Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, έχω ένα Max ενός φίλου στο οποίο έχει πεθάνει το touch, δεν ακούει τίποτα. Τον μόνο που κάνει όταν του κάνω ρεσετ είναι fastboot και σύνδεση σε υπολογιστή Mode αλλά δεν το βλέπει το pc. Έχετε καμία ιδέα πως θα μπορέσω να το κάνω να το δει το pc για νά περάσω πάλι ρομ μπας κάτι γλίτωσει το ταξίδι στην Κίνα; το έχει πάρει από vickmall
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα, έχω ένα Max ενός φίλου στο οποίο έχει πεθάνει το touch, δεν ακούει τίποτα. Τον μόνο που κάνει όταν του κάνω ρεσετ είναι fastboot και σύνδεση σε υπολογιστή Mode αλλά δεν το βλέπει το pc. Έχετε καμία ιδέα πως θα μπορέσω να το κάνω να το δει το pc για νά περάσω πάλι ρομ μπας κάτι γλίτωσει το ταξίδι στην Κίνα; το έχει πάρει από vickmall

 

Ξαφνικα η εφαγε τουμπα?

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά εντελώς, χωρίς τούμπα, μπορεί να μου δώσει κάποιος κάποιο link για drivers; ότι έχω κατεβάσει δεν κάνει. Rom κατέβασα την global stable από το σαιτ της miui
Link to comment
Share on other sites

Στην διαχείριση συσκευών του ΗΥ, το βλέπεις το κινητό; Έχει μήπως κίτρινο τριγωνακι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για την βοήθεια, κατέβασα mi suite, αδυνατεί να συνδεθεί μαζί του, μου βγάζει και ένας μήνυμα Ότι πρέπει να αναβαθμίσω τη συσκευή για να συνδεθεί μαζί του. Αντίθετα το παναρχαιο πλην τίμιο Hongmi το είδε κανονικά καθ μάλιστα το αναβάθμισε. Στην διαχείριση συσκευών φαίνεται το mi Max αλλά μέχρι εκεί
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

ήρθε και εμένα το δικό μου την Παρασκευή, τι να πω και εγώ για αυτό το τηλέφωνο, πολύ καλή κατασκευή. Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό για τι συσκευή πήρα με 200€ :D

Χθές το πρωί το φόρτισα και μετά άρχισα να το βασανίζω με εγκαταστάσεις προγραμμάτων κλπ., εεεεε λοιπόν σήμερα μέχρι τώρα έχω 6 ώρες οθόνη και έχει ακόμα 40% μπαταρία. :ninja::ninja::ninja:

 

Όποιος ψάχνει μεγάλη οθόνη και αυτονομία ΔΕΝ υπάρχει άλλη συσκευή ΤΕΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Panospc με έσωσες, κατάφερα και μπήκα με το mouse, τώρα κάνω backup στο Google photos και μετά θα κάνω επαναφορά εργοστασιακων μήπως και επανέλθει. Πάντως φοράει miui 7 stable και του κάνω έρευνα για update αλλά δεν βρίσκει κάτι
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα να ρωτήσω το κιν συνηθιζεται ή δεν είναι βολικό στην χρήση του?για πείτε.

είμαι ανάμεσα σε xiaomi redmi note 3 pro 3gb ram 32gb rom και xiaomi mi max 16gb .ποιο θα με βολεψει περισσότερο?

είδα ένα lg v10 και μου άρεσε .από τι βλέπω είναι ποιο μεγάλο από lg v10.φοβάμαι μήπως είναι αρκετα μεγάλο σαν tablet και δεν το βολευτώ.

τι να κάνω? :worry:

από την άλλη το xiaomi mi max έχει 16gb αλλά θα το έχω με μία sim και sd 32gb!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλυτερο απ το 3 προ.

Ταμπλετιζει αρκετα.

Αν. Δεν έχεις θέμα με το μεγεθος, τσιμπα το.

Αλλιως κλασικά το 3 προ ειναι οκ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φοράει miui 7 stable και του κάνω έρευνα για update αλλά δεν βρίσκει κάτι

Γράψε εάν μπορεις ακριβώς την έκδοση που σου γράφει στο about phone. Μπορεί να έχει καμιά ανεπίσημη rom.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανεπίσημη, δεν πρόκειται να πάρει update από μόνο του. Δοκίμασε μήπως μπορέσεις και το αναβαθμίσεις στην τελευταία stable μέσω του MiPCSuite
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14748-Ελληνικός-οδηγός-Flash-Official-Rom-Unbrick-Xiaomi-Mi-Max-PRO-64GB/?pageNo=1 ,, ή τελευταία λύση,,,,,, εγώ προσωπικά το έκανα βάζοντας το κινητό μου σε bootloader,,. όχι σε edl mode,. και το ξεκολλησα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Το Mi Max βγαίνει σε International Version με την Β20;

Αν ναι που το βρίσκουμε;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω διαβασει ολες τις σελιδες του θεματος,αλλα δεν πολυκαταβα οσον αφορα την συχνοτητα 800, αυριο το περιμενω και εγω στα χερια μου για να το αποκτησω.με wind λετε να εχω προβλημα οσον αφορα το σημα στις κλησεις? το 4G δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα σε 3g μου αρκει ηδη για ίντερνετ ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το X98 Air 3G(C8J7) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω διαβασει ολες τις σελιδες του θεματος,αλλα δεν πολυκαταβα οσον αφορα την συχνοτητα 800, αυριο το περιμενω και εγω στα χερια μου για να το αποκτησω.με wind λετε να εχω προβλημα οσον αφορα το σημα στις κλησεις? το 4G δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα σε 3g μου αρκει ηδη για ίντερνετ ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το X98 Air 3G(C8J7) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν σε ενδιαφερει το 4G, δεν εχεις κανενα θεμα.

800 χρησιμοποιει η wind αλλα και οι αλλοι σε αραιοκατοικημενες περιοχες, λογω μεγαλυτερης εμβελειας.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω διαβασει ολες τις σελιδες του θεματος,αλλα δεν πολυκαταβα οσον αφορα την συχνοτητα 800, αυριο το περιμενω και εγω στα χερια μου για να το αποκτησω.με wind λετε να εχω προβλημα οσον αφορα το σημα στις κλησεις? το 4G δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα σε 3g μου αρκει ηδη για ίντερνετ ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το X98 Air 3G(C8J7) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο αν μένεις σε απομακρυσμένες περιοχές π.χ Κρήτη θα έχεις πρόβλημα και μόνο με Wind. Έχω που έχω δοκιμάσει (Δράμα) και τις τρεις εταιρίες δεν είχα κανένα πρόβλημα με το 4G.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...