Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτην την περιπτωση απο κινεζικο πως περναω την global dev με ελληνικα?απλα update σαν zip η πρεπει να ξεκλειδωσω bootloader και τα σχετικα?γιατι μπερδευτηκα..ρωταω σε περιπτωση που αποφασισω να το κανω αν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την official..

 

Όχι, αν έχει global Dev με το που θα το ανοίξεις θα έχει και λίγα ελληνικά, μόλις πάρει αναβάθμιση θα γίνει πλήρες ελληνικά, έτσι έγινε και με το δικό μου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα κυκλοφόρησε η global stable για το Mi Max helium 64gb & 128 gb. Λογικά την παρασκευή θα βγει και η global dev με ελληνικά.

Συγγνώμη, επειδή έχουμε μπλεχτεί με τις rom από παντού, αυτή είναι η επίσημη global που είχε το 32 και περιμέναμε να βγει τόσο καιρό και στο pro;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω στατιστικα μπαταριας android system 20%, android 10% πανω-κατω...ειναι φυσιολογικα τα νουμερα?εχω την china stable miui 8.0.3.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, επειδή έχουμε μπλεχτεί με τις rom από παντού, αυτή είναι η επίσημη global που είχε το 32 και περιμέναμε να βγει τόσο καιρό και στο pro;
Ναι αυτή είναι. Εάν πας στα downloads του en.miui.com έχει μπει για κατέβασμα, το Mi Max Pro το αναφέρει πλέον ως Mi Max Prime

παιδια εχω στατιστικα μπαταριας android system 20%, android 10% πανω-κατω...ειναι φυσιολογικα τα νουμερα?εχω την china stable miui 8.0.3.

Εμένα το Android system παίζει στο 10% ενώ το Android στο 5.1%. Μια φορά είχα αφήσει το κινήτο σε ένα πιτσιρίκι και έπαιζε παιχνίδια για αρκετή ώρα. Μόλις κοίταξα τα στατιστικά της μπαταρίας, το android system είχε φτάσει στο 30%. Οπότε παίζει ρόλο και η χρήση που κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς τυχον γνωστες: τωρα που ανακοινωθηκε επισημα το prime με τα 4γβ ραμ και τον 652, αυτο σημαινει οτι η 1η φουρνια βγαινει απο την κυκλοφορία?
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς τυχον γνωστες: τωρα που ανακοινωθηκε επισημα το prime με τα 4γβ ραμ και τον 652, αυτο σημαινει οτι η 1η φουρνια βγαινει απο την κυκλοφορία?

Ακυρον, false alarm

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δοκιμάσει να φλασάρει την global του prime σε 3/64;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Μια γρηγορη ερωτηση, δεν ειδα καπου -με μια γρηγορη αναγνωση- να αναφερεται:

Η τελευταια Global Stable Rom (MIUI V8.0.1.0.MBCMIDG Global Stable ROM for Mi Max 32GB) , για το 32αρι, εχει Ελληνικα ή μονο η dev?

Ευχαριστω

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

 

τελικα 6,10,13 ελληνικη δεν εχει .

 

τι ρομ βαζουμε ?

 

το smiui εκλεισε επισης

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

 

τελικα 6,10,13 ελληνικη δεν εχει .

 

τι ρομ βαζουμε ?

 

το smiui εκλεισε επισης

 

Το sMiui δεν έκλεισε.

Απλά το συνεχίζουν άλλοι devs.

mi-globe.com είναι το νέο site.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

αν την βαλω χωρις να σβησω (wipe data) πανω απο την ελληνικη θα εχω προβλημα δεν θελω να χασω τις εφαρμογες?

και να ρωτησω αν υποστηριζει ελληνικα

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Κανε τοπικό μπακ απ μεσω της miui και επαναφερε το.

Δε θα χασεις κατι.

 

Ισως να μην έχει θεμα, αλλα προτείνεται να κανεις wipe.

 

Εδιτ: α οχι, τα data δε σε ενοχλουν

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως κανεις backup μεσω τις miui;

Δεν θυμάμαι πως ακριβώς το γράφει στα ελληνικά.

Μπαίνεις Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες ρυθμίσεις -> Αντίγραφα ασφαλείας & Επαναφορά -> Τοπικά Αντίγραφα και από εκεί επιλέγεις τι θέλεις να κρατήσεις backup (Εφαρμογές, Μηνύματα, Ρυθμίσεις κλπ...)

Link to comment
Share on other sites

Το ποσο εχω ευχαριστηθει αυτη τη συσκευη δεν λεγεται.

Ειναι πραγματικη κλεψια στα 200 ευρω που κανει.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσο εχω ευχαριστηθει αυτη τη συσκευη δεν λεγεται.

Ειναι πραγματικη κλεψια στα 200 ευρω που κανει.

Κλεψια απο πια αποψη;

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξαναπει η συσκευη δεν ειναι μονο Value for Money, ΤΑ ΣΠΑΕΙ !!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να το αφησω απο τα χερια μου..ουτε λαπτοπ πλεον δεν χρησιμοποιω..ολα τα κανω με αυτο!
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πως ακριβώς το γράφει στα ελληνικά.

Μπαίνεις Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες ρυθμίσεις -> Αντίγραφα ασφαλείας & Επαναφορά -> Τοπικά Αντίγραφα και από εκεί επιλέγεις τι θέλεις να κρατήσεις backup (Εφαρμογές, Μηνύματα, Ρυθμίσεις κλπ...)

 

Ευχαριστώ πολυ

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Πως κανεις backup μεσω τις miui;

 

Βρες το εικονίδιο λογαριασμός mi, εκεί που έχει το password σου, και κάνε backup μέσω της miui.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κάνεις αντίγραφα ασφαλείας από το Τοπικό αντίγραφα, αποθηκεύονται και τα δεδομένα των εφαρμογών. Αν βάλεις διαφορετική ρομ, μου φαίνεται λάθος να τα επαναφερεις,, αλλά πρέπει να περάσεις τις εφαρμογές ξανά από την αρχή. Προσωπικά σε αυτή την περίπτωση, διαφορετική ρομ, θα χρησιμοποιουσα το backup tis miui.

Link to comment
Share on other sites

Δυο εβδομάδες συμβίωσης με το Mi max και πρώτη φορά που νομίζω πως έδωσα 235€ και τους "έκλεψα" εγώ και όχι αυτοί. Xiaomi λειτουργικό και τηλέφωνο είναι ότι καλύτερο έχω αγοράσει μέχρι τώρα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα άλλο κινητό μου, είχα κάνει Τοπικό αντίγραφα, και μετά επαναφορά σε εργοστασιακά δεδομένα, και μετά επαναφορά το Τοπικό αντίγραφα,. αλλα στην Ίδια ρομ.,. Και νομίζω είναι σωστό.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να το αφησω απο τα χερια μου..ουτε λαπτοπ πλεον δεν χρησιμοποιω..ολα τα κανω με αυτο!

 

το μονο που μενει ειναι να το μαθουν να ψηνει καφε και να κανει σεξ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol::p :p:p :p

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...