Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί παιδεύεσαι με third party εφαρμογές? Βάλε ένα σκληρό δίσκο ή ένα φλασακι και πάρε όσα μπακαπ θέλεις από το TWRP.

 

Θα χρειαστω ενα usb type A female to usb C male ετσι??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστω ενα usb type A female to usb C male ετσι??

 

Ναι, ή φλασάκι με απευθείας type-c. Εγώ κοτσάρω πάνω φλασάκι, παίρνω full backup από twrp και έχω στο pc 4-5 έτοιμα για ότι χρειαστεί.

 

1. 20s

2. 22s

3. 23s

4. resurrection

5. Mokee

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μολις παρελαβα και εγω το κινητο (x820) το οποίο έχει έρθει με 59% μπαταρία...επειδή θέλω να του φλασάρω κατευθείαν ΡΟΜ (την MUI) δεν εχω κανενα θέμα που δεν είναι πάνω απο 80% ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μολις παρελαβα και εγω το κινητο (x820) το οποίο έχει έρθει με 59% μπαταρία...επειδή θέλω να του φλασάρω κατευθείαν ΡΟΜ (την MUI) δεν εχω κανενα θέμα που δεν είναι πάνω απο 80% ετσι;

 

Ρε φιλαράκι, βάλτο 10' να φορτίσει μέχρι το 80%, και βάλε μετά ότι θέλεις.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μολις παρελαβα και εγω το κινητο (x820) το οποίο έχει έρθει με 59% μπαταρία...επειδή θέλω να του φλασάρω κατευθείαν ΡΟΜ (την MUI) δεν εχω κανενα θέμα που δεν είναι πάνω απο 80% ετσι;

 

Καλησπέρα από ποιο κατάστημα και σε τι χρώμα; καλορίζικο!!! :)

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από ποιο κατάστημα και σε τι χρώμα; καλορίζικο!!! :)

 

απο honorbuy το πηρα σε χρυσο...απο αποθηκη γιατι το εβιαζα πολυ επειδη ειχα ξεμεινει απο συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

απο honorbuy το πηρα σε χρυσο...απο αποθηκη γιατι το εβιαζα πολυ επειδη ειχα ξεμεινει απο συσκευη!

 

Καλορίζικο φίλε.Με τι post office έγινε η αποστολή; Πέρασε τελωνείο;

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε.Με τι post office έγινε η αποστολή; Πέρασε τελωνείο;

 

Για να λεει "απο αποθηκη" πρεπει να το πηρε απο την Ευρωπαικη αποθηκη στην Ιταλια.

 

Με DHL στελνουν.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη η 23ς σε θέμα μπαταρίας έβγαλα 7.30 ώρες οθόνη χωρίς ακτ, και με αρκετά βαριά χρήση..

 

Ναι σωστά και εγώ αυτό είδα. Με τα battery Tweaks που έχω κάνει και τον καινούριο Kernel δεν χρειάζεται το AKT αλλά βέβαια αν κάποιος θέλει σούπερ απλή χρήση με extreme xana θα πάει παραπάνω. ;)

 

AKT 14.1

 

https://mega.nz/#!QcFX2CxC!v46mfSQwGSkZKevgpotiBPGXIs1mpmsAQ-bjCfOZcqA

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά και εγώ αυτό είδα. Με τα battery Tweaks που έχω κάνει και τον καινούριο Kernel δεν χρειάζεται το AKT αλλά βέβαια αν κάποιος θέλει σούπερ απλή χρήση με extreme xana θα πάει παραπάνω. ;)

 

AKT 14.1

 

https://mega.nz/#!QcFX2CxC!v46mfSQwGSkZKevgpotiBPGXIs1mpmsAQ-bjCfOZcqA

 

Για την οθόνη που έχει είναι ονειρική η διαχείριση ιδίως για την χρήση που το κάνω θα δοκιμάσω και το ακτ να δω πόσο καλύτερο μπορει να γίνει

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά και εγώ αυτό είδα. Με τα battery Tweaks που έχω κάνει και τον καινούριο Kernel δεν χρειάζεται το AKT αλλά βέβαια αν κάποιος θέλει σούπερ απλή χρήση με extreme xana θα πάει παραπάνω. ;)

 

AKT 14.1

 

https://mega.nz/#!QcFX2CxC!v46mfSQwGSkZKevgpotiBPGXIs1mpmsAQ-bjCfOZcqA

 

Φίλε Χρήστο ήμουν μερικές μέρες σε mokee για να παίρνω εμπειρίες :P. Λέω να επιστρέψω σε stock. Να βάλω 23s ή αναμένουμε κάτι νέο σύντομα από σένα;

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη που έχει είναι ονειρική η διαχείριση ιδίως για την χρήση που το κάνω θα δοκιμάσω και το ακτ να δω πόσο καλύτερο μπορει να γίνει

 

Συμφωνώ. 3100 μπαταρία με 5,71 οθόνη QHD δεν είναι και εύκολο... Βάλε AKT και για να το βγάλεις ξέρεις επάνω αριστερά στην κεντρική του σελίδα disable profiles. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε Χρήστο ήμουν μερικές μέρες σε mokee για να παίρνω εμπειρίες :P. Λέω να επιστρέψω σε stock. Να βάλω 23s ή αναμένουμε κάτι νέο σύντομα από σένα;

 

Ετοιμάζουμε κάτι πολύ δυνατό με τον φίλο μου τον Τάσο από Γερμανία με πολλές καλές πρόσθετες ρυθμίσεις χρήστη άλλο κερνελ άλλη baseband κλπ εκπλήξεις αλλά βάλε την 23s να έχεις επάνω αν θες και κάνεις ένα Update μετά.

Btw γιατί επιστρέφεις?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris έχω επάνω την 20s και θέλω να την ξαναπεράσω (π.χ. από V65 σε V67 του Ιταλού). Μπορώ να το κάνω και να μην χρειαστεί να περάσω ξανά apps και ρυθμίσεις? Εννοώ να κάνω clean μόνο cache. Οι εφαρμογές είναι στο data έτσι δεν είναι? Μήπως το καθαρίζει η εγκατάσταση ανεξάρτητα εάν το κάνω εγώ από TWRP ? Εάν ναι με back up τι γίνεται? Στο data βάζει μόνο τα user apps ή και τα system? Με τις ρυθμίσεις π.χ. accounts τι γίνεται? Θέλω να μην χρειαστεί να κάνω τα πάντα από την αρχή.... Μήπως με αυτό τον τρόπο θα έχω προβλήματα? Μπορείς να δώσεις κάποιες οδηγίες για την γρήγορη αλλαγή ROM? Σ' ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζουμε κάτι πολύ δυνατό με τον φίλο μου τον Τάσο από Γερμανία με πολλές καλές πρόσθετες ρυθμίσεις χρήστη άλλο κερνελ άλλη baseband κλπ εκπλήξεις αλλά βάλε την 23s να έχεις επάνω αν θες και κάνεις ένα Update μετά.

Btw γιατί επιστρέφεις?

 

Κυρίως λόγω μπαταρίας και κάμερας. Βασικά έφαγα φρίκη τώρα, τράβηξα μία φωτό τα πληκτρολόγια και είναι φουλ θόρυβο, ενώ είμαι μέσα στο σπίτι με 4 λάμπες από πάνω μου. Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά οι κινέζοι αλλά με φρίκαρε αυτό.

 

Για του λόγου του αληθές http://i.imgur.com/T7xTI9F.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και να το κατέβασα μου βγάζει αυτό το σφάλμα. Έκανα reverse to stock διαγραφή του παλιού akt και επανεκκίνηση πάλι τα ίδια βγάζει

Screenshot_2017_03_07_20_25_00.jpg

Link to comment
Share on other sites

με το που μπαινεις στο ακτ 14.1 πρεπει να διαλέξεις αν έχεις το one plus 3 με τον 820 ή one plus 3t me τον 821 επεξεργαστή??

 

Oneplus 3 πάτα που έχει τον 820 σαν κι εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και να το κατέβασα μου βγάζει αυτό το σφάλμα. Έκανα reverse to stock διαγραφή του παλιού akt και επανεκκίνηση πάλι τα ίδια βγάζει

Θέλει αντικατάσταση στο vendor /operator /app /AKT Το παλιό με το νέο Version με Root file manager. Επανεκινηση και μετά θα παίζει. Άστο να φτιάξω Flash Zip.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris έχω επάνω την 20s και θέλω να την ξαναπεράσω (π.χ. από V65 σε V67 του Ιταλού). Μπορώ να το κάνω και να μην χρειαστεί να περάσω ξανά apps και ρυθμίσεις? Εννοώ να κάνω clean μόνο cache. Οι εφαρμογές είναι στο data έτσι δεν είναι? Μήπως το καθαρίζει η εγκατάσταση ανεξάρτητα εάν το κάνω εγώ από TWRP ? Εάν ναι με back up τι γίνεται? Στο data βάζει μόνο τα user apps ή και τα system? Με τις ρυθμίσεις π.χ. accounts τι γίνεται? Θέλω να μην χρειαστεί να κάνω τα πάντα από την αρχή.... Μήπως με αυτό τον τρόπο θα έχω προβλήματα? Μπορείς να δώσεις κάποιες οδηγίες για την γρήγορη αλλαγή ROM? Σ' ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Cache & Dalvik cache μόνο και φλασάρισμα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cache & Dalvik cache μόνο και φλασάρισμα.

 

Με τον τρόπο αυτό έχω όλες τις εφαρμογές και ρυθμίσεις όπως ήταν στην προηγούμενη rom (settings π.χ. accounts)? Θα λείπει κάτι? Παίζουν τα πάντα μετά είναι σίγουρο ή μπορεί να υπάρχει και πρόβλημα? Όταν περνάς νέα rom γίνεται clear μόνο το system?

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο αυτό έχω όλες τις εφαρμογές και ρυθμίσεις όπως ήταν στην προηγούμενη rom (settings π.χ. accounts)? Θα λείπει κάτι? Παίζουν τα πάντα μετά είναι σίγουρο ή μπορεί να υπάρχει και πρόβλημα? Όταν περνάς νέα rom γίνεται clear μόνο το system?

 

Αν η βάση είναι η ίδια ρομ ναι...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο τελικα εχω περασει firmware απο CN_20s που μου εστειλες λινκ και το.κιμητο διαχειριζεται τελεια το σημα του! Με το firmware της 23s ειχα συνεχεια εναλλαγες και σπανια lockare σε 4g. Αν θελει καποιος αλλος ας το δοκιμασει. Τουλαχιστον στην Λαρισα και στην περιοχη που κατοικω και εργαζομαι με firmware 20s εχω σχεδον μονιμα 4g πλεον. Σε ευχαριστω CrisBal!!

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο τελικα εχω περασει firmware απο CN_20s που μου εστειλες λινκ και το.κιμητο διαχειριζεται τελεια το σημα του! Με το firmware της 23s ειχα συνεχεια εναλλαγες και σπανια lockare σε 4g. Αν θελει καποιος αλλος ας το δοκιμασει. Τουλαχιστον στην Λαρισα και στην περιοχη που κατοικω και εργαζομαι με firmware 20s εχω σχεδον μονιμα 4g πλεον. Σε ευχαριστω CrisBal!!

 

ειναι μεσα στο ζιπ με τα firmwares και αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα..Φοράω την τελευταία miui του cris και έχω το εξής θέμα..Εχν έχω εγκατεστημένο τον chrome όταν πάω να κάνω μία αναζήτηση μου το ανοίγει με το πρόγραμμα περιήγησης της miui...Πώς μπορω να ορισω τον chrome ώστε ότι θέλω να μου το ανοίγει με τον chrome?

Ευχαριστώ...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...