Jump to content

Sony Xperia M4 Aqua


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας!

Σκεφτομαι να παρω το μ4 αλλα πρωτα πρεπει να ξερω αν μου κανει.

Βασικα τα μονα που με ποβληματιζουν ειναι η μπαταρια και η ρομ.

Ειχα για ενα μηνα το bv5000 το οποιο μου εβγαζε 13 ωρες οθονη με μια φωρτιση, δεν εχω βεβαια αυτη την απαιτηση απο το μ4 αλλα κανενα 6ωρο θελω να μου βγαζει.

Για την μνημη ρομ τωρα,αν καταλαβα καλα περιμενουμε να βγει το ιδιο κινητο με android6 ή περιμενουμε απλα την αναβαθμηση που θα γινει στο υπαρχων?

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Θα πάρει και android 6. Όσον αφορά την κατανάλωση, οτιδήποτε μετά το BV5000 είναι λογικό να σε απογοητεύσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://support.sonymobile.com/gr/xperiam4aqua/software/

και η sony την έχει αλλά δεν μου τη παίρνει αγορασμένο απο skroutz

Link to comment
Share on other sites

http://support.sonymobile.com/gr/xperiam4aqua/software/

και η sony την έχει αλλά δεν μου τη παίρνει αγορασμένο απο skroutz

 

Δεν βγαίνει "καπάκι" για όλες τις αγορές (χώρες) και παρόχους κινητής. Σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ασπρο μηπως ξεφλουδιζει με τον καιρο... εχει τυχει σε κανεναν?

 

Δεν εχει αναφερθεί κάτι σχετικό...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω μια ερώτηση, συνδέω το κινητο με το στερεοφωνικό για μεταφέρω το ήχο του κινητού στο ηχεία τοu στέρεοu και να ακούω μουσική απο το you tube,αλλά δυστυχώς εκεί που ακούω κανονικά,ανοίγει μόνο του το google και μου λέει ακρόαση και ξεκινάει να παίζει μουσική το κομμάτια που εχει μέσα στην εφαρμογή μουσικη,ξέρει κανέις πως μπορω να τα απενεργοποιήσω και να ακούω μόνο μουσικη απο το you tube,η σύνδεση γίνεται με καλώδιο που απο ενα καρφάκι (για το κινητό) καταλήγει σε δυο καρφάκια για το στέρεο) ευχαριστώ!!!!
Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω μια ερώτηση, συνδέω το κινητο με το στερεοφωνικό για μεταφέρω το ήχο του κινητού στο ηχεία τοu στέρεοu και να ακούω μουσική απο το you tube,αλλά δυστυχώς εκεί που ακούω κανονικά,ανοίγει μόνο του το google και μου λέει ακρόαση και ξεκινάει να παίζει μουσική το κομμάτια που εχει μέσα στην εφαρμογή μουσικη,ξέρει κανέις πως μπορω να τα απενεργοποιήσω και να ακούω μόνο μουσικη απο το you tube,η σύνδεση γίνεται με καλώδιο που απο ενα καρφάκι (για το κινητό) καταλήγει σε δυο καρφάκια για το στέρεο) ευχαριστώ!!!!

 

αν δεν κανω λαθος , ανοιγεις την εφαρμογη smart connect , ακουστικα , επεξεργασια συμβαντως και οριζεις σαν εκινηση εφαρμογης το youtube

Link to comment
Share on other sites

 

Μόλις τη κατέβασα OTA.

Περιμένω να boot-άρει να δω τι βελτιώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τη κατέβασα OTA.

Περιμένω να boot-άρει να δω τι βελτιώθηκε.

 

 

Περιμένουμε εντυπώσεις.

Από ξένα site αναφέρουν πως είναι αρκετά καλή έκδοση, ίσως η πιο σταθερή από όλες.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι πως υποτίθεται πως σε λίγες ημέρες θα βγάλουν την 6, ίσως η έκδοση αυτή αφορά δίκτυα και χώρες που αργήσουν να πάρουν την έκδοση 6.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις.

Από ξένα site αναφέρουν πως είναι αρκετά καλή έκδοση, ίσως η πιο σταθερή από όλες.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι πως υποτίθεται πως σε λίγες ημέρες θα βγάλουν την 6, ίσως η έκδοση αυτή αφορά δίκτυα και χώρες που αργήσουν να πάρουν την έκδοση 6.

 

Αυτό με την 6.0 είναι που σκεφτόμουν και εγώ. Λογικά χαμένος κόπος αν είναι να τη δώσουν κοντά.

Μέχρι στιγμής το 1ο που είδα ότι μου άφησε 1.33gb από 650mb που το είχα αφήσει (με καθαρισμένη τη cache) πριν την αναβάθμηση.

Το έχω ξαναπετύχει αυτό παλιότερα και δεν ξέρω τι κάνει από πίσω και γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την 6.0 είναι που σκεφτόμουν και εγώ. Λογικά χαμένος κόπος αν είναι να τη δώσουν κοντά.

Μέχρι στιγμής το 1ο που είδα ότι μου άφησε 1.33gb από 650mb που το είχα αφήσει (με καθαρισμένη τη cache) πριν την αναβάθμηση.

Το έχω ξαναπετύχει αυτό παλιότερα και δεν ξέρω τι κάνει από πίσω και γίνεται αυτό.

 

Την διαφορά στον χώρο τον έχουν αναφέρει και άλλοι μετά την συγκεκριμένη αναβάθμιση όπως και πιο γρήγορο.

Κάποιοι ανέφεραν πρόβλημα στις φωτογραφίες (λένε πως έγιναν χειρότερες).

Link to comment
Share on other sites

Την διαφορά στον χώρο τον έχουν αναφέρει και άλλοι μετά την συγκεκριμένη αναβάθμιση όπως και πιο γρήγορο.

Κάποιοι ανέφεραν πρόβλημα στις φωτογραφίες (λένε πως έγιναν χειρότερες).

 

Τη διαφορά στον χώρο την έχω δει και από προηγούμενες αναβαθμίσεις όχι μόνο απ' αυτή.

Και αυτό που συμβαίνει είναι πως εάν κάνω hard reset τώρα και το ξαναστήσω χωρίς φυσικά τις εφαρμογές

που έχω ήδη μέσα, δεν μένει επ ουδενί ο ίδιος ελευθερος χώρος που είχα πριν με τις εφαρμογές. SD κάρτα δε χρησιμοποιώ.

Για τις φωτό δεν μπορώ να πω ακόμα. Το mail (outlook) αργούσε να "χτυπήσει" όποτε είχα εισερχόμενα (ήταν σε Push) με διαφορά 2-3 ίσως

και παραπάνω λεπτά από άλλα τηλ/να που έχω. Τώρα δείχνει να χτυπάει μαζί, αν και άλλαξα τoν server εισερχομένων (δεν

ξέρω αν έφταιγε αυτό, που δε νομίζω).

 

Update: Δεν είναι ο διακομιστής τελικά, αφού τον έχει γυρίσει πάλι στον προεπιλεγμένο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 3.11 μου ήρθε με ΟΤΑ Μήπως δεν μας δώσουν τελικά την 6.0?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3.111 ήθελα να γράψω

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 3.11 μου ήρθε με ΟΤΑ Μήπως δεν μας δώσουν τελικά την 6.0?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3.111 ήθελα να γράψω

 

Δε νομίζω αφού το έχουν ανακοινώσει, απλά θ' αργήσουν πιστεύω γι αυτό πήραμε αυτή τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ σήμερα το πρωί. Τί αλλάζει ξέρουμε ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία έκδοση 26.1.A.3.111 έχει επίσημη ημερομηνία έκδοσης 8/3/2016, βελτιώνει σύμφωνα με την Sony γενικά την σταθερότητα του λογισμικού , την κάμερα και περιλαμβάνει τα τελευταίες ενημερώσεις ασφαλείας.

 

https://support.sonymobile.com/global-en/xperiam4aqua/software/

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει όμως πότε θα πάρει Android 6.0

 

Next version

Android 6.0 (Marshmallow)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει όμως πότε θα πάρει Android 6.0

 

Next version

Android 6.0 (Marshmallow)

 

Πότε δεν είχε ημερομηνίες για τα (αναφερόμενα) επόμενα firmware release.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ βλέπω πως πολλές χώρες και δίκτυα έχουν ήδη λάβει την νέα έκδοση 26.1.A.3.111, στην Ελλάδα την πήρε η Cosmote εδώ και μέρες, η Vodafone όμως ακόμα δεν βλέπει φως στο τούνελ.

 

;-)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M4 Aqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...