Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι την τελε 23 είχα και έβαλα την 26

Έκανα κάτι λάθος?

Όχι απλά έγραψες σκέτο 23 γι αυτό,,όλα καλά..Βάλε πίσω τις εφαρμογές που θες και είσαι οκ..

κι εσύ @food1 το ίδιο αν θες μαμα dialer κλπ..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την tele 26s χθες βράδυ. Ειχα την aroma 26s moded v5. Εκανα τα παντα wipe εκτος απο internal και μετά από τον aroma factory reset πάλι. Απο την εγκατασταση καταλαβα ότι κάτι πολύ καλό έχουμε εδώ.... Σαν το καρπουζι που το χτυπας και καταλαβαινεις οτι ειναι καλό. Εγκατασταση συνεχής χωρίς κολλήματα καιι γρηγορη. Ακομα και μετα, μεσα στο titanium τα restores γίνονταν πιο γρηγορα σε καθε εφαρμογή. Και μετά είδα και το εσωτερικό. Μαγεία! Ελαφριά και γρήγορη σαν πουλάκι. Θερμοκρασίες φυσιολογικές, fp άψογο (απενεργοποιησα βεβαια και το backround resources), Fast charge απροβληματιστο. Γενικά απροβλημάτιστη ρομ ...μέχρι στιγμής. Ειδα επιτέλους και το su να συνεργαζεται με το viper4k πράγμα πολύ ευχάριστο. Εδώ θα μείνω τώρα μέχρι της έλευση της nugat. Εκπληκτική δουλειά Χρήστο. Συγχαρητήρια και πάλι!!!! Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Αφού δώσω κι εγώ τα εύσημα στον cris για την φοβερή δουλειά που κάνει, θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι δυνατόν να περαστεί σε αυτή τη rom η στοκ φωτογραφικη της RR 5.8.3. Αυτή η κάμερα και οι ρυθμίσεις της είναι πραγματική μαγεία!! Cris??! Θα φτιάξεις ένα ζιπακι εάν και εφόσον γίνεται;; Την ερωτεύτηκα αυτή τη φωτογραφική!!
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την tele 26s χθες βράδυ. Ειχα την aroma 26s moded v5. Εκανα τα παντα wipe εκτος απο internal και μετά από τον aroma factory reset πάλι. Απο την εγκατασταση καταλαβα ότι κάτι πολύ καλό έχουμε εδώ.... Σαν το καρπουζι που το χτυπας και καταλαβαινεις οτι ειναι καλό. Εγκατασταση συνεχής χωρίς κολλήματα καιι γρηγορη. Ακομα και μετα, μεσα στο titanium τα restores γίνονταν πιο γρηγορα σε καθε εφαρμογή. Και μετά είδα και το εσωτερικό. Μαγεία! Ελαφριά και γρήγορη σαν πουλάκι. Θερμοκρασίες φυσιολογικές, fp άψογο (απενεργοποιησα βεβαια και το backround resources), Fast charge απροβληματιστο. Γενικά απροβλημάτιστη ρομ ...μέχρι στιγμής. Ειδα επιτέλους και το su να συνεργαζεται με το viper4k πράγμα πολύ ευχάριστο. Εδώ θα μείνω τώρα μέχρι της έλευση της nugat. Εκπληκτική δουλειά Χρήστο. Συγχαρητήρια και πάλι!!!!

 

Μετα απο μια τετοια περιγραφη, ποιος δεν θα δοκιμασει την νεα tele 26;

Εγω παντως κατεβαζω για να την βαλω αμεσως, ;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια τετοια περιγραφη, ποιος δεν θα δοκιμασει την νεα tele 26;

Εγω παντως κατεβαζω για να την βαλω αμεσως, ;)

Βρε μην αλλάζετε ρομ σαν τα τζήν.... :lol::lol:

Καθίστε με μία κανένα χρόνο και βλέπετε......:p:p

Έρχεται και η νέα miui..miui...

Screenshot_2017-07-03-15-41-21-891_com.android.s.pngScreenshot_2017-07-04-11-44-40-403_com.android.s.pngScreenshot_2017-07-04-11-44-56-049_com.android.s.pngScreenshot_2017-07-04-11-45-03-788_com.android.s.pngScreenshot_2017-07-04-11-45-10-262_com.android.s.pngScreenshot_2017-07-04-13-15-22-890_com.android.s.pngScreenshot_2017-07-04-13-17-11-057_com.miui.home.pngScreenshot_2017-07-04-11-45-28-738_com.miui.home.pngScreenshot_2017-07-04-13-16-52-709_com.miui.home.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μετά την εγκατάστασης του spectrum λες στις οδηγίες, να βάλουμε τον root manager που είχαμε, στην δική μου περίπτωση 7 το su. Πως το κάνουμε αυτό γιατί μετα την εγκατάστασης του κερνελ μου βγάζει ότι είμαι unroot
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που μας φτιάχνεις βρε Χρήστο υπάρχει περίπτωση να μην αλλάζουμε τις ROM σαν τζην ή πουκάμισα;

Κατεβάζω και εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με αυτά που μας φτιάχνεις βρε Χρήστο υπάρχει περίπτωση να μην αλλάζουμε τις ROM σαν τζην ή πουκάμισα;

Κατεβάζω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε μην αλλάζετε ρομ σαν τα τζήν.... :lol::lol:

Καθίστε με μία κανένα χρόνο και βλέπετε......:p:p

Έρχεται και η νέα miui..miui...

 

Με βλεπω μολις ανεβει η miui να ξανααλλαζω ρομ (σημερα - αυριο?)

μολις πω να μεινω κανα χρονο με την ιδια ρομ να την συνηθιζω γινονται κατι τετοια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μετά την εγκατάστασης του spectrum λες στις οδηγίες, να βάλουμε τον root manager που είχαμε, στην δική μου περίπτωση 7 το su. Πως το κάνουμε αυτό γιατί μετα την εγκατάστασης του κερνελ μου βγάζει ότι είμαι unroot

Αρχική σελιδα root κλπ.......

Άντε κατέβασε και βάλε χωρίς wipe>> https://download.chainfire.eu/1021/SuperSU/SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742.zip

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω μολις ανεβει η miui να ξανααλλαζω ρομ (σημερα - αυριο?)

μολις πω να μεινω κανα χρονο με την ιδια ρομ να την συνηθιζω γινονται κατι τετοια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αν και ειμαι σιγουρος ότι και η MIUI θα ειναι τρομερή, σκέφτομαι να μείνω καιρό στην tele. Έρωτας με την πρώτη ματιά και αν δεν έχουμε στην πορεία προβληματάκια θα έρθει και η αγάπη...:p

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαι σιγουρος ότι και η MIUI θα ειναι τρομερή, σκέφτομαι να μείνω καιρό στην tele. Έρωτας με την πρώτη ματιά και αν δεν έχουμε στην πορεία προβληματάκια θα έρθει και η αγάπη...:p

Δεν έχει τίποτα διαφορετικό εκτός από μικροαλλαγές από τις άλλες ( προσθετες ρυθμίσεις κλπ, βάση 26s με νέο κερνελ spectrum φυσικά) αλλα και τα microbugs προίκα του patch rom..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τίποτα διαφορετικό εκτός από μικροαλλαγές από τις άλλες ( προσθετες ρυθμίσεις κλπ, βάση 26s με νέο κερνελ spectrum φυσικά) αλλα και τα microbugs προίκα του patch rom..;)
αχ, αχ τι μας κανεις: Και δεν μπορούμε να κάνουμε και threesome! :X Μια μία τις απολαμβάνουμε! Τίποτα... πιστός από εδώ και πέρα (μέχρι την έλευση της ...ebony beauty) Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Αφού δώσω κι εγώ τα εύσημα στον cris για την φοβερή δουλειά που κάνει, θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι δυνατόν να περαστεί σε αυτή τη rom η στοκ φωτογραφικη της RR 5.8.3. Αυτή η κάμερα και οι ρυθμίσεις της είναι πραγματική μαγεία!! Cris??! Θα φτιάξεις ένα ζιπακι εάν και εφόσον γίνεται;; Την ερωτεύτηκα αυτή τη φωτογραφική!!

 

Eπισης γινεται να εχουμε το Dolby Atmos σαν ξεχωριστη εφαρμογη?? Ειναι πολυ πιο παραμετροποιησιμη ετσι. (απο το να ειναι απλα ON δηλαδη) Για πες!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Eπισης γινεται να εχουμε το Dolby Atmos σαν ξεχωριστη εφαρμογη?? Ειναι πολυ πιο παραμετροποιησιμη ετσι. (απο το να ειναι απλα ON δηλαδη) Για πες!!!

Για ποια για την tele? Ναι το ξέχασα.....:lol::lol:

Εντάξει θα φτιάξω ζιπ να την έχετε... Κάποιος μου είχε ζητήσει και launcher αλλά ποιός>? Οεοεοο...:wacko::wacko::blink:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αφού δώσω κι εγώ τα εύσημα στον cris για την φοβερή δουλειά που κάνει, θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι δυνατόν να περαστεί σε αυτή τη rom η στοκ φωτογραφικη της RR 5.8.3. Αυτή η κάμερα και οι ρυθμίσεις της είναι πραγματική μαγεία!! Cris??! Θα φτιάξεις ένα ζιπακι εάν και εφόσον γίνεται;; Την ερωτεύτηκα αυτή τη φωτογραφική!!

 

Δύσκολο από Nougat σε ΜΜ ...Θα το δω,....:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

πως σβηνει ρε παιδια το φλας ?

οταν σε καλουν σμσ εμαιλ κ.τ.λ.

 

βρεθηκε οκ

Edited by tasosguru

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Βρε μην αλλάζετε ρομ σαν τα τζήν.... :lol::lol:

Καθίστε με μία κανένα χρόνο και βλέπετε......:p:p

Έρχεται και η νέα miui..miui...

Screenshot_2017-07-03-15-41-21-891_com.android.s.pngScreenshot_2017-07-04-11-44-40-403_com.android.s.pngScreenshot_2017-07-04-11-44-56-049_com.android.s.pngScreenshot_2017-07-04-11-45-03-788_com.android.s.pngScreenshot_2017-07-04-11-45-10-262_com.android.s.pngScreenshot_2017-07-04-13-15-22-890_com.android.s.pngScreenshot_2017-07-04-13-17-11-057_com.miui.home.pngScreenshot_2017-07-04-11-45-28-738_com.miui.home.pngScreenshot_2017-07-04-13-16-52-709_com.miui.home.jpg

Δώσε Miui στον λαό σου!!!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η miui από άποψη αυτονομίας τι λέει?

Στο 4,5ώρο οθόνη +- ?

Τα μικροbugs που έχει ποια είναι?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Η miui από άποψη αυτονομίας τι λέει?

Στο 4,5ώρο οθόνη +- ?

Τα μικροbugs που έχει ποια είναι?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Αυτονομία 6 ωρες και 5 λεπτα στο 98 - 8 %.. Συμφωνα με τους χρηστες στους xda ..

Bugs κοιτα στο ποστ της 7.4.24...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

πως σβηνει ρε παιδια το φλας ?

οταν σε καλουν σμσ εμαιλ κ.τ.λ.

 

βρεθηκε οκ

πως ρε συ, γιατι εγω δεν το βρισκω

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

πως ρε συ, γιατι εγω δεν το βρισκω

Ρυθμίσεις> εξειδικευμένες ρυθμίσεις> Φλας κλήσεων, μηνυμάτων και τα ξετικαρεις ολα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris γίνεται να βάλουμε στον default browser google search engine?

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> εξειδικευμένες ρυθμίσεις> Φλας κλήσεων, μηνυμάτων και τα ξετικαρεις ολα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris γίνεται να βάλουμε στον default browser google search engine?

ευχαριστώ πολύ!

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> Cris γίνεται να βάλουμε στον default browser google search engine?

 

Υπάρχει απλά είναι κινέζικο και δεν το βλέπεις. Είναι το τρίτο από το τέλος από κάτω προς τα πάνω δλδ.. Αν βάλεις Κίνα Region μου φαίνεται και κάνεις επανεκκίνηση τo δείχνει κανονικά..

Screenshot_2017-07-04-17-04-50_1_1.jpg Screenshot_2017-07-04-17-12-34_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλη, αριστη η νεα τελε 26 αλλα ρε παιδι μου δεν εχει βασικα πραματακια. Να κατεβαζεις την κουρτινα πχ και να εχει μερικες συντομευσεις για δεδομενα, wifi, location κλπ. Ολες οι rom του κοσμου εχουν συντομευσεις στην κουρτινα. Εμεις γιατι εχουμε νεες ειδοποιησεις mails, και τον καιρο?? Η τουλαχιστον γιατι να εχουμε μονο αυτα??
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...