Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν το τηλέφωνο κάποια πραγματάκια γιατί με ενδιαφέρει η αγορά του. Επειδή θα δώσω το g5 που έχω, χωρίς root η εμπειρία χρήσης πως σας φαίνεται? Επίσης θέμα με δίκτυα 3g-4g έχει? Βασικά το θέλω επειδή θέλω 2 κάρτες παράλληλα. Τέλος εάν έχετε προσέξει κάποια ελαττώματα- παραξενιές, εάν έχει πολύ σαβούρα από στοκ κλπ. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αν παιζεις συνεχεια λογικο να βγλαεις 3 ωρες.

Αν ο αλλος κανει πιο ηπια χρηση, επίσης λογικο να βγαλει παραπάνω.

 

 

Για αυτο λεω, οταν ποσταρουμε ωρες σοτ, να λεμε συγκεκριμένα την χρηση που κάνουμε

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

αυτο ακριβως σκεφτομουν ολο αυτον τον καιρο. Εφοσοσν υπαρχουν τοσες αλλες παραμετροι , ποιος ο λογος να μιλαμε για σοτ; Ο αλλος πχ μπορει να εχει κλειστα bt, wifi, φωτεινοτητα στο 30%, κλειστα τα παντα και να βγαζει σοτ 6 ωρες. Ε και;

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Με και χωρις ρουτ θα σαι μια χαρα.

Ο fp sensor εχει θεμα γενικά (με rr marsmallow παιζει αψογα)

3g/4g κανονικα. Το χ829 δεν εχει την b20

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Με και χωρις ρουτ θα σαι μια χαρα.

Ο fp sensor εχει θεμα γενικά (με rr marsmallow παιζει αψογα)

3g/4g κανονικα. Το χ829 δεν εχει την b20

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Fingerprint sensor δε χρησιμοποιώ ποτέ οπότε δε με πολυνοιάζει. Κυρίως θέλω dual sim κινητό και το lemax 2 το λιγουρεύομαι καιρό. Μπορεί να χάσω σε θέμα φωτογραφίας σε σχέση με g5 αλλά θα ζήσω και χωρίς αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν το τηλέφωνο κάποια πραγματάκια γιατί με ενδιαφέρει η αγορά του. Επειδή θα δώσω το g5 που έχω, χωρίς root η εμπειρία χρήσης πως σας φαίνεται? Επίσης θέμα με δίκτυα 3g-4g έχει? Βασικά το θέλω επειδή θέλω 2 κάρτες παράλληλα. Τέλος εάν έχετε προσέξει κάποια ελαττώματα- παραξενιές, εάν έχει πολύ σαβούρα από στοκ κλπ. Ευχαριστώ.
επεσες στην περιπτωση το προυγουμενο μου τηλ. να ειναι το g5. Μονο την φωτογραφικη του g5 θα νοσταλγησεις. Σε ολα τα αλλα δεν υπαρχει συγκριση. build quality πολυ καλο. Σε ταχυτητα δεν παιζεται (βεβαια να παρεις τουλαχιστον το 6/64 εννοειται)

Η μερα με την νυχτα σε ολα τα επιπεδα. Απο ρομ θα βαλεις μια του crisbal (προτινω tele 26s) και καθαρισες. Το χ820 εχει ολες τις μπαντες. Αλλα και στο 829 που του λειπει μια μπαντα δεν θα καταλαβεις διαφορα.

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, τέσσερις μέρες έχω την προηγούμενη miui και σήμερα το πρωί δεν έχω δεδομένα στα ξαφνικά. Τσέκαρα τα ΑΡΝ, ανοιγοκλεισα τα δεδομένα, έκανα wipe dalvik cache κλπ αλλά τίποτα. Το απόγευμα που θα επιστρέψω σπίτι θα κατεβάσω την καινούργια να τη βάλω να δω τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

επεσες στην περιπτωση το προυγουμενο μου τηλ. να ειναι το g5. Μονο την φωτογραφικη του g5 θα νοσταλγησεις. Σε ολα τα αλλα δεν υπαρχει συγκριση. build quality πολυ καλο. Σε ταχυτητα δεν παιζεται (βεβαια να παρεις τουλαχιστον το 6gb ram εννοειται)

Η μερα με την νυχτα σε ολα τα επιπεδα. Απο ρομ θα βαλεις μια του crisbal (προτινω tele 26s) και καθαρισες. Το χ820 εχει ολες τις μπαντες. Αλλα και στο 829 που του λειπει μια μπαντα δεν θα καταλαβεις διαφορα.

 

Τέλεια, ήδη έχω κανονίσει με παιδί για ανταλλαγή με 128gb έκδοση. Αχ αυτή η wide camera του g5 θα μου λείψει, έχω βγάλει απίστευτες φωτός με αυτή. Σε λίγες μέρες έρχομαι στην παρέα :D

Link to comment
Share on other sites

Cris εβαλα την MIUI και καταλαθος εβαλα λαθος κωδικο στο wifi και οταν παταω στο μικρο βελακι διπλα απο το δικτυο για να το διορθωσω γραφει "Sorry,Ρυθμίσεις has stopped..."

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Cris εβαλα την MIUI και καταλαθος εβαλα λαθος κωδικο στο wifi και οταν παταω στο μικρο βελακι διπλα απο το δικτυο για να το διορθωσω γραφει "Sorry,Ρυθμίσεις has stopped..."

 

Όχι από εκεί ποιο κάτω αποθηκευμένο δίκτυα επέλεξε το διαγραφή και βάλε το σωστό. Αν κάνεις επανεκκίνηση στρώνει μετά. Βάλε universal Dirty..

https://mega.nz/#!oC4QCDIR!f9NpH3FUvPBoFyJwBbOHL3i60mFsEAlmGEuPIHUiYAM

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η 26ς ν5 που εβαλα εχει χειροτερο δακτυλικό απο οτι ειχα πριν στην ν3....να βαλω firmware update ;;

 

Ίδια αρχεία και ίδιες ρυθμίσεις έχει. Κάτι άλλο φταίει... Μήπως έπιασες κάτι λιπαρό? Κανένα παγωτάκι χτυπήσαμε? ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ίδια αρχεία και ίδιες ρυθμίσεις έχει. Κάτι άλλο φταίει... Μήπως έπιασες κάτι λιπαρό? Κανένα παγωτάκι χτυπήσαμε? ;)

 

Βασικά οταν το αφηνω λιγη ωρα και παω να το ξεκλειδώσω εκει πιάνει πχ με την 3η ενω με πριν δεν ειχε θεμα...βεβαια αν το χρησιμοποιω το κλε8δωσω και το ξανανοιξω δεν εχει θεμα αλανθαστο είναι

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Βασικά οταν το αφηνω λιγη ωρα και παω να το ξεκλειδώσω εκει πιάνει πχ με την 3η ενω με πριν δεν ειχε θεμα...βεβαια αν το χρησιμοποιω το κλε8δωσω και το ξανανοιξω δεν εχει θεμα αλανθαστο είναι

Dialer γράψε *#*#46360000#*#*

Disable underground resources και βλέπεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την tele26s και όλα τέλεια και σφαίρα εκτός από 2 θεματακια:

1. Όταν βρίσκομαι στο σπίτι στο χωριό μου που δεν την παλεύει καθόλου το σήμα ( με βγάζει και εκτός δικτύου) το κινητό κάνει κάθε 5 περίπου λεπτά επανεκκίνηση αφού κολλήσει για λίγο πρώτα.

2. Το ενσωματωμένο lightflow δε μου λειτουργεί πολύ σωστά. Καταρχήν μπορώ να έχω μόνο πράσινο λαμπάκι και κανένα άλλο χρώμα και επίσης όταν κλειδώνω την οθόνη ανασβοσβηνει το πράσινο led χωρίς να έχω καμία ειδοποίηση. Μόνο αν απενεργοποιήσω το Άλλα σβήνει.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την tele26s και όλα τέλεια και σφαίρα εκτός από 2 θεματακια:

1. Όταν βρίσκομαι στο σπίτι στο χωριό μου που δεν την παλεύει καθόλου το σήμα ( με βγάζει και εκτός δικτύου) το κινητό κάνει κάθε 5 περίπου λεπτά επανεκκίνηση αφού κολλήσει για λίγο πρώτα.

2. Το ενσωματωμένο lightflow δε μου λειτουργεί πολύ σωστά. Καταρχήν μπορώ να έχω μόνο πράσινο λαμπάκι και κανένα άλλο χρώμα και επίσης όταν κλειδώνω την οθόνη ανασβοσβηνει το πράσινο led χωρίς να έχω καμία ειδοποίηση. Μόνο αν απενεργοποιήσω το Άλλα σβήνει.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

Le X829 4/64 tele23s

1.βαλε άλλο Firmware.

2. Πρέπει να είναι ανοιχτό το άλλα και ενεργοποιημενο το LightFlow στα δικαιώματα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπλόκο στους τραπεζικούς λογαριασμούς του Jia Yueting, συνιδρυτή και προέδρου της κινεζικής LeEco, αποφάσισε σύμφωνα με κρατικά κινεζικά μίντια δικαστήριο στη Σαγκάη.

 

Μαζί με τους λογαριασμούς της συζύγου και τριών συνεργατών του, τους οποίους επίσης συμπεριέλαβε στην απόφασή του το δικαστήριο, εκτιμάται πως το συνολικό ποσό που δεσμεύθηκε αγγίζει τα 183 εκατομμύρια δολάρια.

 

 

Η εξέλιξη αυτή έρχεται μετά τη μη καταβολή από τη LeEco δόσεων από δάνεια που έχει συνάψει για να χρηματοδοτήσει τη δραστηριοποίησή της στον τομέα των smartphone. Πάντως, ούτε ο Jia ούτε η LeEco σχολίασαν την είδηση.

 

 

 

Η LeEco έγινε αρχικά γνωστή ως η “Netflix της Κίνας”, καθώς ξεκίνησε να δραστηριοποιείται στο online streaming περιεχομένου, προσθέτοντας μάλιστα στη συνέχεια στο προσφερόμενο υλικό και δικές της παραγωγές. Αργότερα, επιδίωξε να επεκταθεί και στον κλάδο του hardware, και πιο συγκεκριμένα στους τομείς των smart TV, των τηλεφώνων και των ηλεκτρικών αυτοκινήτων.

 

 

 

Λόγω των οικονομικών προβλημάτων που αντιμετώπιζε τον τελευταίο καιρό η εταιρεία, στα τέλη Μαΐου είχε ανακοινώσει την απόλυση του 70% των εργαζομένων στο παράρτημά της στις ΗΠΑκαι ότι θα επικεντρωθεί πλέον “στοχευμένα” στους κινεζόφωνους καταναλωτές που ζουν στην Αμερική. Νωρίτερα, αποφάσισε να πουλήσει τον χώρο όπου θα στεγαζόταν το αρχηγείο της στη Silicon Valley, όπως και να υπαναχωρήσει από την εξαγορά της Vizio.

 

 

 

Site: BBC

Link to comment
Share on other sites

1.βαλε άλλο Firmware.

2. Πρέπει να είναι ανοιχτό το άλλα και ενεργοποιημενο το LightFlow στα δικαιώματα.

Με το led μου υπάρχει θέμα σοβαρό. Όσο είχα το lightflow με κλειστεί οθόνη ανασβοσβηνει το πράσινο χωρίς να έχω ειδοποίηση. Στις δοκιμές με διάφορα χρώματα άναβε μόνο το πράσινο. Τα δικαιώματα τα έχω δώσει όλα κανονικά. Σβήνοντας την εφαρμογή με τον απεγκαταστατη το πράσινο λαμπάκι δεν ανασβοσβηνει πλέον αλλά με το led tester που κατέβασα ότι χρώμα και να επιλέξω ανάβει μόνο το πράσινο. Το έκαψα λέτε;

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δε γίνεται σωστά μάλλον...

Με AKT X.A.N.A Balanced, Spectrum ισσοροπημένο, ελάχιστη χρήση gps-4g (περίπου 20 λεπτά) και λίγο wifi είμαι στο 55% με 36 λεπτά screen on time.

Να προσθέσω οτι στη χρήση μπαταρίας μου δίνει:

53% Υπηρεσία συστήματος

21% Οθόνη

10% Λειτουργικό σύστημα Android

4% Χάρτες

κλπ....

 

Είναι φυσιολογικό αυτό το 53% Υπηρεσία συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

Με το led μου υπάρχει θέμα σοβαρό. Όσο είχα το lightflow με κλειστεί οθόνη ανασβοσβηνει το πράσινο χωρίς να έχω ειδοποίηση. Στις δοκιμές με διάφορα χρώματα άναβε μόνο το πράσινο. Τα δικαιώματα τα έχω δώσει όλα κανονικά. Σβήνοντας την εφαρμογή με τον απεγκαταστατη το πράσινο λαμπάκι δεν ανασβοσβηνει πλέον αλλά με το led tester που κατέβασα ότι χρώμα και να επιλέξω ανάβει μόνο το πράσινο. Το έκαψα λέτε;

 

Le X829 4/64 tele23s

Όχι με αυτά που μου λες φαίνεται ότι δεν δουλεύει σωστά ππο framework-res.apk & Kernel. Έχεις κανένα backup εύκαιρο με 26s δική μου να δεις? Η με 23σ tele Ν. 44?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δε γίνεται σωστά μάλλον...

Με AKT X.A.N.A Balanced, Spectrum ισσοροπημένο, ελάχιστη χρήση gps-4g (περίπου 20 λεπτά) και λίγο wifi είμαι στο 55% με 36 λεπτά screen on time.

Να προσθέσω οτι στη χρήση μπαταρίας μου δίνει:

53% Υπηρεσία συστήματος

21% Οθόνη

10% Λειτουργικό σύστημα Android

4% Χάρτες

κλπ....

 

Είναι φυσιολογικό αυτό το 53% Υπηρεσία συστήματος;

Μόλις μέτρησα την miui.. 3 ώρες από από 67% σε 20 %. Καθαρά οθόνη αναμμένη.. σύνολο 6,30... Τι να πω.... :wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Edit: Ακυρο τελικα. Edited by TheBigWerewolf

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Όχι με αυτά που μου λες φαίνεται ότι δεν δουλεύει σωστά ππο framework-res.apk & Kernel. Έχεις κανένα backup εύκαιρο με 26s δική μου να δεις? Η με 23σ tele Ν. 44?

Σίγουρα κάτι τέτοιο παίζει. Γιατί είχα ήδη εγκατεστημένο το lightflow από playstotre και έγινε μάλλον κάποιο conflict. Κάτι μου έγραφε να κάνω disable.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μέτρησα την miui.. 3 ώρες από από 67% σε 20 %. Καθαρά οθόνη αναμμένη.. σύνολο 6,30... Τι να πω.... :wacko:

 

Χρήστο είναι φυσιολογικό τόσο μεγάλο ποσοστό στην υπηρεσία συστήματος;

Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω αν φοράει ίδιο firmware η καινούρια miui με την tele26 γιατι δε θέλω να χάσω το fingerprint

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, τέσσερις μέρες έχω την προηγούμενη miui και σήμερα το πρωί δεν έχω δεδομένα στα ξαφνικά. Τσέκαρα τα ΑΡΝ, ανοιγοκλεισα τα δεδομένα, έκανα wipe dalvik cache κλπ αλλά τίποτα. Το απόγευμα που θα επιστρέψω σπίτι θα κατεβάσω την καινούργια να τη βάλω να δω τι παίζει.

Κάνε μια επανεκκίνηση άλλαξε και μια τις κάρτες και βλέπεις. Κάνε και ένα clear cache αν δεν...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...