Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παραγγείλει το κινητό, αλλά, αναρωτιέμαι; θα μπορώ να παίζω pokemon go με 26s aroma v3;Η θα πρέπει να πάω στην bugαρισμένη R.R. 7.1.2;

Υ.Γ. Θέλω να είναι rooted, και να λειτουργούν AKT και greenify και exposed μαζί, αλλά αναρωτιέμαι; Θα παίξει και το magisk μαζί, στην 26s aroma v3; Ή τζάμπα παίδεμα;

 

Magisk & AKT δεν πάει μαζί. Super su & AKT ναι. Επέλεξε αυτό που θες εσύ. Όλα τα άλλα παίζουν και xposed και τα πάντα. Θα ανεβάσω αύριο και ωραία modules. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι? μπορείς να με βοηθήσεις?δεν μπορώ να τις βρω..

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν μπορείς να τις δεις ή να ποστάρεις αν δεν έχεις ικανοποιητικό αριθμό μηνυμάτων. Δες ΧΕ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάρω το gps.config από τις ρομ σου και να το περάσω σε rr 7.1.2;

 

Στο τελευταίο update άρχισε να μην έχει την καλύτερη ακρίβεια το gps

 

Ναι πάρε από την AROMA το GPS που έχω για Ευρώπη. Έχει τα τελευταία δεδομένα για δορυφόρους.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το x829 128gb με την 5.8.016S unofficial που ήρθε το κινητό και έχω παρατηρήσει 2-3 στο άσχετο restarts και σήμερα είδα στο ξεκάρφωτο restart της συσκευής και να κολλάει στο boot logo και αναγκάστηκα να πατήσω παρατεταμένα το power button για να κάνει force restart. Να ανησυχώ ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το x829 128gb με την 5.8.016S unofficial που ήρθε το κινητό και έχω παρατηρήσει 2-3 στο άσχετο restarts και σήμερα είδα στο ξεκάρφωτο restart της συσκευής και να κολλάει στο boot logo και αναγκάστηκα να πατήσω παρατεταμένα το power button για να κάνει force restart. Να ανησυχώ ;

 

Κοίτα στην αρχική σελίδα μήπως φοράς τη ρομ που ανέβασα σήμερα πακέτο Ελληνικών με διορθώσεις και πέρασε τα. Επίσης ελπίζω με το που το πήρες να του είχες κάνει factory reset κατευθείαν. ;)

Αν δεν στρώσει πας για άλλη ρομ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στην αρχική σελίδα μήπως φοράς τη ρομ που ανέβασα σήμερα πακέτο Ελληνικών με διορθώσεις και πέρασε τα. Επίσης ελπίζω με το που το πήρες να του είχες κάνει factory reset κατευθείαν. ;)

Αν δεν στρώσει πας για άλλη ρομ.

 

Όχι δεν έχω κάνει factory reset. Γιατί; δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα για να κάνω factory reset

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάνει factory reset. Γιατί; δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα για να κάνω factory reset

 

Πάντα κάνουμε factory reset με το που παίρνουμε κινεζοτηλεφωνο. Να φύγουν τυχόν αλλαγές και έξτρα apk's από τα κινεζομάγαζα. Τώρα κάνε ότι θες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάντα κάνουμε factory reset με το που παίρνουμε κινεζοτηλεφωνο. Να φύγουν τυχόν αλλαγές και έξτρα apk's από τα κινεζομάγαζα. Τώρα κάνε ότι θες.

 

Δεν το γνώριζα αυτό. Σε ευχαριστώ για την πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σταματησε να λειτουργει ο αισθητηρας του δακτυλικού αποτυπώματος.Εχει συμβεί σε κανέναν σας αυτό;(το viber καταφερα και το εγκατέστησα)
Link to comment
Share on other sites

Ότι θες κάνεις αλλά θα ανεβάσω αύριο και update tele-23 v43B για multi led & settings.

Επίσης θα δω και το θέμα με την ταπετσαρία να μπαίνει στην οθόνη κλειδώματος.;)

Internal δεν χρειάζεται . Όλα τα υπόλοιπα... για 1η φορά. Μάλλον προς το παρόν δεν θα υπάρξει tele-26 μέχρι να γίνει stable.

 

Καλησπερα Χρηστο, σε αυτο το update θα εχεις το fixαρισμα για το update (v.42) που ελειπε απο μερικους απο εμας? :)

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

εδώ και ένα μήνα κάτοχος ενός Χ829. Μια χαρά όλα μέχρι σήμερα, με εξαίρεση το γνωστό θέμα του αισθητήρα.

Παρ'όλα αυτά σήμερα το display αποφάσισε να δουλεύει κατά το ήμισυ... Δείτε το βίντεο που είναι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου.

Αφού ευχηθώ να μην συμβεί σε κανέναν σας, μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα; Factory reset έγινε, χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

εδώ και ένα μήνα κάτοχος ενός Χ829. Μια χαρά όλα μέχρι σήμερα, με εξαίρεση το γνωστό θέμα του αισθητήρα.

Παρ'όλα αυτά σήμερα το display αποφάσισε να δουλεύει κατά το ήμισυ... Δείτε το βίντεο που είναι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου.

Αφού ευχηθώ να μην συμβεί σε κανέναν σας, μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα; Factory reset έγινε, χωρίς αποτέλεσμα.

Εμένα το κάνει αυτό που δείχνεις αλλά σε τυχαία σημεία στην οθόνη,και το εμφανίζει για κλάσματα του δευτερολέπτου όχι μόνιμα, μπορεί να το κάνει μια τώρα και μια μετά από δύο μέρες,ένας γνωστός μου μου είπε ότι έχει να κάνει με το καλοδιο που συνδέει το τηλέφωνε την οθόνη και το ρεύμα που στέλνει,δεν ξέρω αν ισχύει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σταματησε να λειτουργει ο αισθητηρας του δακτυλικού αποτυπώματος.Εχει συμβεί σε κανέναν σας αυτό;(το viber καταφερα και το εγκατέστησα)

Ναι γενικα ειναι συχνο φαινόμενο :p

Αλλαγη μοντεμ σε 419 εκανες?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ένα πρόβμημα με το x829 μου και ρωτάω εδώ πριν δοκιμάσω custom Rom.

 

Έχω στοκ eui, και εδώ και ένα διάστημα έχω θέμα με τον ήχο(μικρόφωνο και ηχέιο μαζί):

-Κατά την κλήση, τα 2-3 πρώτα sec δεν ακούγομαι στον άλλο, ούτε εγώ ακούω τπτ.

-Κατά την αναπαραγωγή βιντεο η ήχου, το ίδιο..τα 2-3 πρώτα sec ειναι mute, και μετά έχω ήχο κανονικα!!

 

Ξέρετε κάποια ρύθμιση που να το προκάλεσε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σταματησε να λειτουργει ο αισθητηρας του δακτυλικού αποτυπώματος.Εχει συμβεί σε κανέναν σας αυτό;(το viber καταφερα και το εγκατέστησα)

 

Δυστυχώς ναι...εμένα έπαυσε να λειτουργεί μετά από factory reset...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν ήσουν τωρα τελευταία που εψαχνες λυση???

Ακομη τιποτα??

Ακομη και με αλλη ρομ???

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν ήσουν τωρα τελευταία που εψαχνες λυση???

Ακομη τιποτα??

Ακομη και με αλλη ρομ???

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Τί τώρα τελευταία....από τις αρχές/μέσα Μαΐου βασανίζομαι...πόσες και πόσες ρομ άλλαξα, από tele μέχρι κινέζικες κι ινδικές, custom και επίσημες...τίποτις...

 

μόλις 3-4 μέρες το δούλεψα τελικά το κινητό ως τηλέφωνο με τις συνεχείς δοκιμές...

 

Γράφεις λες και υπάρχει ένας πολύ συγκεκριμένος τρόπος να επανέλθει το δαχτυλικό...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι επαιξες με rr, aosp, και λοιπές έτσι?

 

Αν ειναι hardware προβλημα, οτι και να κανεις δεν....

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

εδώ και ένα μήνα κάτοχος ενός Χ829. Μια χαρά όλα μέχρι σήμερα, με εξαίρεση το γνωστό θέμα του αισθητήρα.

Παρ'όλα αυτά σήμερα το display αποφάσισε να δουλεύει κατά το ήμισυ... Δείτε το βίντεο που είναι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου.

Αφού ευχηθώ να μην συμβεί σε κανέναν σας, μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα; Factory reset έγινε, χωρίς αποτέλεσμα.

Καλημέρα. Δοκίμασε να περάσεις άλλη ρομ μαζί με Firmware 23s - αν βάλεις 23 ή 419D - 466D σκετα. Επίσης παίξε και με 26s + firmware 26. Το είχε κι άλλος φίλος και με την αλλαγή του έστρωσε. Υπάρχει βέβαια πάντα η περίπτωση να το ξανακάνει αν είναι θέμα display. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ένα πρόβμημα με το x829 μου και ρωτάω εδώ πριν δοκιμάσω custom Rom.

Έχω στοκ eui, και εδώ και ένα διάστημα έχω θέμα με τον ήχο(μικρόφωνο και ηχέιο μαζί):

-Κατά την κλήση, τα 2-3 πρώτα sec δεν ακούγομαι στον άλλο, ούτε εγώ ακούω τπτ.

-Κατά την αναπαραγωγή βιντεο η ήχου, το ίδιο..τα 2-3 πρώτα sec ειναι mute, και μετά έχω ήχο κανονικα!!

Ξέρετε κάποια ρύθμιση που να το προκάλεσε?

Αυτό που περιγράφεις (μάλλον) είναι sound delay. Δοκίμασε με έναν Root build editor να αλλάξεις την ρύθμιση στο build.prop βάζοντας delay 0. Θα σου δώσω ποιο μετά το ακριβές script που πρέπει. Αλλιώς πας για factory reset και βλέπεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρηστο, σε αυτο το update θα εχεις το fixαρισμα για το update (v.42) που ελειπε απο μερικους απο εμας? :)

 

Φυσικά θα υπάρχει και όχι μόνο. Κοιτάω και το θέμα με την ταπετσαρία στο κλείδωμα οθόνης.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και τα δυο τηλέφωνα συμφωνώ και επαυξάνω και δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια διάφορα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν κάνει εγκατάσταση της rom αναβοσβήνει συνέχεια για 20 λεπτά και ζεσταίνεται υπερβολικά .Πόσο να περιμένω ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και τα δυο τηλέφωνα συμφωνώ και επαυξάνω και δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια διάφορα ?]Δεν κάνει εγκατάσταση της rom αναβοσβήνει συνέχεια για 20 λεπτά και ζεσταίνεται υπερβολικά .Πόσο να περιμένω ?

 

Ποια ρομ? 20 λεπτά? Αναβοσβήνει? Κλείστο με vol + power. Θα το κάψεις... Κάνε τα σωστά wipe και κοίτα να είναι φορτισμένο και κρύο όταν ξαναδοκιμάσεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...