Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οντως και σε εμενα βγαζει τρεις επιλογες . ληψη του τελευταιου πληρους πακετου -ρυθμισεις ενημερωσεις-πληροφοριες συστηματος.δεν το ειχα προσεξει γιατι την αναβαθμιση στην 150 την εκανα μεσω ota.πολυ παραξενο πραγμα οντως να μην εχει αυτην την επιλογη
μηπως στην τελευταια ενημερωση καταργησανε την επιλογη τοπική αναβάθμιση ας μας πει καποιος φιλος που ξερει
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα της συσκευης με τα 3gb αλλα ειμαι και αναμεσα στο p8,μου αρεσει πολυ η κατασκευη του! αλλα αξιζει? ειναι μεγαλες οι διαφορες τους? εξωτερικα σιγουρα με κερδιζει το p8,ποια η γνωμη σας?

Ευχαριστω :)

 

ήμουν στο ίδιο δίλημμά με σένα και πήρα τλκ το Ρ9 lite γιατί φοράει SoC νεότερης τεχνολογίας που δεν ζεσταίνετε, καταναλώνει λιγότερη ενέργειά σε συνδυασμό με μεγαλύτερή μπαταρία έχει πολύ καλύτερή αυτονομία (όχι μονό απ το Ρ8 άλλα από τις περισσότερες συσκευές της αγοράς) ενώ οι επιδόσεις του είναι σχεδόν ίδιες + είναι πιο φρέσκο μοντέλο θα πάρει λογικά και την nougat ενώ το Ρ8 έχει πάρει ήδη lollipop και marshmallow δύσκολα θα του δώσει η huawei και άλλο android

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Σκοπεύω αύριο να αγοράσω το κινητο, την έκδοση με τα 3GB. Θήκη έχω δει την Spigen. Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ή εμπειρία από τη συγκεκριμένη;

http://www.skroutz.gr/s/9508918/Spigen-Rugged-Armor-Black-Huawei-P9-Lite.html

 

Επίσης, για προστασία της οθόνης, κάποιο tempered glass ή κάτι άλλο;

Είδα αυτό: http://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=Nillkin+Tempered+Glass+Huawei+P9+Lite

..αλλά τα 30 ευρώ μου φαίνονται πολλά. Τι λέτε;

Edited by DimBoud
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Σκοπεύω αύριο να αγοράσω το κινητο, την έκδοση με τα 3GB. Θήκη έχω δει την Spigen. Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ή εμπειρία από τη συγκεκριμένη;

http://www.skroutz.gr/s/9508918/Spigen-Rugged-Armor-Black-Huawei-P9-Lite.html

 

Επίσης, για προστασία της οθόνης, κάποιο tempered glass ή κάτι άλλο;

Είδα αυτό: http://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=Nillkin+Tempered+Glass+Huawei+P9+Lite

..αλλά τα 30 ευρώ μου φαίνονται πολλά. Τι λέτε;

η θήκη είναι όλα τα λεφτα, πάρα πολύ καλή (την πήρα από Ελλάδα) , Tempered εγώ πήρα από εδώ με λιγότερα λεφτά, https://www.tvc-mall.com/details/nillkin-amazing-h-pro-for-huawei-p9-lite-g9-lite-tempered-glass-screen-film-nanometer-anti-explosion-sku10351123a.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μηπως στην τελευταια ενημερωση καταργησανε την επιλογη τοπική αναβάθμιση ας μας πει καποιος φιλος που ξερει

 

μπορείτε να κάνετε την αναβάθμιση με το πάτημα και των 3 κουμπιών με το τηλ. κλειστό (Κλείνουμε το τηλ. πατάμε και τα 3 κουμπιά μαζί και ξεκινάει η αναβάθμιση), ΑΛΛΑ θα κάνει wipe τα πάντα , κάντε ένα Back up πρώτα

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Σκοπεύω αύριο να αγοράσω το κινητο, την έκδοση με τα 3GB. Θήκη έχω δει την Spigen. Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ή εμπειρία από τη συγκεκριμένη;

http://www.skroutz.gr/s/9508918/Spigen-Rugged-Armor-Black-Huawei-P9-Lite.html

 

Επίσης, για προστασία της οθόνης, κάποιο tempered glass ή κάτι άλλο;

Είδα αυτό: http://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=Nillkin+Tempered+Glass+Huawei+P9+Lite

..αλλά τα 30 ευρώ μου φαίνονται πολλά. Τι λέτε;

 

 

Για Nilkin από ebay πολύ ποιο φθηνά από το λινκ που σου δίνει ο φίλος ποιο πάνω. Το tvc-mall χρεώνει πολλά μεταφορικά στο τέλος. Είχα παραγγείλει Nilkin για το Α5 της γυναίκας και με ψιλοξυρισε σε σχέση με αυτές που πήρα από ebay... Είχε όμως φοβερό πακετάρισμα.. καλύτερο και από το GeekBuying. Αν σε ενδιαφέρει το ebay σου στέλνω και λινκ.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος τροπος να δουλεψουν οι υπενθυμισεις του Keep? To εχω βαλει σε προστασια να δουλευει η εφαρμογη αλλα παλι δεν μου τις πεταει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, εχασα το κινητο μου και ειμαι στη διαδικασια να παρω ενα και κοιταω το huawei p9 lite με τα 3gb.

Θα ηθελα να μου πειτε ποιες οι διαφορες του dual sim με το single sim? (δεν με ενδειαφερει να εχω δυο νουμερα στο ιδιο κινητο) ποιο να προτιμησω?

αν παρω το single sim θα μπορω να βαλω εκτος τη sim και sd?

Edited by simoula
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες επειδη το πρωι εχω βαφτιση την μικρη...το κινητο αλλαζει ωρα μονο του ; ( Για σημερα εννοω...) Περυσι ειχα το P8 lite και δεν θυμαμαι τι ειχε γινει,φετος με ενδιαφερει ,για πειτε.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις να ρυθμίζει αυτόματα την ωρα, θα αλλαξει.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Αυτοματα την εχω ναι...Σε ευχαριστω!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να κάνετε την αναβάθμιση με το πάτημα και των 3 κουμπιών με το τηλ. κλειστό (Κλείνουμε το τηλ. πατάμε και τα 3 κουμπιά μαζί και ξεκινάει η αναβάθμιση), ΑΛΛΑ θα κάνει wipe τα πάντα , κάντε ένα Back up πρώτα

 

Τίποτα δεν κάνει wipe. Δεν χρειάζεται back up

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Πήρα το Σάββατο από μαγαζί του κέντρου το κινητό με τα 3GB (branded της T-mobile) και μου γράφει αριθμό έκδοσης "VNS-L31C150B121" και δεν βλέπει ενημερώσεις. Επίσης λέει: "Επίπ. ενημ. κώδικα ασφλ. Android 1 Μαΐου 2016".

Είναι λόγω της προσαρμοσμένης έκδοσης και πρέπει να περιμένω, ή δεν υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Πήρα το Σάββατο από μαγαζί του κέντρου το κινητό με τα 3GB (branded της T-mobile) και μου γράφει αριθμό έκδοσης "VNS-L31C150B121" και δεν βλέπει ενημερώσεις. Επίσης λέει: "Επίπ. ενημ. κώδικα ασφλ. Android 1 Μαΐου 2016".

Είναι λόγω της προσαρμοσμένης έκδοσης και πρέπει να περιμένω, ή δεν υπάρχουν;

 

Από ότι έχω καταλάβει στα branded υπάρχει ένα θέμα με τις ενημερώσεις, αργούν ή βγαίνουν μόνο major εκδόσεις. Ο λόγος φαντάζομαι είναι γιατί πρέπει να γίνονται και αλλαγές από τις εκάστοτε εταιρείες.

 

Δοκίμασε να βάλεις και το HiSuite στον υπολογιστή αντί να δοκιμάζεις μέσω OTA.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει στα branded υπάρχει ένα θέμα με τις ενημερώσεις, αργούν ή βγαίνουν μόνο major εκδόσεις. Ο λόγος φαντάζομαι είναι γιατί πρέπει να γίνονται και αλλαγές από τις εκάστοτε εταιρείες.

 

Δοκίμασε να βάλεις και το HiSuite στον υπολογιστή αντί να δοκιμάζεις μέσω OTA.

 

Τίποτα και με το HiSuite..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ηθελα να ρωτησω επειδη ενδιαφερομαι για αγορα!Η εκδοση single sim ,μπορει να γινει και dual sim?Νομιζω το 8Lite γινοταν
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι ισχύει; κάνει η δεν κάνει ς

Κάνεις καλού κακού και τελειώνει η ιστορία :-)

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό. Μετά απο τόσο καιρό που έχει βγει στη αγορά μου το προτείνετε;

 

Εντάξει δεν έχει βγει και χρόνια. Κανα 7μηνο κυκλοφορεί...

Στα λεφτά του είναι εξαιρετική επιλογή, δύσκολα θα βρεις κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αγορασε το με κλειστα ματια. Το εχω μια βδομαδα και ειμαι καταενθουσιασμενος!!! Το προηγουμενο κινητο μου ηταν τι G2
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα και με το HiSuite..

 

Στο συγκεκριμένο θέμα του forum έχουν γράψει κάτι παιδιά πως να κάνεις root το κινητό και μετά unbranded (αν τα λέω καλά). Το κακό όμως είναι ότι χάνεις την εγγύηση. Πάντως λογικά από ότι έχουν πει θα πάρει το νέο Android 7 Nougat οπότε μπορείς να περιμένεις .

 

Γενικά και χωρίς αυτά τα updates (150 or 151) η συσκευή out of the box παίζει μια χαρά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα!Ηθελα να ρωτησω επειδη ενδιαφερομαι για αγορα!Η εκδοση single sim ,μπορει να γινει και dual sim?Νομιζω το 8Lite γινοταν

 

Γίνετε αν ακολουθήσεις μια διαδικασία που περιγράφουν εδώ τα παιδιά στο φόρουμ αλλά χάνεις την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα στο Firmware finder την έκδοση VNS-L31C440B160 αν την βάλω θα έχω θέμα, είμαι με την VNS-L31C900B130 τώρα !!!

Προσοχή με τις ρομ στο firmware finder, κάποιες είναι dev ή test και μπορεί να σας κάνει τούβλο το κινητό

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο της γυναίκας μου τραβάει 20 sec video κ μετά σταματάει γιατι γινετε αυτό?

Τσέκαρε λίγο στις ρυθμίσες του βίντεο μήπως είναι ρυθμισμένο να τραβάει για mms.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...