγαζάκια τι θα κάνουν τότε? Θα κλείσουν?:wacko::lol:

Ορθά μίλησες, αν και καθήμενος(φαντάζομαι).... :)

Έχουμε κάποιο μαγαζάκι λοιπόν;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Ορθά μίλησες, αν και καθήμενος(φαντάζομαι).... :)

Έχουμε κάποιο μαγαζάκι λοιπόν;

 

Έχεις π.μ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχεις π.μ.

 

Στείλτο και σε μένα το pm :P

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα τον πωλητή να μου πει αν η συγκεκριμένη μπαταρία είναι 3600 ή 4100 mah.

Και η απάντηση: 3600-4100:lol:

Του ξαναγράφω και του λέω ότι ρωτάω για την συγκεκριμένη μπαταρία, και του βάζω πάλι το λινκ...και η απάντηση: Yes:lol:

Tου ξαναέγραψα και του λεω: Τι Yes? Τι σημαίνει Yes? Πόσο είναι τελικά αυτή η μπαταρία? 3600 ή 4100 mah??

Ποιος μπορεί να μαντέψει ποια θα είναι η επόμενη απάντηση;;;:D

Μέχρι τώρα δεν υπήρξε άλλη απάντηση.

Αν όντως είναι 4100 γιατί να μην απαντάει ευθέως ότι είναι 4100;;;;:ninja:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι στη δικια μου aex pie v9 δεν δουλευει το τηλεχειρηστηριο και οταν παω να προσθεσω κρασαρει; Εχω περασει αυτο του cris.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι στη δικια μου aex pie v9 δεν δουλευει το τηλεχειρηστηριο και οταν παω να προσθεσω κρασαρει; Εχω περασει αυτο του cris.

 

Μπορεί να μην παίζει στις τελευταίες..Βάλε το Pie Remote..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν υπήρξε άλλη απάντηση.

Αν όντως είναι 4100 γιατί να μην απαντάει ευθέως ότι είναι 4100;;;;:ninja:

Καλημέρα φίλε μου,η μπαταρία είναι 4100,είναι πολύ καλή,την έχω ένα μήνα και μου βγάζει 8 ώρες οθόνη.στις απαντήσεις ο πωλητής είναι κάπως ότι να ναι....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγο να μην σε πιστεύω.

Απλά είναι πολύ περίεργο η μπαταρία να είναι 4100, και στο site να λέει 3600 και ο ίδιος όταν τον ρωτάς να μην σου λέει ότι είναι 4100 κι ας γράφει στο site 3600. Δεν τον συμφέρει αυτό.

 

Οπότε λέω εγώ. Μήπως τώρα δεν έχει 4100 και έχει μόνο 3600;

Καλημέρα φίλε μου,η μπαταρία είναι 4100,είναι πολύ καλή,την έχω ένα μήνα και μου βγάζει 8 ώρες οθόνη.στις απαντήσεις ο πωλητής είναι κάπως ότι να ναι....

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν αποκλειεται να ειναι και αυτο αλλα οταν εκανα την παραγγελια στο σαιτ την ειχε 3600 και μου ηρθε 4100 και οταν τον ρωτησα απαντησε στο ακυρο μετα απο μερες
Link to comment
Share on other sites

Για να μην το πολυκουραζουμε, ο σκοπος δεν ειναι η μεγαλυτερη διαρκεια χρησης?

Δηλαδη αν βγαζει 8 ωρες οθονης, τι σημασια εχει η χωρητικότητα της? Αν μπορει, ας το κανει και με 100mAh.

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην παίζει στις τελευταίες..Βάλε το Pie Remote..

Και που το βρίσκω αυτό αν σου είναι εύκολο; Επισης θυμαμαι οτι πρεπει να απεγκαταστησουμε το ελληνικο τηλεχειριστηριο σε ποια ακριβως διαδρομη παμε system/app;

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην το πολυκουραζουμε, ο σκοπος δεν ειναι η μεγαλυτερη διαρκεια χρησης?

Δηλαδη αν βγαζει 8 ωρες οθονης, τι σημασια εχει η χωρητικότητα της? Αν μπορει, ας το κανει και με 100mAh.

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Αυτο ακριβως. Τετοια χρηση βγαζουν συνηθως οι 4100mah βεβαια μιλαμε και για την 6.0.30s η οποια και εχει την καλυτερη διαρκεια μπαταριας. Με aex v9 που ειμαι εγω ας βγαλει και εξι ωρες γινεται;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζητήσω από όποιον ξέρει και μπορεί να φτιαξει το zip πού είναι για την χωρητικότητα της μπαταρίας να το φτιάξει να δουλεύει αν γίνεται και σε aex pie γιατί δουλεύει μόνο σε LeMax2_EUI_6.0.030S_v3-Official_by_C.B.G.Αν υπάρχει αυτή δυνατότητα να φτιαχτουνε τα zip για αυτές τις ρομ.ευχαριστω πάρα πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Ήμουν παλιά μέλος εδώ, αλλά πάνε περίπου δύο χρόνια και έχω ξεχάσει τη διαδικασία πως γίνεται, αλλά χρειάζομαι μία ανανέωση. Μπορεί να μου προτείνει κάποιος την καλύτερη ρομ για μπαταρία και κάμερα?Επειδή η κάθεμία έχει αρκετά λινκ, μπορεί να μου παραθέσει κάποιος το χρήσιμο της rom? Θα χάσψ φωτό κλπ??

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Ήμουν παλιά μέλος εδώ, αλλά πάνε περίπου δύο χρόνια και έχω ξεχάσει τη διαδικασία πως γίνεται, αλλά χρειάζομαι μία ανανέωση. Μπορεί να μου προτείνει κάποιος την καλύτερη ρομ για μπαταρία και κάμερα?Επειδή η κάθεμία έχει αρκετά λινκ, μπορεί να μου παραθέσει κάποιος το χρήσιμο της rom? Θα χάσψ φωτό κλπ??

ευχαριστώ

και εγω θα ηθελα μια τετοια ρομ που λες για μπαταρία και κάμερα και hd quallity ηχο στο ακουστικο για να ακουω καλυτερα τον συνομιλητη,,,ας μας πεο καποιος γιατι και εγω διαβαζω για τις ρομ και εχανω την μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Ήμουν παλιά μέλος εδώ, αλλά πάνε περίπου δύο χρόνια και έχω ξεχάσει τη διαδικασία πως γίνεται, αλλά χρειάζομαι μία ανανέωση. Μπορεί να μου προτείνει κάποιος την καλύτερη ρομ για μπαταρία και κάμερα?Επειδή η κάθεμία έχει αρκετά λινκ, μπορεί να μου παραθέσει κάποιος το χρήσιμο της rom? Θα χάσψ φωτό κλπ??

ευχαριστώ

 

και εγω θα ηθελα μια τετοια ρομ που λες για μπαταρία και κάμερα και hd quallity ηχο στο ακουστικο για να ακουω καλυτερα τον συνομιλητη,,,ας μας πεο καποιος γιατι και εγω διαβαζω για τις ρομ και εχανω την μπαλα.

 

30s 15e

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7622661#post7622661%22

 

ή

 

την καινούρια 30s V3

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7694810#post7694810

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να μην το πολυκουραζουμε, ο σκοπος δεν ειναι η μεγαλυτερη διαρκεια χρησης?

Δηλαδη αν βγαζει 8 ωρες οθονης, τι σημασια εχει η χωρητικότητα της? Αν μπορει, ας το κανει και με 100mAh.

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Φίλε μου μην τα μπερδεύεις!!!

Κατ΄αρχήν χωρητικότητα και sot δεν μπορεί να είναι εντελώς ανεξάρτητα.

Ο προβληματισμός μου είναι αν η μπαταρία που έχει τώρα ο πωλητής είναι 4100 ή 3600 mAh. Ο φίλος πιο πάνω παρέλαβε μπαταρία που γράφει επάνω 4100 mAh, και με αυτήν την μπαταρία λέει ότι βγάζει 8 ώρες οθόνη. Προφανώς μια μπαταρία 3600 mAh θα βγάζει μικρότερο sot.

Εσένα δεν σου φαίνεται παράξενο που δεν απαντάει τι χωρητικότητας είναι η μπαταρία που έχει τώρα στο site; Διάβασες πιο πάνω τι μου απάντησε στα ερωτήματά μου; Αποκλείεις αυτό που έγραψα πιο πάνω δηλαδή τώρα να μην έχει μπαταρίες 4100 αλλά 3600 mAh;

Και μην ξεχνάμε ότι συνήθως οι μη γνήσιες μπαταρίες "πεθαίνουν" πολύ πιο γρήγορα από τις γνήσιες. Μπορεί μετά πό 3-4 μήνες να μην βγάζουν ούτε 2 ώρες sot.

Και κάτι άλλο. Το sot είναι αρκετά σχετικό και όχι πάντα συγκρίσιμο. Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες: Φωτεινότητα οθόνης, σήμα δυνατό ή αδύνατο στην περιοχή που βρίσκεται ο καθένας, αν μετακινείται πολύ κατα τη διάρκεια της ημέρας, αν έχει μια sim ή δυο sim, κλπ. Δηλαδή θέλω να πω ότι με την ίδια μπαταρία κάποιος μπορεί να βγάζει π.χ. 7-8 ώρες οθόνη και κα΄ποιος άλλος 4-5 οθόνη.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που λες ειναι θεωρειες.

Στην πραξη εχουμε.

1. Εναν Κινεζακο πωλητη, που τον ταραξατε στις ερωτησεις. Αν ειχε εναν υπαλληλο να απανταει σε ολους σας, η τιμη του προιοντος θα ηταν τουλαχιστον διπλασια.

2. Μια συσκευη που διαθετει 3100mAh στην μπαταρια του. Η 3600 σημαινει 16% παραπανω χωρητικοτητα και στην 4100 32% περισσοτερη αντιστοιχα.

3. Εναν χρηστη που μας δηλωσε οτι ειδε 8 ωρες οθονη. Με την ιδια χρηση λοιπον, ο συγκεκριμμενος χρηστης ποση ωρα οθονης ειχε πριν? Δικαιολογειται αυτη η αυξηση με την εξυρα 16% και 32% αντιστοιχα? Νομιζω οτι ειναι παραπανω απο καθε προσδοκια.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που λες ειναι θεωρειες.

Στην πραξη εχουμε.

1. Εναν Κινεζακο πωλητη, που τον ταραξατε στις ερωτησεις. Αν ειχε εναν υπαλληλο να απανταει σε ολους σας, η τιμη του προιοντος θα ηταν τουλαχιστον διπλασια.

2. Μια συσκευη που διαθετει 3100mAh στην μπαταρια του. Η 3600 σημαινει 16% παραπανω χωρητικοτητα και στην 4100 32% περισσοτερη αντιστοιχα.

3. Εναν χρηστη που μας δηλωσε οτι ειδε 8 ωρες οθονη. Με την ιδια χρηση λοιπον, ο συγκεκριμμενος χρηστης ποση ωρα οθονης ειχε πριν? Δικαιολογειται αυτη η αυξηση με την εξυρα 16% και 32% αντιστοιχα? Νομιζω οτι ειναι παραπανω απο καθε προσδοκια.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Στην πράξη έχουμε έναν πωλητή που του κάνεις μια πολύ απλή ερώτηση (Ερώτηση: Η μπαταρία είναι 3600 ή 4100 mAh) και σου απαντάει κάνοντας τον "Κινέζο" (Απάντηση: 3600-4100...ακριβώς αυτή ήταν η απάντηση, χωρίς να αφαιρέσω ή να προσθέσω κάτι:lol:). Αφού απάντησε που απάντησε. Γιατί δεν απάντησε με σαφήνεια;:ninja:

 

Και από πότε δεν πρέπει να ρωτάμε κάτι για ένα προϊόν που θέλουμε να αγοράσουμε;;;Για να μην αυξηθεί η τιμή του προϊόντος;:rolleyes:

 

Υ.Γ. Δεν πιστεύω να είσαι προληπτικός; Το τελευταίο σου μήνυμα είναι το υπ' αρθμ. 666:lol:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

30s 15e

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7622661#post7622661%22

ή

την καινούρια 30s V3

[/url]

Υπάρχει και V4 πλέον.. Ευχαριστώ για το ποστ.

. Έτσι τώρα βοηθάτε εσείς..;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7694810#post7694810

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη έχουμε έναν πωλητή που του κάνεις μια πολύ απλή ερώτηση (Ερώτηση: Η μπαταρία είναι 3600 ή 4100 mAh) και σου απαντάει κάνοντας τον "Κινέζο" (Απάντηση: 3600-4100...ακριβώς αυτή ήταν η απάντηση, χωρίς να αφαιρέσω ή να προσθέσω κάτι:lol:). Αφού απάντησε που απάντησε. Γιατί δεν απάντησε με σαφήνεια;:ninja:

 

Υ.Γ. Δεν πιστεύω να είσαι προληπτικός; Το τελευταίο σου μήνυμα είναι το υπ' αρθμ. 666:lol:

 

Χαλαρά παιδιά... Όλοι το καλύτερο ψάχνουμε... Όσοι βέβαια δεν ξέρουν από AlliExpress μαθαίνουν σιγά σιγά... Οι Κινέζοι πάντα θα κάνουν τους Κινέζους...:lol::p:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...