Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

abyssD : η διαδικασια είναι,, Μαλλον,, μπαινεις στις ρυθμισεις >>> system update >> πατα τις τρις τελειες πανω δεξια >>> local update .. πρεπει η ρομ να μετονομασθεί σε update.zip ,, kai θα πρεπει να περασει η official rom. αυτή πρεπει να είναι η διαδικασια(?). δεν πιστευω ότι εχει πρόβλημα hardware.

 

Το κινητο δεν bootarei για να μπορεσω να τα κανω αυτα.. Αν ανοιγε το κινητο δεν θα χρειαζομουν βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν bootarei για να μπορεσω να τα κανω αυτα.. Αν ανοιγε το κινητο δεν θα χρειαζομουν βοηθεια..

 

 

fastboot μπαινεις?αν μπαινεις συνεδεσε το κινητο με το pc και οταν μπεις fastboot θα σου αναγνωρισει το pc to storage του κινητου σου.Πετα τη rom που θες μεσα στο storage tου κινητου σου και μετα κανε μπες κανε Install τη rom σου.συνεχισε τα βηματα απο με cmd απο το σημειο fastboot oem unlocked..

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Ωραία zombie!! ....και όλα αυτά σε ποιά συσκευή έγιναν στο Χ820 ή Χ822??

Είμαι έτοιμος....

 

Το x822 έχω, αλλά δεν νομίζω πως κάνει διαφορά.

 

Αλλά προσοχή: διαγράφει τα πάντα από το κινητό..! Κράτα backup πριν την περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το x822 έχω, αλλά δεν νομίζω πως κάνει διαφορά.

 

Αλλά προσοχή: διαγράφει τα πάντα από το κινητό..! Κράτα backup πριν την περάσεις.

Οκ την περνάω και εγώ....σ' ευχαριστώ! Εκανα Backup εξωτερικά ή χρειάζεται και στο τηλέφωνο?

Δεν έκανες Wipe? Είμαι στην 18s με TWRP!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Οκ την περνάω και εγώ....σ' ευχαριστώ! Εκανα Backup εξωτερικά ή χρειάζεται και στο τηλέφωνο?

Δεν έκανες Wipe? Είμαι στην 18s με TWRP!

 

Κράτα αν θέλεις για κάθε ενδεχόμενο backup με το TWRP κι αντέγραψε τον φάκελο στον υπολογιστή. Αν πάει οτιδήποτε στραβά, να μπορέσεις να ξαναπεράσεις την rom που έχεις.

 

Έκανα και wipe, αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν νομίζω πως παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

fastboot μπαινεις?αν μπαινεις συνεδεσε το κινητο με το pc και οταν μπεις fastboot θα σου αναγνωρισει το pc to storage του κινητου σου.Πετα τη rom που θες μεσα στο storage tου κινητου σου και μετα κανε μπες κανε Install τη rom σου.συνεχισε τα βηματα απο με cmd απο το σημειο fastboot oem unlocked..

 

Καλησπερα Τακη. Fastboot μπαινει και αναγνωριζετε με Fastboot Commands Storage ομως δεν βλεπει.. Αλλα και να εβλεπε πως θα εκανε Install εφοσον δεν μπαινει σε Recovery?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν bootarei για να μπορεσω να τα κανω αυτα.. Αν ανοιγε το κινητο δεν θα χρειαζομουν βοηθεια..

 

Επειδη ειπες οτι δεν βλεπει τη storage..

Μηπως εχεις συνδεσει τη συσκευη σε hub? Μπορεις να κανεις μια δοκιμη με minimal adb & fadtboot..? Αν θελεις τα βηματα στειλε pm.

Παντως ΠΟΛΥ σημαντικο το κινητο απευθειας σε θυρα usb οχι σε hubακι..

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειπες οτι δεν βλεπει τη storage..

Μηπως εχεις συνδεσει τη συσκευη σε hub? Μπορεις να κανεις μια δοκιμη με minimal adb & fadtboot..? Αν θελεις τα βηματα στειλε pm.

Παντως ΠΟΛΥ σημαντικο το κινητο απευθειας σε θυρα usb οχι σε hubακι..

 

holding power button + volume up δεν μπαινεις?πρεπει να δει για αρχη τη storage οπως λεει και ο Γιαννης και μετα σιγα σιγα κατι πιστευω θα καταφερεις

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Σε μπροστινη θυρα USB 3.0 το βαζω σε Windows 10 x64 δοκιμασα και σε Winodws 7 παλι τιποτα.. Για ADB εχω platform-tools απο Google νομιζω δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω απο αυτο. Αν πατησω Fastboot Devices ενω ειμαι σε Fastboot το βλεπει κανονικα, πατωντας Volume up και Power δειχνει οτι μπαινει σε Recovery και κολλαει εκει δεν μπαινει πουθενα.

 

Γενικα παιδια δεν ειμαι αρχαριος με αυτα τα εχω κανει αμετρητες φορες ξεκινωντας με Xperia Arc το 2013.. Το προβλημα το εχει το κινητο και μιας και δεν εχει καλη υποστηριξη απο LeEco με καποιο Flashtool και Fastboot Rom ειναι να μην γινει το hardbrick..

 

Δοκιμασα να flasharw με QPST ειναι flashtool αυτο, Flasharei κανονικα και με επιτυχια αλλα το κινητο κολλαει σε Bootloop ειτε σε Blue Led και μενει σταθερα εκει μεχρι να το πειραξω, προσπαθοντας να μπω σε Recovery γραφει Recovery και μενει εκει δεν μπαινει στο μενου με τα install, wipes, κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Mod: X822>>>X820

Rom: 18s>>>Stock EUI 5.9 21s (Stable) China ROM

TWRP του CrisB

Διαδικασία: Κατεβάστε τη ρομ (όχι την revolusion dev). Περάστε την όπως είναι στο κινητό. Μπείτε σε recovery με TWRP. Κάνετε Backup. Αμέσως Install (δεν έκανα Wipe). Περιμένετε να τελειώσει η εγκατάσταση.. (μένει λίγο παραπάνω στην μέση ο δείκτης της γραμμής εγκατάστασης...). Μόλις τελειώσει κάνετε Wipe cash & Dav. Reboot και τέλος περιμένετε να μπείτε στο κινητό! Δεν έχασα τις εφαρμογές μου και τίποτα από τα data μου = Flashed (dirty)

Καλημέρα!

Υ.Γ. Στα Notificatios είχε (έφυγε βέβαια) μήνυμα: You can purchase coast-effective roaming dat... gia 125RMB ή 25RMB τι ήταν αυτό ξέρει κανείς?

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Σε μπροστινη θυρα USB 3.0 το βαζω σε Windows 10 x64 δοκιμασα και σε Winodws 7 παλι τιποτα.. Για ADB εχω platform-tools απο Google νομιζω δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω απο αυτο. Αν πατησω Fastboot Devices ενω ειμαι σε Fastboot το βλεπει κανονικα, πατωντας Volume up και Power δειχνει οτι μπαινει σε Recovery και κολλαει εκει δεν μπαινει πουθενα.

 

Γενικα παιδια δεν ειμαι αρχαριος με αυτα τα εχω κανει αμετρητες φορες ξεκινωντας με Xperia Arc το 2013.. Το προβλημα το εχει το κινητο και μιας και δεν εχει καλη υποστηριξη απο LeEco με καποιο Flashtool και Fastboot Rom ειναι να μην γινει το hardbrick..

 

Δοκιμασα να flasharw με QPST ειναι flashtool αυτο, Flasharei κανονικα και με επιτυχια αλλα το κινητο κολλαει σε Bootloop ειτε σε Blue Led και μενει σταθερα εκει μεχρι να το πειραξω, προσπαθοντας να μπω σε Recovery γραφει Recovery και μενει εκει δεν μπαινει στο μενου με τα install, wipes, κλπ..

Να προτεινω και εγω κατι να δοκιμασεις . Ο cuoco92 εχει βγαλει fastboot rom την κατεβαζεις στον Η/Υ την αποσυμπιεζεις βαζεις το κινητο σε fastboot και τρεχεις το αρχειο fastboot rom που θα βρεις στο φακελο. Ολα τα υπολοιπα τα κανει αυτοματα σε περιπου 15 λεπτα. Πιστευω να κανεις δουλεια ετσι.

https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862669609

Ιnstall instructions are:

 

1) Enable USB debugging

2) Connect your phone to your PC

3) Start the "LE_X2_fastboot.exe" file

 

The installation process is automatic.

 

The installation from the fastboot mode will erase all data on your Phone (INTERNAL STORAGE WILL BE ERASED).

Link to comment
Share on other sites

Mod: X822>>>X820

Rom: 18s>>>Stock EUI 5.9 21s (Stable) China ROM

TWRP του CrisBal....

Υ.Γ. Στα Notificatios είχε (έφυγε βέβαια) μήνυμα: You can purchase coast-effective roaming dat... gia 125RMB ή 25RMB τι ήταν αυτό ξέρει κανείς?

Καλημέρα. Μην σε απασχολεί.. Για ενεργοποιηση roaming είναι.. περισσότερα για να δεις πως λειτουργεί εδώ

https://www.ricksteves.com/travel-tips/phones-tech/data-roaming

Δεν χρειάζεται εκτός κι αν σκοπεύεις να πας Κίνα σύντομα.... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προτεινω και εγω κατι να δοκιμάσεις... >>>.

Καλή ιδέα δεν έχει να χάσει κάτι, βέβαια εγώ πιστεύω ότι το LL stock recovery is missing γι αυτό τα κάνει όλα. Συμβαίνουν αυτά όταν πας με clean install από LL σε ΜΜ με custom recovery . @AbyssD ελπίζω να έχεις απενεργοποιήσει τα verify signatures στα 10αρια. Τσέκαρε πως το βλέπει όταν είσαι σε fastboot στη διαχείριση συσκευών. Ας δοκιμάσει όμως και ας τσεκάρει μετά ή και πριν με εντολές fastboot το κλείδωμα - ξεκλείδωμα του Bootloader. .. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα antutu: 111.000 μετά από δυο επανακινήσεις 115.000 και μετά από rout με superSU 2.78 pro & το booster root 125.000.

Έτσι από 142.000 έπεσα στα 129.200. Λέτε αυτό να οφείλετε που δεν έκανα WIPE πριν την εγκατάσταση?

Όλα λειτουργούν κανονικότατα!

Radio FM δεν έχει παρόλου που δοκίμασα με το ρουτ! Είπαμε χρειάζεται να στείλουμε όλοι μήνυμα (βλέπετε πιό πίσω) στην LeEco για απελευθέρωσή του! Το κάνατε? Επίσης μην ξεχνάτε να τους ζητάτε και τα ελληνικά σαν κύρια γλώσσα!

Κατέβασα ότι υπάρχει σε ρουτ και.....εγκαθιστώ από titanium backup μέχρι Xmodgames!!!!!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να εμφανίσω την ένδειξη για την ταχύτητα του internet στην μπάρα ειδοποιήσεων;

 

Phone manager/data usage/ρυθμισεις πανω δεξια/τσεκαρε display real time speed

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να εμφανίσω την ένδειξη για την ταχύτητα του internet στην μπάρα ειδοποιήσεων;

Πηγαίνεις dual sim networks μετά data management πατάς πάνω δεξιά στο κουμπί ρυθμίσεις και επιλέγεις display real time speed

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα antutu: 111.000 μετά από δυο επανακινήσεις 115.000 και μετά από rout με superSU 2.78 pro & το booster root 125.000.

Έτσι από 142.000 έπεσα στα 129.200. Λέτε αυτό να οφείλετε που δεν έκανα WIPE πριν την εγκατάσταση?

Όλα λειτουργούν κανονικότατα!

Radio FM δεν έχει παρόλου που δοκίμασα με το ρουτ! Είπαμε χρειάζεται να στείλουμε όλοι μήνυμα (βλέπετε πιό πίσω) στην LeEco για απελευθέρωσή του! Το κάνατε? Επίσης μην ξεχνάτε να τους ζητάτε και τα ελληνικά σαν κύρια γλώσσα!

 

Βαλε ενα λινκ που να το κανουμε αυτο που λες, και ειμαι σιγουρος θα το κανουμε ολοι μας και για τα δυο. :)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα antutu: 111.000 μετά από δυο επανακινήσεις 115.000 και μετά από rout με superSU 2.78 pro & το booster root 125.000.

Έτσι από 142.000 έπεσα στα 129.200. Λέτε αυτό να οφείλετε που δεν έκανα WIPE πριν την εγκατάσταση?

Όλα λειτουργούν κανονικότατα!

Radio FM δεν έχει παρόλου που δοκίμασα με το ρουτ! Είπαμε χρειάζεται να στείλουμε όλοι μήνυμα (βλέπετε πιό πίσω) στην LeEco για απελευθέρωσή του! Το κάνατε? Επίσης μην ξεχνάτε να τους ζητάτε και τα ελληνικά σαν κύρια γλώσσα!

Κατέβασα ότι υπάρχει σε ρουτ και.....εγκαθιστώ από titanium backup μέχρι Xmodgames!!!!!

Εγώ με την ίδια ρομ έβγαλε σκορhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161106/9222c29f002cfd6009f98d9ea29a6b43.jpg

Χωρίς να πειράξω κάτι

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Phone manager/data usage/ρυθμισεις πανω δεξια/τσεκαρε display real time speed

 

Πηγαίνεις dual sim networks μετά data management πατάς πάνω δεξιά στο κουμπί ρυθμίσεις και επιλέγεις display real time speed

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Μόνο εκεί δεν είχα ψάξει.. Ευχαριστώ και στους δυο!

Link to comment
Share on other sites

Κάνετε log in account βάλτε τα.... imei.. και στείλτε feedback στη leeco..

http://bug.letv.com/in

.........

Τι έγινε ρε θηρίο 161.000?? πως το έκανες? και τι έκανα λάθος?? Πάει θα τρελαθώ!

Για λέγε μας...

Υ.Γ. 136.612 τι γίνεται με κάθε δοκιμή ανεβαίνω?? Πλάκα έχει....

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Κάνετε log in account βάλτε τα.... imei.. και στείλτε feedback στη leeco..

http://bug.letv.com/in

.........

Τι έγινε ρε θηρίο 161.000?? πως το έκανες? και τι έκανα λάθος?? Πάει θα τρελαθώ!

Για λέγε μας...

Υ.Γ. 136.612 τι γίνεται με κάθε δοκιμή ανεβαίνω?? Πλάκα έχει....

 

Με την 21s? Στείλε ένα screen shot..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτό Criw δεν ξέρω να το κάνω ...δεν μπόρεσα ποτέ να ανεβάσω φωτό εδώ μέσα..και δεν ξέρω πως να το κάνω...ευχαρίστως αν..

Ο sokgiorgos έχει στην πίσω σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Κάνετε log in account βάλτε τα.... imei.. και στείλτε feedback στη leeco..

http://bug.letv.com/in

.........

Τι έγινε ρε θηρίο 161.000?? πως το έκανες? και τι έκανα λάθος?? Πάει θα τρελαθώ!

Για λέγε μας...

Υ.Γ. 136.612 τι γίνεται με κάθε δοκιμή ανεβαίνω?? Πλάκα έχει....

 

2271009 Radio fm, greek language done

Καντε ολοι μηπως και μας ακουσουν καλυτερα

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Αυτό Criw δεν ξέρω να το κάνω ...δεν μπόρεσα ποτέ να ανεβάσω φωτό εδώ μέσα..και δεν ξέρω πως να το κάνω...ευχαρίστως αν..

Ο sokgiorgos έχει στην πίσω σελίδα

 

χρειαζεται google drive,, H ,, κατι παρομοιο,, και ανεβάζεις το λινκ,, είναι μπερδεμα, μπορει να ανεβασεις στο google drive φωτο που δεν θελεις. Δεν το ξερω καλα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...