Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αλλα το κινητό δεν με ικανοποιεί πολυ! Είναι στιγμές που δεν χτυπάνε τα μηνύματα στο βαιμπερ ή και οι ειδοποιήσεις στο φβ και δεν ξερω τι να κάνω!

Και σε τι απο αυτά φταει το κινητό ?

Έχεις κλείσει τις ειδοποίησεις απο το κινητό ?

Στις εφαρμογές έχεις δεί τις ρυθμίσεις ?

Έχεις κάνει uninstall και install τις εφαρμογές που έχουν θέμα ?

Έχει άλλον launche? ( δες 2, 3 ποστ πιο πίσω)

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αλλα το κινητό δεν με ικανοποιεί πολυ! Είναι στιγμές που δεν χτυπάνε τα μηνύματα στο βαιμπερ ή και οι ειδοποιήσεις στο φβ και δεν ξερω τι να κάνω!

 

απλα πρεπει να πας στις ρυθμισεις της μπαταριας και να ορισεις σαν προστατευμενες εφαρμογες οσες θελεις να σου ερχονται ειδοποιησεις.ρυθμιση του κινητου ειναι για να εχεις μεγαλη διαρκεια στη μπαταρια

ρυθμισεις-συνθετες ρυθμισεις-διαχειριση μπαταριας-προστατευμενες εφαρμογες-βαλε viber,facebook

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύει κανείς χωρίς προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη να μου πει αν αντέχει (μιλάω για γρατζουνιές κλπ - όχι χτύπημα από πτώση).

Την εργοστασιακή ψευτομεμβράνη την έχω βγάλει γιατί δεν μου άρεσε η αίσθηση της πλαστικής ζελατίνας, ενώ σε λίγο βλέπω να ξοδεύω στα tempered glass πιο πολλά λεφτά κι από το ίδιο το κινητό :lol: - καθώς δεν το πολυέχω με την τοποθέτηση!

Το τελευταίο μου το τοποθέτησαν σε κατάστημα και είναι μέσα στις φουσκάλες γύρω από το logo, επομένως σκέφτομαι να του ρίξω άκυρο και να του βάλω μια θήκη με κάλυμα.

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύει κανείς χωρίς προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη να μου πει αν αντέχει (μιλάω για γρατζουνιές κλπ - όχι χτύπημα από πτώση).

Την εργοστασιακή ψευτομεμβράνη την έχω βγάλει γιατί δεν μου άρεσε η αίσθηση της πλαστικής ζελατίνας, ενώ σε λίγο βλέπω να ξοδεύω στα tempered glass πιο πολλά λεφτά κι από το ίδιο το κινητό :lol: - καθώς δεν το πολυέχω με την τοποθέτηση!

Το τελευταίο μου το τοποθέτησαν σε κατάστημα και είναι μέσα στις φουσκάλες γύρω από το logo, επομένως σκέφτομαι να του ρίξω άκυρο και να του βάλω μια θήκη με κάλυμα.

Θηκη με καλυμα και εισαι κομπλε! Εγω αυτο εκανα απο την πρωτη κιολας μερα κ ολα καλα...η οθονη ειναι τελεια (αν κ εγω ειμαι κ λιιιιιιγο ψιρας :lol: )

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύει κανείς χωρίς προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη να μου πει αν αντέχει (μιλάω για γρατζουνιές κλπ - όχι χτύπημα από πτώση).

Την εργοστασιακή ψευτομεμβράνη την έχω βγάλει γιατί δεν μου άρεσε η αίσθηση της πλαστικής ζελατίνας, ενώ σε λίγο βλέπω να ξοδεύω στα tempered glass πιο πολλά λεφτά κι από το ίδιο το κινητό :lol: - καθώς δεν το πολυέχω με την τοποθέτηση!

Το τελευταίο μου το τοποθέτησαν σε κατάστημα και είναι μέσα στις φουσκάλες γύρω από το logo, επομένως σκέφτομαι να του ρίξω άκυρο και να του βάλω μια θήκη με κάλυμα.

 

Με θηκη-καλυμμα θα εισαι μια χαρα. Αρκει να προσεχεις μην σου πεσει και το καθαριζεις που και που (η σκονη που μενει φθειρει το γυαλι).

Η πλαστικη ζελατινη ειναι της πλακας. Ουτε δουλεια κανει και χανεις και την αισθηση της αφης. Παντως αν εβαζες γυαλι θα σου προτεινα Nillkin αλλα αν ειναι να αλλαζεις τοσο συχνα tempered glass πιο φτηνα θα σου ερθει να αλλαξεις ολη την οθονη αν το αφησεις χωρις μενβρανη και γινει καμια ζημια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 κάρτες χαλασμένες vodafone πολύ βρίσιμο και υπομονή (στο τσαφ δεν το πούλησα (αγορασμένο την Δευτέρα 25)) κατάφερα να έχω και τις 2 κάρτες sim ΑΛΛΑ και την 64άρα μου κάρτα στο κινητάκι , τώρα μάλιστα αξίζει να λέγεται 2καρτο .

βάζω και φώτο για τους άπιστους .....

 

φιλοι μου γεια σας και χρονια πολλα πηγα να το κανω και γω με 2 sim και 1 καρτα μνημης με το γνωστο τροπο και την πατησα.δεν αναγνωριζει την 2η sim ουτε την sd και το κυριωτερο δεν μπορω να ανοιξω το συρταρακι υποδοχης καρτων για να τα αφεραισω με τιποτα οσο και αν προσπαθησα, εχει σφηνωσει για τα καλα καποια βοηθεια τι να κανω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 κάρτες χαλασμένες vodafone πολύ βρίσιμο και υπομονή (στο τσαφ δεν το πούλησα (αγορασμένο την Δευτέρα 25)) κατάφερα να έχω και τις 2 κάρτες sim ΑΛΛΑ και την 64άρα μου κάρτα στο κινητάκι , τώρα μάλιστα αξίζει να λέγεται 2καρτο .

 

πάμε στα προβλήματα τώρα

1. έχει κανείς πρόβλημα με τις κλήσεις ; σε κάποιες φάσεις δεν μπορώ να πάρω τηλ. ανοίγω την επαφή πα΄ταω στον αριθμό και ... τίποτα το κάνω επανεκκίνηση και δουλεύει κανονικά.

2. Το έχω περάσει twrp και όταν πάω να κάνω backup στην κάρτα με βγάζει "createTarFork() procces ended with error 255 " και από ότι βλέπω χτυπάει σε ένα αρχείο "com.google.android.onetimeinitializer" έχει κανείς καμία ιδέα ;;;

3. του έχω περάσει το usb mass storage enabler (forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-universal-mass-storage-enabler-beta-t3240097) αλλά για να τρέξει πρέπει το selinux να είναι σε permissive ,αυτό το κάνω με το selinux Mode Changer αλλά μετά από κάθε επανεκκίνηση (λόγω προβλήματος 1) το SELinux μπαίνει σε enforcing mode , ξέρεις κανείς αν μπορώ να το κάνω μόνιμα και πώς;; γιατί θέλω να περάσω και viper4android το οποίο δουλεύει μόνο με SELinux σε permissive , και επειδή δεν μπορώ να κάνω και backup λόγω προβλ.2 δεν το περνάω μην αρχίσει τα bootloops ....

 

 

βάζω και φώτο για τους άπιστους .....

Πως έκανες να δουλέψει η sd και οι 2 sim?

Στείλε pm ή γραψε εδω τον τρόπο

Παιζει να γίνεται σε ολα τα 2καρτα?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου γεια σας και χρονια πολλα πηγα να το κανω και γω με 2 sim και 1 καρτα μνημης με το γνωστο τροπο και την πατησα.δεν αναγνωριζει την 2η sim ουτε την sd και το κυριωτερο δεν μπορω να ανοιξω το συρταρακι υποδοχης καρτων για να τα αφεραισω με τιποτα οσο και αν προσπαθησα, εχει σφηνωσει για τα καλα καποια βοηθεια τι να κανω!!!!!

Μάλλον δεν είχε κολλήσει καλά η sim στην sd και ξαπατωσες τα πιν της θύρας....

 

Δεν το γλυτώνεις το Service...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Θηκη με καλυμα και εισαι κομπλε! Εγω αυτο εκανα απο την πρωτη κιολας μερα κ ολα καλα...η οθονη ειναι τελεια (αν κ εγω ειμαι κ λιιιιιιγο ψιρας :lol: )

 

Εγώ πάντως έβαλα θήκη spigen και από κάτι μικρές πτώσεις δεν είχα θέμα... Αν είναι να κρατήσεις το κινητό κάνα χρόνο δεν αξίζει να δίνεις χρήματα για θήκες και tempered. Εάν το παίρνεις με προοπτική να το κρατήσεις αρκετό διάστημα, δώσε λίγα χρήματα για καλή θήκη και προστασία οθόνης και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Και κάτι ακόμα: πολλοί λένε για την μπαταρία του κινητού... Εμένα γιατί δεν μου κρατάει πάνω από 24 ώρες; Το έχω μόνο 1 μήνα και κάτι. Στον χρόνο δηλαδή, δεν θα φτάνει ούτε μισή μέρα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα θήκη spigen και από κάτι μικρές πτώσεις δεν είχα θέμα... Αν είναι να κρατήσεις το κινητό κάνα χρόνο δεν αξίζει να δίνεις χρήματα για θήκες και tempered. Εάν το παίρνεις με προοπτική να το κρατήσεις αρκετό διάστημα, δώσε λίγα χρήματα για καλή θήκη και προστασία οθόνης και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Και κάτι ακόμα: πολλοί λένε για την μπαταρία του κινητού... Εμένα γιατί δεν μου κρατάει πάνω από 24 ώρες; Το έχω μόνο 1 μήνα και κάτι. Στον χρόνο δηλαδή, δεν θα φτάνει ούτε μισή μέρα;;;;

 

Και εγώ αυτή την θήκη έχω και είμαι ευχαριστημένος. Απλά θέλω να βάλω και τζαμακι και δεν ξέρω αν θα κάθεται καλά ή θα το "σπρώχνει" στο πλάι η θήκη. Εσύ του έχεις βάλει? Είναι Οκ?

Όσο για την μπαταρία, το έχω σκάρτο μήνα. Παιζει ρόλο η χρήση. Αν το έχεις όλη την ώρα στα χέρια δεν βγάζει μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σε κατάστημα που έχει βάλει γυαλί γνωστός μου και είχε κολλήσει καλά.

Μου το τοποθετεί ο τύπος και πάλι κάνει 2 φουσκάλες στο κάτω μέρος.

Μου λέει λοιπόν πως τα P9 Lite περίπου το 1/3 του συμβαίνει αυτό και πως είναι μια σειρά ή ένα μοντέλο που έχει θέμα στο συγκεκριμένο σημείο - κάνει μια ασήμαντη κύρτωση (πιθανόν κάθεται λίγο πιο χαμηλά το καπάκι) και δημιουργείται ένα κενό με αποτέλεσμα να μπαίνει αέρας. Δεν έχει να κάνει με το logo.

Μου είπε πως είτε θα πρέπει να υποστώ τις φουσκάλες ή να βάλουμε μια πλαστική ζελατίνα (όπως αυτή που είχε από το εργοστάσιο).

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σε κατάστημα που έχει βάλει γυαλί γνωστός μου και είχε κολλήσει καλά.

 

Σου είναι εύκολο ένα πμ με μαγαζί, μάρκα γυαλιού και κόστος?

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σε κατάστημα που έχει βάλει γυαλί γνωστός μου και είχε κολλήσει καλά.

Μου το τοποθετεί ο τύπος και πάλι κάνει 2 φουσκάλες στο κάτω μέρος.

Μου λέει λοιπόν πως τα P9 Lite περίπου το 1/3 του συμβαίνει αυτό και πως είναι μια σειρά ή ένα μοντέλο που έχει θέμα στο συγκεκριμένο σημείο - κάνει μια ασήμαντη κύρτωση (πιθανόν κάθεται λίγο πιο χαμηλά το καπάκι) και δημιουργείται ένα κενό με αποτέλεσμα να μπαίνει αέρας. Δεν έχει να κάνει με το logo.

Μου είπε πως είτε θα πρέπει να υποστώ τις φουσκάλες ή να βάλουμε μια πλαστική ζελατίνα (όπως αυτή που είχε από το εργοστάσιο).

Εχω αλλαξει τρια τζαμια....το τελευταίο μονο εκατσε καλα.αν εισαι αθηνα στειλε pm να σου πω που μπορεις να πας να σου βαλουν.

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σε κατάστημα που έχει βάλει γυαλί γνωστός μου και είχε κολλήσει καλά.

Μου το τοποθετεί ο τύπος και πάλι κάνει 2 φουσκάλες στο κάτω μέρος.

Μου λέει λοιπόν πως τα P9 Lite περίπου το 1/3 του συμβαίνει αυτό και πως είναι μια σειρά ή ένα μοντέλο που έχει θέμα στο συγκεκριμένο σημείο - κάνει μια ασήμαντη κύρτωση (πιθανόν κάθεται λίγο πιο χαμηλά το καπάκι) και δημιουργείται ένα κενό με αποτέλεσμα να μπαίνει αέρας. Δεν έχει να κάνει με το logo.

Μου είπε πως είτε θα πρέπει να υποστώ τις φουσκάλες ή να βάλουμε μια πλαστική ζελατίνα (όπως αυτή που είχε από το εργοστάσιο).

 

Ισχυει οτι σου ειπε,στο xda developers υπαρχει σχετικο θεμα και η μονη λύση που βρηκαν ειναι ανοιγμα της πλατης του κνητου και ελαφρυ ξεσφιγμα μιας απο τις κατω βιδες που κρατουν το μπροστινο πανω στο σκελετο του κινητου.με λιγα λογια ειναι προβλημα απο το εργοστάσιο.και εμενα ολο το τζαμι εκατσε τελεια,πανω στο logo εχει μια φουσκαλα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αγορασα το κινητο πριν 3 εβδομαδες. Εδω και λιγες μερες εχω προβλημα με το δακτυλικο αποτυπωμα καθώς δεν το αναγνωριζει πολλες φορες. Εχω δοκιμασει και να το διαγραψω και να το ξαναβαλω αλλα και παλι μετα απο λιγο,το ιδιο προβλημα. Μπορει κανεις να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω ακριβως το ιδιο πρόβλημα.Μονο ενα δαχτυλο αναγνωριζει και αυτό όχι ολες τις φορες.Αν γνωριζει καποιος καμια λυση ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αγορασα το κινητο πριν 3 εβδομαδες. Εδω και λιγες μερες εχω προβλημα με το δακτυλικο αποτυπωμα καθώς δεν το αναγνωριζει πολλες φορες. Εχω δοκιμασει και να το διαγραψω και να το ξαναβαλω αλλα και παλι μετα απο λιγο,το ιδιο προβλημα. Μπορει κανεις να βοηθήσει?

Μήπως έχεις βάλει τις τελευταίες μέρες κάποιον άλλον launcher;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει.Με τον stock ειμαι.Αλλα εκτός αυτου δεν νομιζω οτι θα επαιζε καποιο ρολο.

Παίζει για αυτό σε ρώτησα...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει τις τελευταίες μέρες κάποιον άλλον launcher;

 

Οχι,δεν εχω βαλει τίποτα!

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αγορασα το κινητο πριν 3 εβδομαδες. Εδω και λιγες μερες εχω προβλημα με το δακτυλικο αποτυπωμα καθώς δεν το αναγνωριζει πολλες φορες. Εχω δοκιμασει και να το διαγραψω και να το ξαναβαλω αλλα και παλι μετα απο λιγο,το ιδιο προβλημα. Μπορει κανεις να βοηθήσει?

 

Στειλε mail, στο support της huawei, απαντανε αμμεσα.

Οσο για τον launcher, ναι παιζει ρόλο, αλλά αφου δεν έχει βάλει 3rd party εισαι οκ.

Οποτε mail στο support (mobile.gr@mail01.huawei.com)

Link to comment
Share on other sites

Στειλε mail, στο support της huawei, απαντανε αμμεσα.

Οσο για τον launcher, ναι παιζει ρόλο, αλλά αφου δεν έχει βάλει 3rd party εισαι οκ.

Οποτε mail στο support (mobile.gr@mail01.huawei.com)

thanks a lot!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...