Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μονο αυτα που σου εγραψα μου εχει στο region.... δεν βλεπω πουθενα Ελλαδα....

 

Νομίζω ότι πρέπει να βάλεις και την γλώσσα στα Ελληνικά για να το γράψει. Εγώ που έχω συνηθίσει τα αγγλικά παντού είχα το ίδιο πρόβλημα

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

μονο αυτα που σου εγραψα μου εχει στο region.... δεν βλεπω πουθενα Ελλαδα....

Βάλε Ελληνική γλώσσα αλλιώς με Αγγλικά βάλε China region.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

24 ώρες το εικοσιτετράωρο εξυπηρέτηση?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μετα απο σχεδον εναν μηνα χρησης το κινητο πεταει αλλα τα θεματακια που ειχα στην αρχη τα εχω ακομα (Fingerprint - Proximity sensor) ξερει κανεις τιποτα η εχει προβλημα η συσκευη μου;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Parallel space εχει τα σπαστικα ads (εφαρμογη για να τρεχουμε διπλες εφαρμογες face,insta και πρακτικα ολες) βρήκα αυτή που κάνει ακριβώς το ίδιο και χωρις διαφημισεις λεγεται dualspace και μπορειτε να τη κατεβασετε απο εδω https://www.dropbox.com/s/0912kch4yki7l02/DualSpace_Pro_1.2.1.apk?dl=0
mi8
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το εγκαταστήσω στην Slim 7 και μου βγάζει μήνυμα πρόβλημα κατά την ανάλυση του πακέτου. Εσύ σε ποια ROM το έχεις εγκατεστημένο;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Ελληνική γλώσσα αλλιώς με Αγγλικά βάλε China region.

 

Ναι αυτο εκανα... οκ! ευχαριστώ και τον Pantelos.

Ομως τα lagg συνεχιζονται.. κι δεν μπορω να βρω απο τι ειναι. Το κανει ανα 1 λεπτο.

αν εχεις ή εχει κανεις καμια ιδεα... θα βοηθουσε.!

Freezαρει η οθονη ανα 1 λεπτα για 1-2 sec. ειτε γραφεις στο mesenger ειτε στο instagram.

Edited by Chris_Casy
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εκανα... οκ! ευχαριστώ και τον Pantelos.

Ομως τα lagg συνεχιζονται.. κι δεν μπορω να βρω απο τι ειναι. Το κανει ανα 1 λεπτο.

αν εχεις ή εχει κανεις καμια ιδεα... θα βοηθουσε.!

Freezαρει η οθονη ανα 1 λεπτα για 1-2 sec. ειτε γραφεις στο mesenger ειτε στο instagram.

 

Πήγαινε και κάνε τα 2 wipes cache στο TWRP μήπως στρώσει.

Βγήκε και το Update σε V10a διαθέσιμο από ΟΤΑ Updater.

Νέα Settings μαε αλλαγή του dual app μετά από παράκληση χρηστών

Νέο SystemUIαπο την Nougat Rom multiwindows bag adb permissions and rotation

Nεο ζιπ μέσα με καινούργια έκδοση των eui apks and Services

και άλλα..

Χειροκίνητα από εδώ..

https://www.magentacloud.de/lnk/oHLPLZRx#file

IMG_20180207_211830_350.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εκανα... οκ! ευχαριστώ και τον Pantelos.

Ομως τα lagg συνεχιζονται.. κι δεν μπορω να βρω απο τι ειναι. Το κανει ανα 1 λεπτο.

αν εχεις ή εχει κανεις καμια ιδεα... θα βοηθουσε.!

Freezαρει η οθονη ανα 1 λεπτα για 1-2 sec. ειτε γραφεις στο mesenger ειτε στο instagram.

 

Το ίδιο παθαίνω και εγώ και έχω δοκιμάσει και την V10 και την Pure V4 και οι δύο μου κάνουν το ίδιο

 

Βέβαια παρατήρησα πως όταν είναι καθαρές δεν έχουν καθόλου lag παρά μόνο όταν φορτωθούν εφαρμογές

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Το περασα το update.. εκανα το wipe ... τπτ.. κανει το ιδιο..! ειχα και θεμα με τα sms δεν εστελνε... κατι δεν παει καλα.. και δεν ξερω τι..!

Εχει δοκιμασει κανεις αλλος με το region china mainland μηπως εχει θεμα με τα sms ??

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο παθαίνω και εγώ και έχω δοκιμάσει και την V10 και την Pure V4 και οι δύο μου κάνουν το ίδιο

 

Βέβαια παρατήρησα πως όταν είναι καθαρές δεν έχουν καθόλου lag παρά μόνο όταν φορτωθούν εφαρμογές

 

Ωραια.. τουλαχιστον δεν ειμαι ο μονος.! καποια εφαρμογη ειναι που μας το κανει... ευχομαι να την βρουμε!

Link to comment
Share on other sites

Το περασα το update.. εκανα το wipe ... τπτ.. κανει το ιδιο..! ειχα και θεμα με τα sms δεν εστελνε... κατι δεν παει καλα.. και δεν ξερω τι..!

Εχει δοκιμασει κανεις αλλος με το region china mainland μηπως εχει θεμα με τα sms ??

 

Το sms fix για τα χ829 το βάλατε...?? Εμένα παντως και με Ελλάδα και China και Ζιμπάμπουε πετάει.. το ίδιο μου λένε και όλα τα channels που μιλάω. Όλοι καταευχαριστημένοι..Με αυτή θα μείνω κι εγώ...5 ώρες μπαταρία χωρίς ΑΚΤ και Νοva on demandγια πλάκα 2 ταινίες? Που αλλού..:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από V8 σε V10 δεν μου έχει έρθει για ΟΤΑ τιποτα

 

Και δεν θα έρθει γιατί το Gdrive δεν στέλνει.Το έχω βάλει αλλά δεν... Κάντο χειροποίητα..:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το update v10a cris είσαι πυροβόλο... ενσωματωσες και το dual space φοβερέ.μονο που έχω 4 εφαρμογές κάμερας και δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη. Και ο καινούργιος launcher δείχνει απίστευτος..
mi8
Link to comment
Share on other sites

Το sms fix για τα χ829 το βάλατε...?? Εμένα παντως και με Ελλάδα και China και Ζιμπάμπουε πετάει.. το ίδιο μου λένε και όλα τα channels που μιλάω. Όλοι καταευχαριστημένοι..Με αυτή θα μείνω κι εγώ...5 ώρες μπαταρία χωρίς ΑΚΤ και Νοva on demandγια πλάκα 2 ταινίες? Που αλλού..:lol::p

 

x820 εχω, πρεπει να το βαλω? και που το βρισκω?

Η ρομ ειναι πολυ καλη.. δεν διαφωνω και πολύ καλή μπαταρια.!

Congrats

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το update v10a cris είσαι πυροβόλο... ενσωματωσες και το dual space φοβερέ.μονο που έχω 4 εφαρμογές κάμερας και δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη. Και ο καινούργιος launcher δείχνει απίστευτος..
4? Ποιες έβαλες Cris? Έβαλες και αυτή που έλεγες του s7 edge? Θα με κάνεις να γυρίσω από την 8.1 στην 6.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Screen recorder? It has V10 inside Lop...

Today I have updated to 28s v10a eui6 interface still has issue with screenshot toggle it doesn't take screenshot but it takes only notification area interface and another one in the recent panel all background apps will close when I swipe to right and need to swipe left to close single app.

Edited by karthik
Link to comment
Share on other sites

Today I have updated to 28s v10a eui6 interface still has issue with screenshot toggle it doesn't take screenshot but it takes only notification area interface and another one in the recent panel all background apps will close when I swipe to right and need to swipe left to close single app.

Yep ..it working this way..Swipe left to close single apps and right to clear all...

New inerface is from EUI6 Nougat so we have some compabillity issues...

That means 2 bugs...

1st...After flash and every reboot you must open p.e. browser or mail etc and rotate the phone landscape to pull down and show notifications or else you seen only white window and screenshots it may show not stored but are normally at Galery.

2nd... All so if you connect your phone to PC and run adb and FastBooot exe for pull or push files to phone you get FC because of deferent certificate RSA from EUI5 to EUI6..

Except these all others working. And Multi Windows...;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

4? Ποιες έβαλες Cris? Έβαλες και αυτή που έλεγες του s7 edge? Θα με κάνεις να γυρίσω από την 8.1 στην 6.

Όχι βρε κάτσε εκεί... έρχονται καλά updates μιλάω με τον infrag συνέχεια..:happy:

Κατέβασε το update από το λινκ και πάρτην από μέσα και εγκατέστησε την σαν απλό apk..

Eίναι μέσα στο META-INF/SdCard/V10A_EXTRAS/SamsungCamera S7 edge..

Χειροκίνητα από εδώ..

https://www.magentacloud.de/lnk/oHLPLZRx#file

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

x820 εχω, πρεπει να το βαλω? και που το βρισκω?

Η ρομ ειναι πολυ καλη.. δεν διαφωνω και πολύ καλή μπαταρια.!

Congrats

Καλημέρα...σε όλα τα ποστ 28s...

Για τυχόν προβλήματα λήψης SMS/MMS φλασάρουμε αυτό

https://mega.nz/#!AeIlHZyJ!GT-pWZXgMYn3oMaBb6RxcugPjRChqKAckuxYi-gCD1A

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Yep ..it working this way..Swipe left to close single apps and right to clear all...

New inerface is from EUI6 Nougat so we have some compabillity issues...

That means 2 bugs...

1st...After flash and every reboot you must open p.e. browser or mail etc and rotate the phone landscape to pull down and show notifications or else you seen only white window and screenshots it may show not stored but are normally at Galery.

2nd... All so if you connect your phone to PC and run adb and FastBooot exe for pull or push files to phone you get FC because of deferent certificate RSA from EUI5 to EUI6..

Except these all others working. And Multi Windows...;)

 

 

Now I'm down to stock eui found it on V10_SysInterfaces folder thank you CrisBal for OTA.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε κάτσε εκεί... έρχονται καλά updates μιλάω με τον infrag συνέχεια..:happy:

Κατέβασε το update από το λινκ και πάρτην από μέσα και εγκατέστησε την σαν απλό apk..

Eίναι μέσα στο META-INF/SdCard/V10A_EXTRAS/SamsungCamera S7 edge..

Χειροκίνητα από εδώ..

https://www.magentacloud.de/lnk/oHLPLZRx#file

Ok boss αναμένω. Όχι και ότι έχω θέμα με την oreo. Σε δουλειά να βρισκόμαστε.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και δεν θα έρθει γιατί το Gdrive δεν στέλνει.Το έχω βάλει αλλά δεν... Κάντο χειροποίητα..:lol:

 

CrisBal από την V8 πρέπει να βάλουμε την V10 από εδώ

https://drive.google.com/uc?id=1Zskiv5gQZjVFCHLi0SrnwdPBl6Isz9rf&export=download

και μετά το update της V10α?

Δεν υπάρχει το update από την V8 σε V10?

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε κάτσε εκεί... έρχονται καλά updates μιλάω με τον infrag συνέχεια..:happy:

Κατέβασε το update από το λινκ και πάρτην από μέσα και εγκατέστησε την σαν απλό apk..

Eίναι μέσα στο META-INF/SdCard/V10A_EXTRAS/SamsungCamera S7 edge..

Χειροκίνητα από εδώ..

https://www.magentacloud.de/lnk/oHLPLZRx#file

Αυτή η κάμερα κατ εμέ, είναι η καλύτερη όσων έχω περάσει τους τελευταίους 17 μήνες που έχω στα χέρια μου το le-max συγχαρητήρια φίλε μου!

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...