Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Όσο κ αν περιμένω σε Dual Sim το Nougat δεν έρχεται ΟΤΑ, παρά του ότι η ενημέρωση που είχα από Hua πριν από 15μερες, ότι έχει δοθεί το ΟΚ από θέμα testing για να ξεκινήσει το update OTA. Διαβασα κ κατέβασα το Firm.Find. Είμαι με VNS-L21C432B160. Ποια από τις εκδόσεις πρέπει να κατεβάσω?? Μπορείτε να με βοηθήσετε? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Καλημέρα. Εγώ είχα ένα vodafone branded με έκδοση VNS-21 B123. Ακολούθησα το παρακάτω guide για να πάει σε B160 για να γίνει debrand & dual sim (αυτό δεν το χρειάζεσαι μιας κ είσαι ήδη σε 160): http://ministryofsolutions.com/2016/12/huawei-p9-lite-convert-dual-simdebrand.html

 

Μετά με αυτό το guide πήγα από 160 σε 380:

https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/how-to-b388-nougat-maybe-b381-guide-t3612072

 

Βασικά αναβαθμίζεις με τη σειρά από B160 -> B336 -> B370 -> B380.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Spyk, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ναι είμαι σε Β160 κ πάνω που ήμουν έτοιμος να ξεκινήσω βλέπω ότι ήρθε επιτέλους η ενημέρωση ΟΤΑ
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Όντως, έφτασε η Β370 για δίκαρτα/unbraded. Παιδιά, πέρα από διαφορετικό ram/battery management (για το οποίο είναι λίγο διφορούμενες οι γνώμες) και νέο interface, ποια είναι τα σημαντικότερα νέα features για τα οποία θα άξιζε να κάνει την αναβάθμιση κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε επίσημα OTA η 7αρα και στα δικαρτα

.Όσοι την βάλετε πείτε εντυπώσεις σε θέμα ταχύτητας κλπ γιατί από εμφάνιση είναι χειρότερη κατά πολύ από την προηγούμενη. Κάποιοι λένε ότι και σε θέμα ταχύτητας είναι χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει σε 370 και πάνω, για πείτε εντυπώσεις;

 

Και μιας που θα είναι το πρώτο μου update (ever) σε έκδοση android, αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει προτείνεται ένα hard reset μετά, ε;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ αναβάθμιση σε 7. Αντιμετώπισα όμως 2 προβλήματα από την αρχή κιόλας. Μερικές φορές όταν βάζω δαχτυλικο αποτύπωμα, αντί να ξεκλειδώσει, με πάει στην οθόνη με τον κωδικό. Και δεύτερο και πιο σημαντικό, όταν κουνάω πχ την οθόνη, ή όταν μπαίνω στο συρτάρι εφαρμογών από πίσω μένει η προηγούμενη οθόνη... Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός...
Link to comment
Share on other sites

Κάνω κι εγώ αυτήν την ώρα την αναβάθμιση.

Τελικά είναι καλό μετά να γίνει και ένα factory reset;

Χρησιμεύει σε κάτι; Γιατί είναι και χρονοβόρα διαδικασία να ξαναστήνεις από την αρχή το τηλέφωνο!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συνιστάται το hard reset για πολλούς λόγους ειδικά απο καθολική αλλαγή Android version. Φροντιστε να πάρετε backup ότι επιθυμείτε μέσω της εσωτερικης εφαρμογής κ αφού περαστει το 7, περάστε το backup πίσω.
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω τώρα την nougat, δίκαρτο VNS-L21. Κατά τη διαδικασία της ενημέρωσης το τηλέφωνο είναι λειτουργικό, δηλ. μπορώ να απαντήσω σε μία κλήση;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα rollback σε 6 και τώρα εμφανίζει την B370 με 1.94 gb για update.

 

 

Και εγω το ιδιο προβλημα , μπορεις να μου πεις το οδηγο για το rollback η καποιος αλλος που γνωριζει ?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ κατεβάζει την έκδοση είναι λειτουργικό. Όταν θα ξεκινήσει η εγκατάσταση, θα κάνει reboot και θέλει 10-15' για να τελειώσει άρα κλήσεις ή γενικά χρήση δεν θα μπορείς να κάνεις.
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

[/color]Μόλις μου ήρθε κι εμένα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αποσύνδεση Android Google

Λογαριασμού Google ΠΩΣ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο προβλημα , μπορεις να μου πεις το οδηγο για το rollback η καποιος αλλος που γνωριζει ?

 

https://forum.xda-developers.com/huawei-p9lite/how-to/tutorial-rollback-n-to-mm-c432-devices-t3563955

Αυτό έκανα. Στο πρώτο αρχείο έβγαλε verification failed, αλλά συνέχισα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση σε 7. Θα πάω σπίτι να το φορτίσω και θα ξεκινήσω την αναβάθμιση αν και με αυτό που διαβάζω δε ξέρω. Κανένας που να την έβαλε μέσω ΟΤΑ και να παίζουν όλα καλά υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση πριν από ένα δίωρο περίπου. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες.

Το δαχτυλικο αποτύπωμα είναι αισθητά γρηγορότερο όπως επίσης και το τηλέφωνο γενικότερα.

Η διαχείριση της ράμ πολύ καλύτερη, το μόνο που με χαλάει προς το παρόν είναι η πολύ ασπριλα του emui.

Link to comment
Share on other sites

Με το αποτύπωμα υπάρχει ένα πρόβλημα, καθώς για να ξεκλειδώσει η οθόνη βάζω το αποτύπωμα και με γυρνάει στο σημείο που ζητά και κωδικό!!!

Για να ξεκλειδώσει θέλει δηλαδή και αποτύπωμα και πιν!!!!

Μα πώς γίνεται αυτό;

Πώς θα το λύσουμε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...