Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχω καταλαβει σωστα η b130 που κυκλοφορει αφορα μονο την εκδοση των 3g ram ενω για την εκδοση με τα δυο υπαρχει μονο η B120.

Υπαρχει κανεις με κινητο των 2g ram που εχει την b130;

 

Ναι εγω την εχω εγκαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν αμφισβήτησε κανείς ότι έχει βγει σε ota η 130 σε ελληνικά κινητά. Άλλο πράγμα είπαμε. Μήπως επειδή δεν υπήρχε το zip τουλάχιστον σε επίσημο site, μήπως δεν είχε βγει για συγκεκριμένο region.

Δεν χρειάζεται να επιβεβαιώνετε όλοι ότι σας ήρθε ota

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις, δεν προκειτε να την πειραξω αλλα το ειχα απορια. Με φοβιζει λιγο που η οθονη του λενε οτι ειναι απο απλο γυαλι και οχι καποιου ειδους ενισχυμενο.. Ελπιζω μην φαει καμια καλη βουτα μονο :(
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις, δεν προκειτε να την πειραξω αλλα το ειχα απορια. Με φοβιζει λιγο που η οθονη του λενε οτι ειναι απο απλο γυαλι και οχι καποιου ειδους ενισχυμενο.. Ελπιζω μην φαει καμια καλη βουτα μονο :(

Είναι ενισχυμένο το γυαλί.

Link to comment
Share on other sites

Για φόρτιση ισχύει ότι περίπου έχεις διαβάσει, δηλαδή από 25% στο φουλ θες περίπου 2-2,5 ώρες. Η διάρκ τειαης είναι πολύ καλη, εμένα μου βγάζει 2 μέρες με μέτρια χρήση. Νομίζω μια μέρα θα σου βγάζει άνετα εκτός αν παίζεις παιχνίδια.

Έχε υπόψη σου ότι δεν είναι otg και το EMUI (η custom έκδοση Android που φοράει) είτε σου αρέσει είτε όχι. Έχει κάποια θέματα, π.χ. στο notification bar δεν δείχνει πάρα μόνο τα εικονίδια, και ίσως έχει θέμα με μερικές ειδοποιήσεις λόγω διαχείρισης μνήμης που κάνει.

Εγώ το βρίσκω εξαιρετικό για τα λεφτά του.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ολοκληρωμένη απάντηση που έδωσες!:) Νομίζω οι 2-2.30 ώρες τις φόρτισης δεν είναι dealbreaker για μια τέτοια συσκευή αν έχει καλή αυτονομία! DOZE έχει κανονικά ε? Για το EMUI έχω υπόψιν μου και δεν με πειράζει αν δεν βαραίνει το κινητό σαν skin. Το εμφανισιακό κομμάτι απλά θα το συνηθίσω!

Έχω ακόμα μια απορία για όποιον μπορεί να με βοηθήσει. Το κινητό το βρίσκω σήμερα στα 240ε όταν πριν 3 εβδομάδες ήταν στα 190ε.. Υπάρχει κάποιος λόγος που πήγε 50ε πάνω ή απλά έχει να κάνει 'ότι φέρανε κάποιες παρτίδες πιο ακριβά? Πιστεύετε πρέπει να περιμένω? Θα πέσει πάλι σαν τιμή στα προηγούμενα επίπεδα? Ένα πενηντάρι δεν είναι κ λίγα χρήματα..

 

p.s. άσπρο ή μαύρο είναι πιο cool?:p

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ολοκληρωμένη απάντηση που έδωσες!:) Νομίζω οι 2-2.30 ώρες τις φόρτισης δεν είναι dealbreaker για μια τέτοια συσκευή αν έχει καλή αυτονομία! DOZE έχει κανονικά ε? Για το EMUI έχω υπόψιν μου και δεν με πειράζει αν δεν βαραίνει το κινητό σαν skin. Το εμφανισιακό κομμάτι απλά θα το συνηθίσω!

Έχω ακόμα μια απορία για όποιον μπορεί να με βοηθήσει. Το κινητό το βρίσκω σήμερα στα 240ε όταν πριν 3 εβδομάδες ήταν στα 190ε.. Υπάρχει κάποιος λόγος που πήγε 50ε πάνω ή απλά έχει να κάνει 'ότι φέρανε κάποιες παρτίδες πιο ακριβά? Πιστεύετε πρέπει να περιμένω? Θα πέσει πάλι σαν τιμή στα προηγούμενα επίπεδα? Ένα πενηντάρι δεν είναι κ λίγα χρήματα..

 

p.s. άσπρο ή μαύρο είναι πιο cool?:p

Εγώ το πήρα σε άσπρο γιατί είναι πιο cool (πιο κρυο δηλαδή γιατί δεν τραβάει πολύ ήλιο όταν το έχω στη βάση του αυτοκινήτου) :-)

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το βρίσκω σήμερα στα 240ε όταν πριν 3 εβδομάδες ήταν στα 190ε.. Υπάρχει κάποιος λόγος που πήγε 50ε πάνω ή απλά έχει να κάνει 'ότι φέρανε κάποιες παρτίδες πιο ακριβά? Πιστεύετε πρέπει να περιμένω? Θα πέσει πάλι σαν τιμή στα προηγούμενα επίπεδα? Ένα πενηντάρι δεν είναι κ λίγα χρήματα..

 

p.s. άσπρο ή μαύρο είναι πιο cool?:p

Η τιμή των 194€ ήταν η τιμή στην περίοδο των εκπτώσεων.

Η κανονική τιμή τους(αυτή που ανακοινώθηκε απο την ίδια την Huawei) είναι 270€, αυτό σημαίνει οτι και η τιμή των 240€ που βρίσκεις τώρα είναι προσφορά οπότε... :)

 

Αν έχεις την ευχέρεια να περιμένεις, λογικά στα χριστούγεννα θα έχουμε άλλη μια μείωση ίδιου επιπέδου.

 

 

Υ.Γ. Προσωπικά ό,τι συσκευές έχω πάρει μέχρι τώρα είναι μαύρες επειδή δεν θέλω να ξεχωρίζουν τα bezels απο την οθόνη όταν είναι κλειστή, θέλω να 'ναι ανιαία δηλαδή συν οτι με το μαύρο χρώμα τονίζονται οι όποιες ασημί λεπτομέρειες(βλ. περίμετρο, πλήκτρα έντασης κλπ

Edited by sargio01
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έκανα από τις ρυθμίσεις και έχω ένα λαγκ όταν ανοίγω ας πούμε τις ρυθμίσεις ή το dialer.Χ χρησιμοποιώ nova αλλά το κάνει και με το emui,αρα κάτι άλλο είναι.Καμμια βοήθεια?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να μην κάνεις την αναβάθμιση. Το ότι έχεις λίγες βελτιώσεις δεν σημαίνει ότι δεν περιέχει bug fixes.

 

τελικά καλύτερα που δεν το έκανα εγκατάσταση , μόλις αποσυμπίεσα το system.img και έμεινα γιατί δες τι update κατέβασε :

ro.product.BaseVersion=VNS-L21C900B130

ro.confg.hw_systemversion=VNS-C900B130_SYSTEM

τώρα για πιο λόγο να το έκανε αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω από τη στιγμή που στις ρυθμίσεις μου το βγάζει : Αριθμός έκδοσης VNS-L21C432B120 ...

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μπήκε σε ένα VNS-L21 2Giga ram single sim όλα καλά.

 

Φιλε μου η συσκευη σου ειναι branded;

Αν θες ανέφερε αν ειναι vodafone η cosmote

 

 

Ναι εγω την εχω εγκαταστήσει.

Ειναι Branded η συσκευη σου ;

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η συσκευη σου ειναι branded;

Αν θες ανέφερε αν ειναι vodafone η cosmote

 

 

 

Ειναι Branded η συσκευη σου ;

 

Ναι ήταν, αγοράστηκε από vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω σε λιγο την Β130

 

 

Τελικά τα κατάφερα και πέρασα την 120 ( ειχε έναν ακόμη φάκελο dload που δεν ειχα δει)

Όλα καλά λοιπόν και η συσκευή τωρα εγινε c900 ( απο VNS-L21C02 που ηταν)

 

Για την 130 τα αρχεια που κατεβασα από το παραπανω λινκ είναι δυο

Ένα των 220Mb update_data_full_hw_eu.zip

Και ένα 1,6gb update.zip

 

Ποιο βαζω;

Η διαδικασια είναι η ιδια;

Τοποθετώ το zip στο φακελο dload και ξεκινω με τα τρια κουμπια;

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια νεο μελος

θα ηθελα να ενημερωθω για το δικαρτο

1) με δυο sim οταν μιλατε στη μια γραμη και σας καλουν στη δευτερη ειναι απενεργοποιημενη η λειτουργει κανονικα δλδ βλεπετε ποιοσ σασ καλει

(παρακαλω ας μου απαντησει οποιος το λειτουργει με 2 sim 2)αν εχει nfc ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια νεο μελος

θα ηθελα να ενημερωθω για το δικαρτο

1) με δυο sim οταν μιλατε στη μια γραμη και σας καλουν στη δευτερη ειναι απενεργοποιημενη η λειτουργει κανονικα δλδ βλεπετε ποιοσ σασ καλει

(παρακαλω ας μου απαντησει οποιος το λειτουργει με 2 sim 2)αν εχει nfc ευχαριστω!!!

 

Έχει nfc. Δεχεσαι μυνημα οτι ειχες κληση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

μ αρεσει που διαβαζα καμια 50αρια σελιδες για προβλημα με τις ειδοποιησεις του viber και ξαφνικα ως δια μαγειας σταματησαν :D

 

λυθηκε το προβλημα με καποια αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όλους που κάνατε την αναβάθμιση σε Β130 , πηγαίνετε >ρυθμίσεις>Σχετικά με το τηλ>Αριθμός έκδοσης

τι σας γράφει ? μήπως έχει γίνει VNS-L21C900B130 από VNS-L21C432B120

αν ναι τότε πρέπει να δούμε γιατί άλλαξε το cust από C432 σε C900, γιατί και η αναβάθμιση που ήρθε σε εμένα (αλλά δεν την έκανα) αλλά και αυτή που δίνει ο φίλος πιο πάνω απο mega// στο build.prop δίνει τα παρακάτω

ro.product.BaseVersion=VNS-C900B130

ro.confg.hw_systemversion=VNS-C900B130_SYSTEM

και από ότι καταλαβαίνω αλλάζει το cust

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η συσκευη σου ειναι branded;

Αν θες ανέφερε αν ειναι vodafone η cosmote

 

 

 

Ειναι Branded η συσκευη σου ;

 

Όχι και είναι αγορασμένη από Public.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση προς όλους που κάνατε την αναβάθμιση σε Β130 , πηγαίνετε >ρυθμίσεις>Σχετικά με το τηλ>Αριθμός έκδοσης

τι σας γράφει ? μήπως έχει γίνει VNS-L21C900B130 από VNS-L21C432B120

αν ναι τότε πρέπει να δούμε γιατί άλλαξε το cust από C432 σε C900, γιατί και η αναβάθμιση που ήρθε σε εμένα (αλλά δεν την έκανα) αλλά και αυτή που δίνει ο φίλος πιο πάνω απο mega// στο build.prop δίνει τα παρακάτω

ro.product.BaseVersion=VNS-C900B130

ro.confg.hw_systemversion=VNS-C900B130_SYSTEM

και από ότι καταλαβαίνω αλλάζει το cust

 

Εμένα που είναι δίκαρτο αγορασμένο από το Public γράφει μετά την αναβάθμιση: VNS-L21C432B130 από Β120 που ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έκανα από τις ρυθμίσεις και έχω ένα λαγκ όταν ανοίγω ας πούμε τις ρυθμίσεις ή το dialer.Χ χρησιμοποιώ nova αλλά το κάνει και με το emui,αρα κάτι άλλο είναι.Καμμια βοήθεια?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το lag φεύγει μόνο αν μπει από τα option των προγραμματιστών και αλλάξω τα animation σε 0.5 όπου το τηλ πετάει.Δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε ξαφνικά.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μ αρεσει που διαβαζα καμια 50αρια σελιδες για προβλημα με τις ειδοποιησεις του viber και ξαφνικα ως δια μαγειας σταματησαν :D

 

λυθηκε το προβλημα με καποια αναβαθμιση;

 

Εμένα πάντως δεν λύθηκε,εξακολουθεί να μου κάνει "νερά".Είμαι με την τελευταία αναβάθμιση B130

Α και καμιά φορά μου το κάνει και στο messenger

Edited by beizanis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μπήκε σε ένα VNS-L21 2Giga ram single sim όλα καλά.

 

Ναι εγω την εχω εγκαταστήσει.

Παιδια με ποιον τροπο κάνατε την αναβάθμιση στην 130;

 

Απο αυτο το λινκ βγαίνουν δυο αρχεια .

VNS-L21C432B130-FULL

 

Ένα των 220Mb update_data_full_hw_eu.zip

και ένα 1,6gb update.zip

 

Πχ βαζω το update.zip μεσα στο φακελο dload στην sd και κανω ενεργοποίηση συσκευης με τα τρια κουμπια η ακολουθώ καποια αλλη διαδικασια ;

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με ποιον τροπο κάνατε την αναβάθμιση στην 130;

 

Απο αυτο το λινκ βγαίνουν δυο αρχεια .

VNS-L21C432B130-FULL

 

Ένα των 220Mb update_data_full_hw_eu.zip

και ένα 1,6gb update.zip

 

Πχ βαζω το update.zip μεσα στο φακελο dload στην sd και κανω ενεργοποίηση συσκευης με τα τρια κουμπια η ακολουθώ καποια αλλη διαδικασια ;

 

Ακριβώς αυτό .

Link to comment
Share on other sites

Ολα και απο μενα σε branded της vodafone μολις περασα την Β130 ( Ευχαριστώ οσους βοήθησαν )

To λειτουργικο που δινει καλυτερη αίσθηση ομαλοτητας κάποια λαγκ που ειχα ως την 120 πλεον δεν τα βλεπω.

Μπηκε στην 130 επισης η ελληνική γλωσσα στο google now αλλα εξακολουθεί να μην ανοίγει το mirror Share

 

Εχετε και αλλοι το ιδιο θεμα;

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...