Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χμμμ...ίσως να είναι μόνο για την Aosp Extended 9.0 Treble :O

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Eui rom 30s v15g by Cris. GCam όμως δεν υποστηρίζει. Στην αρχική σελίδα θα την βρεις. Αν θες και gcam βάλε την los RR V3.

 

EYxaristv πολυ..To Κινητο το πηρα απο Bangood Και ειναι το X821 4gb ram 64gb rom.Για οσους ενδιαφερονται ακομα 109 ευρω το εχει προσφορα με Priority!!!!!!..λογικα eui θα βαλω. 30s v15g by Cris!!! Face unlock υποστηριζει?Και αν ναι που απο που το κατεβαζω?Αν οχι ποιες ρομ υποστηριζουν?Ευχριστω και παλι για την βοηθεια

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

CrisBalGreece roms & Tweaks, [04.11.18 13:10]

GCam-6.1.013-Le2-V1.apk by @nullby (nullbytepl):

 

* Based on GCcamMod-6.1.013.apk by Tolyan009

* Fixed greenish tint on front camera

What works:

* HDR+/Video/Panorama/Photo Sphere

* Super Res Zoom

* Top Shot (only if Motion Photos are enabled)

* Night Sight (most of the time)

* Portrait mode on both cameras

Bugs:

* Viewfinder freezes when taking Night Sight photo

* Sometimes Video & Night Sight stop working until you change video resolution to 720p and then back to 1080p

* Changing between front and back camera is slow

 

Download: https://drive.google.com/open?id=1vdt75F0KDQrEFOb4zMGvThokuCi2_KQh

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

EYxaristv πολυ..To Κινητο το πηρα απο Bangood Και ειναι το X821 4gb ram 64gb rom.Για οσους ενδιαφερονται ακομα 109 ευρω το εχει προσφορα με Priority!!!!!!..λογικα eui θα βαλω. 30s v15g by Cris!!! Face unlock υποστηριζει?Και αν ναι που απο που το κατεβαζω?Αν οχι ποιες ρομ υποστηριζουν?Ευχριστω και παλι για την βοηθεια

 

Τα έχει όλα μέσα..δεν κατεβάζεις τίποτα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Μετα απο κοπο και μελετη και με τη βοηθεια παιδιων απο το φορουμ καταφερα να περασω στο κινητο το twrp 3.2.1-1

Tωρα ομως εχω το εξης προβλημα....δεν εχω περασει καποια ρομ στο κινητο η μαλλον προσπαηθησα να περασω αυτην..

REVENGEOS-2.1-Pasta-UNOFFICIAL-x2-20181030-2311.Το κινητο δεν ανοιγει...δειχνει κολλημενο στο αρχικο logo.Προσπαθω να περασω καποια αλλη αλλα οταν το συνδεω με το λαπτοπ....δειχνει να μην το βλεπει ο υπολογιστης . Δεν ξερω τι να κανω... Δεν μπορω να βαλω Ρομ..

Οποιος εχει την καλοσυνη και μπορει να βοηθησει....

 

Αρχική..οδηγοί..drivers...flash others... Otg....usb..ή στείλτο..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό:

"Για αύξηση ήχου στο ακουστικό

Φλασάρουμε χωρίς wipe

https://mega.nz/#!VRtXTaCT...Pr0rmJiiv3Gdsg"

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7661409#post7661409

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σου έλεγα να πας σε treble Rom. Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7661409#post7661409

 

Βάλε σε ένα στικάκι το twrp και την Ρομ, με πατημένα τα Volume Up & Power μπαίνεις στο recovery και ακολουθείς την διαδικασία να το κάνεις treble και να φλασάρεις την Ρομ, σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν στο link.

Αν δεν θέλεις Treble και θέλεις να περάσεις την Ρομ που έχεις (REVENGEOS-2.1-Pasta-UNOFFICIAL-x2-20181030-2311), βάλτην σε ένα στικάκι, μπαίνεις στο recovery, φλασάρεις το recovery του λινκ από κάτω, κάνεις reboot to recovery, κάνεις wipe όλα, εκτός από internal και otg, και φλασάρεις την ρομ που θέλεις.

TWRP

TWRP_3.2.3-0_Normal-Treble-Pie-Oreo-Support and Tools by C.B.G. 13.10.2018

INSTALLATION:Flash through TWRP without any wipe like any other flash zip.

https://mega.nz/#!wCAByQiJ...tjJb4rLYxYSglU

Ρομ

Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 9 1010.2018

Download Link : https://sourceforge.net/pr.../Aospextended/

 

 

σε ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση...θα το προσπαθησω ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρχική..οδηγοί..drivers...flash others... Otg....usb..ή στείλτο..

 

σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση....θα προσπαθησω ενα στικακι που δοκιμασα ...δεν το βλεπει το κινητο.

Ενα μεγαλο ευχαριστω...οτι εχω μαθει ειναι μεσα απο τα γραφομενα σου..Απεριοριστο σεβασμο για ολη τη δουλεια που εχεις κανει και για οσα μας εχεις προσφερει!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Playstore Deal Alert, [05.11.18 16:46]

#app

Free for limited time

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simplemobiletools.gallery.pro

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

EYxaristv πολυ..To Κινητο το πηρα απο Bangood Και ειναι το X821 4gb ram 64gb rom.Για οσους ενδιαφερονται ακομα 109 ευρω το εχει προσφορα με Priority!!!!!!..λογικα eui θα βαλω. 30s v15g by Cris!!! Face unlock υποστηριζει?Και αν ναι που απο που το κατεβαζω?Αν οχι ποιες ρομ υποστηριζουν?Ευχριστω και παλι για την βοηθεια

 

Face unlock έχει μέσα στο ρυθμίσεις - > κωδικοί και δακτυλικα αποτυπώματα - - > smart lock.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναβαλει την ΑΕΧ PIE 9 αυτη με τα καλουδια του cris. Μετα απο δοκιμες αλλων pie. Έκανα wipe ολα εκτος ventor και internal. Τωρα μου κανει το εξεις. Ξαφνικα μετα απο επανεκινηση δεν αναγνωριζει το pin για το ξεκλειδωμα και πρεπει να μπω στο recovery και να κανω clean pass patern για να μπω στη συσκευη. Τα δαχτυλικα αποτυπωματα δε σβηνονται και ξαναβαζοντας καινουριο pin δουλευουν κανονικα παλι. Μετα απο μερικες ωρες μου το ξανακανει και πρεπει να κανω παλι την ιδια διαδικασια. Καμια ιδεα για το τι φταιει;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...την βοήθεια σας...

Έχω δυο LE MAX2, και τους έχω περάσει την NEW-MIUI10-Nougat-Stable-9.6.1.0-V4b_by_C.B.G.

 

Έχουν κ τα δυο θέμα με το gps...δεν κλειδώνουν με τιποτα...δεν βρίσκουν τοποθεσίας ποτέ...όσο κ να τα αφήσεις...βρήκα ένα gpsfix κ ένα άλλο που έλεγε να επεξεργαστώ το αρχείο gps μέσα στο system... και να πειραξω το pool.ntp.org αλλά χωρίς αποτέλεσμα!!!

Καμία βοήθεια κάποιος;Διορθώνεται ή να βάλω κάποια άλλη rom?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...την βοήθεια σας...

Έχω δυο LE MAX2, και τους έχω περάσει την NEW-MIUI10-Nougat-Stable-9.6.1.0-V4b_by_C.B.G.

 

Έχουν κ τα δυο θέμα με το gps...δεν κλειδώνουν με τιποτα...δεν βρίσκουν τοποθεσίας ποτέ...όσο κ να τα αφήσεις...βρήκα ένα gpsfix κ ένα άλλο που έλεγε να επεξεργαστώ το αρχείο gps μέσα στο system... και να πειραξω το pool.ntp.org αλλά χωρίς αποτέλεσμα!!!

Καμία βοήθεια κάποιος;Διορθώνεται ή να βάλω κάποια άλλη rom?

 

Δοκίμασε με το fastergps από playstore.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναβαλει την ΑΕΧ PIE 9 αυτη με τα καλουδια του cris. Μετα απο δοκιμες αλλων pie. Έκανα wipe ολα εκτος ventor και internal. Τωρα μου κανει το εξεις. Ξαφνικα μετα απο επανεκινηση δεν αναγνωριζει το pin για το ξεκλειδωμα και πρεπει να μπω στο recovery και να κανω clean pass patern για να μπω στη συσκευη. Τα δαχτυλικα αποτυπωματα δε σβηνονται και ξαναβαζοντας καινουριο pin δουλευουν κανονικα παλι. Μετα απο μερικες ωρες μου το ξανακανει και πρεπει να κανω παλι την ιδια διαδικασια. Καμια ιδεα για το τι φταιει;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την ιδια εγκατεστησα προσφατα χωρις το προβλημα που αναφερεις. Κατσε μη το δει ο professor και σου δωσει τη λυση.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Hello και απο εμενα και thanks για το support!!!Η τελευταια EUi ποια ειναι να περασω?LeMax2-EUI-6.030S_V.15e-15.09.2018_by_C.B.G.zip (1,6G) ή LeMax2-EUI-6.030S_V.15-Modded_by_C.B.G.zip(1,8 gb) ?Η υπαρχει και καμια αλλη?ΠΟια ειναι ποιο σταθερη? Thanks παιδια!!!
Link to comment
Share on other sites

Hello και απο εμενα και thanks για το support!!!Η τελευταια EUi ποια ειναι να περασω?LeMax2-EUI-6.030S_V.15e-15.09.2018_by_C.B.G.zip (1,6G) ή LeMax2-EUI-6.030S_V.15-Modded_by_C.B.G.zip(1,8 gb) ?Η υπαρχει και καμια αλλη?ΠΟια ειναι ποιο σταθερη? Thanks παιδια!!!

 

V15e

EUI30S Official stable

Οι δύο τελευταίες..αν θες στοκ πας με 2η..Αν θέα clena me extras με 1η..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...την βοήθεια σας...

Έχω δυο LE MAX2, και τους έχω περάσει την NEW-MIUI10-Nougat-Stable-9.6.1.0-V4b_by_C.B.G.

 

Έχουν κ τα δυο θέμα με το gps...δεν κλειδώνουν με τιποτα...δεν βρίσκουν τοποθεσίας ποτέ...όσο κ να τα αφήσεις...βρήκα ένα gpsfix κ ένα άλλο που έλεγε να επεξεργαστώ το αρχείο gps μέσα στο system... και να πειραξω το pool.ntp.org αλλά χωρίς αποτέλεσμα!!!

Καμία βοήθεια κάποιος;Διορθώνεται ή να βάλω κάποια άλλη rom?

Ενεργοποιήσεις το υψηλής ακρίβειαςGPS?

Eδωσες δικαιώματα? Βάλε και GOS TEST άνοιξε wifi..κάνε clear and restart a hospital από το μενού.. περίμενε ν δειςτο 3d fix..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μαλον θα πρεπει να κανω ολα wipe και internal. Γιατι την πρωτη φορα που την εγκατεστησα δεν το ειχα αυτο το προβλημα

Την ιδια εγκατεστησα προσφατα χωρις το προβλημα που αναφερεις. Κατσε μη το δει ο professor και σου δωσει τη λυση.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήσεις το υψηλής ακρίβειαςGPS?

Eδωσες δικαιώματα? Βάλε και GOS TEST άνοιξε wifi..κάνε clear and restart a hospital από το μενού.. περίμενε ν δειςτο 3d fix..

 

Τα δοκίμασα όλα...αλλά πάλι τιποτα...!!!no fix λέει!!

Κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...την βοήθεια σας...

Έχω δυο LE MAX2, και τους έχω περάσει την NEW-MIUI10-Nougat-Stable-9.6.1.0-V4b_by_C.B.G.

 

Έχουν κ τα δυο θέμα με το gps...δεν κλειδώνουν με τιποτα...δεν βρίσκουν τοποθεσίας ποτέ...όσο κ να τα αφήσεις...βρήκα ένα gpsfix κ ένα άλλο που έλεγε να επεξεργαστώ το αρχείο gps μέσα στο system... και να πειραξω το pool.ntp.org αλλά χωρίς αποτέλεσμα!!!

Καμία βοήθεια κάποιος;Διορθώνεται ή να βάλω κάποια άλλη rom?

Δεν δούλεψε ποτέ το gps ή δούλευε και σταμάτησε κάποια στιγμή;

Με άλλη Ρομ δούλευε;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν δούλεψε ποτέ το gps ή δούλευε και σταμάτησε κάποια στιγμή;

Με άλλη Ρομ δούλευε;

 

Δούλευαν με την miui 9 κ στην 10 όχι...

Κ στα 2 lemax2

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε με το fastergps από playstore.

Δεν μου βγάζει κάτι σχετικό στην αναζητηση

Link to comment
Share on other sites

Δούλευαν με την miui 9 κ στην 10 όχι...

Κ στα 2 lemax2

Οπότε κάτι δεν "έκατσε" καλά με την Ρομ.

Αν δεν θέλεις ν' αλλάξεις Ρομ θα σου πρότεινα factory reset

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάτι δεν "έκατσε" καλά με την Ρομ.

Αν δεν θέλεις ν' αλλάξεις Ρομ θα σου πρότεινα factory reset

 

Την έχω κάνει 4φορες εγκατάσταση...2as new...κ 2 με backup από mi cloud

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κάνει 4φορες εγκατάσταση...2as new...κ 2 με backup από mi cloud

Τότε μάλλον πρέπει ν' αλλάξεις Ρομ, για να δεις αν πρόκειται για hardware πρόβλημα. Εγώ σε πρώτη φάση θα έβαζα στο ένα από τα δύο την τελευταία ρομ με την οποία δούλευε το gps.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον πρέπει ν' αλλάξεις Ρομ, για να δεις αν πρόκειται για hardware πρόβλημα. Εγώ θα έβαζα στο ένα από τα δύο την τελευταία ρομ με την οποία δούλευε το gps.

 

Δοκίμασα κ την CN 30 κ την miui 9...εκεί όλα καλά...μόνο στην miui 10 είναι το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κ την CN 30 κ την miui 9...εκεί όλα καλά...μόνο στην miui 10 είναι το πρόβλημα...

calibrate the compass έχεις κάνει;

Δοκίμασε και ένα reset με αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.discipleskies.gpsreset

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν δουλεψε....τα λινκ δεν βγαζουν κατι.

και το στικακι οταν το συνδεω με το usb μου βγαζει οτι ειναι 0mb...Mαλλον δεν το βλεπει....Εχω δοκιμασει με 2 διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...