Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο άκυρο να το γράψω εδώ αλλά είχα ένα ατύχημα , άδειασα ένα ολόκληρο ποτήρι μπύρα πάνω στο κινητό . μπήκε παντού λογικά , στην αρχή δεν δούλευε καλά το ηχείο , το στέγνωσα προσεκτικά και όλα καλά . έχουν περάσει 2 μέρες από τότε και δουλεύει μια χαρά αλλά έχω το άγχος μην αρχίσει ξαφνικά να κλατάρει , μήπως αρχίσει να οξειδώνεται ξέρω γω .Υπάρχει τέτοιο θέμα , μπορώ να κάνω κάτι επιπλέον πέρα του οτι το στέγνωσα καλά και το άφησα μια μέρα κλειστό?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσον αφορά τον ήχο:

Huawei P9 lite 2017 dual

 

Εχω βάλει sim και στις δυο ταυτόχρονα, με full σήμα οποτε δε παίζει κατι τέτοιο!

 

Αλλάζω τον ήχο απο "ρυθμίσεις -> ήχος -> ήχος κλήσης τηλεφώνου SIM 1", και ενώ φαινεται πως εχει κρατήσει τον ήχο, όταν χτυπάει ακούγεται το κλασικό ντρινγκ. Ακριβώς το ίδιο και στη sim 2.

Κατέβασα το zedge, όρισα απο εκεί ήχο κλήσης. Παλι τα ίδια!

Έβαλα ήχο κλήσης σε μια μονο επαφή μεσα απο τις επαφές. Τα ίδια!

 

Το παράξενο ειναι πως κάποιες φορές εχω ακούσει τον ήχο που εχω ορίσει, αλλά ειναι μια στις εκατό φορές!!!

Αν έκανα hard reset μηπως διορθώνονται;;

Πως κάνω hard reset;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανα hard reset μηπως διορθώνονται;;

Πως κάνω hard reset;;;

Ρυθμίσεις --> Σύνθετες ρυθμίσεις -->Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά δεδομένων --> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων

Κάνε όμως back up τα δεδομένα που χρειάζεσαι γιατί αλλιώς θα σβηστούν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ αντί να ειρωνευεσαι.. καλύτερα να απαντήσεις σε ότι ρωτάω.. και αν δεν ξέρεις την απάντηση καλύτερα να σιωπας.........δεν ζήτησα την γνώμη σου

 

ΔΕΝ ειρωνευομαι ρε φιλε πολυ παρεξηγιαρης εισαι χαλαρωσε.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ειρωνευομαι ρε φιλε πολυ παρεξηγιαρης εισαι χαλαρωσε.

Ευτυχώς όλοι εδώ διαβάσαμε αν ειρωνευτικες ή όχι......τέλος πάντων....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όλοι εδώ διαβάσαμε αν ειρωνευτικες ή όχι......τέλος πάντων....

 

Δεν ειρωνευτηκα στο εγραψα γιατι συνηθως εχεις προβληματα με τετοιες επεμβασεις και δεν αξιζει τον κοπο καταλαβες; απλως δε στο αναλυσα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι εμείς που διαβάσαμε δεν καταλάβαμε ειρωνεία

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην αρχή το εξέλαβα ως ειρωνία. Μετά από δεύτερη ανάγνωση κατάλαβα ότι δεν ήταν.

Εύκολα γίνονται παρεξηγήσεις από το ίντερνετ.

Μη χαλάσει άλλο το θέμα παιδιά :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όσο έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά στη συσκευή ο ήχος κλήσης είναι διαφορετικός από αυτόν π έχω επιλέξει! Μόλις τα αφαιρεσω είναι ξανά ο ήχος που επιθυμώ! Μπορείτε να με βοηθήσετε σ αυτό έτσι ώστε όταν τα έχω συνδεδεμένα να ηχεί ο ήχος κλήσης που επιλέγω εγώ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> Σύνθετες ρυθμίσεις -->Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά δεδομένων --> Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων

Κάνε όμως back up τα δεδομένα που χρειάζεσαι γιατί αλλιώς θα σβηστούν.

 

Τελικά έτσι διορθώθηκε........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω και να μου απαντήσετε αν είναι εύκολο στο εξής. Ψάχνω ενα δεύτερο κινητό γυρω στα 200 ευρωπουλα. Και ψάχνοντας στα huawei, βλέπω δυο μοντέλα για το p9 lite. Ενα του 16 και ενα του 17. Μπορεί κάποιος να μου πει ποια ακριβως ειναι η διαφορα τους και που αξίζει να κινηθώ ανάμεσα στα 2; τιμές απ ο, τι βλεπω, ιδιες ειναι πανω κατω. Σας ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω και να μου απαντήσετε αν είναι εύκολο στο εξής. Ψάχνω ενα δεύτερο κινητό γυρω στα 200 ευρωπουλα. Και ψάχνοντας στα huawei, βλέπω δυο μοντέλα για το p9 lite. Ενα του 16 και ενα του 17. Μπορεί κάποιος να μου πει ποια ακριβως ειναι η διαφορα τους και που αξίζει να κινηθώ ανάμεσα στα 2; τιμές απ ο, τι βλεπω, ιδιες ειναι πανω κατω. Σας ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αφου ειναι στην ιδια τιμη γνωμη μου ειναι να πας στο p9 lite του 17.Ειναι καλύτερο σε χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω και να μου απαντήσετε αν είναι εύκολο στο εξής. Ψάχνω ενα δεύτερο κινητό γυρω στα 200 ευρωπουλα. Και ψάχνοντας στα huawei, βλέπω δυο μοντέλα για το p9 lite. Ενα του 16 και ενα του 17. Μπορεί κάποιος να μου πει ποια ακριβως ειναι η διαφορα τους και που αξίζει να κινηθώ ανάμεσα στα 2; τιμές απ ο, τι βλεπω, ιδιες ειναι πανω κατω. Σας ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομιζω οτι πρεπει να πας στο honor6x!!

και εγω honor 6x ψηφιζω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Να ρωτησω κατι μηπως ξερει καποιος.Πολλες φορες πατωντας καποιο κουμπι κατα λαθος (δεν εχω εντοπισει ποιο!),μου γραφει ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ και αλλες φορες παιρνει ασχετα τηλεφωνα απο τον καταλογο μου σαν ενα ειδος φωνητικης κλησης! Τι ειναι αυτο ρε παιδια και πως απενεργοποιειται? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Πώς απενεργοποιώ το ξεκλείδωμα περιοδικού;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγινε παιδια6, ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να κλειδώσει μια εφαρμογή με δακτυλικό αποτύπωμα γιατί λέει κάτι μέσα στις ρυθμίσεις άλλα δεν βρήκα το πώς!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εκανα αναβαθμιση σε B389 και εχω παρατηρησει απο τοτε οτι πεφτει αρκετα γρηγορα η μπαταρια.

Εχετε δει κατι τετοιο και εσεις ή μηπως ειναι ιδεα μου?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 8 μήνες χρήσης του P9 Lite, έχω να πω οτι είμαι λίγο απογοητευμένος. Δείτε τα προβλήματα που παρουσιάζει: Πολλές φορές πατώντας το εικονίδιο του Facebook ανοίγει η φωτογραφική μηχανή, η οποία μάλιστα δεν κλείνει εύκολα. Αλλες φορές ανάβει ο φακός ή κάποια άσχετη εφαρμογή! Η λειτουργία της φωτογραφικής μετά την τελευταία αναβάθμιση προ 2-3 μηνών έγινε πιο αργή. Καθυστερεί πολύ στην πρώτη φωτογραφία. Τελευταία χαμηλώνει μόνο του την ένταση του ήχου κλήσεων. Δεν ξέρω αν άλλοι έχουν τέτοια προβλήματα κι αν μπορώ να τα λύσω. Πάντως με την πρώτη ευκαιρία θα πάει για αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εκανα αναβαθμιση σε B389 και εχω παρατηρησει απο τοτε οτι πεφτει αρκετα γρηγορα η μπαταρια.

Εχετε δει κατι τετοιο και εσεις ή μηπως ειναι ιδεα μου?

Ευχαριστω

Δεν ειναι η ιδεα σου...το εχω παρατηρησει και εγω αυτο! Βεβαια η 389 εχει δυο αναβαθμισεις...με την πρωτη επεφτε πολυ γρηγορα η μπαταρια,με την δευτερη ηρθε σχεδον στα κανονικα της,σχεδον!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι η ιδεα σου...το εχω παρατηρησει και εγω αυτο! Βεβαια η 389 εχει δυο αναβαθμισεις...με την πρωτη επεφτε πολυ γρηγορα η μπαταρια,με την δευτερη ηρθε σχεδον στα κανονικα της,σχεδον!

 

 

Όταν εννοείς 2 αναβαθμίσεις;

Εγω πάτησα στο firmware finder και την έβγαλε. Έχει να κάνω και άλλη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...