Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρήστο είναι φυσιολογικό τόσο μεγάλο ποσοστό στην υπηρεσία συστήματος;

Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω αν φοράει ίδιο firmware η καινούρια miui με την tele26 γιατι δε θέλω να χάσω το fingerprint

Όχι και στα δύο. Το fingerprint γιατί να το χάσεις αν δεν έχει θέμα ο sensor. Το έχω ξαναπεί. Έχω αισίως φλασαρει 1000 φορές ρομ ως σήμερα. Πότε δεν είχα θέμα.. Τώρα αν φοβάσαι μείνε έτσι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Edit: Ακυρο τελικα.

 

Άκυρο τι? Το βρήκες αυτό που είπα?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση το Χ829 βγαινει 4/64 και 6/128, και το Χ820 βγαινει και σαν 6/64 version σωστα? Η βγαινει και το Χ829 σαν 6/64

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσες να βοηθήσεις με 2-3 screenshot θα σου ήμουν υπόχρεος. :)

Δεν έχω υπολογιστή κοντά μου, και δεν ξέρω πως να ανεβάσω από το κινητό. Λοιπόν, Ότι σου πω ισχύει για EUI :

1) Μπαίνεις Phone Manager --> Power saving management --> App protection Και τικάρεις το ΑΚΤ (αυτό υπάρχει περίπτωση και να μη χρειάζεται, αλλά σίγουρα κακό δεν κάνει)

2) Phone Manager --> Security and privacy --> Manage auto launch και τικάρεις πάλι το ΑΚΤ (Απαραίτητα)

 

Κάνε μια επανεκκίνηση και τσέκαρε αν στην κουρτίνα ειδοποιήσεων σου βγάλει μήνυμα ότι εφαρμόστηκε το ΑΚΤ προφίλ που έχεις επιλέξει για να σιγουρευτείς. Έχω δοκιμάσει όλα τα προφίλ που υπάρχουν και σου προτείνω το Hawkpepper στο balanced tab. Όλες οι επιδόσεις σου με πολύ καλό SOT. ;)

Κάτι δε γίνεται σωστά μάλλον...

Με AKT X.A.N.A Balanced, Spectrum ισσοροπημένο, ελάχιστη χρήση gps-4g (περίπου 20 λεπτά) και λίγο wifi είμαι στο 55% με 36 λεπτά screen on time.

Να προσθέσω οτι στη χρήση μπαταρίας μου δίνει:

53% Υπηρεσία συστήματος

21% Οθόνη

10% Λειτουργικό σύστημα Android

4% Χάρτες

κλπ....

 

Είναι φυσιολογικό αυτό το 53% Υπηρεσία συστήματος;

Για να παίξει σωστά το ΑΚΤ θέλει 2-3 φορτίσεις, κάνε λίγο υπομονή. Όταν βλέπεις κάτι τέτοιο με τις υπηρεσίες συστήματος κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό και θα επανέλθει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις μέτρησα την miui.. 3 ώρες από από 67% σε 20 %. Καθαρά οθόνη αναμμένη.. σύνολο 6,30... Τι να πω.... :wacko:

Τότε γιατί να μη βάλουμε όλοι MIUI;;; :wacko: Το bug με τα CDLA που αναφέρεις επηρεάζει και τη μουσική μέσω του jack αντάπτορα; Και αυτή η απενεργοποίηση καρτών αν δε με ενδιαφέρει σημαίνει ότι προσωπικά για μένα η Ρομ έχει μηδέν bugs;; :shifty:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Χρίστο με έσωσες με την μοντα που μου είπες!!! Επιτέλους έχω ήχο!!! Κάτι άλλο την καινούργια miui την περνάμε dirty η θέλει clean λόγο πολλών αλλαγών;;;;
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Χρίστο με έσωσες με την μοντα που μου είπες!!! Επιτέλους έχω ήχο!!! Κάτι άλλο την καινούργια miui την περνάμε dirty η θέλει clean λόγο πολλών αλλαγών;;;;

 

Κάνε ένα με clear dalvik cache and cache.. Και βλέπεις.. Κράτα μπακαπ.. Αν δεν θες καθόλου κινεζιες βάλε την EU αν θες όλα τα έξτρα μουσική Κινέζικη και ταπετσαρίες θέματα κλπ βάλε universal.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φανταστική όπως και η προηγούμενη, αν και αυτή είναι καλύτερη και γρηγορότερη, δυστυχώς για μένα όπως η προηγούμενη έτσι και αυτή

μόλις έκανα restore από το titanium και ταχτοποιησα όλες τις ρυθμίσεις άρχισε από μόνο του επανεκκινήσεις μέχρι που εμφανιζόταν το MI αναγκάστικα να πάω στην πιο σταθερή και αbugάριστη Ρομ του crisbal αν και λίγο παλιά πλέον.

Τι κρίμα :(

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Στην νέα Miui μπορείτε να προσθέσετε κρυφό wifi; Μόλις πατήσω προσθήκη κρασαρουν οι ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, στην 26s v5 περασα το zip για μεγαλυτερη εικονα στο dialer αλλα κρασαρουν οι επαφες ,υπαρχει καποια λυση ή να κανω restore;
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, όταν πήγα στο αυτοκίνητο άλλαξα την κάρτα σε ένα παλιό s4 που έχω ρεζερβα και είδα ότι τα δεδομένα της κάρτας λειτουργούν, έκανα factory reset αλλά πάλι τα δεδομένα δεν......

Οπότε άλλαξα ρομ με την τελε32 με την ψυχή μου λίγο μαγκωμένη μην πας και έχει πάθει καμία ζημιά στο ξεκαρφωτο.... Και ω του θαύματος όλα καλά, κατεβάζω την καινούρια miui, στηνω ξανά από την αρχή εφαρμογές, εταιρικά mail, κλπ και πάη σφαίρα, πολύ ωραία γραφικά, καλοστημενη, και πάλι πολλά συγχαρητήρια Χρήστο κάνεις φοβερή δουλειά, εάν κατέβεις Κρήτη στείλε πμ να πιούμε ένα κρασί.!!!!

Link to comment
Share on other sites

Wipe cache εκανες?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Ναι φιλε και στην εφαρμογη και σε recovery

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, στην 26s v5 περασα το zip για μεγαλυτερη εικονα στο dialer αλλα κρασαρουν οι επαφες ,υπαρχει καποια λυση ή να κανω restore;

 

Δεν θα έπρεπε να γίνεται. Όσες φορές το πέρασα στις δοκιμές δεν είχε κανένα θέμα. Μήπως έχεις ενεργό xposed modules κλπ? Θα σου στείλω αύριο ζιπ με τα μαμά και βλέπουμε ή άνοιξε την ρομ με winrar 7zip πήγαινε στην διαδρομή system /priv-app /Contacts & Dialer και παρτα και ριξτα στην ίδια θέση δίνοντας δικαιώματα rw-r-r και στα δύο.. Ή πάρε ολόκληρο το φάκελο από το καθένα και κάνε αντιγραφή από TWRP.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την tele26s και όλα τέλεια και σφαίρα εκτός από 2 θεματακια:

 

2. Το ενσωματωμένο lightflow δε μου λειτουργεί πολύ σωστά. Καταρχήν μπορώ να έχω μόνο πράσινο λαμπάκι και κανένα άλλο χρώμα και επίσης όταν κλειδώνω την οθόνη ανασβοσβηνει το πράσινο led χωρίς να έχω καμία ειδοποίηση. Μόνο αν απενεργοποιήσω το Άλλα σβήνει.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα και σε μένα με το lightflow από τα χτες που πέρασα την τελε26

 

Le X829 6/128 tele26s

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο τι? Το βρήκες αυτό που είπα?

Ναι για το wifi το βρηκα. Ηθελα να ρωτησω αν γινεται να βαλω dirty την MIUI στην παλια σου MIUI ως update αλλα διαβασα το ποστ της ρομ.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Χρίστο με έσωσες με την μοντα που μου είπες!!! Επιτέλους έχω ήχο!!!
Αλλαξες το RX0= Digital Volume =94 oπως στη φωτο, ενω τα υπολοιπα τα αφησες στο 84?? Η πειραξες και κατι αλλο?? Τωρα που τσεκαρα εγω δεν εχω καν RX0. Απο RX1 ξεκιναει δηλαδη εχω 8 τιμες εκει με 84αρια και οχι 9 οπως η φωτο. Εσυ ειχες RX0?? Για πες!!!!!

 

Επισης...γινεται στη νεα tele 26 να εμφανισουμε διπλα στη μπαταρια το ποσοστο της??

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να γίνεται. Όσες φορές το πέρασα στις δοκιμές δεν είχε κανένα θέμα. Μήπως έχεις ενεργό xposed modules κλπ? Θα σου στείλω αύριο ζιπ με τα μαμά και βλέπουμε ή άνοιξε την ρομ με winrar 7zip πήγαινε στην διαδρομή system /priv-app /Contacts & Dialer και παρτα και ριξτα στην ίδια θέση δίνοντας δικαιώματα rw-r-r και στα δύο.. Ή πάρε ολόκληρο το φάκελο από το καθένα και κάνε αντιγραφή από TWRP.

 

Δεν εχω ενεργο xposed, θα τα παρω απο τη ρομ τα αρχεια Χρηστο

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κάποιος να αλλάξει με κάποιο module του xposed την notification bar κάτι σαν το flat style bar indicators γιατί δεν μου δουλεύει αυτό?

 

Θέλω να αλλάξω τα εικονίδια της μπαταρίας, του wifi, της ώρας.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα πραγματικά χαμηλό ήχο τα έβαλα όλα στο 110 και εγώ το rx0 δεν το είχα τώρα παίζει άψογα ενδεχομένως να θέλει και λίγο παραπάνω αλλά δεν το κάνω γτ είναι μια χαρά μην κάψω και το ακουστικό...
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι διαφορά έχουν οι δυο εκδόσεις ?

Επίσης στην miui υπάρχει επιλογή απενεργοποίησης του quick charge όπως στην EUI ?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ωχ!! Ωχ!! Αρχίσανε τα όργανα. :(

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=454582

Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Στην δεύτερη κάμερα, ξέρουμε γιατί δίνει μέχρι 8mp φωτογραφία και όχι 4k σε βίντεο;

Επίσης chris αν μπορούσες να ανεβάσεις κάμερα miui που να έχει τις δυνατότητες που έχει όπως στη miui

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...