Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με συγχωρείται για το άκυρο θέμα αλλά είμαι απεγνωσμένος... Έχω ένα Le 2 (X620) το οποίο το brickαρα και μετά το ξεbrickαρα αλλά έχει χάσει τους ΙΜΕΙ. Έχω προσπαθήσει με MTK uncle tools και Chamelephon και δε μπορώ με τίποτα να δημιουργήσω ή έστω να επαναφέρω τους αρχικούς ΙΜΕΙ. Όποιος ξέρει και το έχει ξανακάνει να μου στείλει pm να βρεθούμε να το σετάρει. Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

 

Θα πας dialer και θα πληκτρολογήσεις *#*#4636#*#* θα πας στην κάρτα που θες και θα ορίσεις στο δίκτυο στο βελάκι δεξιά GSM Only έτσι θα έχεις εκεί που θες μόνο 2G. Τσέκαρε μόνο μετά από επανεκκίνηση γιατί νομίζω θα αλλάξει στα Default. ;)

 

που ακριβως?

 

http://i68.tinypic.com/1076ufc.jpg

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως?

 

 

Στο phone information , θα δεις τη εταιρία σου και ενα βελάκι προς τα κάτω δίπλα της

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να αναφερω οτι ειμαι με telegram v37, με επιλεγμενη περιοχη Ευρωπη και δεν εχω περασει αλλο modem firmware απο αυτο που φοραει η rom by deafult. Τα δικτυα μου και οι συνδεσεις μου ειναι εξαιρετικες, τουλαχιστον στα ιδια επιπεδα με την 20GRs που φορουσα πριν, μην πω και καλυτερες. Φανταζομαι οτι δε χρειαζεται να το πειραξω..

========================

1) Εχουν δοθει σε παλιοτερα posts διαφορα links για αλλους dialers που εχουν διορθωμενο (φανταζομαι) το προβλημα της χρονομετρησης των κλησεων. Αν τα περασουμε αυτα και μετα κανουμε καποια OTA ενημερωση ή dirty flash ολοκληρη την επομενη version της telegram, μετα πρεπει να ξαναπερασουμε το διορθωμενο dialer;

2) Ισχυει το ιδιο και για τη νεα καμερα που εδωσε ο Χρηστος προχθες; Αληθεια τη δοκιμασε κανενας;

3) Με τη v37 που ειχα πανω, εκανα αναζητηση για νεο OTA και δε μου εμφανισες κατι. Εκανα εκκαθαριση δεδομενων και αναγκαστικη διακοπη μηπως και λειτουργησει, αλλα δε λειτουργησε. Παιζει να εχασε τα id του host; Υπαρχει τροπος να τα βρουμε καπως για να αποφυγουμε το dirty flash;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Όμορφη είναι,εγώ παρήγγειλα θήκη βιβλιαράκι να καλύπτει και από μπροστά, πάντως παιδιά μην το αφήσετε ποτέ χωρίς θήκη,το 1ς που είχα ενός μηνός έπεσε από τον καναπέ στο πάτωμα υψως 30 εκατοστών και το έψαχνα,δεν ξέρω αν είναι πιο ανθεκτική του μαξ2 αλλά ο φόβος φιλάει τα έρμαια

Κι εγω στο x800 μου μια φορα εβγαλα τη θηκη για να αλλαξω καρτα, τα χερια μου ειχαν παγωσει γιατι ημουν Βερολινο, μου επεσε στο δρομο και ραγισε το digitizer:lol: Τωρα στο x820 μονο με θηκη και tempered glass, μην σου πω να παρω και προστατευτικο για την καμερα!!:p

Αφού ήμαστε ψεύτες και μας αρέσουν οι μύθοι μην το πιστεύετε και να χερεσται τις Ρομ με τα όποια ελαττώματα έχουν ...

Παιδια ο καθενας μπορει να εχει οσα προβληματα θελει. Αν καποιος δεν εχει ορεξη να αλλαζει ROMs μεχρι να βρει εκεινη που το κινητο του θα δουλευει απροβληματιστα τοτε ειναι πολυ απλο, δινει 500 και 600 ευρω και παιρνει ενα Samsung και γλιτωσε. Η παιρνει καποιο κινητο με υποστηριξη απο τη μαμα εταιρια, πχ Xiaomi. Τα παιδια κανουν πολυ καλη δουλεια και πραγματικα θυσιαζουν τον ελευθερο τους χρονο, οποτε καλο θα ηταν να μην τους ειρωνευομαστε γιατι παντα με καλη θεληση προσπαθουν οσο μπορουν ολους μας να μας βοηθησουν. Ασε που εχουν απαντησει στις ιδιες ερωτησεις χιλιαδες φορες για να μην μπουμε στη διαδικασια να διαβαζουμε ο καθενας τις 500+ σελιδες του νηματος...:lol::p

 

Οποτε λιγη κατανοηση και λιγο σεβασμος δεν θα εβλαπταν. Οποιος εχει θεμα με τις ROMs του Χρηστου η του Τασου πολυ απλα ας δοκιμασουν καποια αλλη. Δεν τους υποχρεωσε κανεις να χρησιμοποιησουν αυτες τις ROMs. Απλα το λογικο ειναι οτι μεσα σε μια κοινοτητα τοσων ατομων, αν εχουν προβλημα 2-3 ατομα απο τους χιλιαδες τοτε προφανως δεν φταιει αυτος που εφτιαξε την ROM αλλα η συσκευη η ο χρηστης. Απλα τα πραγματα!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. ;)

Θα πας Phone info κάτω κάτω στα Settings θα τραβήξεις screenshot και αν θες ανεβάζεις να σου πούμε με σιγουριά ή απλά γράψε μας ότι βλέπεις. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα πας εδώ >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7155752#post7155752

Κατέβασε τα όλα να τα έχεις και θα περάσεις από TWRP το Modem Firmware 466d 419d δοκιμάζεις αν δεν πέρασε το τελευταίο επίσημο 23s. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα πας dialer και θα πληκτρολογήσεις *#*#4636#*#* θα πας στην κάρτα που θες και θα ορίσεις στο δίκτυο στο βελάκι δεξιά GSM Only έτσι θα έχεις εκεί που θες μόνο 2G. Τσέκαρε μόνο μετά από επανεκκίνηση γιατί νομίζω θα αλλάξει στα Default. ;)[/Q

Edited by kostagge
Link to comment
Share on other sites

το ειδα αυτο που λες για το δικτυο, ομως βγαζει cosmote(σιμ1), ενω εγω θελω την σιμ2(q)

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείται για το άκυρο θέμα αλλά είμαι απεγνωσμένος... Έχω ένα Le 2 (X620) το οποίο το brickαρα και μετά το ξεbrickαρα αλλά έχει χάσει τους ΙΜΕΙ. Έχω προσπαθήσει με MTK uncle tools και Chamelephon και δε μπορώ με τίποτα να δημιουργήσω ή έστω να επαναφέρω τους αρχικούς ΙΜΕΙ. Όποιος ξέρει και το έχει ξανακάνει να μου στείλει pm να βρεθούμε να το σετάρει. Σας ευχαριστώ!

 

https://forum.xda-developers.com/le-2/help/x620-stock-rom-lost-imei-bas-eband-t3512516

Δοκιμασε αυτο εδω. 7ο post.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω περασει σε x829 την τελευταια miui αλλα οταν περνω τηλέφωνο δεν με ακουνε ουτε ακουω

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αλλα δεν βρισκω ακρη.μια βοηθεια για το θεμα μου;

Έχουν δωθεί αρκετές απαντήσεις. Από το να εκκαθαρίσεις δεδομένα σε μία εφαρμογή του συστήματος μέχρι να αλλάξεις μόντεμ. Κάνε μία αναζήτηση τη λέξη fingerprint στο θέμα και θα βρεις αρκετά

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

CrisBal ή όποιος άλλος μπορεί "LeMax2_CN23s_CrisBalGreece.zip" είναι η Tele 23s που λέτε? Telegramm και Tele είναι το ίδιο? Άλλο η Google Rom που έχετε αναφέρει? Ξεκινάω να κάνω την προετοιμασία μου σιγά σιγά για να είμαι έτοιμος μόλις έρθει το "θηρίο". Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη και παλι αν γινομαι κουραστικος αλλα τα modem που ειπες για εμενα τα ελεγες;γιατι δεν εχω προβλημα με τις sim. στο fingerprint περασα οτι βρηκα στο site αλλα δεν διορωθηκε τιποτα.εντομεταξι σε recovery μου εβγαζε να βαλω κωδικο και κατι για αποκρυπτογραφιση.ειχα το χ829 δεν ειχα 4g πηρα το χ820 και γινεται αυτο. σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

CrisBal ή όποιος άλλος μπορεί "LeMax2_CN23s_CrisBalGreece.zip" είναι η Tele 23s που λέτε? Telegramm και Tele είναι το ίδιο? Άλλο η Google Rom που έχετε αναφέρει? Ξεκινάω να κάνω την προετοιμασία μου σιγά σιγά για να είμαι έτοιμος μόλις έρθει το "θηρίο".

 

Οι Tele23s , Telegramm, Tele, Google Rom είναι η ίδια ROM.

H LeMax2_CN23s_CrisBalGreece.zip είναι άλλη.

 

Προσωπικά, χρησιμοποιώ την tele23 απροβλημάτιστα από την ημέρα που βγήκε.

(Ο νοών νοείτω )

Link to comment
Share on other sites

Οι Tele23s , Telegramm, Tele, Google Rom είναι η ίδια ROM.

H LeMax2_CN23s_CrisBalGreece.zip είναι άλλη.

 

Προσωπικά, χρησιμοποιώ την tele23 απροβλημάτιστα από την ημέρα που βγήκε.

(Ο νοών νοείτω )

 

Αυτός ο νοών πάντα νοείτω. :):):)

 

CN23s είναι η original πειραγμένη και ρουταρισμένη από τον CrisBal?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@kostagge, το fingerprint είναι ένα πρόβλημα που ταλαιπωρεί πολλούς από το φόρουμ, διάβασε από την 450 σελ. και μετά νομίζω ότι ο Τάσος έδωσε ένα ζιπακι που διορθώνει το πρόβλημα στους περισσότερους παθόντες.

Εάν κάποιος από τους παλιότερους εδώ έχει λύσει το πρόβλημα ας δώσει μία απάντηση και μην περιμένουμε μόνο από Χρήστο και Τάσο.

Εγώ αγόρασα το δικό μου από το Νοεμβριο Χ822, του έχω αλλάξει τον αδοξαστο σε ρομ, και όχι μόνο. Το μόνο πρόβλημα που είχα αντιμετωπίσει ήταν με μία miui πέντε μήνες πριν βέβαια, στο roaming δεδομένων.

Τις δύο τελευταίες μέρες διαβάζω σχόλια που ειλικρινά με κάνουν να ντρέπομαι να αντικρίσω τα δύο παιδιά που ασχολούνται με την ανάπτυξη των ρομ του τηλεφώνου μας. Τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο καθένας μας με τη συσκευή του καλό είναι να τα παραθέτει στο φόρουμ ώστε να τα γνωρίσουν και οι υπόλοιποι και αν μπορεί κάποιος να προτείνει μία λύση, αλλά επουδενί δεν είναι υπεύθυνος ο δημιουργός της ρομ για τυχόν δυσλειτουργίες που θα εμφανιστούν, επειδή η απόφαση για την εγκατάσταση της ανήκει πάντοτε αποκλειστικά στον κάτοχο του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγάλει άκρη κανένας με το Super Mario Run για το τηλεφωνώ μας ???? Mπορεί να μου στείλει κάποιος PM με κάνα λινκ ?
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@kostagge, το fingerprint είναι ένα πρόβλημα που ταλαιπωρεί πολλούς από το φόρουμ, διάβασε από την 450 σελ. και μετά νομίζω ότι ο Τάσος έδωσε ένα ζιπακι που διορθώνει το πρόβλημα στους περισσότερους παθόντες.

Εάν κάποιος από τους παλιότερους εδώ έχει λύσει το πρόβλημα ας δώσει μία απάντηση και μην περιμένουμε μόνο από Χρήστο και Τάσο.

Εγώ αγόρασα το δικό μου από το Νοεμβριο Χ822, του έχω αλλάξει τον αδοξαστο σε ρομ, και όχι μόνο. Το μόνο πρόβλημα που είχα αντιμετωπίσει ήταν με μία miui πέντε μήνες πριν βέβαια, στο roaming δεδομένων.

Τις δύο τελευταίες μέρες διαβάζω σχόλια που ειλικρινά με κάνουν να ντρέπομαι να αντικρίσω τα δύο παιδιά που ασχολούνται με την ανάπτυξη των ρομ του τηλεφώνου μας. Τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο καθένας μας με τη συσκευή του καλό είναι να τα παραθέτει στο φόρουμ ώστε να τα γνωρίσουν και οι υπόλοιποι και αν μπορεί κάποιος να προτείνει μία λύση, αλλά επουδενί δεν είναι υπεύθυνος ο δημιουργός της ρομ για τυχόν δυσλειτουργίες που θα εμφανιστούν, επειδή η απόφαση για την εγκατάσταση της ανήκει πάντοτε αποκλειστικά στον κάτοχο του τηλεφώνου.

εννοειτε αυτο ελειπε να ριχνουμε ευθυνες στα παιδια.οποιος θελει τις βαζει τις rom δεν τον αναγκαζει κανενας.και εγω ειχα το χ829 ειχα περασει του crisball rom δεν ειχα κανενα θεμα. απλα ειχα wind και δεν ειχα 4g. απλα αν εχει τυχει στον καθενα μας κατι και το εχει διορθωσει ας το αναφερει στο φορουμ για να λυνονται τα προβληματα. Σε ευχαριστω παντως φιλε μου. ελπιζω να διορθωθει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω λιγο χαθει. Περαν απο τυχον optimizations σε μπαταρια υπαρχει αλλος λογος να μην αφησεις την official? Εχει bugs ή θεματα με γλωσσα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγάλει άκρη κανένας με το Super Mario Run για το τηλεφωνώ μας ???? Mπορεί να μου στείλει κάποιος PM με κάνα λινκ ?

 

Και γιατί δεν ρωτάς τον θείο? :lol::):p:D

Κατεβάζεις.... Βάζεις..... Παίζεις....

https://mega.nz/#!0VNhkDIZ!oO35m255MUyN64faRixdLfdc0GIZdx30lJS5HenXqrU

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω λιγο χαθει. Περαν απο τυχον optimizations σε μπαταρια υπαρχει αλλος λογος να μην αφησεις την official? Εχει bugs ή θεματα με γλωσσα;

 

Δεν έχει Ελληνικά, έχει πολλές κινεζικες εφαρμογές και δεν έχει έξτρα καλούδια και ρυθμίσεις, στέλνει δεδομένα Κίνα Baidu, search κλπ... Βέβαια με ένα Root οι κινεζιες φεύγουν. Επίσης αν έχεις την κινεζομαγαζου ρομ πιθανόν να μην έχεις πολλές εφαρμογές Κίνας. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οκ, οποτε φλασαρισμα ειναι μονοδρομος. Υπαρχει rom με ελληνικα χωρις bugs ή κατι κερδιζεις απο τη μια και κατι χανεις απο την αλλη;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...εχει μερικες μερες που εχω αγορασει το le max 2 x820 και υπαρχουν μερικα θεματακια που θελω να τακτοποιησω ετσι ωστε το κινητο να ειναι τελειως στα μετρα μου...

Το 1ο θεμα ειναι να βγαλω τις κινεζιες που εχει μεσα , αν και δεν ειναι πολλες( 5 6 εφαρμογες) αλλα και πως θα το κανω αυτο

2ον στο πληκτρολογιο να μπορεσω να βαλω autocorrect για ελληνικα χωρις να κατεβασω εφαρμογη απο το playstore

Κατ αλλα δεν νομιζω να χρειαστει να αλλαξω ρομ καθως χρησιμοποιω αγγλικα και αυτη με ικανοποιει , η ταχυτητα του κινητου ειναι φοβερη και η μπαταρια φυσιολογικη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να αναφερω οτι ειμαι με telegram v37, με επιλεγμενη περιοχη Ευρωπη και δεν εχω περασει αλλο modem firmware απο αυτο που φοραει η rom by deafult. Τα δικτυα μου και οι συνδεσεις μου ειναι εξαιρετικες, τουλαχιστον στα ιδια επιπεδα με την 20GRs που φορουσα πριν, μην πω και καλυτερες. Φανταζομαι οτι δε χρειαζεται να το πειραξω..

========================

1) Εχουν δοθει σε παλιοτερα posts διαφορα links για αλλους dialers που εχουν διορθωμενο (φανταζομαι) το προβλημα της χρονομετρησης των κλησεων. Αν τα περασουμε αυτα και μετα κανουμε καποια OTA ενημερωση ή dirty flash ολοκληρη την επομενη version της telegram, μετα πρεπει να ξαναπερασουμε το διορθωμενο dialer;

2) Ισχυει το ιδιο και για τη νεα καμερα που εδωσε ο Χρηστος προχθες; Αληθεια τη δοκιμασε κανενας;

3) Με τη v37 που ειχα πανω, εκανα αναζητηση για νεο OTA και δε μου εμφανισες κατι. Εκανα εκκαθαριση δεδομενων και αναγκαστικη διακοπη μηπως και λειτουργησει, αλλα δε λειτουργησε. Παιζει να εχασε τα id του host; Υπαρχει τροπος να τα βρουμε καπως για να αποφυγουμε το dirty flash;

Θείε;;;;;:lol::D:p

Γεια σας παιδια...εχει μερικες μερες που εχω αγορασει το le max 2 x820 και υπαρχουν μερικα θεματακια που θελω να τακτοποιησω ετσι ωστε το κινητο να ειναι τελειως στα μετρα μου...

Το 1ο θεμα ειναι να βγαλω τις κινεζιες που εχει μεσα , αν και δεν ειναι πολλες( 5 6 εφαρμογες) αλλα και πως θα το κανω αυτο

2ον στο πληκτρολογιο να μπορεσω να βαλω autocorrect για ελληνικα χωρις να κατεβασω εφαρμογη απο το playstore

Κατ αλλα δεν νομιζω να χρειαστει να αλλαξω ρομ καθως χρησιμοποιω αγγλικα και αυτη με ικανοποιει , η ταχυτητα του κινητου ειναι φοβερη και η μπαταρια φυσιολογικη

Θα δεις αρκετά πλεονεκτήματα αν αλλάξεις ρομ. Εγώ σου προτείνω να διαλέξεις μια και να βάλεις.

Όσο αφορά το πληκτρολόγιο, θες να δουλέψεις gboard. Έχεις κατεβάσει τα ελληνικά; Παίξε με τις ρυθμίσεις στο Language and input και θα τα βρεις όλα ;)

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

εχω ψαξει τα ελληνικα υπηρχαν σαν γλωσσα για να γραψεις στο πληκτρολογιο αλλα δεν υπηρχε autocorrect..οσο για τη ρομ θα ηθελα μια η οποια να διαχειριζεται καλυτερα τη μνημη ram γιατι απο τα 4gb εχω ελευθερα τα το 1.9gb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...