Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://120.55.91.131:8004/firmware-8-90-0-1-1-all.html

 

Και εδω εχει ολες τις ρομ και για x822 αλλα δεν εχουν ανεβασει τη τελευταια 18s ακομη..

Εμενα ηρθε ota η 18s.

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Οκ. και σε μένα ήρθε η stable release 18s >>13/10/2016 στο Χ822! (166.58M size)

Ευτυχώς διάβασα εσένα παραπάνω γιατί ήμουν έτοιμος να να περάσω την 19s!!!

Συνεπώς η Eui 5.8.019S είναι η dev που σας ρωτούσα!

Και εδώ το δίλημμα: Βάζεις την 19s και προηγείσαι ή πας αργά με την 18s αλλά σταθερά.. (Πάντως στο Honoaraκι ήμουν με τους dev)!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, γιατί δεν με αφήνει να κάνω εγκατάσταση το Google Plus?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατέβασε την τελευταία έκδοση του playstore

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ. και σε μένα ήρθε η stable release 18s >>13/10/2016 στο Χ822!Ευτυχώς διάβασα εσένα παραπάνω γιατί ήμουν έτοιμος να να περάσω την 19s!!!

Συνεπώς η Eui 5.8.019S είναι η dev που σας ρωτούσα!

 

Ήτανε η dev μετά έγινε stable.

 

Βλέπεις εδώ τι λέει σε εμενα λέει stable αλλιώς θα έλεγε development.

 

Screenshot_20161013_120253.jpg

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν stable γιατι δεν την δινει πουθενα η leeco..?

Το οτι λεει stable δεν λεει τιποτα. Εγω προσωπικα αν το επιβεβαιωνε η leeco οτι ειναι δικη της η rom και ειναι και stable, τοτε θα το πιστευα.. το οτι ο καθενας γραφει οτι θελει σε ξενα forum και μετα ανασκευαζει, δεν σημαινει οτι η leeco συμμετεχει σε ολο αυτο..

 

Δηλαδη τι να πιστεψω οτι η leeco εχει μια σουπερ ρομ τη 19s αλλα την κραταει κρυφη και δινει μια αλλη στο κοινο για να το παιδεψει? Τη 18s?

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε οτα και μένα η 18s 200 mb

 

Changelog?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο σκεφτόμουν, αν ή 19s. είναι ή official, δεν την έχει το επίσημο σάιτ,. Τελικά την πέρασα. Εκείνο που προσεξα δεν είναι γρήγορο το ξεκλειδωμα με το αποτύπωμα κλπ. Και μία ερώτηση: το asus είναι αυτό που λέει zenui;;;
Link to comment
Share on other sites

http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html δεν έχει ανέβει ακόμη η 18s. Θα δείξει. Το μόνο σίγουρο είναι ότι είναι πιο νέα από την 19s. Μπορεί η 19s να ήταν κάποια Service Release. Δε το ξέρουμε ακόμη.

Κάποιος λόγος θα υπάρχει που δεν ανέβηκε @επίσημα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το σιγουρο με την 18s ειναι οτι εχει περισσοτερη ελευθερη ram.. αυτο λογικα σημαινει και καλυτερη μπαταρια...
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

σαν να εγιναν χειροτερα τα πραγματα με το σημα. 4g+ ουτε καν. και συνεχως κανει αλλαγες σε 2 3 4 g
Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν stable γιατι δεν την δινει πουθενα η leeco..?

Το οτι λεει stable δεν λεει τιποτα. Εγω προσωπικα αν το επιβεβαιωνε η leeco οτι ειναι δικη της η rom και ειναι και stable, τοτε θα το πιστευα.. το οτι ο καθενας γραφει οτι θελει σε ξενα forum και μετα ανασκευαζει, δεν σημαινει οτι η leeco συμμετεχει σε ολο αυτο..

 

Δηλαδη τι να πιστεψω οτι η leeco εχει μια σουπερ ρομ τη 19s αλλα την κραταει κρυφη και δινει μια αλλη στο κοινο για να το παιδεψει? Τη 18s?

 

Εσύ πιστευψε ότι θέλεις αδερφέ είναι της leeco η ρομ και είναι η Official Rom και εσύ λέγε ότι θέλεις γιαυτό ούτε ανακατασκευασμενη είναι ούτε Τπτ. Η ίδια η letv την έβγαλε αλλιώς δεν θα είχε changelog. Άποψη σου είναι και είναι σούπερ ρομ γιατί τα σπάει ούτε ψεγαδι προβλήματος δεν έχει. Δεν σημαίνει ότι επειδή πήρες ΟΤΑ Update όλα καλά αυτή είναι η επίσημη ρομ. Και σε πληροφορώ ότι πριν βγει η 18s εγώ την είχα βάλει στο κινητό μου. Τι σημαίνει ότι δεν ήταν η Official Rom..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο σκεφτόμουν, αν ή 19s. είναι ή official, δεν την έχει το επίσημο σάιτ,. Τελικά την πέρασα. Εκείνο που προσεξα δεν είναι γρήγορο το ξεκλειδωμα με το αποτύπωμα κλπ. Και μία ερώτηση: το asus είναι αυτό που λέει zenui;;;

 

Πρέπει να κοιτάς καλύτερα στο φόρουμ.

 

Και το ξεκλειδωμα είναι μια χαρά ποιο σφαίρα από κάθε άλλη ρομ

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πιστευψε ότι θέλεις αδερφέ είναι της leeco η ρομ και είναι η Official Rom και εσύ λέγε ότι θέλεις γιαυτό ούτε ανακατασκευασμενη είναι ούτε Τπτ. Η ίδια η letv την έβγαλε αλλιώς δεν θα είχε changelog. Άποψη σου είναι και είναι σούπερ ρομ γιατί τα σπάει ούτε ψεγαδι προβλήματος δεν έχει. Δεν σημαίνει ότι επειδή πήρες ΟΤΑ Update όλα καλά αυτή είναι η επίσημη ρομ. Και σε πληροφορώ ότι πριν βγει η 18s εγώ την είχα βάλει στο κινητό μου. Τι σημαίνει ότι δεν ήταν η Official Rom..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Πρέπει να κοιτάς καλύτερα στο φόρουμ.

 

Και το ξεκλειδωμα είναι μια χαρά ποιο σφαίρα από κάθε άλλη ρομ

Εννοειται ο καθενας πιστευει οτι θελει :)

Αλλη η αποψη σου, αλλη η δικη μου..

Θα φανει οταν δωσουν τον επομενο μηνα τη 19s αν ειναι ακριβως ιδια μς τη δικη σου :)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας βάση τι εμπειρίας που έχει κρίνει πια είναι σωστή επιλογή για το ίδιο. Εγώ δοκίμασα την ρομ είναι η οfficial όποιος θέλει την βάζει δεν είπαμε με το ζόρι. οποίος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm για ότι θεληση.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε σαν τα μικρά παιδιά (το Max 2 χρησιμοποιείται κυρίως λόγω της διάστασής του, κυρίως για παιχνίδια από μικρά παιδιά στην Κίνα! Σοβαρά το λέω γι αυτό έπεσε και η τιμή του). Εξάλλου λίγος χρόνος μας απομένει μέχρι την κυκλοφορία του Max 3....ας το απολαύσουμε...

γιατί εδώ βρισκόμαστε για να βοηθάει ο ένας τον άλλον!

Τα λειτουργικά συστήματα αυτά που χρησιμοποιούμε, εκδίδονται πάντα σε δυο εκδόσεις!

1) Στην Dev που ανανεώνεται πιό συχνά και

2) στην Stable που εμείς την λαμβάνουμε μια φορά τον μήνα! Αυτή η έκδοση δεν φέρει όλα όσα έχουν δοκιμαστεί και περαστεί με την Dev, αλλά φέρει όλα όσα εμφανίζουν σημεία σταθερότητας (ας το πω έτσι για να το καταλαβαίνουμε)! Όλοι τα ξέρουμε αυτά!

Η 19s είναι σίγουρα η dev και αυτό θα το δούμε τις επόμενες ημέρες που θα λαμβάνει πιό γρήγορα αναβαθμίσεις...με αριθμό 20s που κάποιες απ' αυτές θα προστεθούν και μπορεί να τις δούμε στην σημερινή stable 19s (plus δηλαδή στην μορφή που είναι σήμερα και την λέει ο αρχηγός μας panos stable)!

Πάντως αν είστε καψούρηδες του βγάλε βάλε soft τότε θα πάμε όλοι σίγουρα στην dev βέρσιον! τα ελληνικά που είναι οέο?? Το ράδιο που είναι?? Μπορεί να στείλει κανείς σας κανένα email στην εταιρία γι αυτά? Προβλήματα είδατε στην 18s??

Καλησπέρα... στην πιο ωραία παρέα!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αρχηγός απλός βοηθάω όπως όλοι μας.και δεν μου αρέσουν οι ταμπέλες.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλή η 19s αλλά.... Δεν δέχομαι notifications σε καμία εφαρμογή .

Στις ρυθμίσεις όλα τσεκαρισμένα και ανοικτά αλλά δεν έρχεται ούτε mail ούτε messenger ούτε τίποτα.

Άλλος με το ίδιο πρόβλημα ??

Link to comment
Share on other sites

Είτε 19s είτε 18s έχουν την ίδια baseband. Εγώ πάλι τραβάω τα μαλλιά μου.

 

Επειδή δουλεύω στη βιομηχανία του software, μπορεί όντως μία έκδοση να έιναι stable και να περνάει από το Quality Assurance για ένα μήνα για αυτό την παίρνουμε με καθυστέρηση.

Επομένως μπορεί όντως η 19s να είναι stable (FINAL) αλλά δεν έχει περάσει ακόμη από έγκριση. Η 18s πέρασε.

Μην "μαλώνετε" για το ποια είναι η επίσημη. Και οι δυο επίσημες είναι εφόσον έχουν changelog. Το θέμα είναι ποια πέρασε από QA και ποια όχι. ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού η ομάδα μας μεγάλωσε.....να αναλάβει κάποιος που ξέρει καλά αγγλικά να φτιάξει ένα email με τα ονόματά μας και να το στείλει στην εταιρία.

Θα ζητάμε την Ελληνική γλώσσα σε μελλοντικό update! Συμφωνείτε?? Θέλει κανείς σας να αναλάβει πρωτοβουλία/ "ή Λεφτά υπάρχουν"!

Α ρε πατέρα δεν με μάθαινες κινέζικα παρά γαλλικά!

Ακαριαίο το αποτύπωμα στην 18s!

Edited by Opa2016
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161013/1c9f84c023ecbe9075cc68c1b691ec04.jpg

Ήρθε και σε μένα μετά από χειροκίνητα update σε 17s

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Άσε φίλε μην κάνεις αναβάθμιση στην 18s είναι καραstable και θα την βαρεθείς....

Ρουβάς σκέτη η ρομ! Ολα Καλά, Ολα καλά θα μας πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Ιταλός έχει κάνει μαγείρεμενη την 18s??η έχει μείνει στην 16αρα?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Ιταλός έχει κάνει μαγείρεμενη την 18s??η έχει μείνει στην 16αρα?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

την 17 εχει μαγειρεψει τελευταια αυτην φοραω

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_366468.html?currency=USD&gclid=CNimneyy2M8CFfYK0wodPh4MLQ

 

επεσε η τιμη τους αρκετα γι αυτους που τους ενδιαφερει να εχουν ψηφιακο ηχο

mi8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...