Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο 8 μήνες χρήσης του P9 Lite, έχω να πω οτι είμαι λίγο απογοητευμένος. Δείτε τα προβλήματα που παρουσιάζει: Πολλές φορές πατώντας το εικονίδιο του Facebook ανοίγει η φωτογραφική μηχανή, η οποία μάλιστα δεν κλείνει εύκολα. Αλλες φορές ανάβει ο φακός ή κάποια άσχετη εφαρμογή! Η λειτουργία της φωτογραφικής μετά την τελευταία αναβάθμιση προ 2-3 μηνών έγινε πιο αργή. Καθυστερεί πολύ στην πρώτη φωτογραφία. Τελευταία χαμηλώνει μόνο του την ένταση του ήχου κλήσεων. Δεν ξέρω αν άλλοι έχουν τέτοια προβλήματα κι αν μπορώ να τα λύσω. Πάντως με την πρώτη ευκαιρία θα πάει για αλλαγή.

Μετα απο 15 μήνες χρήσης το μονο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι αυτό της κάμερας. Αργεί πολυ να ανοίξει. Που και που τώρα τελευταία τρώει και μερικά μικροκολληματάκια. Κατα τα αλλα εχω μείνει πολυ ευχαριστημένος με την συσκευή.

Δοκίμασε να κάνεις ενα hard reset πριν το αλλάξεις. Πιστεύω οτι θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν εννοείς 2 αναβαθμίσεις;

Εγω πάτησα στο firmware finder και την έβγαλε. Έχει να κάνω και άλλη;

Υπαρχει το Β389 (91275) και το Β389 (91277)...ποιο απο τα δυο εχεις εσυ?

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 15 μήνες χρήσης το μονο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι αυτό της κάμερας. Αργεί πολυ να ανοίξει. Που και που τώρα τελευταία τρώει και μερικά μικροκολληματάκια. Κατα τα αλλα εχω μείνει πολυ ευχαριστημένος με την συσκευή.

Δοκίμασε να κάνεις ενα hard reset πριν το αλλάξεις. Πιστεύω οτι θα στρώσει.

 

Άστο καλύτερα.. Εγώ του έκανα hard reset και στήσιμο από την αρχή και μου έρχεται να το πετάξω στον τοίχο να ησυχάσω..

Αργεί πάρα πολύ και με εκνευρίζει αφάνταστα.. Όσο για το lag της κάμερας ασχολίαστο..

Link to comment
Share on other sites

Νταξει, βρηκα το 91277 στο FF και το εκανα update. Πιστευω να δω διαφορα.

Σε ευχαριστω

 

μπορεις να στειλεις λινκ που το βρηκες ακριβως; (τι ειναι το FF)

αν δεν επιτρεπεται εδω με π.μ. please

Link to comment
Share on other sites

Το lag της κάμερας όπως είχα διαβάσει κάπου, πρέπει να είναι bug του nougat και λογικά σε επόμενη ενημέρωση θα διορθωθεί.

Κατα τα άλλα, το έχω από τον Ιούλιο του 16 και δουλεύει ταχύτατα, χωρίς το παραμικρό κόλλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το lag της κάμερας όπως είχα διαβάσει κάπου, πρέπει να είναι bug του nougat και λογικά σε επόμενη ενημέρωση θα διορθωθεί.

Κατα τα άλλα, το έχω από τον Ιούλιο του 16 και δουλεύει ταχύτατα, χωρίς το παραμικρό κόλλημα.

 

Περιμένεις να πάρει επόμενη ενημέρωση?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις να πάρει επόμενη ενημέρωση?

Και όμως σήμερα ήρθε update, η Β382 !!! :)

Τώρα εγκαθίσταται, θα δω αν άλλαξε κάτι και θα γράψω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχωP9 LITE και ειχε χαλαση η οθονη το εστειλα στο σερβις στων κωτσοβολο και οταν το πηρα αφου μου ειπαν ενταξη οταν το ανοιξα να δω αν δουλευει σωστα η οθονη κολαγε και εκτος απο αυτο 1) ελειπε η ρυθμιση που διαλεγεις ποια καρτα θες να μηλας και 2)το μπλουτουθ δεν δουλευει καθολου το τηλεφωνο το αφησα και το ξαναστελνουν στο σερβις στην αθηνα τι κανω σε αυτη τη περιπτωσηθα βρω καποια ακρη ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Και όμως σήμερα ήρθε update, η Β382 !!! :)

Τώρα εγκαθίσταται, θα δω αν άλλαξε κάτι και θα γράψω.

 

ΟΤΑ σου ήρθε; ποιά έκδοση είχες;

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ σου ήρθε; ποιά έκδοση είχες;

Ναι ήρθε ΟΤΑ και αν δεν κάνω λάθος είχα την 380.

Το μικρό lag στην έναρξη της κάμερας παραμενει.

Δεν με ενοχλεί όμως και τοσο, οπως και πριν δεν με ενοχλούσε.

Κάποια ουσιαστική τροποποίηση η βελτίωση δεν έχω παρατηρήσει πάντως με τη νέα έκδοση λογισμικού.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

VNS-L21C432B382 είναι η τρέχουσα έκδοση που φοράει το κινητό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοδιορθωσεις από ό,τι καταλαβαίνω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε εμενα η 382...ΟΤΑ και κατεβαινει.....

 

Και σε εμένα την κατέβασα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , προσπαθώ να ξεκλειδώσω bootloader από το site της Huawei αλλά όλο μου βγάζει οτι κάτι βάζω λάθος. δεν διευκρινίζει τι για να το τσεκάρω , λέει είτε το IMEI ,είτε το model number είτε το product number. Εγώ εννοείτε οτι τα βάζω σωστά όμως , έχω δοκιμάσει και τα 2 IMEI (έχω το δίκαρτο) και πάλι τίποτα. τι μπορώ να κάνω . ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω το μονόκαρτο απο Γερμανό , το είχα κάνει unbranded πέρσι και από τότε είναι

VNS-L21C900B170. Πως θα περάσω nougat με Firmware Finder, ποια ρομ πρέπει να επιλέξω? ή να παραμείνω marshmallow που λειτουργεί απροβλημάτιστα?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ουσιαστική τροποποίηση η βελτίωση

 

Δεν εχω δει κατι αξιο προσοχης ακομα. Νομιζω οτι κραταει λιιιγο πιο πολυ η μπαταρια. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όποιος φίλος έχει branded cosmote , ας ενημερώσει ποια είναι η τελευταία διαθέσιμη ενημέρωση ΟΤΑ? Έχω την VNS-L21C150B360 εγκατεστημένη με Firmware Finder.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες δοκίμασα να πειράξω λίγο τις ρυθμίσεις της κάμερας μήπως καταφέρω να μειώσω λίγο το Lag και αφαιρώντας την επιλογή Ετικέτα Gps μου φάνηκε ότι μειώθηκε λίγο η καθυστέρηση..
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παρει το P9 lite 2017 και εχω προβλημα με το ινσταγραμ...δεν μου ανοιγει τις ιστοριες και εχει παλια εκδοση της εφαρμογης...πειτε καμια λυση...:rolleyes::D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...