Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστησα την τελευταία που ποστάρει λίγο πιο πάνω ο Χριστός με το καλημέρα AnTuTu 144.000 και κάτι έχω πάθει πλάκα.. Συγχαρητήρια στα παιδιά!

Αμέσως μόλις την έκανα clean installation κατέβασε το οτα update τα οποία φλασαρα. Δεν ξέρω αν έπρεπε να κάνω κάτι ακόμα..

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Τάσο δωσε λιγο φως στις ερωτησεις παραπανω αν θελεις.. Εχω κανει και καποιες στην προηγουμενη σελιδα;

Τελικα με το update το χθεσινο που εγινε σημερινο εχουμε κανενα νεο; Ρωταω γιατι ειμαι στην αναμονη και δεν ξερω αν πρεπει να ξαναφλασαρω τη ρομ, να περιμενω ή να επιλεξω καποια αλλη.. :cool:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά έχω ψάξει όλα τα γνωστά μαγαζιά για απόθεμα σε ευρωπαϊκή αποθήκη και δεν βρίσκω σε κανένα το Χ822 gray 4/32. Εάν βρει οποιοσδήποτε κάτι θα παρακαλούσα να το ποστάρει. Αλλιώς τι θα με συμβουλεύατε να κάνω? Να περιμένω ή να ρισκάρω από Κίνα ή Hong Kong?
LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η τελευταία official είναι η 20s ή η 23s; Μιλάω για stable.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

20s. Ta updates που βγήκαν (21s full), 22 incremental, 23 incremental κάνανε μόνο τον kernel, τα security patch και κάποιες leeco apps (systemUI, dialer κτλ.) αναβάθμιση και φέρανε και κάποιες καινούργιες Apps όπως το sidebar αλλά δεν γίνανε ποτέ οfficial.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το Χ829.

Η διαφορά τους είναι μόνο η 800 μπάντα; Με cosmote θα έχω πρόβλημα;

Στο efox έχει 4-5 εκδόσεις του max 2 και δε μπορώ να καταλάβω ποιο είναι για εδώ. Αν μπορείς να μου πεις θα με βοηθούσες.

Link to comment
Share on other sites

Τάσο δωσε λιγο φως στις ερωτησεις παραπανω αν θελεις.. Εχω κανει και καποιες στην προηγουμενη σελιδα;

Τελικα με το update το χθεσινο που εγινε σημερινο εχουμε κανενα νεο; Ρωταω γιατι ειμαι στην αναμονη και δεν ξερω αν πρεπει να ξαναφλασαρω τη ρομ, να περιμενω ή να επιλεξω καποια αλλη.. :cool:

Το update θα έρθει όταν θα δουλεύει 100% όπως το θέλουμε. Ο Cris και εγώ δεν έχουμε όρεξη να τραβιομαστε με ερωτήσεις τύπου: γιατί κάνει το κινητό reboot, γιατί ξαφνικά δεν δουλεύει αυτό που δούλευε πρώτα, γιατί έχω πρόβλημα τώρα σε αυτό ενώ πρώτα δούλευε κτλ. Καλύτερα ένα βήμα πιο αργά και όλα να είναι Stable.

 

Πχ. ένα update πριν το 33 δημιουργούσε πρόβλημα στα E-Mail και στο Skype (καμία σύνδεση). Ευτυχώς για εσάς είταν κάποια παιδια εδώ στη Γερμανία που το κάνανε πρώτα δοκιμή.

 

βέβαια εάν κάποιος θέλει να βοηθήσει και να κάνει το πειραματόζωο κανένα πρόβλημα. Χθές έκανα το κινητό το λιγότερο 30 φορές επανεκκίνηση για να βρω ένα τρόπο για τα προβλήματα του V4a (convolver κτλ.)

Edited by tassos_ger
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά τους είναι μόνο η 800 μπάντα; Με cosmote θα έχω πρόβλημα;

Στο efox έχει 4-5 εκδόσεις του max 2 και δε μπορώ να καταλάβω ποιο είναι για εδώ. Αν μπορείς να μου πεις θα με βοηθούσες.

 

Της ερωτήσεις θα τις βρεις απαντημένες πιο πίσω εάν ψάξεις.

Από efox που ρώτησες τώρα Χ820 έχει μόνο αυτό http://www.myefox.it/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-5-g-163002 , ενώ όλα τα άλλα αν δεν κάνω λάθος είναι Χ829 π.χ. http://www.myefox.it/spedizione-dalleuropa-leeco-letv-le-max-2-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-co-g-164636?utm_source=webgains&utm_medium=affiliate&utm_campaign=71545&siteid=160367.

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Της ερωτήσεις θα τις βρεις απαντημένες πιο πίσω εάν ψάξεις.

Από efox που ρώτησες τώρα Χ820 έχει μόνο αυτό http://www.myefox.it/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-5-g-163002 , ενώ όλα τα άλλα αν δεν κάνω λάθος είναι Χ829 π.χ. http://www.myefox.it/spedizione-dalleuropa-leeco-letv-le-max-2-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-co-g-164636?utm_source=webgains&utm_medium=affiliate&utm_campaign=71545&siteid=160367.

Παιδια 349 αν δεν κανω λαθος υπαρχει Ελλαδα στοκ στο mygad... Το 6/64 χ820.

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Της ερωτήσεις θα τις βρεις απαντημένες πιο πίσω εάν ψάξεις.

Από efox που ρώτησες τώρα Χ820 έχει μόνο αυτό http://www.myefox.it/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-5-g-163002 , ενώ όλα τα άλλα αν δεν κάνω λάθος είναι Χ829 π.χ. http://www.myefox.it/spedizione-dalleuropa-leeco-letv-le-max-2-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-co-g-164636?utm_source=webgains&utm_medium=affiliate&utm_campaign=71545&siteid=160367.

Οκ διάβασα τις διαφορές. Προχωράμε άφοβα στην αγορά του X829; Θέλω να πω δουλεύει κανονικά Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα να βρω κανα video tutorial πως περνάμε τη ROM και βρίσκω ένα ινδικό video με MIUI ROM και πιανου τη rom φοράει ?????? :lol:

 

 

Βρε πως τα έλεγε ο Άτιμος! :lol::lol: Την προηγούμενη έκδοση έχει μάλλον γιατί στην τελευταία έβαλα όλα τα έξτρα Settings.. :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 23s του crisbal δεν υπάρχει πλέον για download. Υπάρχει κάνα mirror;

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πώς δεν υπάρχει? :wacko:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7097503#post7097503

Εκτός κι αν λες την tele_23.32. >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7133978#post7133978

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ διάβασα τις διαφορές. Προχωράμε άφοβα στην αγορά του X829; Θέλω να πω δουλεύει κανονικά Ελλάδα;

Δουλεύει μια χαρά απλά δεν θα ε χα έχει την 800αρα με ότι αυτό συνεπάγεται

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζουμε τη ρομ κάνουμε εγκατάσταση Clean για όσους έρχονται από άλλη πατάμε το OTA από το εικονίδιο δίνουμε Root permissions και download installation από TWRP το 1ο τα άλλα θα τα κάνει αυτόματα.

 

DOWNLOAD LINK

https://mega.nz/#!xhAj1TZA!uYtQf_zZRVTp1AElE3ZFMav2lu2FR5NIWuZiUkoGqAQ

Για αυτό το λινκ λέω. Στο megaupload λέει ότι δεν υπάρχει πλέον.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λινκ λέω. Στο megaupload λέει ότι δεν υπάρχει πλέον.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα επάνω..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

έβαλα πειραματικά EUI modder, και στην επιλογή για ζουμ, τα μίκρυνε όλα πολύ. Απενεργοποιώντας το δεν τα επανέφερε. τρόπος να επανέλθει ------>DPI 560 Edited by chrisgala13
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα 2 φορες τον φωτισμο στα touch πληκτρα στο κατω μερος της οθονης. Το πληκτρο back δεν φωτιζε οπως επρεπε 2 φορες που το εοδα τουλαχιστον και με ελαφρια πιεση εστρωνε. Να αρχισω να ανησυχω για οθονη??

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα 2 φορες τον φωτισμο στα touch πληκτρα στο κατω μερος της οθονης. Το πληκτρο back δεν φωτιζε οπως επρεπε 2 φορες που το εοδα τουλαχιστον και με ελαφρια πιεση εστρωνε. Να αρχισω να ανησυχω για οθονη??

 

Καλημέρα. Αν το πατάς και στρώνει μάλλον Digitizer είναι και όχι οθόνη. Μήπως έπεσε κάπου? Δεν νομίζω όμως κάνε καμιά επανεκκίνηση να βεβαιωθείς. Τσέκαρε μήπως έχεις αλλάξει καμία ρύθμιση στην φωτεινότητα των Virtual buttons.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έβαλα πειραματικά EUI modder, και στην επιλογή για ζουμ, τα μίκρυνε όλα πολύ. Απενεργοποιώντας το δεν τα επανέφερε. τρόπος να επανέλθει ------>DPI 560

 

Απενεργοποιήση και επανεκκίνηση. Δοκίμασε και από τις μαμά ρυθμίσεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

μπορει να βοηθησει καποιος με το TWRP?

 

δε δουλευει το λινκ απτη πρωτη σελιδα εδω

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, με την οποία ήρθε το κινητό, official ή όχι Αν έχετε Indian Stock ή Μiui δείτε τα 8 & 8b ή και τα 8c , 8d.. Έχουμε μπαταρία πάνω από 80% και φυσικά έχουμε TWRP αν όχι εδώ πως http://www.myphone.gr/foru...10#post6950610 και το επίσημο img εδώ https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img

 

 

δε εχω ξανακανει κατι παρομοιο και ψιλοφοβαμαι μη κανω καμια βλακεια.

 

το κινητο μου ηρθε απο κινα και φοραει την αρκετα παλια 16s.

 

θελω λοιπον να βαλω την 23s του crisbal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το greenify to χρησιμοποιούμε? η δεν χρειάζεται.. έχει ενσωματωμένα αντίστοιχα application.? Είmαι με την Tele.
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω asap το συγκεκριμενο κινητο, μιας και το G3 χαλασε σε επιπεδο μητρικης και εγω μεινει χωρις συσκευη.

 

Το βρισκω απο διαφορες ευρωπαικες αποθηκες, εχει καποιος εμπειρια για το ποιος στελνει πιο γρηγορα;

 

Ειμαι ετοιμος να το αγορασω απο coolicool:

https://www.coolicool.com/stock-in-europe-leeco-letv-le-max-2-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-57-i-g-45242

Link to comment
Share on other sites

Το update θα έρθει όταν θα δουλεύει 100% όπως το θέλουμε. Ο Cris και εγώ δεν έχουμε όρεξη να τραβιομαστε με ερωτήσεις τύπου: γιατί κάνει το κινητό reboot, γιατί ξαφνικά δεν δουλεύει αυτό που δούλευε πρώτα, γιατί έχω πρόβλημα τώρα σε αυτό ενώ πρώτα δούλευε κτλ. Καλύτερα ένα βήμα πιο αργά και όλα να είναι Stable.

 

Πχ. ένα update πριν το 33 δημιουργούσε πρόβλημα στα E-Mail και στο Skype (καμία σύνδεση). Ευτυχώς για εσάς είταν κάποια παιδια εδώ στη Γερμανία που το κάνανε πρώτα δοκιμή.

 

βέβαια εάν κάποιος θέλει να βοηθήσει και να κάνει το πειραματόζωο κανένα πρόβλημα. Χθές έκανα το κινητό το λιγότερο 30 φορές επανεκκίνηση για να βρω ένα τρόπο για τα προβλήματα του V4a (convolver κτλ.)

Αυτα που εχω ρωτησει-γραψει δεν εχω διαβασει να τα εχει αναφερει καποιος αλλος χρηστης της συγκεκριμενης Ρομ. Ειχα την εντυπωση οτι οποιοδηποτε feedback ειναι χρησιμο για τους devs. Δικο μου το λαθος λοιπον.

Σε καμια περιπτωση δεν πιεσα για καποιο νεο update. Αυτο που ηθελα να μαθω ηταν αν επρεπε να καταφυγω σε καποια αλλη Ρομ μεχρι να γινει πληρως λειτουργικη και σταθερη η tele, γιατι παρατηρησα καποιες ανωμαλιες, και τιποτα παραπανω.

Θελω να αγορασω asap το συγκεκριμενο κινητο, μιας και το G3 χαλασε σε επιπεδο μητρικης και εγω μεινει χωρις συσκευη.

 

Το βρισκω απο διαφορες ευρωπαικες αποθηκες, εχει καποιος εμπειρια για το ποιος στελνει πιο γρηγορα;

 

Ειμαι ετοιμος να το αγορασω απο coolicool:

https://www.coolicool.com/stock-in-europe-leeco-letv-le-max-2-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-57-i-g-45242

Απο οτι ειδα ειναι το Χ829. Με κανα 40αρι παραπανω βρισκεις νομιζω το 6/128 απο Ευρωπη. Δεν εχω λινκ, απλως σε αυτες τις τιμες ελεγαν τα παιδια οτι επαιζε τις προηγουμενες μερες. Ψαξε το λιγο. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Με windows 7 πάντως και ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες δεν μπόρεσα με τίποτα να δω αν είναι κλειδωμένος ο bootloader. Στο CMD πατάω τις εντολές και δεν κάνει τίποτα στο enter. Θα δοκιμάσω όταν πάω σπίτι και με windows 10. Στο fastboot devices ας πούμε δεν κάνει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα περιεργο θεμα με το fingerprint στην tele23.Οταν το κλειδωνω και αμεσως χρησιμοποιησω τον αισθητηρα για ξεκλειδωμα λειτουργει κανονικα.Αν ομως περασουν 5 δευτερολεπτα πχ δεν λειτουργει και πρεπει να αναψω την οθονη με το power button για να δουλεψει ο αισθητηρας αλλα οταν πιανει λειτουργει ακαριαια.Με την 16s που μου ηρθε δεν ειχα κανενα θεμα.Μεχρι τωρα εχω δοκιμασει clear data & cache το fingerprint service, calibration τον αισθητηρα, και ενεργοποιηση/απενεργοποιηση τα unkown resources.Το θεμα φαινεται να ειναι software.Ξερει καποιος τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας και καλο μηνα. Χιλια ευχαριστω για τα παιδια που βοηθανε τοσο πολυ, δεν βρισκω λογια.

Εχω διαβασει παρα πολλα ολες αυτες τις μερες για το τηλεφωνο. Μου εχει ερθει εδω και μια εβδομαδα το Χ829 4/64 και εχω μεινει με την 5,8,16ς

 

Εχω καποιες ερωτησουλες.

 

1) Για να περασω την τελε 23ς .32 απλα πρεπει να εχω ξεκλειδωτο bootloader και μπαινω με stock recovery/clear and install μετονομαζοντας την rom update.zip σωστα;

 

2) Μπορω να την περασω και με stock recovery or twrp;

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...