Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρησταρα να σε ρωτησω κατι εχω την τελεταια ρεκοβερι του ιταλου περναω οτι ρομ δικια σου θελω η οχι?

 

Λογικά ναι δεν έχει διαφορά. Μόνο το misc αλλάζει.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω βρει ακρη ουτε με αλλο φορτιστη ταχειας, μαλλον το κινητο θελει η φορματ η αλλη ρομ

 

Καλωδιο 95% φορτιστής σε 2η φάση. Αγοράστε ένα αξιόλογο... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τις ρυθμίσεις του νοβα, κρατάς πατημένο το volume down, θα σου βγάλει τις "προχωρημένες ρυθμίσεις". Τις ανοίγεις και επιλέγεις το πρώτο.

 

Δώσε δικαιώματα στο GPS σε υψηλή ακρίβεια για την τοποθεσία. Επίσης και στον Nova... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει :p Αμα πατησω πανω στο ερωτηματικο μου βγαζει την τοποθεσια στην εφαρμογη αλλα στην μπαρα παραμενει το ερωτηματικο. Ο νοβα εχει το προβλημα λογικα. Στην RR N μου εκανε το ιδιο και στην RR M οταν ενεργοποιουσα τον καιρο κρασαρε ο launcher.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει :p Αμα πατησω πανω στο ερωτηματικο μου βγαζει την τοποθεσια στην εφαρμογη αλλα στην μπαρα παραμενει το ερωτηματικο. Ο νοβα εχει το προβλημα λογικα. Στην RR N μου εκανε το ιδιο και στην RR M οταν ενεργοποιουσα τον καιρο κρασαρε ο launcher.

 

Ααααα μήπως έβαλες τον τελευταίο beta? Δοκίμασες με τον προπροηγούμενο stable.. 5.12 αν θυμάμαι καλά...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Tele_26s Full Rom Stable Edition

Όσοι έχουν την tele_23 περνάνε κανονικά από πάνω dirty ή αν θέλουν σκέτο με cache dalvik & cache. Έχω βάλει τις επιλογές στον AROMA να επιλέξετε. Δεν θα χάσετε τίποτα από τις εφαρμογές σας και τα αρχεία σας. Έχει στηθεί η ρομ να ανέβει επάνω από την 23s.

Φυσικά έχει ενσωματωμένο τον νέο Kernel που έστησα και για την 26s Aroma με τα προφίλ ενέργειας. ;)

Καλορίζικη...

 

MEGA link

https://mega.nz/#!BS5SRLKL!z00FSKaoD1JnZPRM6CVt41yJwSpSY7VTcTbKUgX2C3k

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Η κόλλα αυτή αν ξανά χρειαστεί, ανοίγει μετά με μπιστολάκι όπως η μαμά; γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι βάζεις ταινία διπλής όψεως 2mm της 3M αντί για κόλλα

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε ήδη tele23 θα πάρουμε την 26 με OTA;

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Ναι αλλά επειδή θα έκανε να κατέβει από Magenta cloud 4 ωρες κατεβάσετε την από MEGA και θα κάνει κανονικά update είναι όλα ενσωματωμένα και θα έρχονται κανονικά τα νέα update.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η κόλλα αυτή αν ξανά χρειαστεί, ανοίγει μετά με μπιστολάκι όπως η μαμά; γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι βάζεις ταινία διπλής όψεως 2mm της 3M αντί για κόλλα

 

Όχι έβαλα ταινία σε 2 και σε 6 μήνες ξεκόλλησε. Αυτή είναι ειδική για οθόνη σε σασί. Ναι με ζέσταμα ανοίγει όπως η μαμά. Βέβαια πάντα όταν θα χρειαστεί να ανοίξει δεν σε νοιαζει η οθόνη γιατί έτσι κι αλλιώς θα σπάσει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι έβαλα ταινία σε 2 και σε 6 μήνες ξεκόλλησε. Αυτή είναι ειδική για οθόνη σε σασί. Ναι με ζέσταμα ανοίγει όπως η μαμά. Βέβαια πάντα όταν θα χρειαστεί να ανοίξει δεν σε νοιαζει η οθόνη γιατί έτσι κι αλλιώς θα σπάσει.

 

Θα σπάσει; δηλαδή αν χρειαστεί να αλλάξω μπαταρία, πρέπει να αλλάξω και οθόνη; κάτι βίντεο που έχω δει στο YouTube δεν σπάει. Απλά θέλει πιστολάκι, καλή βεντούζα, πένα και υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να σχολιασω λιγο το κινητο και να ζητησω βοηθεια. Εμενα ειναι μαμα ακομα η ρομ και ενω δουλευουν ολα οπως και το fp ξαφνικα αρχισανε τα προβληματα. Δεν χρησιμοποιησα ποτε της εφαρμογες leeco, live, feedback και παρομοιες. Πηρα απο την αρχη καλωδιο γιατι δεν φορτιζε και μετα ολα κομπλε. Τωρα αρχισε να φορτιζει πολυ αργα και να ζεστενεται στη γρηγορη φορτιση,επισης ενω στην αρχη εβαζα ξυπνητηρι και το εκλεινα και δουλευε το πρωι, τωρα σταματησε να το κανει. Συν οτι μερικες φορες μπαινει σε λειτουργια και κανει μερικες αλλαγες μονο του. Τη να κανω; Να αλλαξω ρομ η να κανω επαναφορα ρυθμισεων;;; Δεν θελω να χασω την καμερα, ειναι πολυ καλη, μου αρεσει το Remote control του (ειναι φοβερο), για αλλες εφαρμογες δεν με πολυ νοιαζει της κατεβασω απο το ps. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Δεν γινετε να διαβαζουμε τοσες σελιδες εγω προσωπικα της εχω διαβασει ολες και στο τελος μπερδευομαι απο τοσα σχολια, και που παμε απο το ενα θεμα στο αλλο. Πειτε μου τι 8α μπορουσα να κανω;;;

 

Χρηστο εσυ τι λες να κανω με το κινητο; Εχω παρει καλο καλωδιο, τωρα τι να πω αν χρειαζεται και φορτιστη θα το ψαξω και αυτο.

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Θα σπάσει; δηλαδή αν χρειαστεί να αλλάξω μπαταρία, πρέπει να αλλάξω και οθόνη; κάτι βίντεο που έχω δει στο YouTube δεν σπάει. Απλά θέλει πιστολάκι, καλή βεντούζα, πένα και υπομονή

 

Αυτή η υπομονή είναι που σπάει και μαζί της και η οθόνη... :lol::p;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο εσυ τι λες να κανω με το κινητο; Εχω παρει καλο καλωδιο, τωρα τι να πω αν χρειαζεται και φορτιστη θα το ψαξω και αυτο.

 

Αν εχεις τέτοια σοβαρά θέματα ποια είναι η ώρα να αλλάξεις ρομ ή σε 1η φάση να κάνεις επαναφορά συστήματος.. Οτι αποφασίσεις...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε ήδη tele23 θα πάρουμε την 26 με OTA;

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Μπορείς βέβαια να περιμένεις αλλά δεν ξέρω πότε θα μπορέσει ο Τάσος να την στήσει ΟΤΑ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα. Πωωω ξενέρωσα τώρα

 

Όχι βρε αν πας πολύ σιγά αργά και με πολύ πολύ υπομονή θα ανοίξει αλλά εγώ όσες άνοιξα ήταν ήδη με πτώση οπότε δεν με ένοιαζε.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε αν πας πολύ σιγά αργά και με πολύ πολύ υπομονή θα ανοίξει αλλά εγώ όσες άνοιξα ήταν ήδη με πτώση οπότε δεν με ένοιαζε.. ;)

 

Κατάλαβα Χρήστο. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η κόλλα αυτή αν ξανά χρειαστεί, ανοίγει μετά με μπιστολάκι όπως η μαμά; γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι βάζεις ταινία διπλής όψεως 2mm της 3M αντί για κόλλα

To ειδα κ γω με την ταινια για το δικο μας.Πάντως σιγουρα θα αφαιρείται.Φαντασου με γυμνα χερια και τριβη οι κόλλες αυτες φευγουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι βρε αν πας πολύ σιγά αργά και με πολύ πολύ υπομονή θα ανοίξει αλλά εγώ όσες άνοιξα ήταν ήδη με πτώση οπότε δεν με ένοιαζε.. ;)

εκει στο πρωτο περασμα που πας να κανεις απο το frame,θα κρατησει?η πλακα ειναι οτι στη σπασμενη οθονη δεν μου πειραχτηκε πουθενά αλλού,αλλα ειμαι σιγουρος αν παω να βγαλω καλη οθονη θα μου σπασει σιγουρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tele_26s Full Rom Stable Edition

Όσοι έχουν την tele_23 περνάνε κανονικά από πάνω dirty ή αν θέλουν σκέτο με cache dalvik & cache. Έχω βάλει τις επιλογές στον AROMA να επιλέξετε. Δεν θα χάσετε τίποτα από τις εφαρμογές σας και τα αρχεία σας. Έχει στηθεί η ρομ να ανέβει επάνω από την 23s.

Φυσικά έχει ενσωματωμένο τον νέο Kernel που έστησα και για την 26s Aroma με τα προφίλ ενέργειας. ;)

Καλορίζικη...

 

MEGA link

https://mega.nz/#!BS5SRLKL!z00FSKaoD1JnZPRM6CVt41yJwSpSY7VTcTbKUgX2C3k

Μπράβο και πάλι μπράβο Chris. Κατεβάζω αμέσως. Ευχαριστούμε πολυυυυυ!!!!

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

Μπράβο Cris για την καλή δουλειά!

Πέρασα χτες το βράδυ την τελε 26 dirty πανω στην 23 και μου έβγαλε 2 -3 θεματακια,

1 έσβησε το supersu από τις εφαρμογές και το κατέβασα παλι( δεν ξέρω αν έτσι πρέπει να είναι)

2 ανάβει το led όταν είναι κλειδωμένο (απενεργοποίησα το φωτεινός παλμός για αλλά και έσβησε το led)

3 μου άλλαξε τον dealer για τις κλήσεις

Μπορώ να ξανά περάσω από πάνω αυτόν με την μεγάλη φωτό?

Κατά τα άλλα όλα είναι σούπερ

Μπράβο!!!

Ευχαριστώ!!

Edited by tfs500
LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

Μπράβο Cris για την καλή δουλειά!

Πέρασα χτες το βράδυ την τελε 26 dirty πανω στην 23 και μου έβγαλε 2 -3 θεματακια,

1 έσβησε το supersu από τις εφαρμογές και το κατέβασα παλι( δεν ξέρω αν έτσι πρέπει να είναι)

2 ανάβει το led όταν είναι κλειδωμένο (απενεργοποίησα το φωτεινός παλμός για αλλά και έσβησε το led)

3 μου άλλαξε τον dealer για τις κλήσεις

Μπορώ να ξανά περάσω από πάνω αυτόν με την μεγάλη φωτό?

Κατά τα άλλα όλα είναι σούπερ

Μπράβο!!!

Ευχαριστώ!!

Πάνω στην 23s ? Είπαμε dirty στην tele μόνο..Δεν πειράζει..Ναι μπορείς να τον βάλεις με το πακέτο που αλλάζει και το telecom.apk μεσα που έχει και dialer & contacts αυτά τα 3 πρέπει να αλλάξουν.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στην 23s ? Είπαμε dirty στην tele μόνο..Δεν πειράζει..Ναι μπορείς να τον βάλεις με το πακέτο που αλλάζει και το telecom.apk μεσα που έχει και dialer & contacts αυτά τα 3 πρέπει να αλλάξουν.

 

Ναι την τελε 23 είχα και έβαλα την 26

Έκανα κάτι λάθος?

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και δωσε feedback γιατι και γω θελω να την περασω

Εχει 2 βδομάδες που εχω εγκαταστησει σε δυο κινητα leeco lemax2 x820 την resurrection remix και εκανα και αναβαθμιση στην τελευταία έκδοση. Σε γενικές γραμμές δουλευει καλά εκτος από το γεγονος οτι κανει πολλεσ φορες restart απο μόνο του (δεν εχει συγκεκριμενο λογο, την ωρα που μιλαω, στη φωτογραφικη μηχανη κλπ). Κατα τα αλλα είναι καλή και πολυ παραμετροποιησιμη

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στην 23s ? Είπαμε dirty στην tele μόνο..Δεν πειράζει..Ναι μπορείς να τον βάλεις με το πακέτο που αλλάζει και το telecom.apk μεσα που έχει και dialer & contacts αυτά τα 3 πρέπει να αλλάξουν.

Καλημέρα και εγώ από 23 tele με dalvik k kache τα ίδια ακριβώς.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...