Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Chris, διάβασα λίγο το θέμα του ΑΚΤ στο xda και εκεί αναφέρουν ρητά ότι άν ο kernel δεν επιτρέπει την απενεργοποίηση του touchboost, τότε η εφαρμογή δεν θα έχει κανένα impact στο battery life. Σε kernel adiutor & EX kernel Manager δεν βλέπω να έχει κάποια επιλογή. Επίσης θα έπρεπε όντως όταν ενεργοποιώ το Extreme Battery να lagάρει το κινητό αρκετά. Αντιθέτως δεν αλλάζει τίποτα στην απόδοση. Μήπως κάτι λείπει από την εξίσωση;

 

Μπορεί λόγω miui patch Kernel rom να λην πέρνεις αποτέλεσμα. Εγώ πάντως σε όλες τις eui που το δοκίμασα πάντα με το Extreme λαγκαρε. Αύριο που ανεβάζω την 23s με αρκετά add on on board Και ενσωμάτωση Kernel auditor θα το δεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

. Σε εμένα θα έρθει από Hong Kong. Ειναι θεσφατον ότι θα έχω τελωνείο;;;; Και αν ναι, το κόστος αυτού;;;]

Δεν είναι απόλυτο αλλά ούτε και απίθανο. Θα δείξει..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απόλυτο αλλά ούτε και απίθανο. Θα δείξει..

 

Σε ευχαριστώ.. εσύ το παρελαβες ή όχι ακόμα;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.. εσύ το παρελαβες ή όχι ακόμα;

 

Όχι είναι στο δρόμο ακόμα. Σε λίγες μέρες θα είναι στην αποθήκη Ολλανδία λόγω presale και μετά θα έρθει.

Τελωνείο. 24% χ τιμής invoice

+ Φυλαχτρα 15% περίπου

+ παράβολο 10 €

Σε κινητό που παρέλαβα με απόδειξη 145 ευρώ πλήρωσα σύνολο 85€ αλλά με ACS..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

PlayStore > AnyCut >Activities > Location Shrortcut

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

1. ΝΑΙ

2. ΝΑΙ

3. ΆΓΝΩΣΤΟ

4. Γιατί μάθαμε ότι δουλεύουν όλες οι rom του χ820 κανονικά. ;)

 

4.Αυτο σηνεπαγεται οτι θα εχει την 800 band με τις rom του χ820?αν η απαντηση ειναι ΝΑΙ τοτε η διαφορα θα ειναι μονο η οθονη που πιθανων να ειναι και εφαμιλες?

Link to comment
Share on other sites

Τα χ820 χ822 ΔΕΝ γράφουν τίποτα από πίσω στο καπάκι. Όλα τα Χ825 χ829 γράφουν. ;)

 

Όταν λες γράφουν τι εννοείς το σήμα LE στο κάτω μέρος ή κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο καλημερα περασα την τελευταια σου miui και ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο την εφαρμογη της πειραιως. Ανοιγει γραφει winbank και μετα κανει forced close εχει κανεις καποια ιδεα; μηπως το κανει λογο ρουτ; αν ναι ποιο module χρησοιμοποιητε στο xposed γιατι hide su. Ευχαριστω.

 

Μου το είχε κάνει κι εμένα αυτό με τη 19s αν θυμάμαι καλά. Τώρα είμαι με 20Grs και δουλεύει κανονικά. Επίσης σε όλα μου τα τηλέφωνα ήμουν πάντα root χωρίς πρόβλημα. Απλώς όταν άνοιγε η εφαρμογή σου λέει ότι η συσκευή είναι ρουταρισμένη. Δοκίμασε κάποια άλλη Rom.;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες γράφουν τι εννοείς το σήμα LE στο κάτω μέρος ή κάτι άλλο?

Kοίτα πίσω στο καπάκι...

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872#

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί λόγω miui patch Kernel rom να λην πέρνεις αποτέλεσμα. Εγώ πάντως σε όλες τις eui που το δοκίμασα πάντα με το Extreme λαγκαρε. Αύριο που ανεβάζω την 23s με αρκετά add on on board Και ενσωμάτωση Kernel auditor θα το δεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε EUI είμαι 20s, περίεργα πράγματα. Την 23 dirty flash σε 20 θα παίξει;

Link to comment
Share on other sites

CrisBal ειμαι σε 20s Stable_CrisBal περναω 22s ή περιμενω 23s (δικια σου παντα) με dirty flash ή fc και περασμα? Το μονο που με χαλαει στην 20s ειναι το beauty στην καμερα που δεν δουλευει.. αλλιως ΠΕΤΑΕΙ!! Απο μπαταρια (με ΑΚΤ) ,gps lock σε 4-5 δευτερα χωρις να υπερβαλω.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Cris καλημερα

Επειδή ξαφνικά σταμάτσε να λειτουργεί το fingerprint και δεν μπορώ να καταχωρήσω και νέο (έσβησα ένα απο τα 3 για να δοκιμάσω) υπάρχει κάτι να δοκιμάσω άν έχει μπλοκάρει κάτι ή είναι καθαρά θέμα ελλατωματικού hardware (απο την αρχή ήταν με τα φεγγάρια του).

Υπάρχει κάποιο ζιπ που περνάει απευθείας απο TWRP? Είχα προσπαθήσει να βάλω την επίσημη TWRP (έχω την δική σου 3.0.2-1) αλλα δεν μπορεσα.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Cris καλημερα

Επειδή ξαφνικά σταμάτσε να λειτουργεί το fingerprint και δεν μπορώ να καταχωρήσω και νέο (έσβησα ένα απο τα 3 για να δοκιμάσω) υπάρχει κάτι να δοκιμάσω άν έχει μπλοκάρει κάτι ή είναι καθαρά θέμα ελλατωματικού hardware (απο την αρχή ήταν με τα φεγγάρια του).

Υπάρχει κάποιο ζιπ που περνάει απευθείας απο TWRP? Είχα προσπαθήσει να βάλω την επίσημη TWRP (έχω την δική σου 3.0.2-1) αλλα δεν μπορεσα.

ευχαριστώ

 

Αυτο από TWRP restore κάνε πρώτα μπακαπ το δικό σου. https://mega.nz/#!dE1jVA7L!x48_kI26rnk71zhXWF_5THJxET3gpRZTZAfIwHTj40Y

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτο από TWRP restore κάνε πρώτα μπακαπ το δικό σου. https://mega.nz/#!dE1jVA7L!x48_kI26rnk71zhXWF_5THJxET3gpRZTZAfIwHTj40Y

 

Το οποιο τι και πως ακριβώς το κάνω για να μην γίνει καμια λαλακια

Edited by marios479
Link to comment
Share on other sites

Το οποιο τι και πως ακριβώς το κάνω για να μην γίνει καμια λαλακια

 

Δες εδώ>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7067500#post7067500

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Το θέμα είναι οτι δεν έχω κανει τη διαδικασία του λινκ γιατι προσπαθησα κανα δυο φορές να περάσω την επίσημη TWRP αλλα χωρίς επιτυχία. Οπότε δεν έχω ποτε την επιλογή για το βήμα 3

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι δεν έχω κανει τη διαδικασία του λινκ γιατι προσπαθησα κανα δυο φορές να περάσω την επίσημη TWRP αλλα χωρίς επιτυχία. Οπότε δεν έχω ποτε την επιλογή για το βήμα 3

 

Δοκίμασε αυτό το μονταρισμένο επίσημο 3.0.2-1 μήπως και παίξει (κανονικά εχω μεσα τρέχεις το exe ως διαχειριστής) και αν δεν παίξει, βάλε πάλι αυτό που είχες με τον ίδιο τρόπο.

Link https://mega.nz/#!tZkHQBYL!OQPXrE-4D78J70h1y_AXIPfZqbNDmRjpBuXCJYNkscM

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό το μονταρισμένο επίσημο 3.0.2-1 μήπως και παίξει (κανονικά εχω μεσα τρέχεις το exe ως διαχειριστής) και αν δεν παίξει, βάλε πάλι αυτό που είχες με τον ίδιο τρόπο.

Link https://mega.nz/#!tZkHQBYL!OQPXrE-4D78J70h1y_AXIPfZqbNDmRjpBuXCJYNkscM

 

αυτό είχα στο τηλέφωνο. Δεν έχει επιλογή mount firmware, εκτός αν εννοείς το mount system partition read-only

Link to comment
Share on other sites

αυτό είχα στο τηλέφωνο. Δεν έχει επιλογή mount firmware, εκτός αν εννοείς το mount system partition read-only

Αυτό το έφτιαξα σήμερα....δοκίμασε. όχι mount firmware σκέτο.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, περασαμε την 22S του CrisBal και εχει τα εξης θεματα μου ειπε το παιδι οταν μπαινει στο dial του τηλεφωνου η στις επαφες πεφτει αυτοματα και η φωτεινωτητα καθε φορα και επαναφερεται εαν μπει καπου αλλου, λεει πως δεν την εχει στο αυτοματο αλλα στο 70-75%

 

Και το αλλο, βαζει ξυπνητηρι απο το widget αλλα δεν φαινεται πουθενα τι ωρα ειναι η αφυπνιση..

 

Υπαρχουν fixakia γι αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έφτιαξα σήμερα....δοκίμασε. όχι mount firmware σκέτο.;)

 

το πέρασα αλλα δυστυχώς τιποτα. Αρα μαλλον φταίει το hardware?

Θέλει αλλαγή?

Ξερεις ποιος μπορεί να το κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, περασαμε την 22S του CrisBal και εχει τα εξης θεματα μου ειπε το παιδι οταν μπαινει στο dial του τηλεφωνου η στις επαφες πεφτει αυτοματα και η φωτεινωτητα καθε φορα και επαναφερεται εαν μπει καπου αλλου, λεει πως δεν την εχει στο αυτοματο αλλα στο 70-75%

 

Και το αλλο, βαζει ξυπνητηρι απο το widget αλλα δεν φαινεται πουθενα τι ωρα ειναι η αφυπνιση..

 

Υπαρχουν fixakia γι αυτα?

Καλό μεσημέρι. όλα όσα αναφέρεις ΔΕΝ συμβαίνουν σε κανέναν που σημαίνει ότι έχεις κατάλοιπα από άλλη ρομ στο system/firmware. Πάρε backup τα πάντα εκτός από data/firmware/system κάνε φουλ wipe & internal με πρώτο wipe>data>reboot>full wipe και όλα όσα λες δεν θα ξαναεμφανιστούν εκτός και αν υπάρχει πρόβλημα στο hardware που δεν νομίζω.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το πέρασα αλλα δυστυχώς τιποτα. Αρα μαλλον φταίει το hardware?

Θέλει αλλαγή?

Ξερεις ποιος μπορεί να το κάνει?

To έβαλες και δεν στο εμφανίζει πάλι?.....Περίμενε...να φτιάξω κάτι άλλο..

Δοκίμασε αυτό με τον ίδιο τρόπο>>> https://mega.nz/#!9FMRQLpZ!hX_wp-HYOTt9CGn7s-jyiflH0Q15AQVFugzK-IAZS1k

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

[/color]

To έβαλες και δεν στο εμφανίζει πάλι?.....Περίμενε...να φτιάξω κάτι άλλο..

Δοκίμασε αυτό με τον ίδιο τρόπο>>> https://mega.nz/#!9FMRQLpZ!hX_wp-HYOTt9CGn7s-jyiflH0Q15AQVFugzK-IAZS1k

 

το TWRP το πήρε κανονικά και την προηγούμενη φορά. Εκανα restore το φάκελο μέσα απο Firmware_Finferprint_LeMax2 αλλα το fingerpint ειναι νεκρό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...