Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια και παλι...πως κανων factory reset?θελω να σβησω τα παντα από μεσα(λογαριασμος φωτο κτλ) για να το πουλησω...μπαινω στο recovery και με το restart to χανει το format...ποια πρεπει να κλικαρω στο recovery?εχω την LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece.ευχαριστω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παλληκάρια του φόρουμ.

 

Έχω 2 ερωτήσεις.

 

1) Μόλις πέρασα την Miui8 v.6 7.4.24 . Όλα δουλεύουν άψογα ΕΚΤΟΣ απο τα δεδομένα. Τα ανοίγω,τα κλείνω ξανα και ξανά και απλά το τηλέφωνο δεν πιάνει δεδομένα. Ξέρει κανεις κάτι? Είναι κάποιο bug ή έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση?

 

2) Tι διαφορά έχει η European με την International version της Miui8 v.7 7.7.1 ??

1. Πρέπει να βάλεις κατώτατο γρανάζι νέο APN και όχι να κάνεις Edit στο υπάρχον.. Βρες τα Settings της εταιρείας σου και βάλε αντίστοιχα..

2. Η EU δεν έχει κινέζικα θέματα ταπετσαρίες μουσική κλπ ενώ η Universal τα έχει όλα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι...πως κανων factory reset?θελω να σβησω τα παντα από μεσα(λογαριασμος φωτο κτλ) για να το πουλησω...μπαινω στο recovery και με το restart to χανει το format...ποια πρεπει να κλικαρω στο recovery?εχω την LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece.ευχαριστω!!!!

 

Το εννοείς το χάνει το φορματ? Μήπως έχεις 3.0.1 ίσως αυτό να λες ή θα βάλεις 3.0.2. ή το τελευταίο 3.1.1.1-0χ2 που δουλεύει σωστά και σε φουλ Wipe. Τα έχω όλα στην αρχική. Επίσης έχω και οδηγίες για τα format. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το εννοείς το χάνει το φορματ? Μήπως έχεις 3.0.1 ίσως αυτό να λες ή θα βάλεις 3.0.2. ή το τελευταίο 3.1.1.1-0χ2 που δουλεύει σωστά και σε φουλ Wipe. Τα έχω όλα στην αρχική. Επίσης έχω και οδηγίες για τα format. ;)

 

 

ναι το χανει οταν παω απο ρυθμισεις!!!!! οταν παω recovery πατησα data wipe Και μου εβησε μονο λογαριασμους..φοβαμαι να κανω full wipe μην σβηστει η rom...στο full wipe πια κλικαρω η παω απλα format?επισης μου εχει τον κωδικο του recovery(δωσε Pin για να ξεκινησει android) καθε φορα που μπαινω.αλλαζει?ty

Link to comment
Share on other sites

1. Πρέπει να βάλεις κατώτατο γρανάζι νέο APN και όχι να κάνεις Edit στο υπάρχον.. Βρες τα Settings της εταιρείας σου και βάλε αντίστοιχα..

2. Η EU δεν έχει κινέζικα θέματα ταπετσαρίες μουσική κλπ ενώ η Universal τα έχει όλα..

 

Ευχαριστώ Χρήστο.

 

Ξέρουμε μήπως πότε θα "ανέβει" η European ? προς το παρον μονο η international ειναι διαθέσιμη..

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια τελικα αυτο εχει 800αρα η το Kimovil γραφει οτι του κατεβει; :lol:

Ναι έχει κανονικά.

 

leeco le max 2 tele26s v45

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στην tele 26s έχετε reboot; Συνεχώς βρίσκω την ταχύτητα των γραφικών στο χ1 αντί στο χ0,5 που το βάζω. Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Cris υπάρχει τρόπος να κάνουμε extract το app της μαμισιας κάμερας από RR N 5.8.3?? Κοίταξα μέσα στο system και έχει μόνο το build.prop. Επίσης μας έχεις τάξει ξεχωριστό app για Dolby Atmos για την Tele 26.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Cris υπάρχει τρόπος να κάνουμε extract το app της μαμισιας κάμερας από RR N 5.8.3?? Κοίταξα μέσα στο system και έχει μόνο το build.prop. Επίσης μας έχεις τάξει ξεχωριστό app για Dolby Atmos για την Tele 26.

 

Δεν δουλεύει είναι Nougat και έχεις MM. Το DOLBY ATMOS ναι κάποια στιγμή...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στην tele 26s έχετε reboot; Συνεχώς βρίσκω την ταχύτητα των γραφικών στο χ1 αντί στο χ0,5 που το βάζω. Έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Reboot έχεις όταν δεν υπάρχει καλό σήμα και αν είσαι με αρχικό firmware. Bale 059

Το άλλο είναι από το σύστημα έτσι κάθε επανεκίννηση βάζεις 0,25.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ναι το χανει οταν παω απο ρυθμισεις!!!!! οταν παω recovery πατησα data wipe Και μου εβησε μονο λογαριασμους..φοβαμαι να κανω full wipe μην σβηστει η rom...στο full wipe πια κλικαρω η παω απλα format?επισης μου εχει τον κωδικο του recovery(δωσε Pin για να ξεκινησει android) καθε φορα που μπαινω.αλλαζει?ty

 

Έχεις encryption από Indian rom διάβασε οδηγίες αρχική σελίδα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@corsa2 Στην ίδια κατάσταση είχα βρεθεί και εγώ πριν από δυο μέρες, χωρίς να ανακαλύψω τι είχε εντέλει συμβεί, πέρασα την τελευταία έκδοση και δουλεύει άψογα!!! Edited by mic31
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες ρομ δουλευουν τα CDLA ακουστικα της leeco;

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

13. Όπως όλες οι custom rom’s έτσι και αυτή, επειδή είναι αποτέλεσμα διαφόρων port-patched rom, κάποια πράγματα όπως καμιά φορά το security center χτυπάει (σε μένα 7 μέρες περίπου δεν έκανε κάτι).Αλλάζεττε απλά σε Avast security και είστε οκ.

 

 

μου χτυπαει συνεχεια στην τελευταια universal miui .πως αλλαζω σε avast?κατεβασα ενα avast απο playstore αλλα παλι συνεχιζει το προβλημα

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασα να κάνω εγκατάσταση την Nougat 7.1.2 G+RR+Gapps remixed μετά την 26s Aroma. Στην αρχή δεν μπορούσα με τίποτα να κάνω εγκατάσταση το magisc. Μετά από πολλά reflash κι αφού ξαναπέρασα το recovery (νομίζω ότι αυτό έδωσε τη λύση τελικά), έγινε κανονικά η εγκατάσταση. Τώρα, δεν μπορούν να εστιάσουν με τίποτα οι κάμερες! Θολούρα όλα..!

 

Δοκίμασα εγκατάσταση και με τα wipe που λέει στο post και με + system και internal. Αλλά οι κάμερες αρνούνται πεισματικά να δουλέψουν. Θέλει να κάνω μήπως εγκατάσταση πρώτα την official RR και από πάνω τη δική σου;

 

Κανένας άλλος δεν συνάντησε πρόβλημα με την κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται σκεφτομαι πολυ σοβαρα να πουλησω το lemax 2 x829 4/64 gray σε αριστη κατασταση απο θεμα φθορας.

Ο λογος ειναι οτι με καμια ρομ δεν μου δουλευει το wifi παρα μονο με την 5.9.419D 8 στις 10 φορες . Τα ακουστικα δεν θα δοθουν. Η τιμη που θα το δωσω λογο του προβληματος θα ειναι 100 ευρω και θα ειναι με καθαρη εγκατασταση της παραπανω ρομ ωστε να ειναι λειτουργικο σε ολα. Θα τηρηθει σειρα προτεραιοτητας. Παρακαλω απαντησεις μονο σε πμ :)

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Μας έχεις τάξει ξεχωριστό app για Dolby Atmos για την Tele 26.

 

Το DOLBY ATMOS ναι κάποια στιγμή...

 

Ελένξτε αυτό εδώ. Εγώ από όσο το είχα δοκιμάσει(γιατί όπως λέω και στην υπογραφή μου, περιμένω το κινητό να έρθει, μιας και τα παλιό X829 είχε προβλήματα υπερθέρμανσης στο charging port) δοκίμασα λειτουργεί αριστότατα και απλά απενεργοποίησα το Dolby Atmos του συστήματος.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Γειά σας , μπορείτε μήπως να μου πείτε ποια rom του Crisbal είναι η πιο σταθερη; θέλω να την εγκαταστήσω σε λμ2 φίλου που θέλει κάτι σταθερό για να μην ξαναασχοληθει. Επίσης επειδή με το που πήρε το κινητό έχει πρόβλημα με το fingerprint sensor υπάρχει κάτι σε ρομ που να διορθώνει το πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

13. Όπως όλες οι custom rom’s έτσι και αυτή, επειδή είναι αποτέλεσμα διαφόρων port-patched rom, κάποια πράγματα όπως καμιά φορά το security center χτυπάει (σε μένα 7 μέρες περίπου δεν έκανε κάτι).Αλλάζεττε απλά σε Avast security και είστε οκ.

 

 

μου χτυπαει συνεχεια στην τελευταια universal miui .πως αλλαζω σε avast?κατεβασα ενα avast απο playstore αλλα παλι συνεχιζει το προβλημα

 

Πας στο κέντρο ασφαλείας Ανίχνευση ιών Antivirus πατάς στο επάνω δεξιά γρανάζι ορίζεις Αvast Antivirus ξετικαρεις το Tencent και είσαι οκ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κανένας άλλος δεν συνάντησε πρόβλημα με την κάμερα;

 

Βάλε Αγορίνα την τελευταια επίσημη με όλα τα Wipe χωρίς Internal και πιστεύω θα στρώσει. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Γειά σας , μπορείτε μήπως να μου πείτε ποια rom του Crisbal είναι η πιο σταθερη; θέλω να την εγκαταστήσω σε λμ2 φίλου που θέλει κάτι σταθερό για να μην ξαναασχοληθει. Επίσης επειδή με το που πήρε το κινητό έχει πρόβλημα με το fingerprint sensor υπάρχει κάτι σε ρομ που να διορθώνει το πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ας δοκιμάσει την RR marshmallow

Fp λειτουργει ακαριαία. Καμια σχεση με eui

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...