Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OREO 8.1 AICP New Build

Build 10/01/2018

https://drive.google.com/open?id=13SdnN8eH6458oFsS_eR4YX1y0AqHB1u2

Speaker mic working better now.

Headphones are back to my original original fix.

CDLA headphones still cant make phone calls.

 

με dirty πανω στη προηγουμενη εκδοση θα εχουμε θεμα;;ποια καμερα προτεινετε για την ορεο;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη εκανα κι εγω αναβάθμιση σε Oreo την εκδοση 8/1/2018 ας γραψω την εμπειρια μου με X820 6/64:

 

1. CDLA ακουστικα, για μουσικη δεν ειχα κανενα προβλημα. Στην κληση με ακουγαν πολυ δυνατα κι εγω ακουγα πολυ χαμηλης ποιοτητας ηχο. Mε USB C ανταπτορα δεν εχω δοκιμασει ακουστικα.

2. Camera χρησιμοποιω την 1.4 του Arnova. Παιζουν Motion Photos και Portrait Mode με την κυριως καμερα μονο. Ολα τα υπολοιπα λειτουργουν οπως θα επρεπε. Χρησιμοποιω Pixel 2017 Zsl HDR+ και Pixel 2XL με ενεργοποιημενα τα Portrait Mode και ZSL toggles στα advanced settings.

3. Magisk 15.2 λειτουργει μια χαρα και με το Universal Safetynet fix γινεται pass.

4. Xposed v90 beta παιζει επισης απροβληματιστα στα modules που εχω εγω. ΠΡΟΣΟΧΗ: Οταν εγκατεστησα το LeEco IR Fix δεν μπορουσε μετα να κανει Boot το κινητο. Επρεπε να το σβησω απο aroma file manager για να το ξανακανω boot. Safetynet σε αυτη την περιπτωση το ξεχναμε.

5. SOT εχω περιεργως καλυτερο απο τις official. Με ιδια χρηση. Extensive use μονιμως ανοιχτα data, ανοιχτη οθονη, μηνυματα, social media, φωτογραφιες και μιαμιση ωρα μουσικη κρατησε γεματο 10ωρο.

6. Fingerprint παιζει χωρις κανενα προβλημα.

 

Σημειωση: Ολα αυτα χωρις να επιλεξω καποιο ΑΚΤ προφιλ. Με το configuration που ειχε η ROM απο μονη της.

 

Για οποια αλλη απορια, οποιος θελει ας με ρωτησει. :)

 

φιλε με ενδιαφερει το Xposed v90 που μπορω να το βρω?????

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας.

Σκεφτομαι να αγορασω αυτο το τηλ. απο το lightinthebox που το εχει σε πολυ καλη τιμη.

Το εχει αγορασει κανεις απο αυτο το μαγαζι?Ξερεται αν ειναι αξιοπιστο site και αν σου επιστρεφει οπως λεει τα εξοδα τελωνειου?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

με dirty πανω στη προηγουμενη εκδοση θα εχουμε θεμα;;ποια καμερα προτεινετε για την ορεο;;

Google Camera Modded by Arnova v1.4 απο εδω,

εδω τις εχει ολες βασικα τις modded Google Camera https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

φιλε με ενδιαφερει το Xposed v90 που μπορω να το βρω?????

Αν εχεις βαλει magisk, κατεβαζεις τη v90 Beta αποε δω: https://www.google.gr/amp/s/forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-systemless-xposed-t3388268/amp/

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας.

Σκεφτομαι να αγορασω αυτο το τηλ. απο το lightinthebox που το εχει σε πολυ καλη τιμη.

Το εχει αγορασει κανεις απο αυτο το μαγαζι?Ξερεται αν ειναι αξιοπιστο site και αν σου επιστρεφει οπως λεει τα εξοδα τελωνειου?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Ναι τα επιστρέφει αρκεί να μην ξεχάσεις να επιλέξεις την υπηρεσία στην παραγγελία.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Google Camera Modded by Arnova v1.4 απο εδω,

εδω τις εχει ολες βασικα τις modded Google Camera https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Αν εχεις βαλει magisk, κατεβαζεις τη v90 Beta αποε δω: https://www.google.gr/amp/s/forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-systemless-xposed-t3388268/amp/

 

ευχαριστουμε για την βοηθεια!!εχει σημασια ποια απο τις δυο ( beta, beta 2 ) θα κατεβασουμε?

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

le_x2 Latest TWRP 3.2.1-1. Firmware Recovery for LeMax2.. Kernel latest OREO-N-Support. f2fs support, more partitions for backup and restore.

Φλασάρουμε σαν απλό zip μέσα από το υπάρχων TWRP..

Credits to geoanto555

https://drive.google.com/open?id=1T3NQ_QQafWulIxtD9JT-yH0wYXZtK7Ye

SS

https://imgur.com/a/qHJWV

 

το φλασαρα αλλα μολις μπει μου ζηταει εναν κωδικο..παταω cancel και μετα τραβαω τη μπαρα...πηγαινοντας να κρατησω ομως backup μου λεει can't mount storage....πηγαινω στο mount και ειναι τσεκαρισμενο μονο το cache.τα τσεκαρω ολα αλλα παλι στο backup can't mount λεει

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

le_x2 Latest TWRP 3.2.1-1. Firmware Recovery for LeMax2.. Kernel latest OREO-N-Support. f2fs support, more partitions for backup and restore.

Φλασάρουμε σαν απλό zip μέσα από το υπάρχων TWRP..

Credits to geoanto555

https://drive.google.com/open?id=1T3NQ_QQafWulIxtD9JT-yH0wYXZtK7Ye

SS

https://imgur.com/a/qHJWV

Μπράβο σας που κάνατε τέτοια εφαρμογή recovery. Θα σε λίγο θα του μιλάμε και θα τα κάνει μόνη της!!!

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατά περίεργο τρόπο η oreo σε router της cyta δεν μπορω να συνδεθώ στο WiFi, έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα? σε wind οτε συνδέεται μια χαρά

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις την Snapdragon Camera τοτε ξεκαθαρα ναι. Τη χρησιμοποιω μονο για selfie επειδη κανει απο μονη της mirror τις φωτογραφιες απ την front camera.

 

Η στοκ κάμερα της oreo που την είδα μέσα από τo sd maid γράφει google camera 5.0.009...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Google Camera Modded by Arnova v1.4 απο εδω,

εδω τις εχει ολες βασικα τις modded Google Camera https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

]

 

Αυτήν εννοείς GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.4 ? Αν την κάνεις εγκατάσταση πάει και κάθεται πάνω στην στοκ ή ανοίγει ξεχωριστή εφαρμογή?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

το φλασαρα αλλα μολις μπει μου ζηταει εναν κωδικο..π

 

Σε ποια ρομ στο ζητάει αυτό; Μάλλον δεν γλυτώνεις το format data αλλά με αυτό θα χάσεις όλα τα αρχεία σου + δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ρομ στο ζητάει αυτό; Μάλλον δεν γλυτώνεις το format data αλλά με αυτό θα χάσεις όλα τα αρχεία σου + δεδομένα.

 

με την 28s του cbg ειμαι..αν και εχω κρατησει backup της ορεο..ξαναπερναω τη twrp την παλια του cbg και δουλευει ξανα.λες απο τη παλια δλδ format data??μετα αν κανω restore καποιο backup θα ξαναεχω θεμα??

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

πιαδια στην ορεο 8.1 και συγκεκριμενα οταν γινει η εγκατασταση περα απο τα gapps και ολα τα αλλα στο recovery τρεχουμε και

το 1) root super su

2)install magisk

3) fingerprind fix

4) modem fix

to.... leeco και τα... tools τι ειναι ???????

 

yπαρχει κατι αλλο που πρεπει να τρεξω στο recavery?????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...μετα απο μια μερα χρησης της 8.1 εχω να δηλωσω πολυ ικανοποιημενος!!μπαταρια εξαιρετικη ( εκλεισα τις δυο επιλογες που ανεφερε ο χρηστος και εκλεισα και την ευρεση συσκευης που ειπε ενας αλλος φιλος και εχω υπολοιπο 37 % με 3.13 ωρες sot και 12 ωρες χρησης χωρις akt). Πολυ σταθερη ρομ!! Δυο αρνητικα εχω βρει! Το ενα ειναι με τα led που και ας τα εκανα σταθερα αναβει σπανια..σε messenger δεν αναβει ποτε πχ που εχω περισσοτερη χρηση και το 2ο προβλημα ειναι οτι στην στοκ καμερα (αυτη με το κοκκινο κυκλακι) κανει νερα η εικονα...το κανει και στην google αλλα με το που εστιαζει εξαφανιζεται. Αυτο συμβαινει και στη φωτο και στο βιντεο στις δυο εφαρμογες. Στο slow motion και στο εφε εστιασης κανει νερα και στις 2...αυτα!
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

πιαδια στην ορεο 8.1 και συγκεκριμενα οταν γινει η εγκατασταση περα απο τα gapps και ολα τα αλλα στο recovery τρεχουμε και

το 1) root super su

2)install magisk

3) fingerprind fix

4) modem fix

to.... leeco και τα... tools τι ειναι ???????

 

yπαρχει κατι αλλο που πρεπει να τρεξω στο recavery?????

 

Ακολούθησε τη διαδικασία που λέει ο Cris στο post #16213. Aν τα κάνεις αυτά που γράφεις παραπάνω το πιθανότερο είναι να μην ανοίξει το κινητό ή να έχει άλλο θέμα. Ακολούθα τη σειρά που αναφέρει ο Cris και είσαι οκ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα,

Κατ' αρχήν να πω Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά σε όλους και πολλά συγχαρητήρια για την υπέροχη υποστήριξη. Ιδιαίτερα βέβαια στον CrisBal.

 

Κάτοχος από σήμερα και εγώ του LeMax2 X820. Ξεκίνησα από τον έλεγχο του bootloader. Είναι ξεκλείδωτο. Μετά πήγα να κάνω την διαδικασία για πέρασμα twrp, όπως αναφέρεται στον οδηγό στην πρώτη σελίδα. Ολοκληρώθηκε η διαδικασία του recovery, πάτησα και την δεύτερη φορά το backspace, μπήκε σε recovery mode, αλλά με έβγαλε σε μια οθόνη που ζητάει password, αλλά δεν πατιέται τίποτα.

 

Κάνω κάτι λάθος ή είναι κάποιο γνωστό πρόβλημα που ξεπερνιέται με κάποιο τρόπο.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

OREO 8.1 AICP New Build

Build 10/01/2018

https://drive.google.com/open?id=13SdnN8eH6458oFsS_eR4YX1y0AqHB1u2

Speaker mic working better now.

Headphones are back to my original original fix.

CDLA headphones still cant make phone calls.

 

Κατ αρχην συνχαρητηρια για την νεα TWRP!!! Δεν φτιαχνει ακομη καφε αλλα

οπως παει... μαλλον σε λιγο θα ...φτιαχνει!!! Μπαβο σου!!!:thanks::thanks::thanks:

 

Εμεις που περασαμε την [04/01/2018] Latest OREO AICP 8.1, τι κανουμε?

Ξαναπερναμε απο πανω αυτη? η την περναμε απο την αρχη? :O

OREO 8.1 AICP New Build

Build 10/01/2018

Νασαι καλα..

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από σήμερα και εγώ του LeMax2 X820. Ξεκίνησα από τον έλεγχο του bootloader. Είναι ξεκλείδωτο. Μετά πήγα να κάνω την διαδικασία για πέρασμα twrp, όπως αναφέρεται στον οδηγό στην πρώτη σελίδα. Ολοκληρώθηκε η διαδικασία του recovery, πάτησα και την δεύτερη φορά το backspace, μπήκε σε recovery mode, αλλά με έβγαλε σε μια οθόνη που ζητάει password, αλλά δεν πατιέται τίποτα.

Κάνω κάτι λάθος ή είναι κάποιο γνωστό πρόβλημα που ξεπερνιέται με κάποιο τρόπο.

Καλημέρα.Δεν κάνεις τίποτα λάθος. Έχει encryption sto data partitions η ρομ...πιθανόν 16s 19s...Iνδική...γνωστό.Πήγαινε αρχική στο ποστ εγκατάσταση ρομ να δεις παραπάνω....Αν θές να περάσεις νέα ρομ πατάς cancel πάς Wipe κάνεις wipe data reboot to recovery και φεύγει...μετά κάνε full backup και ξανά όλα τα wipe kai περνάς όποια ρομ θες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

το φλασαρα αλλα μολις μπει μου ζηταει εναν κωδικο..παταω cancel και μετα τραβαω τη μπαρα...πηγαινοντας να κρατησω ομως backup μου λεει can't mount storage....πηγαινω στο mount και ειναι τσεκαρισμενο μονο το cache.τα τσεκαρω ολα αλλα παλι στο backup can't mount λεει

Aυτό σημαίνει ότι στην αρχική εγκατάσταση από την 16s αυτός που την έκανε δεν έκανε wipe data να φύγει το encryption και έβαλε άλλη ρομ από πάνω....Δυστυχώς θα πρέπει να κάνεις ένα wipe data and reboot to recovery.

Αν θες βάλε πίσω το παλιό, κάνε ένα backup όπως είσαι πέρνα το καινούργιο και κάνε 1α wipe data reboot to recovery ξανά όλα τα wipe reboot to recovery μετά μέσα τη ρομ που θες όπως είσαι σε TWRP από το pc και φλας.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατά περίεργο τρόπο η oreo σε router της cyta δεν μπορω να συνδεθώ στο WiFi, έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα? σε wind οτε συνδέεται μια χαρά

Αν έχει maximum συσκευών 10 όπως όλα τα χαζά firmware γι αυτό. Κάντου ένα reset να χάσει τις αποθηκευμένες

συσκευές και δοκίμασε πάλι.Να ξέρεις τα user & pasword πριν το κάνεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατά περίεργο τρόπο η oreo σε router της cyta δεν μπορω να συνδεθώ στο WiFi, έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα? σε wind οτε συνδέεται μια χαρά

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμενα το κανει στο σπιτι WIND μετα την τελευταια αναβαθμιση 10/1.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για την βοηθεια!!εχει σημασια ποια απο τις δυο ( beta, beta 2 ) θα κατεβασουμε?

Επειδη εισαι σε Oreo 8.1 κατεβαζεις το xposed-v90.0-sdk27-beta1-topjohnwu.zip

Η στοκ κάμερα της oreo που την είδα μέσα από τo sd maid γράφει google camera 5.0.009...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτήν εννοείς GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.4 ? Αν την κάνεις εγκατάσταση πάει και κάθεται πάνω στην στοκ ή ανοίγει ξεχωριστή εφαρμογή?

Ναι καθεται πανω στην GCam που εχει ηδη μονο που μετα το update πρεπει να κανεις clear τα data της εφαρμογης αλλιως crashαρει στην μπροστινη καμερα.

Η διαφορα με αυτη που εχει ειναι οτι μπορεις να ενεργοποιησεις το portrait mode που εχει το Pixel 2.

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Aυτό σημαίνει ότι στην αρχική εγκατάσταση από την 16s αυτός που την έκανε δεν έκανε wipe data να φύγει το encryption και έβαλε άλλη ρομ από πάνω....Δυστυχώς θα πρέπει να κάνεις ένα wipe data and reboot to recovery.

Αν θες βάλε πίσω το παλιό, κάνε ένα backup όπως είσαι πέρνα το καινούργιο και κάνε 1α wipe data reboot to recovery ξανά όλα τα wipe reboot to recovery μετά μέσα τη ρομ που θες όπως είσαι σε TWRP από το pc και φλας.

 

απολυτως κατανοητο...ωραιος..αν στο τελος ομως αντι ρομ και φλας,βαλω να κανω ρεστορ το μπακαπ θα επανελθει το προβλημα απλα πισω η θα δουλεψει;;θα μου πεις η δοκιμη ειναι ο καλυτερος οδηγος αλλα λεω μηπως γλιτωσω χρονο :-)

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει maximum συσκευών 10 όπως όλα τα χαζά firmware γι αυτό. Κάντου ένα reset να χάσει τις αποθηκευμένες

συσκευές και δοκίμασε πάλι.Να ξέρεις τα user & pasword πριν το κάνεις..

4 αποθηκευμένα έχω και επιμένει να μην συνδέεται, παρατήρησα ότι και τον κλέφτη GWPA FINDER δεν τον ανοίγει.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...