Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας

 

Μια ερώτηση , τι διαφορά έχει η global με την μη global version ?

 

Μετά τις 12 λέμε καλησπέρα :)

Λογικά δεν θα υποστηρίζει όλες τις μπάντες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά τις 12 λέμε καλησπέρα :)

Λογικά δεν θα υποστηρίζει όλες τις μπάντες

 

Απο οτι καταλαβαινω μαλλον μονο η μεγαλη εκδοση θα υποστηρίζει ολες τις μπαντες.κακο αυτο!!

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi says the Note 2 features global LTE support for a total of 37 LTE bands supported. To παραθετω απο το http://www.androidauthority.com/xiaomi-mi-note-2-specs-features-price-release-724239/

οπου δειχνει την μπαντα 850..

το αρνητικο ειναι οτι το Global ειναι το πιο ακριβο...

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ καλο hands on με συγκριτικες φωτογραφίες...

https://youtu.be/MLXAbYu90JE

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και αλλο ενα καλύτερό

https://youtu.be/NMunKXr1l20

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

 

Καλα ειναι....στο oppomart και vickmall περναει κατα πολυ τα 600 δολαρια...

Βασικα σε αναμονη αναλυτικων reviews για την καμερα...απο αυτα που εχω λιγο δει μαλλον μιλαμε γισ μαπα το καρπούζι σε σχεσει με s7 EDGE, iPhone 7 plus και LG v20...

Για να δουμε ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ακριβη η global version για την ωρα.εαν κοστιζει 600+ γτ καποιος να μην προτιμήσει το s7 edge.Να ξεκαθαρίσω πως δεν ειμαι Samsung boy,ποτε δεν ειχα.και mi note 2 το περιμενα πως και πως.απλα κανω τον δικηγόρο του διαβολου για να μην παρεξηγηθώ παιδια.
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Θα πεσει η τιμη του.

Φυσικα σε αυτα τα χρηματα επιλεγεις καποιο αλλο!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πεσει η τιμη του.

Φυσικα σε αυτα τα χρηματα επιλεγεις καποιο αλλο!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Αν η καμερα του ειναι σε επιπεδα εστω Huawei p9 plus και η μπαταρια του με 4070mAb δινει το αναμενομενο τοτε εσε συνδυασμο με τα υπολοιπα χαρακτιριστηκα του φυσικα και επιλεγεις αυτο....αλλα χλωμο το βλεπω...τα πρωτα δειγματα δειχνουν μια καμερα χωρις image satbilization με 23 ανυπαρκτα megapixels....οποτε αυτο και μονο σε επιστρεφει πισω στην ασφαλεια του s7 edge....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν η καμερα του ειναι σε επιπεδα εστω Huawei p9 plus και η μπαταρια του με 4070mAb δινει το αναμενομενο τοτε εσε συνδυασμο με τα υπολοιπα χαρακτιριστηκα του φυσικα και επιλεγεις αυτο....αλλα χλωμο το βλεπω...τα πρωτα δειγματα δειχνουν μια καμερα χωρις image satbilization με 23 ανυπαρκτα megapixels....οποτε αυτο και μονο σε επιστρεφει πισω στην ασφαλεια του s7 edge....

 

Δυστυχώς οι Κινέζοι πετάνε χαρταετο στον τομέα κάμερα. Αν πας από edge εκεί, απλά θα ξενερωσεις. Με αυτό το φακό δεν πάει πουθενά (ακομα και ο imx378 του 5s είναι πίσω με το software της xiaomi)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστεύω οτι θα πεσει η τιμη του λόγω οτι το mix ειναι αυτο που εκλεψε τις εντυπωσεις και οχι το note2.Γνωμη μου παντα.Ολοι εχουν στραφεί στο Mix,νιώθω οτι το note περασε απαρατήρητο.
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Αρχικα αν ειμαι σε λαθος φακελο αν ειναι ευκολο μετακινηστε το και με συγχωρειτε. Λοιπον, περσυ 6/11 αγορασα ενα redmi note 2 απο vickmall. ολα μια χαρα μεχρι το καλοκαιρι, οπου το κινητο σταματησε να φορτιζει κι οταν το εβαζα στον φορτιστη ζεματαγε το καλωδιο. το εστειλα λοιπον στην vickmall, αυτοι στην xiaomi και μου αλλαξαν το φις στο κινητο. Μου το εστειλαν πισω και απο την πρωτη μερα οταν φορτιζε το κινητο, μολις εφτανε 90+ % σε καποια φαση κλεινει το κινητο. τους εστειλα μυνημα λοιπον και καταληξαμε να τους λεω οτι θα επρεπε να μου την αντικαταστησουν σαν vickmall, αφου η xiaomi μετα τις 3 φορες κανει αντικατασταση. Η απαντηση τους ειναι οτι εφταιγα εγω γιατι δεν τους ειπα ακριβως το προβλημα, ενω δεν το εκανε πριν, κι επειδη τους ειπα οτι το χρειαζομαι στην δουλεια μου και δεν μπορω να μεινω παλι 2 μηνες χωρις κινητο, μου ειπαν να παρω απο την χωρα μου ενα και να βιαστω γιατι οπου να'ναι ληγει η εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Από τον τρόπο που γράφεις είμαι σίγουρος ότι τους έγραψες το πρόβλημα σου άλλαντάλων... Ειδικά αυτό το ότι το καλώδιο σου ζεματάει, πολύ πετυχημένο!!!

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Το συμπερασμα είναι το κλασσικό.. Αν σου τυχει πρόβλημα από όπου και αν το έχεις αγοράσει από Κίνα θα περιμένεις και θα περιμένεις..

Αν κάποιος βιάζεται/ ειναι το μοναδικό του κινητό είτε θα πρεπει να το χει προβλεψει και να εχει δυο κινεζικα είτε ψωνίζει από Ελλάδα αν δε μπορεί να περιμένει..

Link to comment
Share on other sites

μηπως το προβλημα ειναι η πλακετα με το βυσμα φορτισης; ειναι φτηνη 3-4 ευρω. εγω την αλλαξα μονος μου, δεν ειναι δυσκολο.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο review που εχω δει μεχρι σημερα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

πολλα τα λεφτα για συσκευη χωρις φυσικο service και χωρις καλη υλοποιηση καμερας, επισης θα ηθελα 2κ LCD

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι Κινέζοι πετάνε χαρταετο στον τομέα κάμερα. Αν πας από edge εκεί, απλά θα ξενερωσεις. Με αυτό το φακό δεν πάει πουθενά (ακομα και ο imx378 του 5s είναι πίσω με το software της xiaomi)

Πίσω,χωρίς όμως τραγικές διάφορές σε σχέση με την κάμερα του s7 όπως περίμενα.και μιλάω για το mi5s πού έχω επίσης στην κατοχή μου.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το note 7 θα ηταν το κορυφαιο κινητο!παντως μεγαλη αντιγραφη η κινεζια στο note 7 s6 edge plus!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το note 7 θα ηταν το κορυφαιο κινητο!παντως μεγαλη αντιγραφη η κινεζια στο note 7 s6 edge plus!

 

Mόνο θετικά βλέπω στο να δανείζεται η μία εταιρία τα καλά στοιχεία της άλλης.

Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι η αντιγραφή και του home button.

 

Όσο για το note 7, το τι θα ήταν είναι μια άλλη ιστορία, που σίγουρα δεν αφορά το παρόν thread & μάλλον γενικά όλο τον τεχνολογικό κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...