Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανοντας και εγω αναβαθμιση ειδα δια φορα προς το καλύτερο στην ταχυτητα γενικα. Συνεβαλε και η επαναφορά βεβαια πριν την αναβάθμιση. Αυτο που με χαλασε ειναι οτι δεν εχει το βιντεο αυτόματη εστίαση, η εφαρμογή της καμερας παλι αργει αρκετα να ανοιξει, πλεον ο κωδικος απαιτει και ενα γραμμα υποχρεωτικα!! Οποτε αν δεν κανετε επαναφορα λογικα ο παλιος σας παλι θελει αλλαγη. Στα υπερ επιτελους εβαλαν εργοστασιακη νυχτερινη φωτεινοτητα στην οθονη. Γενικα μου αρεσε παντως η αλλαγη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Μια φιλη εκανε αναβαθμιση ΟΤΑ το P9 Lite χωρις δυστυχως να κανει backup πριν.... και περα απ οτι εχασε οτι αρχειο ειχε (εργασιες μουσικη) στην εσωτερικη μνημη, χαθηκαν και καποια πραγματα οπως αριθμομηχανη, το ρολοι με τα ξυπνητηρια, το πληκτρολογιο Huawei και κατι αλλα πραγματα. Εχει κανεις καμια ιδεα πως διορθενεται αυτο χωρις να γινει rollback σε android 6?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Μια φιλη εκανε αναβαθμιση ΟΤΑ το P9 Lite χωρις δυστυχως να κανει backup πριν.... και περα απ οτι εχασε οτι αρχειο ειχε (εργασιες μουσικη) στην εσωτερικη μνημη, χαθηκαν και καποια πραγματα οπως αριθμομηχανη, το ρολοι με τα ξυπνητηρια, το πληκτρολογιο Huawei και κατι αλλα πραγματα. Εχει κανεις καμια ιδεα πως διορθενεται αυτο χωρις να γινει rollback σε android 6?

 

Πώς είναι δυνατόν να χαθούν όλα αυτά μετά από μια αναβάθμιση;

Εκτός και αν πρόκειται για κατεβασμένες εφαρμογές, όπως πχ. άλλη αριθμομηχανή, άλλο ρολόι, κλπ.

Οι εγκατεστημένες εφαρμογές της Huawei δεν γίνεται να χαθούν, εκτός και αν κάτι δεν πήγε σωστά κατα την αναβάθμιση.

Οπότε η καλύτερη λύση είναι να κάνει επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Τώρα για αρχεία που ήταν στην εσωτερική μνήμη και δεν είχαν γίνει back up, δεν γίνεται δυστυχώς τίποτε.

Γι' αυτό, όλα στην sd (πλην εφαρμογών, που έτσι κι αλλιώς στο τηλέφωνό μας δεν πηγαίνουν εκεί), για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε χτες η αναβαθμιση,αλλα εχω ενα θεμα πλεον με το whats up. δεν ακοθγεται ο ηχος οταν μου στελνουν μηνυμα εκει. σε viber χτυπαει κανονικα. στο γουατσ απ,απλως δονειται. το εκανα απεγκατασταση και το ξαναεβαλα αλλα τπτ παλι. εχετε καμια ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Μια φίλη μου εχει ενα P9 Lite και μαλλον εχει πρόβλημα. της εχω περάσει προγραμματα GPS (navigon κλπ) και δε βρίσκει τοποθεσία με τίποτα. Επίσης πολλές φορές δεν μπορεί να κάνει κλήση (βεβαια εχει την χειρότερη εταιρία δικτύου WIND). Ειναι αγορασμένο από κάποιο μαγαζί απο σκρουτζ.

 

Ποια ειναι η διαδικασία για απευθείας αποστολή στο επίσημο service;;; ποιο είναι;;; :)

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται η δόνηση ειδοποίησης όταν η μπαταρία είναι στο 20%;; Επίσης όταν το φορτιζετε μέσω υπολογιστή η μπαταρία κρατάει λιγότερο;; Σε μένα νομίζω πως ναι..
Link to comment
Share on other sites

Με το nfc που ενεργοποιείται μετα από κάθε επανεκκίνηση έχει βρει κανείς κάτι;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Nfc ισχύει, αλλά δεν ξέρω γιατί το κάνει και αν μπορεί να παρακαμφθει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ψώνισε, το service της Huawei (Smartphones) είναι από απαράδεκτο έως φανταστικά απαράδεκτο.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ψώνισε, το service της Huawei (Smartphones) είναι από απαράδεκτο έως φανταστικά απαράδεκτο.

Τι έγινε

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PANAGIOTIS
Link to comment
Share on other sites

Εχω branded με VNS-L21C900B170.Πια εκδοση ειναι η σωστη να κατεβασω απο το FF για να περασω την 7; Edited by tifozi13
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις.. Εύκολες για τους πιο πολλούς, αλλα αν θέλετε βοηθάτε κ μένα που δεν το έχω πολύ.. Μου ήρθε η αναβάθμιση, εχω όμως μόνο 1,5 gb ελεύθερο χώρο... Αν βάλω κάρτα μνήμης, τι μπορω να μεταφέρω εκεί ώστε να εξοικονομησω χώρο; Θα πρέπει υποχρεωτικά να κάνω back up πριν την αναβάθμιση; Αν δεν κάνω τι μπορεί να συμβεί; Μπορείτε να μου πείτε πως θα κάνω το back up? Ξέρω οτι ίσως είναι κουραστικό να απαντήσετε, αλλά θα με βοηθήσετε πολυ... Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση.. Ηρθε σ εναν φιλο η 7αρα αλλα επειδη δεν το κατεχει και πολυ και στο να κανει επαναφορα και να το στησει απο την αρχη, μεχρι να βρεθουμε και να το κανω εγω:lol: , υπαρχει καποιος τροπος να μην του βγαζει συνεχεια, οπως μου λεει την ειδοποιηση οτι εχει ερεθει αναβάθμιση? (εχει ξεκλικαρει την επιλογη να γινεται αυτοματη ενημερωση) Δεν εχω καποιο huawei ευκαιρο ωστε να το ψαξω λιγο..

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε χτες η αναβαθμιση,αλλα εχω ενα θεμα πλεον με το whats up. δεν ακοθγεται ο ηχος οταν μου στελνουν μηνυμα εκει. σε viber χτυπαει κανονικα. στο γουατσ απ,απλως δονειται. το εκανα απεγκατασταση και το ξαναεβαλα αλλα τπτ παλι. εχετε καμια ιδεα???

 

Ότι περιγραφεις ειναι κατάλοιπα και αποτέλεσμα του να μην κανει καποιος hard reset στη συσκευη και να περαστουν ΟΛΑ ξανα. Αν δεν θες να το κάνεις, κάνε backup τις εφαρμογές αυτές με το HiSuite σε PC (http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/index.html), κάνε απεγκατάσταση των εφαρμογών απο το κινητό μετά το backup, reboot τη συσκευή και ξανά περάσέ τες μαζί με τα Data της καθε εφαρμογής (Restore κοινώς) πίσω στο κινητό.

 

Δύο ερωτήσεις.. Εύκολες για τους πιο πολλούς, αλλα αν θέλετε βοηθάτε κ μένα που δεν το έχω πολύ.. Μου ήρθε η αναβάθμιση, εχω όμως μόνο 1,5 gb ελεύθερο χώρο... Αν βάλω κάρτα μνήμης, τι μπορω να μεταφέρω εκεί ώστε να εξοικονομησω χώρο; Θα πρέπει υποχρεωτικά να κάνω back up πριν την αναβάθμιση; Αν δεν κάνω τι μπορεί να συμβεί; Μπορείτε να μου πείτε πως θα κάνω το back up? Ξέρω οτι ίσως είναι κουραστικό να απαντήσετε, αλλά θα με βοηθήσετε πολυ... Ευχαριστώ..

 

Αυτες ειναι 4 ερωτήσεις οχι 2 :lol: Λογικά θα έχεις μουσικη, εικόνες και video. Συνέδεσε το κινητό με το PC σου, κατέβασε την εφαρμογή HiSuite στο PC http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/index.html, κανε Backup αυτά ακριβώς που πιανουν χώρο, πέρνα την 370 και 380 version που θα σου ήρθε και ξανα συνέδεσε κινητο με HiSuite και κάνε Restore οτι τράβηξες.

 

Με το nfc που ενεργοποιείται μετα από κάθε επανεκκίνηση έχει βρει κανείς κάτι;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμφανιζότανε μόνο οταν δεν έκανα hard reset μετά την 380. Με hard reset λύθηκαν ολα. Δοκίμασε μπακαλίστικα σαν λύση να κάνεις επαναφορα ρυθμίσεων συνδεσιμότητας απο Ρυθμίσεις->Σύνθετες Ρυθμίσεις-> Δημιουργία Αντιγράφων και επαναφορα->Επαναφορα Ρυθμίσεων Δικτύου (εγω θα έλεγα και Ολων των Ρυθμίσεων).

 

Καλημέρα παιδιά.

 

Μια φίλη μου εχει ενα P9 Lite και μαλλον εχει πρόβλημα. της εχω περάσει προγραμματα GPS (navigon κλπ) και δε βρίσκει τοποθεσία με τίποτα. Επίσης πολλές φορές δεν μπορεί να κάνει κλήση (βεβαια εχει την χειρότερη εταιρία δικτύου WIND). Ειναι αγορασμένο από κάποιο μαγαζί απο σκρουτζ.

 

Ποια ειναι η διαδικασία για απευθείας αποστολή στο επίσημο service;;; ποιο είναι;;; :)

 

Δοκίμασε και εσύ λύση να κάνεις επαναφορα ρυθμίσεων συνδεσιμότητας απο Ρυθμίσεις->Σύνθετες Ρυθμίσεις-> Δημιουργία Αντιγράφων και επαναφορα->Επαναφορα Ρυθμίσεων Δικτύου (εγω θα έλεγα και Ολων των Ρυθμίσεων). Ειδάλλως αν δεν παίξει, στείλτο κατευθείαν στην Arvato (Λ.Κηφισού, στα ΚΤΕΛ Αθηνών) όπου είναι και το service της Hua.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις.. Εύκολες για τους πιο πολλούς, αλλα αν θέλετε βοηθάτε κ μένα που δεν το έχω πολύ.. Μου ήρθε η αναβάθμιση, εχω όμως μόνο 1,5 gb ελεύθερο χώρο... Αν βάλω κάρτα μνήμης, τι μπορω να μεταφέρω εκεί ώστε να εξοικονομησω χώρο; Θα πρέπει υποχρεωτικά να κάνω back up πριν την αναβάθμιση; Αν δεν κάνω τι μπορεί να συμβεί; Μπορείτε να μου πείτε πως θα κάνω το back up? Ξέρω οτι ίσως είναι κουραστικό να απαντήσετε, αλλά θα με βοηθήσετε πολυ... Ευχαριστώ..

Μπορείς να κάνεις backup αν δεν έχεις καρτα μνήμης και στον υπολογιστή σου. Μπορείς να αποθηκεύσεις τα πάντα και κάνοντας την επαναφορά το κινητό να είναι ακριβώς όπως πριν. Ουσιαστικά δε θα χάσεις κανένα αρχείο. Θα πας στις σύνθετες ρυθμίσεις και μετά δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας. Επιλέγεις που θέλεις να γίνει αποθηκευτεί το back up και μετά επιλέγεις τι θέλεις να αποθηκεύσεις σε αυτό. Αφού κανείς αυτό είσαι έτοιμος να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ώστε να ελευθερωθεί μνήμη και να γίνει η αναβάθμιση. Αλλιωςμε 1.5 gb

ελευθερα δε θα γινει. Μετά πηγαίνοντας επαναφορά απο backup στις ρυθμίσεις , το κινητό θα είναι όπως πριν. Προσοχή το backup να μην αποθηκευτεί στην εσωτερική μνήμη του κινητού γιατί κάνοντας factory reset θα σβηστουν όλα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Εχω branded με vns-l21c900b170 και θελβω να παω στην 7.Βρισκω μια vns-l21c432b370 full ota ms με μεγεθος 1,5gb.ειναι η σωστη; Edited by tifozi13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχουμε 2 P9 Lite στην οικογένεια.Ένα δικαρτο 2gb κι ένα μονόκαρτο 3gb.Στο δικαρτο ηρθε η ενημέρωση όλα καλά.Στο μονοκρτο τίποτα ακόμη.Ποια η διαδικασία για factory reset;Χρειάζεται να σβήσουμε ολους τους λογαριασμούς πριν το reset ;
Link to comment
Share on other sites

Κάνω κι εγώ αυτήν την ώρα την αναβάθμιση.

Τελικά είναι καλό μετά να γίνει και ένα factory reset;

Χρησιμεύει σε κάτι; Γιατί είναι και χρονοβόρα διαδικασία να ξαναστήνεις από την αρχή το τηλέφωνο!

 

Oχι προς θεου κάντε τα βηματα της αναβαθμισης μην κανετε εργοστασιακο μηδενισμο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω να λυθεί το θέμα με το αποτύπωμα, κάνοντας factory reset.

 

Τι εγινε με το αποτυπωμα μια χαρα δουλευει μετα την βαναβαθμιση ποτέ εργοστασισκο μηδενισμο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...