Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο 3/32 και 3/64 γερνω προς το 64 πιο πολύ λόγο επεξεργαστή όμως το 32 έχει την ρομ dev με ota και ελληνικά. .................
Τι ακριβως εννοεις με τις Ρομς ? :wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τι θήκες έχετε αυτό το τέρας παιδιά; Εγώ έχω μια tank που βγαίνει το πλαστικό για να βάλω και να βγάλω την συσκευή και τόσο δύσκολα που βγαίνει φοβάμαι να μην στραβωσω την συσκευή. Χα χα έχετε να προτείνετε καμία καλή θήκη;
Link to comment
Share on other sites

Με τι θήκες έχετε αυτό το τέρας παιδιά; Εγώ έχω μια tank που βγαίνει το πλαστικό για να βάλω και να βγάλω την συσκευή και τόσο δύσκολα που βγαίνει φοβάμαι να μην στραβωσω την συσκευή. Χα χα έχετε να προτείνετε καμία καλή θήκη;

 

Εγώ πήρα αυτή

http://m.ebay.com/itm?itemId=322206783454

 

Αυτή

http://m.ebay.com/itm/252526786822?_mwBanner=1

 

Αυτή σε ασημί

http://m.ebay.com/itm/Luxury-360-Protective-Clear-Crystal-Soft-Plating-TPU-Case-Skin-Cover-For-XiaoMi-/252417605422?nav=SEARCH

 

Και αυτή σε άσπρη

http://m.ebay.com/itm/Smart-Flip-PU-Leather-Case-Protect-Cover-Luxury-Case-For-Xiaomi-Mi-Max-6-44-/351746641074?nav=SEARCH&varId=620684347957

 

Οι δεύτερη και η Τέταρτη δεν μου έχουν έρθει ακόμη, αλλά η Τρίτη κατά σειρά είναι όλα Τα λεφτά, δένει φοβερά με το κινητό και έχει τρομερή αίσθηση.

 

Και tampered glass πήρα αυτά

http://m.ebay.com/itm/2Pcs-9H-HD-Premium-Real-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Xiaomi-Mi-Max-5-4-/262449654135?nav=SEARCH

Τα οποία είναι τέλεια και κάθονται άψογα επάνω Στο κινητό, Φυσικά δεν πιάνουν όλη την οθόνη αλλά κανένα πρόβλημα.

 

Και αυτό

http://m.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Mi-MAX-Tempered-Glass-6-44inch-Premium-Screen-Protector-BD-/262512637847?nav=SEARCH

Το οποίο το έχω για ανταλλακτικό.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο 3/32 και 3/64 γερνω προς το 64 πιο πολύ λόγο επεξεργαστή όμως το 32 έχει την ρομ dev με ota και ελληνικά. Ή διάφορα στον επεξεργαστή είναι μεγάλη ή όχι;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

!!!

Από διαφορα που διαβαζω, είναι θεμα χρονου, να βαλουν πλήρως Ελληνικα και στο 3/64 ,,,, τετοιο εχω.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοεις με τις Ρομς ? :wacko:

 

Το 3/32 το έχουν με την οφισιαλ ντεβ την ελληνική δεν θέλει να περναω αλλη ρομ εγω. Μιας και δεν το κατέχω το θέμα καθόλου... Ενώ το 3/64 το έχουν με την πολύγλωσση ρομ που από ότι διαβάζω δεν μπορεί να κάνει αυτόματα ενημερώσεις.

Δεν ξέρω αν το εξηγήσα καλά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από διαφορα που διαβαζω, είναι θεμα χρονου, να βαλουν πλήρως Ελληνικα και στο 3/64 ,,,, τετοιο εχω.

Και τι έκανες πέρασες άλλη ρομ ή έχεις την πολύγλωσση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο 3/32 και 3/64 γερνω προς το 64 πιο πολύ λόγο επεξεργαστή όμως το 32 έχει την ρομ dev με ota και ελληνικά. Ή διάφορα στον επεξεργαστή είναι μεγάλη ή όχι;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

!!!

 

Εγώ έχω το 3/32 έχω πλήρη ελληνικά και OTA. Τώρα χωρίς να θέλω να ευλογήσω τα γενιά μου πριν επιλέξω τι θα πάρω το έψαξα πολύ. Επέλεξα το 3/32 γιατί πολλοί έλεγαν πως λόγω του εξαπύρινου επεξεργαστή το τηλέφωνο είναι καλύτερο όσον αφορά τα εξής....

Καλύτερη αυτονομία μπαταρίας λόγω των έξι πυρήνων.

Το τηλέφωνο όσο και να το ζορίσεις δεν θερμαίνεται.

Και το είχαν περιγράψει ως πιο γρήγορο ακόμα κι από τον 652.

Η διαφορά για να πάρω το 3/64 ήταν 30€ παραπάνω, δλδ μηδαμινή.

Νομίζω πως έκανα την καλύτερη επιλογή έως τώρα, το τηλέφωνο με όλα ανοικτά και δυο κάρτες μέσα με πάει δυο 24ωρα άνετα.

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το 3/32 το έχουν με την οφισιαλ ντεβ την ελληνική δεν θέλει να περναω αλλη ρομ εγω. Μιας και δεν το κατέχω το θέμα καθόλου... Ενώ το 3/64 το έχουν με την πολύγλωσση ρομ που από ότι διαβάζω δεν μπορεί να κάνει αυτόματα ενημερώσεις.

Δεν ξέρω αν το εξηγήσα καλά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τι έκανες πέρασες άλλη ρομ ή έχεις την πολύγλωσση;

 

Περασα ρομ, από ένα Ελληνικο σαιτ κλπ.. Αυτές οι ρομ, οι πολυγλωσες από τα κινεζομαγαζα, είναι πειραγμενες. Καλυτερρα να το παρει με επισημη ρομ , μονο Αγγλικα - Κινεζικα. Και όπως λεει ο συγκεκριμενος,, δεν κατεχω το θεμα,, καλυτερα να παρει το 3/32, να μην μλπεξει με Ελληνικες ρομ κλπ. Από ότι εχω διαβασει, δεν είναι μεγαλες οι διαφορες, αναμεσα στο 3/32, και το 3/64.. Και η μεταγλωτιση στα Ελληνικα για το 3/64 είναι περιπου στο 70%, θα γινει όπως πχ στα sony, Samsung,, πλήρως μεταγλωτισμενα στα Ελληνικα.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

https://m.youtube.com/watch?v=z-2nQIEmlC8

Ρε παιδιά τι παίζει; Αδιάβροχο είναι;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

https://m.youtube.com/watch?v=z-2nQIEmlC8

Ρε παιδιά τι παίζει; Αδιάβροχο είναι;

 

Μολις το δοκιμασα..

Το αφησα 1 λεπτο σε ενα βαζακι με νερο ..και τωρα το κινητο μου δεν δουλευει αλλο..δεν ανοιγει δεν κανει τιποτα..μαλλον φταιει το playstore που δεν εκανε αναβαθμιση το facebook..!!

:lol::lol::lol:

 

Αστειευομαι φυσικα...

Και αδιαβροχο να ηταν παντως..στο νερο δεν θα το εβαζα ;)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Μολις το δοκιμασα..

Το αφησα 1 λεπτο σε ενα βαζακι με νερο ..και τωρα το κινητο μου δεν δουλευει αλλο..δεν ανοιγει δεν κανει τιποτα..μαλλον φταιει το playstore που δεν εκανε αναβαθμιση το facebook..!!

:lol::lol::lol:

 

Αστειευομαι φυσικα...

Και αδιαβροχο να ηταν παντως..στο νερο δεν θα το εβαζα ;)

 

Βρε ούτε και εγώ θα το έβαζα φυσικά, αλλά είδα το βίντεο και έπαθα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 3/32 έχω πλήρη ελληνικά και OTA. Τώρα χωρίς να θέλω να ευλογήσω τα γενιά μου πριν επιλέξω τι θα πάρω το έψαξα πολύ. Επέλεξα το 3/32 γιατί πολλοί έλεγαν πως λόγω του εξαπύρινου επεξεργαστή το τηλέφωνο είναι καλύτερο όσον αφορά τα εξής....

Καλύτερη αυτονομία μπαταρίας λόγω των έξι πυρήνων.

Το τηλέφωνο όσο και να το ζορίσεις δεν θερμαίνεται.

Και το είχαν περιγράψει ως πιο γρήγορο ακόμα κι από τον 652.

Η διαφορά για να πάρω το 3/64 ήταν 30€ παραπάνω, δλδ μηδαμινή.

Νομίζω πως έκανα την καλύτερη επιλογή έως τώρα, το τηλέφωνο με όλα ανοικτά και δυο κάρτες μέσα με πάει δυο 24ωρα άνετα.

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα.

 

Ισχύει αυτό που λες γιατί έχω τον 652 και την τσακίζει την μπαταρία!

Είμαι 40% με 3ώρες και 45 λεπτά οθόνη και φυσικά καθόλου παιχνίδι!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 3/32 έχω πλήρη ελληνικά και OTA. Τώρα χωρίς να θέλω να ευλογήσω τα γενιά μου πριν επιλέξω τι θα πάρω το έψαξα πολύ. Επέλεξα το 3/32 γιατί πολλοί έλεγαν πως λόγω του εξαπύρινου επεξεργαστή το τηλέφωνο είναι καλύτερο όσον αφορά τα εξής....

Καλύτερη αυτονομία μπαταρίας λόγω των έξι πυρήνων.

Το τηλέφωνο όσο και να το ζορίσεις δεν θερμαίνεται.

Και το είχαν περιγράψει ως πιο γρήγορο ακόμα κι από τον 652.

Η διαφορά για να πάρω το 3/64 ήταν 30€ παραπάνω, δλδ μηδαμινή.

Νομίζω πως έκανα την καλύτερη επιλογή έως τώρα, το τηλέφωνο με όλα ανοικτά και δυο κάρτες μέσα με πάει δυο 24ωρα άνετα.

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα.

 

Με βοηθησεις πολύ και σε ευχαριστώ!!!

Θα σε ακούσω μιας και το έχει; Και είσαι ευχαριστημένος!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περασα ρομ, από ένα Ελληνικο σαιτ κλπ.. Αυτές οι ρομ, οι πολυγλωσες από τα κινεζομαγαζα, είναι πειραγμενες. Καλυτερρα να το παρει με επισημη ρομ , μονο Αγγλικα - Κινεζικα. Και όπως λεει ο συγκεκριμενος,, δεν κατεχω το θεμα,, καλυτερα να παρει το 3/32, να μην μλπεξει με Ελληνικες ρομ κλπ. Από ότι εχω διαβασει, δεν είναι μεγαλες οι διαφορες, αναμεσα στο 3/32, και το 3/64.. Και η μεταγλωτιση στα Ελληνικα για το 3/64 είναι περιπου στο 70%, θα γινει όπως πχ στα sony, Samsung,, πλήρως μεταγλωτισμενα στα Ελληνικα.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια θα πάρω το3/32 και εγώ από ότι διαβάζω όντως δεν έχουν μεγάλες διαφορές ελπίζω να μην το μετανιώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με βοηθησεις πολύ και σε ευχαριστώ!!!

Θα σε ακούσω μιας και το έχει; Και είσαι ευχαριστημένος!!!

 

Επιβεβαιώνει και ο άλλος φίλος με τον 652 ότι είναι πιο ενεργοβόρος, και ήδη το τηλέφωνο είναι σφαίρα ακόμη και με τους έξι πυρήνες.

Είμαι σίγουρος πως θα το χαρείς.

Να ενημερώσω πως πριν υπάρχει πλήρη υποστήριξη Ελληνικών, εγώ το έχω στο 100%, δεν υπάρχει τίποτα αγγλικό στο μενού των ρυθμίσεων.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνει και ο άλλος φίλος με τον 652 ότι είναι πιο ενεργοβόρος, και ήδη το τηλέφωνο είναι σφαίρα ακόμη και με τους έξι πυρήνες.

Είμαι σίγουρος πως θα το χαρείς.

Να ενημερώσω πως πριν υπάρχει πλήρη υποστήριξη Ελληνικών, εγώ το έχω στο 100%, δεν υπάρχει τίποτα αγγλικό στο μενού των ρυθμίσεων.

 

Από που το πήρες αν επιτρέπεται μπορείς να μου στειλεις το λιγκ;

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει παιδια οτι ο 650 ειναι πιο γρηγορος.Το εχω τεσταρει με φιλου.Μα ειναι δυνατον;ο 652 ειναι πιο γρηγορος οσο απο ενεργεια μου βγαζει 6.5 ωρες οθονη ανετα...Οσο για θερμοκρασιες ΨΥΓΕΙΟ.Πανω απο 36-37 δυσκολα βλεπω

 

Παρτε και το συγκριτικο

 

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι πιο γρηγορος ο 652.

Στο 4/128 που εχω, κανενα προβλημα με καταναλωση.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες αν επιτρέπεται μπορείς να μου στειλεις το λιγκ;

 

Από Geekbuyng

http://m.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Max-6-44-Inch-FHD-3GB-32GB-MIUI-V7-5-Smartphone-64bit-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-5-0MP16-0MP-TOUCH-ID-4850mAh-Battery-IR-Remote-Control----Silver-366861.html

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι πιο γρηγορος ο 652.

Στο 4/128 που εχω, κανενα προβλημα με καταναλωση.

Σκοτωνει ο 652 ;)

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου καλησπερα εισαι σιγουρος οτι ειναι γνησιο απο εκει;απλα ρωταω

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

Link to comment
Share on other sites

Σκοτωνει ο 652 ;)

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου καλησπερα εισαι σιγουρος οτι ειναι γνησιο απο εκει;απλα ρωταω

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

 

Τι εννοείς γνήσιο; Υποννοείς ότι είναι μούφα; Δεν μπορώ να καταλάβω πως το κατάλαβες εσύ; Έχω αγοράσει ένα σωρό τηλέφωνα από εκεί και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

και από το vickmall,. να κοιτάξει. Θεωρείται από τα καλύτερα, σε after sales....προσωπικά σήμερα παρέλαβα το ρουτερ xiaomi mi 3,. από το GeekBuying, ευχαριστημένος είμαι, αλλά Γράφουν στα σαιτ, το vickmall είναι πιο αξιόπιστο, και λίγο πιο ακριβό.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς γνήσιο; Υποννοείς ότι είναι μούφα; Δεν μπορώ να καταλάβω πως το κατάλαβες εσύ; Έχω αγοράσει ένα σωρό τηλέφωνα από εκεί και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

δεν υποννοω κατι βρε συ απλα ρωταω.Το vickmall ειναι 100℅ με γνησια

 

Τα πολυ φτηνα προσωπικα τα φοβαμαι

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

Link to comment
Share on other sites

δεν υποννοω κατι βρε συ απλα ρωταω.Το vickmall ειναι 100℅ με γνησια

 

Τα πολυ φτηνα προσωπικα τα φοβαμαι

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

 

Τι ότι είναι πιο φθηνό από άλλα δεν σημαίνει πως δεν είναι γνήσιο, και έχει και πιο φθηνά αν ψάξεις λίγο. Και για πες μου ένα τρόπο να δω Αν είναι γνήσιο η όχι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τι ότι είναι πιο φθηνό από άλλα δεν σημαίνει πως δεν είναι γνήσιο, και έχει και πιο φθηνά αν ψάξεις λίγο. Και για πες μου ένα τρόπο να δω Αν είναι γνήσιο η όχι.

φιλε μου δεν θελω να σε προσβαλλω....αλλα αν διαβασεις απο διαφορα φτηνα μαγαζια που εχει και το "σκρουτζ" της κινας παιζουν οντως αντιγραφα xiaomi ktl

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν θελω να σε προσβαλλω....αλλα αν διαβασεις απο διαφορα φτηνα μαγαζια που εχει και το "σκρουτζ" της κινας παιζουν οντως αντιγραφα xiaomi ktl

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

 

Αντίγραφα Φυσικά και παίζουν δεν αντιλέγω, αλλά γιατί να είναι αυτό στο link που έδωσα μη γνήσιο. Όπως είπα έχω αγοράσει κι αλλά Xiaomi από το συγκεκριμένο κινεζομάγαζο και δεν είχα πρόβλημα. Αν διαβάσεις Στο αντίστοιχο νήμα στο My phone επιπλέον θα δεις πως το συγκεκριμένο μαγαζί θεωρείται από Τα πλέον αξιόπιστα για αγορές.

 

@@apsogos αφού μου έβαλες φιτίλια για την γνησιότητα, το έψαξα πηγαίνοντας στο site της Xiaomi και βάζοντας IMEI και S/N μου έγραψε πως είναι γνήσιο Xiaomi Mi Max 3/32 και ότι θα πρέπει να το δηλώσω..... Φωτογραφία δεν μπορώ να ανεβάσω.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...