Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φορμάτ όλα τα πάντα και EUI stock μαμά ή το backupπου έχεις και βλέπεις..

 

chris δεν εγινε τιποτα.παω για αλλαγη?

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε δομιμασει την v8 η v9 της aex ποσο καλυτερη ειναι απο τη revengeos οσον αφορα την μπαταρια και την αποκριση της; Εγω βγαζω 4 ωρες και γενικα δουλευει απροβληματιστα. Να κανω την αλλαγη σε aex v9 με ολα τα καλουδια του cris;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε δομιμασει την v8 η v9 της aex ποσο καλυτερη ειναι απο τη revengeos οσον αφορα την μπαταρια και την αποκριση της; Εγω βγαζω 4 ωρες και γενικα δουλευει απροβληματιστα. Να κανω την αλλαγη σε aex v9 με ολα τα καλουδια του cris;

Οι 2 ρομ είναι πολύ κοντά σε απόδοση απλά με την ΑΕΧ μπορείς να αλλάζεις προφιλ στην μπαταρία ανάλογα με τις ανάγκες σου. Εγώ από Revenge σε ΑΕΧ πήγα και με dirty flash χωρίς πρόβλημα. Εννοείται Backup κρατάς πάντα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα,είμαι με την LOS-REMIXED V3

του Chris Πιο προφίλ για καλύτερη μπαταρια προτείνεται?

 

Για τα προφίλ δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν μου κάνανε ποτέ καμιά ιδιαίτερη διαφορά. Εγώ χρησιμοποιώ το greenify για να κρατάει τις ανοιχτές εφαρμογές σε "λήθαργο" μέχρι να τις ξανανοίξεις, και έχω δει κάποια βελτίωση, ιδίως σε standby κατάσταση και σε sot.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

chris δεν εγινε τιποτα.παω για αλλαγη?

 

Μάλλον...είσαι ένας απο τους τυχερους.. κάτι είπαν τα παιδιά για το 3.2.3-0 ότι το φτιάχνει..ρώτα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το αρχείο που έχει μέσα..στο ζιπ..με 7ζιπ.. υο mexer-paths-tasha τραβά το έξω και βάλτο στο system/etc permissions σαν το υπάρχων.. μετονόμασε το καλύτερα να το έχεις το παλιό σε .xml.cim και άστο μέσα αν δεν πάει κάτι καλά να το ξανά βάλεις πίσω

 

Χρήστο δεν άλλαξε κάτι στον ηχο ...τον έχασα απο ενα update της revenge οs εαν το ξαναστησω με αλλη η την ίδια Ρομ θα στρώσει;

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα και παλι.όταν κάνω αλλαγή σενσορα χρειάζεται κάτι η απλα τον αλλαζω και παίζει;

Μάλλον...είσαι ένας απο τους τυχερους.. κάτι είπαν τα παιδιά για το 3.2.3-0 ότι το φτιάχνει..ρώτα..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα και παλι.όταν κάνω αλλαγή σενσορα χρειάζεται κάτι η απλα τον αλλαζω και παίζει;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασες με το εργαλείο που υπάρχει μέσα στο TWRP 3.2.3 του chris?

Χτύπησες με λίγο παραπάνω δύναμη με το δάχτυλο το σένσορα?

Σε εμένα τουλάχιστον που ήταν για μήνες νεκρό το δαχτυλικό με αυτό τον τρόπο αναστήθηκε

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα ολα όσα λες.το θέμα είναι οτι δεν είναι νεκρό αλλά κανει δυο δονήσεις και μετα κολλάει. Το παράξενο είναι οτι μου έκανε ακριβως την ίδια βλάβη όταν πέρασα και την official.μήπως δεν κάνω κάτι καλά;

Δοκίμασες με το εργαλείο που υπάρχει μέσα στο TWRP 3.2.3 του chris?

Χτύπησες με λίγο παραπάνω δύναμη με το δάχτυλο το σένσορα?

Σε εμένα τουλάχιστον που ήταν για μήνες νεκρό το δαχτυλικό με αυτό τον τρόπο αναστήθηκε

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα είδα οτι γραφείς format και όχι wipe.οποτε θα κάνω μια δοκιμή παλι απο την αρχή.official έχει σημασία ποια θα βάλω;indian ή cn?

chris δεν εγινε τιποτα.παω για αλλαγη?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Cris,

υπάρχει αναβάθμιση για την ρομ που μας έδωσες και έχω εγκατεστημένη στο κινητό μου?

Lineage X2 - Userdebug 8.1.0 Experimental Rev 7 ???

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις εδώ μέσα την εξέλιξη αυτής της ρομ ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Cris,

υπάρχει αναβάθμιση για την ρομ που μας έδωσες και έχω εγκατεστημένη στο κινητό μου?

Lineage X2 - Userdebug 8.1.0 Experimental Rev 7 ???

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις εδώ μέσα την εξέλιξη αυτής της ρομ ?

Ευχαριστώ

Εδώ οι καινούργιες από τον Marc.. Υπόψη.. χρειάζεται να γίνει treble το κινητό..

 

https://sourceforge.net/projects/lineageos-for-x2/files/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα ολα όσα λες.το θέμα είναι οτι δεν είναι νεκρό αλλά κανει δυο δονήσεις και μετα κολλάει. Το παράξενο είναι οτι μου έκανε ακριβως την ίδια βλάβη όταν πέρασα και την official.μήπως δεν κάνω κάτι καλά;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκεί που κολλάει πρέπει να τον χτυπήσεις με το δάχτυλο αρκετά δυνατά πολλές φορές μέχρι να ξαναπάρει μπρος. Το πρώτο δαχτυλικό κι εμένα με δυσκολία το πέρασε...το δεύτερο κατευθείαν

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και προσφατα επεσε στα χερια μου ενα Χ829 με μαμα ROM, ποια προτεινετε να βαλω; Ή κραταω την μαμα; Προτεραιοτητα η διαρκεια της μπαταριας και η σταθεροτητα. Εαν μπορει να μπει gcam ακομη καλυτερα αλλα οχι απαραιτητο.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι καινούργιες από τον Marc.. Υπόψη.. χρειάζεται να γίνει treble το κινητό..

1) Πως γίνεται treble κινητό? Δεν είναι τώρα με την τελευταία ρομ που μας έδωσες?

2) Σου είναι εύκολο να μας πεις με τον καταπληκτικό σου τρόπο την διαδικασία να περάσουμε την αναβάθμιση της ρομ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Υ.Γ. Δεκτή και κάθε άλλη βοήθεια από γνώστες φίλους μέσα εδώ....

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αρκετές φορες.μια φορά έπιασε και προχώρησε το αποτύπωμα στο 1/4 του κύκλου και μετα κόλλησε πάλι.αν αλλάξω σενσορα ( έχω κιόλας παραγγείλει) χρειάζεται να βάλω παλι official rom ή θα παίξει με την μια;

Εκεί που κολλάει πρέπει να τον χτυπήσεις με το δάχτυλο αρκετά δυνατά πολλές φορές μέχρι να ξαναπάρει μπρος. Το πρώτο δαχτυλικό κι εμένα με δυσκολία το πέρασε...το δεύτερο κατευθείαν

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν είμαι και πολύ σχετικός. Έχω χαμηλό ήχο στο ακουστικό δοκιμάσαμε κάτι με τον cris δεν έπιασε.Εαν αλλάξω ρομ και την στήσω από την αρχή θα αλλάξει κάτι ; Είμαι με revenge os no treble. Εάν καταφέρω να την κάνω treble λύνεται το πρόβλημα..... ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αρκετές φορες.μια φορά έπιασε και προχώρησε το αποτύπωμα στο 1/4 του κύκλου και μετα κόλλησε πάλι.αν αλλάξω σενσορα ( έχω κιόλας παραγγείλει) χρειάζεται να βάλω παλι official rom ή θα παίξει με την μια;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε μένα είχε παρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα έπειτα από πτώση, είχα δοκιμάσει ότι λύση προτεινονταν εδώ και στο xda, αλλά ουδέν μέχρι που άλλαξα τον αισθητήρα. Ούτε τότε δούλεψε μέχρι που έφαγε μια δυνατή πτώση με σφαλιάρα όπου και πήρε μπροστά.

Αυτό που εγώ σου προτείνω είναι να ακολουθήσεις την άποψη να τον χτυπάς λίγο έντονα μήπως και δεχτεί το δακτυλικο, ΑΑΑ δεν θα πείραζε το δάκτυλο να είναι ελαφρώς βρεγμένο.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Προσπαθω να κανω ενα backup στην 30s_V15g απο το κινητο σε usb OTG.. (32 gb)

Ειμαι με το 3.2.1.1 του Cris..

Οταν φτανει καπου στη μεση ολο ..Απετυχε βγαζει..

Ξερει καποιος κατι..??

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

[/color]Προσπαθω να κανω ενα backup στην 30s_V15g απο το κινητο σε usb OTG.. (32 gb)

Ειμαι με το 3.2.1.1 του Cris..

Οταν φτανει καπου στη μεση ολο ..Απετυχε βγαζει..

Ξερει καποιος κατι..??

Και μένα δυστυχώς πάντα μου το έκανε αυτό όσο θυμάμαι και αναγκαστικά το έπαιρνα στο κινητό, 15gb backup σε 4-5 λεπτά, και μετά το μεταφέρω στο computer. Βέβαια έχω 64αρι. Όταν όμως δεν έχω καμία ρομ στο κινητό δεν μπορώ να το μεταφέρω όλο στο κινητό μέσω recovery, στην ουσία ένα αρχείο system κάτι γύρω στα 4gb δεν το παίρνει. Αν κάνω εγκατάσταση μια οποιαδήποτε ρομ μετά μπορώ να το μεταφέρω και αυτό το αρχείο αφού ανοίξει το κινητό με αυτή την ρομ. Στο restore γενικά τα καταφέρνω μόνο σε mm και σε miui. Στην oreo δεν καταφέρνω γενικά να κάνω restore. Θα δοκιμάσω βέβαια να δοκιμάσω κάτι που ειπώθηκε πρόσφατα, Sorry φίλε δεν θυμάμαι τώρα το όνομα σου, ότι μπορούμε να κάνουμε εγκατάσταση την ρομ και μετά να κάνουμε restore μόνο τα data.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και μένα δυστυχώς πάντα μου το έκανε αυτό όσο θυμάμαι και αναγκαστικά το έπαιρνα στο κινητό, 15gb backup σε 4-5 λεπτά, και μετά το μεταφέρω στο computer. Βέβαια έχω 64αρι. Όταν όμως δεν έχω καμία ρομ στο κινητό δεν μπορώ να το μεταφέρω όλο στο κινητό μέσω recovery, στην ουσία ένα αρχείο system κάτι γύρω στα 4gb δεν το παίρνει. Αν κάνω εγκατάσταση μια οποιαδήποτε ρομ μετά μπορώ να το μεταφέρω και αυτό το αρχείο αφού ανοίξει το κινητό με αυτή την ρομ. Στο restore γενικά τα καταφέρνω μόνο σε mm και σε miui. Στην oreo δεν καταφέρνω γενικά να κάνω restore. Θα δοκιμάσω βέβαια να δοκιμάσω κάτι που ειπώθηκε πρόσφατα, Sorry φίλε δεν θυμάμαι τώρα το όνομα σου, ότι μπορούμε να κάνουμε εγκατάσταση την ρομ και μετά να κάνουμε restore μόνο τα data.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το τελευταιο Backup που γραφεις τοκανα 2 φορες και πετυχε..

Σημερα τοκανα για 3η φορα για τον εξεις λογο..

Δοκιμασα το μπακαπ που εγραψες που κανει και την sd..

Ακολουθησα κατα γραμμα τις εντολες οπως τις εγραψες.. Καποια στιγμη την ωρα που εκανε το μπακαπ μουβγαλε κοκκινα..

Με OTG 32gb (ελευθερος χωρος 28,4) μουγραψε οτι χρειαζοντανε χωρο 31,5gb!!

 

Κανοντας reboot to recovery πηγα ξανα και μετονομασα τον φακελο intmem σε media..

reboot to συστεμ και οταν ανοιξε ειχαν μεινει μεσα στην sd 4 η 5 φακελοι!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Οποτε εγινε το ..ελα να ..δεις..

Αφου λοιπον το παλεψα αρκετα και δειν εγινε τιποτα γυρισα στο κανονικο μπακαπ που ειχα της 30s KAI...

1. καθαρισμος ολων και internal ..γιατι δεν μπορουσα να καταλαβω τι εγινε..

2.περασμα ρομ 30s 15g και εγκατασταση..

3.μεταφορα twrp απο υπολογιστη στο κινητο..

4. restore απο twrp μονο data.. και ανοιξε κανονικα με οτι ειχα και με τις ρυθμισεις που ειχα..

Επειδη οταν ειxα κανει το μπακαπ, απο προγραμματα δικα μου ειχα μονο το gps.. (και λογω που εκανα wipe kai internal)

οταν πηγα να ανοιξω το gps ανοιξκε κανονικα αλλα μου ζηταγε τον φακελο απο την sd.

 

Περασα λοιπον τον φακελο ..(τον ειχω και αυτον μπακαπ).. στην sd και εκανα κλικ να τον ανοιξω (περιμενοντας παλι να μου

ξαναζητηζη να το στησω απο την αρχη) Και εδω εγινε το θαυμα!!!

Το προγραμμα αρχισε να δουλευει κανονικα χωρις να χρειαζεται να κανω τιποτα αλλο!!! Και χωρις λαθη..

 

Αραγε το μπακαπ του φιλου μας @kidonakisg απ οτι βλεπω λειτουργει μια χαρα..:):D

 

Οποτε τον Ξανα ευχαριστουμε.. Ασ το δοκιμασουν κι αλλοι γιατι εχουμε μουρλαθει να περναμε τη ρομ σε 10-15 λεπτα

και μετα να μας φευγει η ..ουγια με τις εφαρμογες..

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει την CITRUS-CAF pie for x2 : build 2. Αυτο που παρατήρησα γιατι την εχω βαλει μερικες μερες τωρα ειναι οτι εχω σχεδον μονιμα εικονιδιο 4G στα δεδομενα του κινητου με wind που εχω. Ενω με την προηγουμενη pie v9 ειχα συνηθως LTE. Παιζει σημασια η ρομ; ή ειναι fake και ειναι φτιαγμενο να δειχνει παντα 4G;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα προφίλ δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν μου κάνανε ποτέ καμιά ιδιαίτερη διαφορά. Εγώ χρησιμοποιώ το greenify για να κρατάει τις ανοιχτές εφαρμογές σε "λήθαργο" μέχρι να τις ξανανοίξεις, και έχω δει κάποια βελτίωση, ιδίως σε standby κατάσταση και σε sot.

ok Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον...είσαι ένας απο τους τυχερους.. κάτι είπαν τα παιδιά για το 3.2.3-0 ότι το φτιάχνει..ρώτα..

 

επανέρχομαι με καλά νέα. κατάφερα και το έκανα να δουλέψει τελικά! είχα ένα backup από την rom του κινητού όταν το πρώτο αγόρασα . νομίζω ήταν indian 19.έκανα restore άνοιξε κανονικά έκανα ένα fingerprint sensor calibrate και δούλεψε αμέσως. μετά έκανα την γνωστή διαδικασία για την aex pie και τώρα όλα δουλεύουν τέλεια. Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!

 

 

ΥΣ. επειδή η rom μου είχε encryption έκανα και την διαδικασία για την αφαίρεση του.

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...