Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάμερα μία είχε. Τις υπόλοιπες τις έχω βάλει εγώ

Η δεύτερη συλλογή ήρθε ουρανοκατέβατη ( με το πέρασμα της τελευταίας ΑΕΧ, που όπως είπα την πέρασα πάνω από το build 9, χωρίς κανένα wipe. Κατ' ευθείαν install)

 

Ευχαριστω φιλε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν έχω περάσει κανένα από τα 4...

Όσο για τα ελληνικά, με χαλάει και εμένα που δεν υποστηρίζουν το zip (τον κόπο) του cris

 

Ναι το ξερω.. Καπου αν θυμαμαι καλα, ειχε κανει μια αναρτηση ο Cris

που μαλλον ειχε ..νευριασει μαζι τους..

Γ αυτο εγραψα ποιο πισω..

 

Μαλλον θα περιμενω το Χρηστο ... (Μηπως και τα βαλει..)

Επειδη ..δεν το ..ββλεπω.. Οποτε update ...γιοκ..

Αν υποστηριξη καποια ο Cris, εκει θα παω.:):D

Σ ευχαριστω..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει να μου πετάει διαφημίσεις για να εγκαταστήσω κινέζικες εφαρμογές και με το adaway

 

Πήγαινε με root explorer και σβήσε το app update mess stock system/app/appupdater είναι της xiaomi και θέλει να σου δώσει τα can app updates

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα να τη βαλω και κόλλαγε. Την εβγαλα αμεσως. Γυρισα τελικα στην Aex pie 9 η καλύτερη μεχρι τωρα κατα τη γνωμη μου

Νομιζω την δοκιμασε μελος και ανεφερε οτι ειναι καλη στη διαχειριση μπαταριας αλλα δεν ειναι ολα ελληνικα και χωρις τις εξτρα ρυθμισεις του cris.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geoman74
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα να τη βαλω και κόλλαγε. Την εβγαλα αμεσως. Γυρισα τελικα στην Aex pie 9 η καλύτερη μεχρι τωρα κατα τη γνωμη μου

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την ΕΑS την εχεις δοκιμασει?

(ειναι η επομενη απο το build 9 )

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια please!

 

Μιας και προσφατα επεσε στα χερια μου ενα Χ829 με μαμα ROM, ποια προτεινετε να βαλω;

 

Προτεραιοτητα η διαρκεια της μπαταριας, τα ελληνικα και η σταθεροτητα. Προοριζεται να αφεθει στον πιτσιρικα.

 

Εαν μπορει να μπει gcam ακομη καλυτερα αλλα οχι απαραιτητο.

 

Δεν ειμαι σχετικός. Τωρα τα ψαχνω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια please!

 

Μιας και προσφατα επεσε στα χερια μου ενα Χ829 με μαμα ROM, ποια προτεινετε να βαλω;

 

Προτεραιοτητα η διαρκεια της μπαταριας, τα ελληνικα και η σταθεροτητα. Προοριζεται να αφεθει στον πιτσιρικα.

 

Εαν μπορει να μπει gcam ακομη καλυτερα αλλα οχι απαραιτητο.

 

Δεν ειμαι σχετικός. Τωρα τα ψαχνω.

Ευχαριστώ

 

Eui rom 30s v15g by Cris. GCam όμως δεν υποστηρίζει. Στην αρχική σελίδα θα την βρεις.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Περιπου τι SOT αναμενω;

 

Σίγουρα το μεγαλύτερο από όλες απ'όσο λένε αλλά δεν ασχολούμαι εγώ με sot γιατί είναι πολύ σχετικό αυτό. Εξαρτάται από πολλά πράγματα, ειδοποιήσεις εφαρμογών, φωτεινότητα, δόνηση, κλήσεις ...

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα και το δικο μου tremple και εγκατεστησα την aex v9 με τα καλουδια του cris. Eκ πρωτης οψης ειναι το ιδιο γρηγορη με τη revengeos απλα με εξτρα ρυθμισεις. Θελω να δω τη διαρκεια της μπαταριας με τη χρηση που του κανω καθως ακουω για κοντα 5 ωρες sot ενω με τη προηγουμενη εβγαζε 4 ωρες και κατι ψιλα. To δακτυλικο δουλευει μια χαρα σε αντιθεση με το smart lock το οποιο δε δουλευει. Πρεπει να κανω κατι; Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

....σε αντιθεση με το smart lock το οποιο δε δουλευει. Πρεπει να κανω κατι;

Ποια gapps έχεις βάλει; Για face unlock θέλει από micro και πάνω!

 

5 ώρες sot;;;;Ποιος έχει τέτοιο sot; Εκτός άν είναι χωρίς sim και όλα κλειστά!!!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ποια gapps έχεις βάλει; Για face unlock θέλει από micro και πάνω!

 

5 ώρες sot;;;;Ποιος έχει τέτοιο sot; Εκτός άν είναι χωρίς sim και όλα κλειστά!!!

Ναι το γνωριζω και εγκατεστησα τα micro βγαζει την επιλογη ολοκληρωνεται η διαδικασια απλα δεν δουλευει δε ξερω αν χρειαζεται καποια επιπλεον ρυθμιση. Για τις ωρες sot εχουν αναφερει και εδω μεσα νομιζω. Στη revengeos εβγαζε οτι αναφερω.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε την εχω δοκιμάσει.

την ΕΑS την εχεις δοκιμασει?

(ειναι η επομενη απο το build 9 )

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα και το δικο μου tremple και εγκατεστησα την aex v9 με τα καλουδια του cris. Eκ πρωτης οψης ειναι το ιδιο γρηγορη με τη revengeos απλα με εξτρα ρυθμισεις. Θελω να δω τη διαρκεια της μπαταριας με τη χρηση που του κανω καθως ακουω για κοντα 5 ωρες sot ενω με τη προηγουμενη εβγαζε 4 ωρες και κατι ψιλα. To δακτυλικο δουλευει μια χαρα σε αντιθεση με το smart lock το οποιο δε δουλευει. Πρεπει να κανω κατι;

 

Και σε μένα έχει τύχει αυτό, στο build 9... δεν σου έχει την επιλογή του faceunlock από το smartlock;

Κατέβασε το ζιπ faceunlock από το xda που είναι για oreo, το περνάς και δουλεύει μια χαρά

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε με root explorer και σβήσε το app update mess stock system/app/appupdater είναι της xiaomi και θέλει να σου δώσει τα can app updates

Ψάχνω το τελευταίο 24ωρο να βρω αυτό το αρχείο που μου γράφεις αλλά δεν το βρίσκω ούτε με το root explorer ούτε με άλλο πρόγραμμα.

Μήπως να τις εγκαταστήσω αυτές τις εφαρμογές και μετά να τις σβήσω να πάει στην ευχή, γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

LE ECO LE MAX 2 (MIUI 9 BY CRISBAL)
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχει τύχει αυτό, στο build 9... δεν σου έχει την επιλογή του faceunlock από το smartlock;

Κατέβασε το ζιπ faceunlock από το xda που είναι για oreo, το περνάς και δουλεύει μια χαρά

Σου ειναι ευκολο να δωσεις ενα link να το δοκιμασω; Ανοιγει κατευθειαν η πρεπει να κανεις την οθονη slide απο κατω προς τα πανω; Μου βγαζει την επιλογη αλλα δουλευει για λιγο προσωρινα.

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω το κινητο περιπου 1μιση χρονο και εχω 2 προβληματα. Το ενα ειναι οτι το ακουστικο του δεν ειναι καθολου δυνατο με αποτελεσμα αν μιλαω στο τηλεφωνο και ειναι λιγο μεγαλυτεροι οι εξωτερικοι θορυβοι να μην ακουω καθολου τον συνομιλιτημου(δεν ειναι θεμα ρον μου το κανει με 3 διαφορετικες) και το 2ο οτι η μπαταρια του με miui stable δεν μου βγαζει ουτε 1 ωρα screen on time. Μπορει με αλλη ρομ να βελτιωθει η μπαταρια του αλλα προς το παρον δεν θέλω να αλλαξω ρομ γτ με εχει βολεψει πολυ. Ξερετε αν υπαρχει ανταλλακτικό ακουστικο και αν ειναι ευκολο να το αλλαξω μονος μ καθως και αν υπαρχει και μπαταρια και κατα προτίμηση περισσότερα mah απο την γνησια?
Link to comment
Share on other sites

Ολα υπαρχουν και ολα γινονται. Αλλα πρωτα απ ολα σου προτεινω να αλλαξεις ρομ με πεντακαθαρη εγκατασταση.

Για μπαταρια, μην περιμενεις κατι θεαματικο. Αυτο ειναι. Και ειναι το μοναδικο μειονεκτημα της συσκευης.

 

Ξεκινα βαζοντας ενα προγραμμα οπως τα gsam, accubattery, για να δεις αν κατι σου τρωει την μπαταρια.

 

Αν εισαι ρουταρισμενος επισης βαζεις wakelock detector kai greenify. Ισως σωσεις κατι απο μπαταρια.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

Ελειψα 2 μηνες και εχει γινει ο κακος χαμος!!!Καλα ποσες ρομ ρε παιδια?Ευχαριστουμε για το support και το χρονο σας!!!!Αγορασα για μια φιλη μου ξανα το x820 απο bangood προσφατα!!108 ευρω με priority Ολα μεσα!!Δεν το πολυσκεφτηκα!!!Λοιπον στο ζουμι!!!Ποια απο ολες ειναι πιο stable ρε παιδια και εχει καλυτερη διαχιεριση μπαταριας και καμερας?Θελω να της περασω μια ρομ να τελειωνω!!Αν ειναι ευκολο ας μου απαντησει καποιος!!Σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ελειψα 2 μηνες και εχει γινει ο κακος χαμος!!!Καλα ποσες ρομ ρε παιδια?Ευχαριστουμε για το support και το χρονο σας!!!!Αγορασα για μια φιλη μου ξανα το x820 απο bangood προσφατα!!108 ευρω με priority Ολα μεσα!!Δεν το πολυσκεφτηκα!!!Λοιπον στο ζουμι!!!Ποια απο ολες ειναι πιο stable ρε παιδια και εχει καλυτερη διαχιεριση μπαταριας και καμερας?Θελω να της περασω μια ρομ να τελειωνω!!Αν ειναι ευκολο ας μου απαντησει καποιος!!Σας ευχαριστω

 

Eui rom 30s v15g by Cris. GCam όμως δεν υποστηρίζει. Στην αρχική σελίδα θα την βρεις. Αν θες και gcam βάλε την los RR V3.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...την βοήθεια σας...

Έχω δυο LE MAX2, και τους έχω περάσει την NEW-MIUI10-Nougat-Stable-9.6.1.0-V4b_by_C.B.G.

 

Έχουν κ τα δυο θέμα με το gps...δεν κλειδώνουν με τιποτα...δεν βρίσκουν τοποθεσίας ποτέ...όσο κ να τα αφήσεις...βρήκα ένα gpsfix κ ένα άλλο που έλεγε να επεξεργαστώ το αρχείο gps μέσα στο system... και να πειραξω το pool.ntp.org αλλά χωρίς αποτέλεσμα!!!

Καμία βοήθεια κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Χρήστο βοηθεια... Προσπαθώ να κάνω OTA update σε 30s από 15e σε 15f και βγάζει:

This package is for le_x2 devices; this is ''

Ε: unknown command [log]

Updater process ended with error 7

Error installing zip file 30s-v15f.zip...

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Ολα υπαρχουν και ολα γινονται. Αλλα πρωτα απ ολα σου προτεινω να αλλαξεις ρομ με πεντακαθαρη εγκατασταση.

Για μπαταρια, μην περιμενεις κατι θεαματικο. Αυτο ειναι. Και ειναι το μοναδικο μειονεκτημα της συσκευης.

 

Ξεκινα βαζοντας ενα προγραμμα οπως τα gsam, accubattery, για να δεις αν κατι σου τρωει την μπαταρια.

 

Αν εισαι ρουταρισμενος επισης βαζεις wakelock detector kai greenify. Ισως σωσεις κατι απο μπαταρια.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

Όσο αφορά την μπαταρία θα δοκιμααω αυτα π ειπες αν κ νομιζω οτι εχει πεσει πολυ γτ πριν εβγαζε και 4 ωρες οθονη.Τωρα οσο αφορά το ακουστικο δεν φταιει σιγουρα ρομ γτ εχω αλλαξει 3εχρι τώρα με clean install και παντα την ιδια χαμηλη ενταση εχω αρα συμπαιρενω οτι είναι hardware καθώς μεχρι πριν λιγο καιρο ειχε κανονικη ενταση το ακουστικο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Μετα απο κοπο και μελετη και με τη βοηθεια παιδιων απο το φορουμ καταφερα να περασω στο κινητο το twrp 3.2.1-1

Tωρα ομως εχω το εξης προβλημα....δεν εχω περασει καποια ρομ στο κινητο η μαλλον προσπαηθησα να περασω αυτην..

REVENGEOS-2.1-Pasta-UNOFFICIAL-x2-20181030-2311.Το κινητο δεν ανοιγει...δειχνει κολλημενο στο αρχικο logo.Προσπαθω να περασω καποια αλλη αλλα οταν το συνδεω με το λαπτοπ....δειχνει να μην το βλεπει ο υπολογιστης . Δεν ξερω τι να κανω... Δεν μπορω να βαλω Ρομ..

Οποιος εχει την καλοσυνη και μπορει να βοηθησει....

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την μπαταρία θα δοκιμααω αυτα π ειπες αν κ νομιζω οτι εχει πεσει πολυ γτ πριν εβγαζε και 4 ωρες οθονη.Τωρα οσο αφορά το ακουστικο δεν φταιει σιγουρα ρομ γτ εχω αλλαξει 3εχρι τώρα με clean install και παντα την ιδια χαμηλη ενταση εχω αρα συμπαιρενω οτι είναι hardware καθώς μεχρι πριν λιγο καιρο ειχε κανονικη ενταση το ακουστικο

Δοκίμασε αυτό:

"Για αύξηση ήχου στο ακουστικό

Φλασάρουμε χωρίς wipe

https://mega.nz/#!VRtXTaCT...Pr0rmJiiv3Gdsg"

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7661409#post7661409

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σας

 

Μετα απο κοπο και μελετη και με τη βοηθεια παιδιων απο το φορουμ καταφερα να περασω στο κινητο το twrp 3.2.1-1

Tωρα ομως εχω το εξης προβλημα....δεν εχω περασει καποια ρομ στο κινητο η μαλλον προσπαηθησα να περασω αυτην..

REVENGEOS-2.1-Pasta-UNOFFICIAL-x2-20181030-2311.Το κινητο δεν ανοιγει...δειχνει κολλημενο στο αρχικο logo.Προσπαθω να περασω καποια αλλη αλλα οταν το συνδεω με το λαπτοπ....δειχνει να μην το βλεπει ο υπολογιστης . Δεν ξερω τι να κανω... Δεν μπορω να βαλω Ρομ..

Οποιος εχει την καλοσυνη και μπορει να βοηθησει....

Θα σου έλεγα να πας σε treble Rom. Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7661409#post7661409

 

Βάλε σε ένα στικάκι το twrp και την Ρομ, με πατημένα τα Volume Up & Power μπαίνεις στο recovery και ακολουθείς την διαδικασία να το κάνεις treble και να φλασάρεις την Ρομ, σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν στο link.

Αν δεν θέλεις Treble και θέλεις να περάσεις την Ρομ που έχεις (REVENGEOS-2.1-Pasta-UNOFFICIAL-x2-20181030-2311), βάλτην σε ένα στικάκι, μπαίνεις στο recovery, φλασάρεις το recovery του λινκ από κάτω, κάνεις reboot to recovery, κάνεις wipe όλα, εκτός από internal και otg, και φλασάρεις την ρομ που θέλεις.

TWRP

TWRP_3.2.3-0_Normal-Treble-Pie-Oreo-Support and Tools by C.B.G. 13.10.2018

INSTALLATION:Flash through TWRP without any wipe like any other flash zip.

https://mega.nz/#!wCAByQiJ...tjJb4rLYxYSglU

Ρομ

Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 9 1010.2018

Download Link : https://sourceforge.net/pr.../Aospextended/

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό:

"Για αύξηση ήχου στο ακουστικό

Φλασάρουμε χωρίς wipe

https://mega.nz/#!VRtXTaCT...Pr0rmJiiv3Gdsg"

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7661409#post7661409

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/

Μ βγαζει error οταν παω να το φλασαρω απο recovery

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...