Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το βλέπεις στις ρυθμίσεις στην μέση και στο πληροφορίες τηλεφώνου επάνω επάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να βάλεις πίσω τα μαμά apk's για τα wallpapers..

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά. Το ΟΤΑ uptade όταν κατέβει πρέπει να επανεκκινήσει το τηλ και να γίνει αναβάθμιση μέσω twrp;
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά. Το ΟΤΑ uptade όταν κατέβει πρέπει να επανεκκινήσει το τηλ και να γίνει αναβάθμιση μέσω twrp;

 

ΟΔΗΓΊΕΣ

Για αυτούς που λένε ότι το ΟΤΑ δεν κανει αυτόματα Install.

 

Πάμε με Root file manager - browser Στο /data/data/eui.chainfire.supersu/files/supersu.cfg και προσθέτουμε τα παρακάτω :

 

[com.ota.updates]

uid=50

access=1

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Διαχειριστής τηλεφώνου και μετά διαχείριση ενέργειας και μετά ξετικαρετε το πάνω πάνω μεγάλη αναμονή κατά την διάρκεια ύπνου. Δοκιμάστε..
Το έχω κάνει αυτό Χρήστο αλλά εξακολουθώ να έχω το ίδιο πρόβλημα. Τέλος πάντων δεν είναι κάτι φοβερό,η rom κατά τ'άλλα είναι καταπληκτική!
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό Χρήστο αλλά εξακολουθώ να έχω το ίδιο πρόβλημα. Τέλος πάντων δεν είναι κάτι φοβερό,η rom κατά τ'άλλα είναι καταπληκτική!

Παίξε με India Firmware που φέρνει πίσω τα μαμά libraries & Bootloader μιας και τα τηλέφωνα είναι For India whole netcom. Δεν γίνεται ζημιά και μπορείς να γυρίσεις ανά πάσα στιγμή στο 20 στο 23 σε όλα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό update της ρομ είμαστε ρε παιδιά. εγώ είμαι το 33 και δεν μ δείχνει καινούριο.

Καλυτερα αυτο παρα ενω εχεις κανει το τελευταιο να στο εμφανιζει ξανα και ξανα :lol::p

Το 33 παντως ειναι το τελευταιο. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Το να πέφτει σε ύπνο το δακτυλικό το πάθαινα κ εγώ η λύση είναι σε αυτές τις σελίδες 100% επιτυχία

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-small-eui-5-9-aurel-battery-t3524531/page28

 

1. make backup in twrp

2. format cache and dalvik

3. flash 21s.zip

4. flash v5 again (or whatever you used before)

5. (optional if have installed Xposed) press vol up button on automatic reboot to boot twrp again so u can install Xposed addon.

-> Done. fixed fingerprint without data loss

 

 

δηλαδη μας λεει να περασουμε μια ρομ την factory 20S , kai μετα την δικια μας παλι με dirty flash απο πανω? εγω πχ εχω την telegram ..πες πως το εκανες εσυ με 2-3 βηματα αν γινεται..

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολλοί με προβληματικό fingerprint μου ζητήσατε να ανεβάσω το δικό μου firmware ώστε να το περάστε μέσω TWRP.;)

 

1.) Κατεβάζουμε το ζιπ > https://mega.nz/#!dE1jVA7L!x48_kI26rnk71zhXWF_5THJxET3gpRZTZAfIwHTj40Y και το αποσυμπιέζουμε στο pc μας.

2.) Περνάμε τον φάκελο με τα αρχεία που αποσυμπιέσαμε, στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού χύμα, όχι σε φάκελο.

3.) Πάμε στο TWRP και πατάμε mount και τι κάρουμε το Firmware

4.) Γυρνάμε στην αρχική και επιλέγουμε backup τικάροντας μόνο το δικό μας firmware.

5.) Aφού τελειώσει, κάνουμε ένα reboot to TWRP.

6.) Πατάμε restore και επιλέγουμε τον φάκελο που σας έδωσα και slide δεξιά να γίνει.

7.) Κάνουμε το σταυρό μας και reboot to system.

8.) Αν δουλεύει τώρα συγχαρητήρια, αν πάλι όχι, μάλλον φταίει ο αισθητήρας και όχι το λογισμικό.

9.) Aν δεν δουλεύει, ξαναπερνάμε με restore το δικό μας από το backup.

10._ Τέλος μαθήματος.....:lol::p:lol:

 

 

Χρηστο στο twrp δεν βγαζει επιλογη mount - firmware αλλα μονο system και otg usb ..

μετα στο restore δεν βλεπει κανενα φακελο αλλα μονο ta backups..

δεν καταλαβαινω πως περναμε το firmware

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που εγώ ο ίδιος είχα δώσει το Fix και είχα ξεχάσει να το περάσω στην rom tasou-cris χαχαχαχαχα..Τώρα μια χαρά! Εδώ το fix http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996802#
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που εγώ ο ίδιος είχα δώσει το Fix και είχα ξεχάσει να το περάσω στην rom tasou-cris χαχαχαχαχα..Τώρα μια χαρά! Εδώ το fix http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996802#

Χαχαχαχαχαχαχαχα! Απιστευτος!!! :lol::lol::lol:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο στο twrp δεν βγαζει επιλογη mount - firmware αλλα μονο system και otg usb ..

μετα στο restore δεν βλεπει κανενα φακελο αλλα μονο ta backups..

δεν καταλαβαινω πως περναμε το firmware

 

΄Οντως δεν υπαρχει to firmware

Link to comment
Share on other sites

Έκανα restore Ένα Παλαιότερο backup μου Και για κάποιο λόγο Δεν μπορώ να βάλω Ξανά το σωστό Πάτερν (ειμαι σιγουρος οτι το βαζω σωστα ..) Για να το ξεκλειδώσω...Έλεος θα πάει στραφι ολο το στησιμο ..καμια ιδεα ? Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που εγώ ο ίδιος είχα δώσει το Fix και είχα ξεχάσει να το περάσω στην rom tasou-cris χαχαχαχαχα..Τώρα μια χαρά! Εδώ το fix http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996802#

 

Αυτο είναι για να έρχονται οι ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές. Αλλά αν σου δούλεψε δεν βαριέσαι... :lol::lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα restore Ένα Παλαιότερο backup μου Και για κάποιο λόγο Δεν μπορώ να βάλω Ξανά το σωστό Πάτερν (ειμαι σιγουρος οτι το βαζω σωστα ..) Για να το ξεκλειδώσω...Έλεος θα πάει στραφι ολο το στησιμο ..καμια ιδεα ?

 

Εδώ κατεβάζεις από MEGA φλασαρεις χωρίς Wipe από TWRP ξεκινάει και είσαι κομπλέ >>> https://mega.nz/#!ZU0GmC4T!QDi68gW4CQvTxGex2M5S9bUVkJGtkwdEMr07nm74WXk και κοίτα και από κάτω..

]

΄Οντως δεν υπαρχει to firmware

 

Βάλτε κανονικά από το Pc με το exe το τελευταίο TWRP >>> https://mega.nz/#!dc8jFAyL!-nJaYgLfSJDK4J5XT8LMMWwV9qKX8N3B7e1jP3vvhs4

Τώρα το βλέπετε? :lol:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει στο κινητό μας το magisk το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Εγω εσβησα superuser και περασα magisk. Βεβαια απο μπερδεμα εγινε ολο αυτο αλλα δουλευει κανονικα. Οταν δοκιμασω να ξαναπερασω superuser δεν δουλευε..

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι για να έρχονται οι ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές. Αλλά αν σου δούλεψε δεν βαριέσαι... :lol::lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εδώ κατεβάζεις από MEGA φλασαρεις χωρίς Wipe από TWRP ξεκινάει και είσαι κομπλέ >>> https://mega.nz/#!ZU0GmC4T!QDi68gW4CQvTxGex2M5S9bUVkJGtkwdEMr07nm74WXk και κοίτα και από κάτω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δυστυχως παλι μου ζηταει *pattern και μου το βγαζει λαθος .. και μου εχει και μηνυμα οτι το fp **ειναι cleared..

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι για να έρχονται οι ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές. Αλλά αν σου δούλεψε δεν βαριέσαι...

 

Όχι ακριβώς,κρατάει και standby το fp ανάλογα την rom βέβαια στην rr ας πούμε δεν χρειάζεται.

Edited by hall2001
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Γινεται στην telegram να κλειδώνουμε και να ξεκλειδώνουμε τις εφαρμογες με δακτυλικο όπως στην stock?

 

Ναι κανονικά από διαχειριστή τηλεφώνου κάνεις ότι θες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δυστυχως παλι μου ζηταει *pattern και μου το βγαζει λαθος .. και μου εχει και μηνυμα οτι το fp **ειναι cleared..

 

Ναι νόμιζα ότι δεν αναγνωρίζει το Fingerprint. Αυτό είναι clear Fingerprint. Αν προλάβω να κάνουμε και ένα για το patern.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά από διαχειριστή τηλεφώνου κάνεις ότι θες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι νόμιζα ότι δεν αναγνωρίζει το Fingerprint. Αυτό είναι clear Fingerprint. Αν προλάβω να κάνουμε και ένα για το patern.[/QUOT

 

τα καταφερα !! το ξαναετρεξα και μετα εκανα για πειραμα και wipe dalvic cache και απενεργοποιησε το fp!!

:happy:

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι για να έρχονται οι ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές. Αλλά αν σου δούλεψε δεν βαριέσαι... :lol::lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εδώ κατεβάζεις από MEGA φλασαρεις χωρίς Wipe από TWRP ξεκινάει και είσαι κομπλέ >>> https://mega.nz/#!ZU0GmC4T!QDi68gW4CQvTxGex2M5S9bUVkJGtkwdEMr07nm74WXk και κοίτα και από κάτω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δυστυχως παλι μου ζηταει *pattern και μου το βγαζει λαθος .. και μου εχει και μηνυμα οτι το fp **ειναι cleared..

 

Πήγαινε recovery mound System meta file manager data ,system ,βρες το αρχείο patern key σβηστο και τέλος

Link to comment
Share on other sites

 

Πήγαινε recovery mound System meta file manager data ,system ,βρες το αρχείο patern key σβηστο και τέλος

 

Πολύ σωστά αλλά αν σβήσει κατά λάθος άλλο? :lol::p

Ετσι είναι.. Κι το ζιπ αυτό κάνει απλά με scripts. Καλά που το είπες να το ξέρουν και οι επόμενοι αλλά με προσοχή τι Σβήνουμε. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τα καταφερα !! το ξαναετρεξα και μετα εκανα για πειραμα και wipe dalvic cache και απενεργοποιησε το fp!!

:happy:

 

Αν ανοίξεις το ζιπ θα δεις αν έχει μέσα scripts και για το patern. Πιθανόν.. Δεν θυμάμαι τι έχουμε βάλει... :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΊΕΣ

Για αυτούς που λένε ότι το ΟΤΑ δεν κανει αυτόματα Install.

 

Πάμε με Root file manager - browser Στο /data/data/eui.chainfire.supersu/files/supersu.cfg και προσθέτουμε τα παρακάτω :

 

[com.ota.updates]

uid=50

access=1

 

Χίλια ευχαριστώ. Δούλεψε αψογα

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει να προσπαθήσω 2 με 3 φορές να εγκαταστήσω διάφορα backup που είχα κρατήσει, αλλά είτε δεν έβλεπε το αρχείο μέσα στο φλασάκι είτε στον ίδιο τον εσωτερικό του χώρο.

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Κάποια ιδέα;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...