Jump to content

Sony Xperia M4 Aqua


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την έκδοση 6.0 μην περιμένεις πριν τα τέλει Φεβρουαρίου..

 

Κάπου διάβασα, νομίζω στο Xperiablog, οτι πρώτα θα γίνει η αναβάθμιση στα Ζ5 και Ζ3+ και μετά στα υπόλοιπα..

 

Επίσης ημερόμηνιες δεν έχει δώσει η Sony. Είναι όλα εικασίες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ζητούμενο είναι η αναβάθμιση σε 6.0 όταν έρθει να ειναι σωστή χωρίς bugs και κολλήματα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το Sony xpe m4 Aqua πριν 2 ώρες το έκλεισα Καταλαθος όμως μετά το ξαναανοιξα και δούλευε κανονικά.μετά απο 10 λεπτά πήγα να το ανοίξω και απο εκείνη την ώρα δεν άνοιγει

Παρακαλώ βοήθειστεμαι ειναι μεγάλη ανάγκη

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το Sony xpe m4 Aqua πριν 2 ώρες το έκλεισα Καταλαθος όμως μετά το ξαναανοιξα και δούλευε κανονικά.μετά απο 10 λεπτά πήγα να το ανοίξω και απο εκείνη την ώρα δεν άνοιγει

Παρακαλώ βοήθειστεμαι ειναι μεγάλη ανάγκη

 

Ευχαριστώ :)

 

πάτα ταυτόχρονα το power button + volume down μέχρι να νιώθεις δόνηση στη συσκευή - στη δόνηση άσε τα κουμπιά, λογικά θα ανοίξει εκτός αν το πρόβλημα είναι hardware.

Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι η αναβάθμιση σε 6.0 όταν έρθει να ειναι σωστή χωρίς bugs και κολλήματα

 

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!

 

Αν είναι να έχει bugs προσωπικά μπορώ να περιμένω αρκετά μέχρι να γίνει bugs free!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχω το Sony xperia m4 aqua εδω και ενα μηνα.Ολα καλα εκτος απο ενα προβληματακι που αντιμετοπιζει η συσκευη κατα την εκκινηση.Οταν ανοιγει η συσκευη,μετα το Logo της σονυ το Powered by android και τις μωβ γραμμες,εμφανιζει μια εικονικη αναβαθμιση του λειτουργικου που λεει "γινεται αναβαθμιση του Android" .Εχω παρατηρησει οτι συμβαινει οταν μεταφερω 5-6 εφαρμογες τουλαχιστον στην εξωτερικη καρτα sd.Το πηγα στο σερβις.Με ενημερωσαν οτι ειναι ετοιμο και φυιαχτικε και οταν ξαναπερασα εφαρμογες παλι ιδια. Ξερει κανεις τι το προκαλει διαβασα μονο τις πρωτες 10 σελιδες και δεν βρηκα απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχω το Sony xperia m4 aqua εδω και ενα μηνα.Ολα καλα εκτος απο ενα προβληματακι που αντιμετοπιζει η συσκευη κατα την εκκινηση.Οταν ανοιγει η συσκευη,μετα το Logo της σονυ το Powered by android και τις μωβ γραμμες,εμφανιζει μια εικονικη αναβαθμιση του λειτουργικου που λεει "γινεται αναβαθμιση του Android" .Εχω παρατηρησει οτι συμβαινει οταν μεταφερω 5-6 εφαρμογες τουλαχιστον στην εξωτερικη καρτα sd.Το πηγα στο σερβις.Με ενημερωσαν οτι ειναι ετοιμο και φυιαχτικε και οταν ξαναπερασα εφαρμογες παλι ιδια. Ξερει κανεις τι το προκαλει διαβασα μονο τις πρωτες 10 σελιδες και δεν βρηκα απαντηση

 

αναβαθμιση ανδροιδ γραφουν ολα τα κινητα που εχουν ανδροιδ 5, καθως αυτο αναβαθμιζει μονο του καποια στοιχεια του λογισμικου και φαινεται μετα απο επανεκινηση. Δεν εχει σχεση με τη μεταφορα εφαρμογων στην sd. Εμενα μου το εκανε και το Z3c και το edge τωρα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά λένε ότι τους το βγάζει κάθε φορά που κάνουν επανεκκίνηση αν κατάλαβα καλά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά λένε ότι τους το βγάζει κάθε φορά που κάνουν επανεκκίνηση αν κατάλαβα καλά.

 

αφου λεει οτι το παρατηρει οποτε μεταφερει εφαρμογες στην Sd, που θεωρω οτι ειναι τυχαιο και δεν εχει σχεση με αυτο γιατι και εγω το παρατηρω κατα καιρους στο Z3c αλλα και στο edge που δεν εχω sd και που δεν εχω μεταφερει ποτε στο Ζ3..εξαλλου το ειχαμε αναλυσει οταν πρωτοπηραμε ανδροιδ 5 το θεμα αυτο της αναβαθμισης εφαρμογων..ειχε σχεση και με τη γρηγοροτερη πτωση μπαταριας..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αφου λεει οτι το παρατηρει οποτε μεταφερει εφαρμογες στην Sd, που θεωρω οτι ειναι τυχαιο και δεν εχει σχεση με αυτο γιατι και εγω το παρατηρω κατα καιρους στο Z3c αλλα και στο edge που δεν εχω sd και που δεν εχω μεταφερει ποτε στο Ζ3..εξαλλου το ειχαμε αναλυσει οταν πρωτοπηραμε ανδροιδ 5 το θεμα αυτο της αναβαθμισης εφαρμογων..ειχε σχεση και με τη γρηγοροτερη πτωση μπαταριας..

Εμενα μου το εμφανιζει μονο οταν εχω τουλαχιστον 5 εφαρμογες στην καρτα sd δηλαδη μπορει με 2-3 εφαρμογες να μην το κανει καν οπως και αν δεν εχω μεταφερει τιποτα στην καρτα sd η αν δεν εχω καν sd δεν μου παρουσιαζει κανενα προβλημα.Αλλα το προβλημα δεν ειναι στην sd γιατι εχω βαλει και αλλες μπας και ηταν ελλατοματικη αυτη που ειχα και το κανει και σε αυτες.Αλλα αυτο που λες πτωση της μπαταριας δεν το καταλαβαινω.Εχει καλη αυτονομια και κραταει 1,5 μερα τουλαχιστον αν και το βαζω καθε μερα για να εχω παντα μπαταρια.

Mε λιγα λογια ειναι ενα bug τοu android 5.0 που το εμφανιζει και σε αλλα κινητα γενικοτερα;

Ελπιζω να ειναι αυτο ετσι κι αλλιως σε λιγο θα μπουμε στην 6.0 και ελπιζω να εχει λυθει αυτο.

Experience:Sony Xperia M,Sony Xperia M4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Παρακαλώ τα φώτα σας... Ενώ δουλεύει ή κάμερα μπορείς να βγάλεις φωτογραφίες και ενώ δείχνει ότι τραβάω βίντεο όταν πάω να δω το βίντεο που τράβηξε έχει μόνο φωνή, ή εικόνα του βίντεο είναι μια μαύρη οθόνη.. Τις φωτογραφίες τις βλέπω κανονικά.. Στο βίντεο όμως μαύρο... Προχθές έκανα μια μεταφορά αρχείων από το κινητό στο p.c μου. Μήπως έσβησε κάποιο πρόγραμμα; Παρακαλώ βοήθεια. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να δεις τα βίντεο αυτά στον υπολογιστή. Αν παίζουν, μάλλον κάποιο πρόβλημα θα έχει ο player του κινητού και ίσως βοηθήσει η επαναγκατάστασή του!
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Παρακαλώ τα φώτα σας... Ενώ δουλεύει ή κάμερα μπορείς να βγάλεις φωτογραφίες και ενώ δείχνει ότι τραβάω βίντεο όταν πάω να δω το βίντεο που τράβηξε έχει μόνο φωνή, ή εικόνα του βίντεο είναι μια μαύρη οθόνη.. Τις φωτογραφίες τις βλέπω κανονικά.. Στο βίντεο όμως μαύρο... Προχθές έκανα μια μεταφορά αρχείων από το κινητό στο p.c μου. Μήπως έσβησε κάποιο πρόγραμμα; Παρακαλώ βοήθεια. Ευχαριστώ.

Μηπως εχεις απενεργοποιησει την εφαρμογη ''Ταινίες''?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...απορια

Εχω δει διαφορα βιντεο και κρητικες σχετικα με την χρηση των κινητων Ζ και M4 μεσα σε θαλλασινο νερο.Τιποτα δεν ειναι ξεκαθαρο καθος οι μισοι λενε οτι ολα πηγαν καλα και αλλοι μισοι οτι χαλασαν τα κινητα τους.Η αληθεια ειναι οτι και εγω φοβαμαι να το βαλω σε θαλλασσινο νερο γιαυτο βρηκα μια θηκη αδιαβροχη απο καποια μαγαζια

 

http://www.e-thiki.gr/158002003-M4-adiavroxi-thiki-xperia-m4-aqua

 

Λετε αν του φορεσω κατι τετοιο να λυθει το προβλημα; Εγω προσωπικα πιστευω οτι απο τα φερμουαρ της θηκης ισως μπαινει λιγο νερο αλλα και παλι θα ειναι σε τοσο μικρη ποσοτητα που αποκλειεται να παθει καποια βλαβη η συσκευη.Επειδη δεν εχω παρει ακομα την θηκη και το σκεφτομαι αν θελετε πειτε μου γνωμες σχετικα με αυτο και την θηκη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...απορια

Εχω δει διαφορα βιντεο και κρητικες σχετικα με την χρηση των κινητων Ζ και M4 μεσα σε θαλλασινο νερο.Τιποτα δεν ειναι ξεκαθαρο καθος οι μισοι λενε οτι ολα πηγαν καλα και αλλοι μισοι οτι χαλασαν τα κινητα τους.Η αληθεια ειναι οτι και εγω φοβαμαι να το βαλω σε θαλλασσινο νερο γιαυτο βρηκα μια θηκη αδιαβροχη απο καποια μαγαζια

 

http://www.e-thiki.gr/158002003-M4-adiavroxi-thiki-xperia-m4-aqua

 

Λετε αν του φορεσω κατι τετοιο να λυθει το προβλημα; Εγω προσωπικα πιστευω οτι απο τα φερμουαρ της θηκης ισως μπαινει λιγο νερο αλλα και παλι θα ειναι σε τοσο μικρη ποσοτητα που αποκλειεται να παθει καποια βλαβη η συσκευη.Επειδη δεν εχω παρει ακομα την θηκη και το σκεφτομαι αν θελετε πειτε μου γνωμες σχετικα με αυτο και την θηκη

 

κοιτα, τα κινητα αυτα εχουν πιστοποιηση για βυθιση σε νερο και μεχρι το Ζ3 διαφημιζαν και τη χρηση μεσα στο νερο, οτι δηλαδη βγαζεις φωτο. Εγω το Ζ3 το ειχα λιωσει μεσα σε πισινες και δεν ειχε κανενα θεμα, το ξεπλενα παντα μετα και το εβαζα μονο σε πισινα ή σε ποταμι για rafting οταν πηγαινα. απο εκει και περα δεν ειναι κινητα τυλιγμενα σε λαστιχα και μονωτικα για να αντεχουν πολλα πολλα, καθως η σονυ προτιμαει να δειχνουν ομορφα. Αυτο σημαινει οτι υπαρχει ενα ρισκο σε περιπτωση αστοχιας να σου μεινει στο χερι η συσκευη. Εγω οταν το εβαζα στο νερο ημουν ετοιμος για καθε ενδεχομενο, που σημαινει οτι ειχα back up και οτι ειχα και καβατζα συσκευη, αν μου χαλουσε να το στειλω σερβις. Καλυπτεσαι απο εγγυηση εφοσον εχεις κλεισει ταπες σωστα αλλα το νερο ειναι νερο και το ρισκο, ρισκο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι αδιάβροχο σε βάθος μέχρι 1,5 μέτρο και μόνο για γλυκό νερό

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι αδιάβροχο σε βάθος μέχρι 1,5 μέτρο και μόνο για γλυκό νερό

 

δεν προσεξα οτι ο φιλος ρωταει για θαλασσινο νερο. ΕΝΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ απο την σονυ και οτι αν χαλασει δεν εχεις εγγυηση. Οποτε ναι η θηκη για νερο ειναι καλη ιδεα και με ρισκο αν δεν ειναι καλη.. Συνηθως δεν παθαινει κατι, αν ειναι να παθει το κινητο θα το παθει και στο γλυκο..απλα στο αλμυρο θα μπει μεσα το αλατι και θα το διαβρωσει πολυ συντομα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι το ξερω οτι δεν το καλυπτει η εγγυηση και επισης οτι ειναι ρισκο.Εγω προσωπικα πιστευω οτι για να λεει αδιαβροχη θηκη κινητου πρεπει να σημενει οτι δεν μπαινει νερο μεσα αλλα μιας και ειναι και αδιαβροχο το κινητο δεν θα εχει και τοσο μεγαλο ρισκο μιας και η προστασια της συσκευης ειναι διπλη.Σκεφτομαι να την αγορασω με την λογικη οτι ακομα και αν μπαινει εστο και λιγο νερο στην θηκη θα ειναι τοσο ελαχιστο που δεν θα φερει σε κινδυνο την συσκευη μου.Ετσι κι αλλιως σκοπευα να το χρησιμοποιησω το καλοκαιρι μονο 2-5 φορες για καμια φωτογραφια και τιποτα παραπανω απλα περνω γνωμες σχετικα με αυτο γιατι τιποτα δεν ειναι σιγουρο.

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τη θήκη που αναφέρεις παραπάνω, αλλά το καλοκαίρι ένας φίλος πήρε από τα Public μία που είναι γι'αυτή τη δουλειά (σαν σακουλάκι διάφανη ήταν) και όλα ήταν μια χαρά. Βέβαια την πίεσε 10 φορές για να σιγουρευτεί ότι είναι κλειστή και δεν την φτάσαμε πάτο, απλά για μια - δυο selfie.

Αλλά αν γίνει η στραβή, είσαι εκτός εγγύησης

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τη θήκη που αναφέρεις παραπάνω, αλλά το καλοκαίρι ένας φίλος πήρε από τα Public μία που είναι γι'αυτή τη δουλειά (σαν σακουλάκι διάφανη ήταν) και όλα ήταν μια χαρά. Βέβαια την πίεσε 10 φορές για να σιγουρευτεί ότι είναι κλειστή και δεν την φτάσαμε πάτο, απλά για μια - δυο selfie.

Αλλά αν γίνει η στραβή, είσαι εκτός εγγύησης

Ναι εχω ακουσει οτι σε αδιαβροχες θηκες δεν μπαινουν νερο αλλα και αν γινει στραβη ειναι μικρο ποσοστο ποσο μαλλον αν εχεις και αδιαβροχο κινητο τοτε οι πιθανοτητες να παθει κατι ειναι ελαχιστες.Προσωπικα σκεφτομουν να κανω χρηση 2-3 φωτογραφιες το καλοκαιρι τιποτα παραπανω απλα για σιγουρια μιας και αλμυρο νερο δεν καλυπτει η εγγυηση.Ευχαριστω για τις συμβουλες

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η έκδοση 26.1.A.3.92.

Η Sony είχε πει πως μάλλον δεν θα έβγαζε άλλη έκδοση πριν την 6.

Από τα forums στο xda, αναφέρουν :

 

 

Xperia M4 Aqua: New software is available

 

There is a software update (v. 26.1.A.3.92) available for your device. Update your device's software and enjoy new features, better performance, speed and bug fixes. You can update the software today using your computer or wait until it’s available directly in your device (often within a couple of days). It's easy and no backup is needed.

 

This software includes:

- Improves general software stability

- Improved camera stability

- The latest security enhancements included

 

 

Για την Ελλάδα δεν υπάρχει ακόμα το update, φαντάζομαι θα γίνει σύντομα.

Μέσω το XperiFirm, υπάρχει για όσους ενδιαφέρονται να το κατεβάσουν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M4 Aqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...