Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς παίρνουμε backup από την αρχικη ΡΟΜ που έχει το τηλέφωνο, δλδ προτού αλλάξει το recovery κτλq

 

Προτού αλλάξει το recovery δύσκολο θέλει εντολές και κόλπα. Βάλε TWRP πάτα Backup επέλεξε όλα τα κουτάκια μέσα κράτα το να το έχεις σε σκληρό ή Pc και είσαι οκ. Το μαμά recovery το έχουμε για όταν χρειαστεί. Είναι το ίδιο.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρίσκομαι σε αναμονή παραλαβής του τηλεφώνου Χ820 64gb 6gb ram το οποίο παρήγγειλα τέλη Απριλίου από το bangood με την χρήση του κουπονιού. Θέλω να ρωτήσω εάν παρέλαβε κάποιος και εάν τελικά υπήρχαν στο κουτί τα ακουστικά ή όχι. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.. Το playstore δουλεύει κανονικά? Έχεις κατεβάσει κανένα apk? Κάνει καθόλου crashes? Τώρα κάτι μου λέγανε στο xda γι αυτό ρωτάω. Εγώ όσο την δοκίμαζα δεν είχα τέτοιο θέμα.. :confused:

Ναι πετάει μήνυμα οτι κράσαρε αφού τελειώσει και το installation της εφαρμογής, εκτός του μηνύματος όλα δουλεύουν ρολόι

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι πετάει μήνυμα οτι κράσαρε αφού τελειώσει και το installation της εφαρμογής, εκτός του μηνύματος όλα δουλεύουν ρολόι

 

Πείτε το μου βρε παιδιά να το φτιάξω... :lol:

Περίεργο όμως εμένα δεν μου έκανε κάτι όταν την δοκίμαζα και έβαλα αρκετές εφαρμογές.. Σε όλες το κάνει ή που και που..?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πείτε το μου βρε παιδιά να το φτιάξω... :lol:

Περίεργο όμως εμένα δεν μου έκανε κάτι όταν την δοκίμαζα και έβαλα αρκετές εφαρμογές.. Σε όλες το κάνει ή που και που..?

να σου πω την αλήθεια δεν μου το έκανε τις προηγούμενες μέρες, η εγώ δεν το πρόσεξα. Που και που όχι συνέχεια

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Προτού αλλάξει το recovery δύσκολο θέλει εντολές και κόλπα. Βάλε TWRP πάτα Backup επέλεξε όλα τα κουτάκια μέσα κράτα το να το έχεις σε σκληρό ή Pc και είσαι οκ. Το μαμά recovery το έχουμε για όταν χρειαστεί. Είναι το ίδιο.. ;)

 

Υπάρχουν διαφορές μεταξύ των δύο σε συμβατότητα ή λειτουργικότητα ώστε να έχει κάποιος λόγο να προτιμήσει τη μία έναντι της άλλης έκδοσης TWRP;

1) Σταθερό επίσημο 3.0.2-1

2) Σταθερό επίσημο 3.1.0-1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διαφορές μεταξύ των δύο σε συμβατότητα ή λειτουργικότητα ώστε να έχει κάποιος λόγο να προτιμήσει τη μία έναντι της άλλης έκδοσης TWRP;

1) Σταθερό επίσημο 3.0.2-1

2) Σταθερό επίσημο 3.1.0-1

 

Ναι η 3.1.1 η τελευταια έχει ένα Bug και δεν ξεκινάει σε recovery μετά από Full Wipe και δεν κάνει shut down. Κατά τα άλλα είναι ίδια και ότι κάνεις με το ένα κάνεις με το άλλο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρίσκομαι σε αναμονή παραλαβής του τηλεφώνου Χ820 64gb 6gb ram το οποίο παρήγγειλα τέλη Απριλίου από το bangood με την χρήση του κουπονιού. Θέλω να ρωτήσω εάν παρέλαβε κάποιος και εάν τελικά υπήρχαν στο κουτί τα ακουστικά ή όχι. Ευχαριστώ.

 

Μια από τα ίδια κι εγώ. Στο τελωνείο/Ελτα δουλευουν σε ρυθμους καλοκαιριού μαλλον... (Απο 8/5 έχει φτάσει Ελλάδα αλλα κανένα update στο status απο τοτε):worry:

 

Παντως στο bangood παρέλαβε ένας και αφησε τα εξής review:

 

6/64 version with LTE B20 and UK plugBy:aoleg 2017-05-08 05:14:09

This is a new batch of LeEco Le Max 2 x820 phones. It is in grey, and it has LTE B20 support stated on the back of the box. The sticker says it's certified for use in Hong Kong. The phone comes with a UK charger (as opposed to the flat China/US one). Firmware version is 19s Stable (again, unlike older batches that shipped with 16s). Google Play is already installed. I have not found OTA, so it may not be there.

 

2017050805115295-1138020.jpg

 

Comes with UK charger, certified for use in Hong KongBy:aoleg 2017-05-08 04:58:44

This is a real grey, x820, 64GB device with 6GB RAM. Unlike previous batches that were made for China or the US (the latter without LTE B20 support), this new batch has a sticker on the back of the box saying the device is certified for use in Hong Kong, and it DOES show LTE B20 on the back of the box. It also comes with a native UK charger with QC3 support (those of you who live in the UK will be more than happy). There were no EU plug adapter in the box. There were no CDLA headphones either.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_616000.html?wid=11 Συμφέρει πολύ περισσότερο, αν δεν νοιάζεσαι για την B20 που χάνεις (Δεν θα πιάνεις Wind 4G)

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_616000.html?wid=11 Συμφέρει πολύ περισσότερο, αν δεν νοιάζεσαι για την B20 που χάνεις (Δεν θα πιάνεις Wind 4G)

Μην παραπληροφορουμε. Μια χαρά πιάνεις 4g με τη WIND. Μόνο σε κάποια απομονωμένα μέρη ίσως να μην πιάνεις που έτσι και αλλιώς ούτε 3g καλά καλά δε θα έχεις εκεί.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μυτη nexus rom στους xda

Καμια αποψη για την ρομ εχουμε?

Μια ματια που εριξα, λενε ειναι πολυ γρήγορη.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Κλείσιμο από ΚΔ αεροδρομίου. Τελικά δεν πέρασε τελωνείο. Με επιλογή δωρεάν αποστολής. Μάλλον τα παίρνει η μπάλα μαζί με τα άλλα και περνάνε ελεύθερα όλα μαζί.
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ανοίγει αλλά δεν δουλεύει? Τρέχει σαν εφαρμογή? Μπαίνει στα μενού κλπ? Τι ακριβώς?

Ακυρο χρησταρα, εμπαινα με αλλο launcher..και ηταν νεκρο.. ουτε εγκατεστημενο φαινοταν με το νοβα ολα οκ σορρυ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μυτη nexus rom στους xda

Καμια αποψη για την ρομ εχουμε?

Μια ματια που εριξα, λενε ειναι πολυ γρήγορη.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

-----------------

 

Την εχω βαλει..Δυστυχως απο μπαταρια δε λεει κ πολλα,ουτε κ τοσο γρηγορη ειναι..Pass..

--

Βγηκε και update..Τελευταια σελιδα.Διορθωνει την ανοδο θερμοκρασιας και ειναι λιγο πιο γρηγορη.

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

24 χρονια κινητα εχω...περασαν απο τα χερια μου εκατονταδες απο τα πρωτα nokia ericson motorola κλπ εως και σημερα που μιλαμε, αλλα να σπασει το κρυσταλο της οθονης πρωτη φορα και με tempered glass + θηκη) ...(χωρις πτωση) τελος παντων. Ξερει κανεις κανενα μαγαζι για αγορα? πολυ αυαισθητη πρεπει να ειναι η οθονη. Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

24 χρονια κινητα εχω...περασαν απο τα χερια μου εκατονταδες απο τα πρωτα nokia ericson motorola κλπ εως και σημερα που μιλαμε, αλλα να σπασει το κρυσταλο της οθονης πρωτη φορα και με tempered glass + θηκη) ...(χωρις πτωση) τελος παντων. Ξερει κανεις κανενα μαγαζι για αγορα? πολυ αυαισθητη πρεπει να ειναι η οθονη.

Χωρίς πτώση, πώς ακριβώς σου έσπασε;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πτώση, πώς ακριβώς σου έσπασε;

πανω ακριβως στο ακουστικο στην αρχη υπηρχε ενα ραγισμα στο πλαι και μετα εξαπλωθηκε...εκ πρωτης θεωρησα οτι ηταν απο το tempered εως την ωρα που πηγα να βαλω νεο ..και οταν το αφαιρεσα ειδα αυτο που δεν ηθελα να δω. Οσο για touch Screen βρηκα εδω:http://www.ebay.com/itm/Replacement-Rose-Gold-LCD-Touch-Screen-Tool-for-LeEco-Le-Max-2-X820-5-7-ZVLT802/361709162750?_trksid=p2054502.c100227.m3827&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908103841%26meid%3Dae303dcace63412384faf373dd2ad6e1%26pid%3D100227%26rk%3D2%26rkt%3D9%26sd%3D302064435567

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εγώ. Στο τελωνείο/Ελτα δουλευουν σε ρυθμους καλοκαιριού μαλλον... (Απο 8/5 έχει φτάσει Ελλάδα αλλα κανένα update στο status απο τοτε):worry:

Ίδιο σάκο είμαστε μάλλον :D

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

-----------------

 

Την εχω βαλει..Δυστυχως απο μπαταρια δε λεει κ πολλα,ουτε κ τοσο γρηγορη ειναι..Pass..

--

Βγηκε και update..Τελευταια σελιδα.Διορθωνει την ανοδο θερμοκρασιας και ειναι λιγο πιο γρηγορη.

Μηπως ειναι νωρις για συμπέρασμα μπαταρίας?

Αν την φορας ακομη και την κρατησεις καμιά βδομάδα, περιμενω feedback για αυτονομία :)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα κάμερας αξίζει η μετάβαση απο xiaomi redmi pro;

 

Απο δειγματα που χω δει πρεπει να διαχειριζεται καλυτερα το θορυβο το le max 2 αλλα απο την αλλη χανει σε χρωματα. Οποτε αν ειναι ο μοναδικος λογος που θα αλλαζες κινητο και οχι η μεγαλυτερη οθονη και επεξεργαστης τοτε ισως να μην αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο σάκο είμαστε μάλλον :D

Κι εμενα το ιδιο παιδια, χθες υπηρξε μια κινητικοτητα αλλα απλα μαλλον σκαναραν ολο το container. Δεν εχει γινει καμια αλλη κινηση εκτοτε. Αν ειναι δυνατον 10 μερες για να επεξεργαστει δεματα ο ΕΛΤΑ. Λιγοτερο πηρε για να φτασει απο Κινα Ολλανδια και απο Ολλανδια Ελλαδα....

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το ιδιο παιδια, χθες υπηρξε μια κινητικοτητα αλλα απλα μαλλον σκαναραν ολο το container. Δεν εχει γινει καμια αλλη κινηση εκτοτε. Αν ειναι δυνατον 10 μερες για να επεξεργαστει δεματα ο ΕΛΤΑ. Λιγοτερο πηρε για να φτασει απο Κινα Ολλανδια και απο Ολλανδια Ελλαδα....

Πριν λίγο προχώρησε σε: ITEM UNLOADED KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...