Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα, έχει βάλει πριν από καιρό την 23s και θα ήθελα να πάω σε μια πιο καινούργια, ποια θα μου προτείνατε? Σκέφτομαι την MIUI 10.
Link to comment
Share on other sites

Το P πισω απο το 2160 σημαινει progressive και δεν εχει καμμια σχεση με την αναλυση.

Αν θεωρεις οτι η παρατηρηση μου σε εθιξε, σου ζητω συγγνωμη. Παρ ολα αυτα, το φορουμ εχει σκοπο την μεταβιβαση της γνωσης του ενος στους αλλους. Αν δεν γνωριζουμε κατι, καλο ειναι να μην εκφερουμε αποψη. Ειδικα με τοση βεβαιοτητα οπως την εθεσες εσυ με το "ξεχασε το."

 

Αν χρειαζεται να διαβασεις τις προδιαγραφες, μαλλον δεν εχεις στην κατοχη σου την συσκευη, αλλοιως θα ειχες παρατηρησει στις ρυθμισεις της καμερας το 4 Κ. Σωστα?

Σορρυ για την αβλεψία μου (διαβάζοντας τα specs δεν πρόσεξα το p πίσω από το 2160). Φυσικά και Υποστηρίζει 4Κ παρότι έγραψα ότι δεν υποστηρίζει διαβάζοντας λάθος τα specs.

 

PS: Φιλική παρατήρηση.... Ίσως θα μπορούσε η διόρθωση του φίλου ninikos από πάνω να είναι πιο όμορφα διατυπωμένη...

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, έχει βάλει πριν από καιρό την 23s και θα ήθελα να πάω σε μια πιο καινούργια, ποια θα μου προτείνατε? Σκέφτομαι την MIUI 10.
Αν θες miui βάλε καλύτερα την 9.5.2. Είναι πολύ πιο πλήρης και πιο σταθερή. Αλλιώς υπάρχει η 30ςv15, η Los RR remixed v3, σταθερές και πλήρεις. Αν θες Android 9 δοκιμάζεις την aex pie.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να σας ευχαριστήσω όλους που κρατάτε το thread σε πολιτισμένο επίπεδο.

Σίγουρα θα υπάρχουν παρεξηγήσεις και διαφωνίες αλλά ο σωστός λόγος και γραφή τις λύνουν.

Ευχαριστώ και πάλι όλους...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το P πισω απο το 2160 σημαινει progressive και δεν εχει καμμια σχεση με την αναλυση.

Αν θεωρεις οτι η παρατηρηση μου σε εθιξε, σου ζητω συγγνωμη. Παρ ολα αυτα, το φορουμ εχει σκοπο την μεταβιβαση της γνωσης του ενος στους αλλους. Αν δεν γνωριζουμε κατι, καλο ειναι να μην εκφερουμε αποψη. Ειδικα με τοση βεβαιοτητα οπως την εθεσες εσυ με το "ξεχασε το."

 

Αν χρειαζεται να διαβασεις τις προδιαγραφες, μαλλον δεν εχεις στην κατοχη σου την συσκευη, αλλοιως θα ειχες παρατηρησει στις ρυθμισεις της καμερας το 4 Κ. Σωστα?

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

Εγραψα μια απαντηση αλλά κυρίως γιατί οι υπόλοιποι φίλοι δεν φταίνε σε τίποτα, σταματάω εδώ

(και δεν σου απαντάω αναλυτικά για το p και πως χρησιμοποιείται).

Να είσαι καλά.

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για MIUI install απο EUI CN23s τι πρεπει να κανω ? (την διαδικασια δηλαδη , twrp αλλαγη version ? )
Wipe όλα εκτός internal και μετά εγκατάσταση της rom. Ποιο Twrp έχεις τώρα?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

thanks for you reaply,a last question,rom is multilanguage?italian is included?

 

Yes multilangue.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Check above your message. 30sv15.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Yes multilangue.

thanks again,when arrived my phone i try rom,I did not know this forum, it's really nice and full of fans and competent people

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός X820.

Μπορείτε να μου εξάγετε ένα backup του αρχείου xQSN μέσω του QPST, ώστε να εισάγω το δικό μου imei, διότι μάλλον έχει χαθεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση σχετικα με Pie. Εχω ρωτησει και στο xda αλλα απαντηση δεν βλεπω να δινει κανεις. Ξερει καποιος απο οσους ειστε στα telegram groups, ποτε θα υπαρξει διακοπτης για να κλεινουμε/ανοιγουμε καρτες sim που δεν χρησιμοποιουμε?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός X820.

Μπορείτε να μου εξάγετε ένα backup του αρχείου xQSN μέσω του QPST, ώστε να εισάγω το δικό μου imei, διότι μάλλον έχει χαθεί;

Εχεις δοκιμασει αυτο εδω: https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/imei-repair-help-lemax2-t3629481/page2

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ΑΕΧ ΕΑΣ πολύ καλή!

Αρκετά γρήγορη και απο μπαταρία ισάξια του buid 5 & 8

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Wipe όλα εκτός internal και μετά εγκατάσταση της rom. Ποιο Twrp έχεις τώρα?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Τα κατάφερα την πέρασα την ρομ miui 10 nougat stable τελικα, όλα καλά . Δεν μπορώ να βρω τα miui themes που εγκατέστησαν από το zip και τα battery profiles. Επίσης έχει κάποιο adaway μέσα γιατί δεν έχει πουθενά διαφήμιση και δεν το θέλω αυτό σε συγκεκριμένες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός X820.

Μπορείτε να μου εξάγετε ένα backup του αρχείου xQSN μέσω του QPST, ώστε να εισάγω το δικό μου imei, διότι μάλλον έχει χαθεί;

 

Βαλε τα μπακαπ EFS που έχεις από το TWRP Restore και είσαι οκ..

Πηγαινε με αλλά mods xda..αν δεν τα έχεις..Κάνε qfil και εάν δεν παίξει κι αυτό βλέπεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση σχετικα με Pie. Εχω ρωτησει και στο xda αλλα απαντηση δεν βλεπω να δινει κανεις. Ξερει καποιος απο οσους ειστε στα telegram groups, ποτε θα υπαρξει διακοπτης για να κλεινουμε/ανοιγουμε καρτες sim που δεν χρησιμοποιουμε?

 

Όχι ακόμα..στο μέλλον...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα την πέρασα την ρομ miui 10 nougat stable τελικα, όλα καλά . Δεν μπορώ να βρω τα miui themes που εγκατέστησαν από το zip και τα battery profiles. Επίσης έχει κάποιο adaway μέσα γιατί δεν έχει πουθενά διαφήμιση και δεν το θέλω αυτό σε συγκεκριμένες εφαρμογές.

 

Πηγαινε με root explorer stock system/etc/hosts.. πάτα επάνω αρκετά άνοιξε επάνω δεξιά τις ρυθμίσεις..βάλε open with text editor..μπες μέσα..σβήσε ότι έχει κάτω από τις 2 πρώτες σειρές..κάνε save κλείσε και κάνε reboot..σε περίπτωση που το ξανά θες θα είναι εκεί ως hosts.bak

Ta extras είναι μέσα στην sdcard σε φάκελο MIUI10-EXTRAS η κάπως έτσι

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τα μπακαπ EFS που έχεις από το TWRP Restore και είσαι οκ..

Πηγαινε με αλλά mods xda..αν δεν τα έχεις..Κάνε qfil και εάν δεν παίξει κι αυτό βλέπεις..

 

Δυστυχώς τίποτα. Δεν μου εμφανίζει κανένα imei. Είμαι σε απόγνωση. Την πληροφορία την έχω (imei, sn). Δεν ξέρω πως μπορώ να τα περάσω.

Δεν κρατησα (κακώς) backup.

Αλλα mods?

To qfil θα το ψάξω και επανέρχομαι

Edited by Micciman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάποιο πρόβλημα με τις δεύτερες κλήσεις στην eui? Οταν μιλάω και με καλούν, κολλάει και η ήδη υπάρχουσα κλήση και δεν μπορώ να απαντήσω την δεύτερη,σαν αποτέλεσμα να απορρίπτω και τις 2.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε με root explorer stock system/etc/hosts.. πάτα επάνω αρκετά άνοιξε επάνω δεξιά τις ρυθμίσεις..βάλε open with text editor..μπες μέσα..σβήσε ότι έχει κάτω από τις 2 πρώτες σειρές..κάνε save κλείσε και κάνε reboot..σε περίπτωση που το ξανά θες θα είναι εκεί ως hosts.bak

Ta extras είναι μέσα στην sdcard σε φάκελο MIUI10-EXTRAS η κάπως έτσι

 

 

ευχαριστω πολυ τα καταφερα.. :D

Edited by HiQuality
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε αμα μας κανει καμια google camera με night sight??

 

Το night sight καταπληκτικο, ελπιζω να το κανουν port για SD820 συσκευες καποια στιγμη. :rolleyes:

 

Όχι ακόμα..στο μέλλον...

 

Ευχαριστω πολυ Χρηστο για την απαντηση, αναμενουμε λοιπον:)

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Βαλε τα μπακαπ EFS που έχεις από το TWRP Restore και είσαι οκ..

Πηγαινε με αλλά mods xda..αν δεν τα έχεις..Κάνε qfil και εάν δεν παίξει κι αυτό βλέπεις..

 

Δοκίμασα και με qfil. Κατάφερα να πετάω τα imei αλλά imei sv μου γράφει 00.

Καμιά άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...