Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Αν θελω να κανω clean install και κανω wipe και τον ventor θα κανω ζημια; ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα...δεν χρειάζεται..το κάνει αυτόματα από τα installation scripts... Είπαμε...το vendorτο κάνουμε και το ξεχνάμε όποια Ρομ κι αν βάλουμε μετά....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω cris!

Καλημέρα...δεν χρειάζεται..το κάνει αυτόματα από τα installation scripts... Είπαμε...το vendorτο κάνουμε και το ξεχνάμε όποια Ρομ κι αν βάλουμε μετά....

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα ! Με την καινούρια AEX pie όλα καλά μέχρι στιγμής. Απλά εμένα συνεχίζει μετά απο επανεκκίνηση να μη δέχεται το pin και να αναγκάζομαι να κάνω clean pass patern απο το twrp για να μπορώ να μπω στη συσκευή. Αν κάποιος έχει κάποια λύση θα το εκτιμούσα...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΒΑΡΌ... Μετά την εγκατάσταση και μετά τα log in κλπ...

Όσοι έχουν την δική μου Pie ή τα κερνελ προφίλ να φλασαρουν αυτό το zip

Που έχει βελτιώσεις στα προφίλ... Χωρίς Wipe όπως πάντα...

https://mega.nz/#!saoQCKST!D6590Gtzu3Jgu76kLgAQqXjUUxgEhj9oMWYqUWXHYEI

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με το πρόβλημα της ΗΧΩΣ!!!Λοιπόν έκανα wipe τα πάντα davlic system cache data internal vendor(δεν εχει πια!) στο κινητό μήπως έκανα κάτι λάθος . πέρασα την LeMax2 6.0.030s του Chris το πρόβλημα παραμενει.Περασα 2-3 φόρες μετά την AEX_Pie-9 έπεσα σε bootloop.Δοκίμασα την LOS-Remixed-8.1.0- πρόβλημα ηχώς οπως και στην Pixel Experience Pie 9.Αρα έχει πρόβλημα το μικρόφωνο μου .Μιλάω και ο συνομιλητής μου ακούει τ φωνή του διπλά.Αυτο μετά από λίγο φτιάχνει βεβαία άλλα είναι ενοχλητικό . Έχει κάνεις δοκιμάσει να αλλάξει το μικρόφωνο ή υπάρχουν κάποια setting sto v4a η σε κάποιο άλλο πρόγραμμα (noise cancelling) γτ με βλέπω να το πετάω το κινητό .Τωρα ειμαι με την LeMax2 6.0.030s-V-16-x820/x822.Thanks παιδιά καλημερα
Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με το πρόβλημα της ΗΧΩΣ!!!Λοιπόν έκανα wipe τα πάντα davlic system cache data internal vendor(δεν εχει πια!) στο κινητό μήπως έκανα κάτι λάθος . πέρασα την LeMax2 6.0.030s του Chris το πρόβλημα παραμενει.Περασα 2-3 φόρες μετά την AEX_Pie-9 έπεσα σε bootloop.Δοκίμασα την LOS-Remixed-8.1.0- πρόβλημα ηχώς οπως και στην Pixel Experience Pie 9.Αρα έχει πρόβλημα το μικρόφωνο μου .Μιλάω και ο συνομιλητής μου ακούει τ φωνή του διπλά.Αυτο μετά από λίγο φτιάχνει βεβαία άλλα είναι ενοχλητικό . Έχει κάνεις δοκιμάσει να αλλάξει το μικρόφωνο ή υπάρχουν κάποια setting sto v4a η σε κάποιο άλλο πρόγραμμα (noise cancelling) γτ με βλέπω να το πετάω το κινητό .Τωρα ειμαι με την LeMax2 6.0.030s-V-16-x820/x822.Thanks παιδιά καλημερα

 

Το τηλέφωνο έχει 2 μικρόφωνα. πανω απ την καμερα και το κατω....Σε μερικά μοντέλα ανάλογα το firmware μένουν ενεργά..Στην μαμά 20 s είχε διακόπτη που έκλεινε το επάνω και δούλευε το κάτω.. Βάλε με σωστό TWRP την μαμά 20s να δεις...Όχι σαν την Pie που προφανώς την έβαλες με λάθος TWRP και πιθανόν χωρίς treblize?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΒΑΡΌ... Μετά την εγκατάσταση και μετά τα log in κλπ...

Όσοι έχουν την δική μου Pie ή τα κερνελ προφίλ να φλασαρουν αυτό το zip

Που έχει βελτιώσεις στα προφίλ... Χωρίς Wipe όπως πάντα...

https://mega.nz/#!saoQCKST!D6590Gtzu3Jgu76kLgAQqXjUUxgEhj9oMWYqUWXHYEI

 

Το πέρασα όλα οκ...

Πιο προφίλ είναι για μπαταρία;

Έχω επάνω το δικό σου "συνδυαστικό"

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα όλα οκ...

Πιο προφίλ είναι για μπαταρία;

Έχω επάνω το δικό σου "συνδυαστικό"

 

Ένα από τα 3 που λένε μπαταρία...

Δοκίμασε το Battery Xana και μετά το Extreme και βλέπεις...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς σε ΑΕΧ που να έχει αλλάξει μπαταρία να φτιάξω ζιπ για 4100mAh να δούμε αν παίζει και αν την αναγνωρίσει σωστά?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει 2 μικρόφωνα. πανω απ την καμερα και το κατω....Σε μερικά μοντέλα ανάλογα το firmware μένουν ενεργά..Στην μαμά 20 s είχε διακόπτη που έκλεινε το επάνω και δούλευε το κάτω.. Βάλε με σωστό TWRP την μαμά 20s να δεις...Όχι σαν την Pie που προφανώς την έβαλες με λάθος TWRP και πιθανόν χωρίς treblize?

 

Ναι αλλαζω τα TWRP...Στην pie οντως δεν εβαλα treblize.Απλα περνουσα rom αλλαζα μονο twrp για να τσεκαρω αν φταιει η ρομ η το τλφν.Ποια απο ολες της 20s βαζω?LeMax2_CN-5.9.020S_CrisBalGreece_Stable_Reloaded ή

LeMax2_CN-5.9.020S_Xposed_Edition_CrisBalGreece ή ειναι καποια αλλη?Επειδη το twrp δεν ειναι σε μορφη rar να το περασω απο recovery να το κανω install μεσω του C.B.G.UNLOCK_RECOVERY_FASTBOOT_TOOL_LeMax2?Επισης που εχει την επιλογη για τα δυο μικροφωνα?Ωστε να κανω disable το ενα?Sorry για τις πολλες ερωτησεις και Thanks για την βοηθεια!!Ελπιζω να ειναι αυτο το προβλημα

Edited by loukiosmegas
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να παραλάβω!!!

Υπάρχει κανείς σε ΑΕΧ που να έχει αλλάξει μπαταρία να φτιάξω ζιπ για 4100mAh να δούμε αν παίζει και αν την αναγνωρίσει σωστά?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς σε ΑΕΧ που να έχει αλλάξει μπαταρία να φτιάξω ζιπ για 4100mAh να δούμε αν παίζει και αν την αναγνωρίσει σωστά?
καλησπερα

Cris

Έχω βάλει αυτή HSABAT 3600mAh LTH21A Battery for Letv Le Max 2 X820 Le Max2 5.7inch X821 LeMax2 X822 X829..... είναι 4100.....φοράω την δική σου aex AospExtended-v6.0-le_x2-20181125-UNOFFICIAL,φτιάξε το zip αν μπορείς να το δοκιμάσω,ευχαριστω

Edited by pakisdak
Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια ρομ του χριστου αντιμετοπιζω το προβλημμα τηε εναλαγης της καρτας σε μη αυτοματο

μολιςγινει αυτο το σημα απο της καρτες χανετε και για να επανελθει θελει επανεκκινηση

οταν γινει αυτο οι καρτες ειναι παλι στο αυτοματο (αυτο το προβλημμα το εχει καποιος αλλος???)

Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια ρομ του χριστου αντιμετοπιζω το προβλημμα τηε εναλαγης της καρτας σε μη αυτοματο

μολιςγινει αυτο το σημα απο της καρτες χανετε και για να επανελθει θελει επανεκκινηση

οταν γινει αυτο οι καρτες ειναι παλι στο αυτοματο (αυτο το προβλημμα το εχει καποιος αλλος???)

Ένα παρόμοιο πρόβλημα είχα παλαιότερα. Όταν άλλαζα sim για δεδομένα χανόταν το σήμα. Έπαιξα με το "Προτιμόμενος τύπος Δικτύου" και διορθώθηκε.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω παραγγειλει και την περιμενω οπου να ναι. Yes yess φτιαξε.!!!!!

Υπάρχει κανείς σε ΑΕΧ που να έχει αλλάξει μπαταρία να φτιάξω ζιπ για 4100mAh να δούμε αν παίζει και αν την αναγνωρίσει σωστά?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα παρόμοιο πρόβλημα είχα παλαιότερα. Όταν άλλαζα sim για δεδομένα χανόταν το σήμα. Έπαιξα με το "Προτιμόμενος τύπος Δικτύου" και διορθώθηκε.

δεν ειναι θεμα δεδομενων αυτα τα δεχετε κανονικα το σημα το χανει στην εναλαγη απο αυτοματο σε μη αυτοματο

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.

οταν μπώ σε recovery mode μου βγάζει μια οθόνη EUI με δυο επιλογες: update system και clear data (και start restart)

χωρίς άλλα στοχεία η επιλογές.

Είναι TWRP ή μόνο για update και hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.

οταν μπώ σε recovery mode μου βγάζει μια οθόνη EUI με δυο επιλογες: update system και clear data (και start restart)

χωρίς άλλα στοχεία η επιλογές.

Είναι TWRP ή μόνο για update και hard reset?

Αυτό λογικά είναι το stock recovery. Στην πρώτη σελίδα ψάξε για το multitool του Cris για να περάσεις ένα custom recovery.

 

MULTI-TOOL 11.01.2018 ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

AEX Fast Charge Fix

Αν αντιμετωπίζετε προβλήματα με την γρήγορη φόρτιση

https://mega.nz/#!VGIwWKAT!Oha3RdtLy37WChiBxl7Ul0I5TUacSr4BSOFj3ftAR50

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα και παλι.... η διαδικασια ολοκληρωθηκε περασα την 6.30 v16 modded...απιστευτη διαφορα το κινητο... καταπληκτικη rom με απιστευτες παραμετροποιησεις !!!

 

Ευχαριστω ολους για την βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα αναφερει σε προηγουμενο post εκει που δουλευα μια χαρα το x829 μου τρωει ενα κολλημα σβηνει και εκτοτε νεκρο ουτε recovery μπαινει ουτε τιποτα απλα οταν κραταω παρατεταμενα το power on δονειται.Νομιζα οτι με το flashone θα λυνοταν το προβλημα αλλα ενω ολοκληρωνεται η διαδικασια και την επανελαβα 3 φορες αυτο ακομα τιποτα..Εχει κανεις καμια αλλη ιδεα η να παω για καινουργιο;;;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνει τίποτα και δεν μπαίνει πουθενά η μόνη ελπίδα είναι το qfil.

Edit: Sorry δεν πρόσεξα ότι έκανες την διαδικασία με το flashone. Το ίδιο είναι.

Το είχα πάθει και εγώ πριν από αρκετούς μήνες. Έκανα και εγώ την διαδικασία με το qfil, και ενώ ολοκληρωνόταν η διαδικασία κανονικά, το κινητό δεν άνοιξε ποτέ. Μόνο μικρή δόνηση και τίποτα άλλο. Το επέστρεψα και πήρα refund. Διαδικασία χρονοβόρα και ψυχοφθόρα.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις και με άλλα αρχεία qfil. Μπορείς να βρεις στο διαδίκτυο.

Οπως ειχα αναφερει σε προηγουμενο post εκει που δουλευα μια χαρα το x829 μου τρωει ενα κολλημα σβηνει και εκτοτε νεκρο ουτε recovery μπαινει ουτε τιποτα απλα οταν κραταω παρατεταμενα το power on δονειται.Νομιζα οτι με το flashone θα λυνοταν το προβλημα αλλα ενω ολοκληρωνεται η διαδικασια και την επανελαβα 3 φορες αυτο ακομα τιποτα..Εχει κανεις καμια αλλη ιδεα η να παω για καινουργιο;;;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνει τίποτα και δεν μπαίνει πουθενά η μόνη ελπίδα είναι το qfil

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το ψαξω και με αυτον τον τροπο στην πρωτη ευκαιρια..Δεν μπορω να καταλαβω τι στο διαολο εχει παθει.Ολα λειτουργουσαν μια χαρα ακομα και το δακτυλικο που γενικα υπηρχαν θεματα .Αλλα τωρα εχει μουλαρωσει και δεν παιρνει μπρος με τιποτα.Μιλαμε για μπρικαρισμα μεγατονων.

Link to comment
Share on other sites

Αν μια φορά έχουμε κάνει treble και εμφανίστηκε το vendor και μετά ξαναγυρίσαμε στην 30s, την επόμενη φορά που θα ξαναβάλουμε μια pie πρέπει να ξανακάνουμε treble ή απλώς ένα wipe όλα μαζί με το vendor και περνάμε την ρομ?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...