Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω βαλει αγγελια αναζητησης για κινητο 6+ και pm με καπελο κατω απο 50 ευρω δεν εχω παρει ουτε ενα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμένω τόσο καιρό να βγει το 3/64 με την ελληνική ρομ ΔΕΝ μπορώ να περιμένω άλλο...Αν το πάρω με την πολύγλωσση βλακεία θα κάνω;;;Τι πρόβλημα θα έχω εκτός από τις αναβαθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τόσο καιρό να βγει το 3/64 με την ελληνική ρομ ΔΕΝ μπορώ να περιμένω άλλο...Αν το πάρω με την πολύγλωσση βλακεία θα κάνω;;;Τι πρόβλημα θα έχω εκτός από τις αναβαθμίσεις;

 

Πάρτο μέ όποια rom θέλεις και μετά αν θέλεις μπορείς να βάλεις την Globe Rom πρώην sMiui.

Πολύ καλή Rom, υποστηρίζει πλήρως Ελληνικά και το Helium.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τόσο καιρό να βγει το 3/64 με την ελληνική ρομ ΔΕΝ μπορώ να περιμένω άλλο...Αν το πάρω με την πολύγλωσση βλακεία θα κάνω;;;Τι πρόβλημα θα έχω εκτός από τις αναβαθμίσεις;

 

1ο : είναι θεμα χρονου, να μεταγλωτισθει το 3/64, νομιζω είναι στο 70%, από το 2017 περιμενω.. 2ο εγω το πηρα με πολυγλωσση, και στο τελος περασα Καθαρη Ελληνικη ρομ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει ποτέ να περάσω ρομ και φοβάμαι να μην κάνω καμιά πατάτα και το χάσω τελειως...Ος το 2017 ποιος περιμένει :-( :-( :-(
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερεις Αγγλικα, παρτο το με official rom. Και εγω δεν ηξερα τιποτα, για αλλαγες ρομ, και πολλοι ακομα, και τα καταφέραμε. Υπαρχει εξειδικευμενο σαιτ κλπ κλπ, Δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα καταφερεις. Οι πολυγλωσες ρομ, από τα κινεζομαγαζα, είναι πειραγμενες, Μαλλον δεν κανουν ενημερώσεις, αλλα είναι λυση αν δεν ξερεις Αγγλικα, όπως εγω. ( το αγορασα από honorbue Ιταλια, kai κοιταξε για vickmall, geekbuying,,, to Aliexpress δεν εχω αγορασει κατι. ).
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει ποτέ να περάσω ρομ και φοβάμαι να μην κάνω καμιά πατάτα και το χάσω τελειως...Ος το 2017 ποιος περιμένει :-( :-( :-(

Εντάξει δεν είναι τόσο τρομερό.

Αν διαβάσεις προσεκτικά τους οδηγούς και κάνεις τα βήματα κατά γράμμα όλα θα πάνε καλά.

Αν το πάρω με πολύγλωσση πρέπει να αλλάξω άμεσα την ρομ ή μπορώ να να την αλλάξω μετά από 5-6 μήνες αν θέλω;

Αυτές οι roms των κινέζων βγάζουν προβλήματα οπότε ναι θα πρέπει να την αλλάξεις.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε αυτή εδώ η θήκη

 

http://m.ebay.com/itm/252526786822?_mwBanner=1

 

Καταπληκτική απλά, ότι καλύτερο έχω αγοράσει μέχρι τώρα μακράν.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε αυτή εδώ η θήκη

 

http://m.ebay.com/itm/252526786822?_mwBanner=1

 

Καταπληκτική απλά, ότι καλύτερο έχω αγοράσει μέχρι τώρα μακράν.....

 

Την ιδια εχω!!Πραγματικα υπεροχη και πολυ ομορφη!!:);)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια εχω!!Πραγματικα υπεροχη και πολυ ομορφη!!:);)

 

Άλλαξε το κινητό, ήταν που ήταν μούρικο τώρα με αυτή τη θήκη εκτοξεύθηκε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι και εγώ το κινητό λόγου 6.44". Αυτή τη στιγμή έχω το samsung NOTE 3 2.5 χρόνια ακριβώς. Σκέφτομαι μόνο για το 4gb/128gb μοντέλο που βγαίνει στα 280 ευρώ.

 

Οι ερωτήσεις μου είναι:

 

Η οθόνη του που είναι ips συγκρίνεται με την amoled του NOTE?

Ο Snapdragon 652 σε σχέση με τον snapdragon 800 πως τα πάει?

 

 

Απο ROMS που ασχολούμαι βλέπω ότι τα πάει εξαιρετικά έχει μεγάλη κοινότητα.

 

Το NOTE 3 θα πουληθεί κάνα 200αρι και με λίγα ακόμα θα πάρω το mi max.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χτυπα το!!!αν εισαι τυπος που γουσταρεις να φλασαρεις ρομ θα σου αρεσει.η οθονη ειναι πιο φωτεινη αλλα οχι τοσο ρεαλιστικα οπως το SN3.Απο μεγεθος οθονης απλα απολαυστικη..απο μεγεθος συσκευης τις πρωτες 2 μερες μεχρι να το συνηθίσεις...μετα θα βλέπεις τα 5άρια και θα τα λες μικρα.πολυ λεπτο,σχετιακα πολυ ελεφρυ για το μεγεθος.
Link to comment
Share on other sites

χτυπα το!!!αν εισαι τυπος που γουσταρεις να φλασαρεις ρομ θα σου αρεσει.η οθονη ειναι πιο φωτεινη αλλα οχι τοσο ρεαλιστικα οπως το SN3.Απο μεγεθος οθονης απλα απολαυστικη..απο μεγεθος συσκευης τις πρωτες 2 μερες μεχρι να το συνηθίσεις...μετα θα βλέπεις τα 5άρια και θα τα λες μικρα.πολυ λεπτο,σχετιακα πολυ ελεφρυ για το μεγεθος.
Αυτό. Μετά από δω, δεν υπάρχει γυρισμός φίλοι μου ..... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το κινητό, ήταν που ήταν μούρικο τώρα με αυτή τη θήκη εκτοξεύθηκε.

 

την περιμενω και εγω να ερθει μαζι και αυτην εδω http://www.ebay.com/itm/371692853780?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=640673924566&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

επισης παραγκειλα και αυτο http://www.ebay.com/itm/381653803536?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

το εχει παραγκειλει /τοποθετησει καποιος ?τι λεει σαν ποιοτητα ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα παραγγείλει εξ αρχής, κάθεται πολύ καλά επάνω στην οθόνη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

χτυπα το!!!αν εισαι τυπος που γουσταρεις να φλασαρεις ρομ θα σου αρεσει.η οθονη ειναι πιο φωτεινη αλλα οχι τοσο ρεαλιστικα οπως το SN3.Απο μεγεθος οθονης απλα απολαυστικη..απο μεγεθος συσκευης τις πρωτες 2 μερες μεχρι να το συνηθίσεις...μετα θα βλέπεις τα 5άρια και θα τα λες μικρα.πολυ λεπτο,σχετιακα πολυ ελεφρυ για το μεγεθος.

Για το μέγεθος δεν έχω θέμα οι 6.44 δείχνουν να είναι το sweet spot για την απόλαυση των multimedia δυνατοτητων των σημερινών συσκευών παραπάνω είναι καθαρό Tablet.

 

Άρα σαν ips είναι μια χαρά οθόνη απλά δεν έχει το απόλυτο μαύρο του NOTE 3 και τα χρώματα. Πιστεύω θα αντέξω 2.5 χρόνια την ευχαριστήθηκα την amoled ας παω και σε κάτι άλλο.

 

Ο επεξεργαστής φαντάζομαι είναι καλύτερος του 800 έτσι? Για gaming περισσότερο μιλάω για την gpu δηλαδή.

 

Επίσης δεν είναι λίγο μεγάλη η διαφορά μεταξύ 3gb/64 και 4gb/128 στην τιμή?

 

Αν είναι να ξανά πάω σε amoled είδα και το Huawei honor note 8 στις 6.6 αλλά ξεφεύγει σε τιμή στα 450.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάτι ωραίες θήκες στο αλιεξπρες να αγοράσω άφοβα ηηηηη;

Θέλω θήκη που να κλείνει και την οθόνη έχει κάποιος να προτείνει καμιά που να μην το μεγαλώνει πολύ να το προστατεύει όμως;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάτι ωραίες θήκες στο αλιεξπρες να αγοράσω άφοβα ηηηηη;

Θέλω θήκη που να κλείνει και την οθόνη έχει κάποιος να προτείνει καμιά που να μην το μεγαλώνει πολύ να το προστατεύει όμως;

 

μαζι με το κινητο, πηρα θηκη την original Xiaomi..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το ιδιο εχω, το 3/64, Πολύ καλη επιλογή!!

Edited by athanasios1112
λαθος
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ καλό tempered glass ακόμα δεν μου έκατσε. Το ένα με τόσο αέρα που είχε στης άκρες με λίγη πίεση μέσα στην τσέπη μου έσπασε :P
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα και εγω το 3/64 απο vickmall την Τεταρτη, να δουμε τωρα ποτε θα το στειλουν ακομα processing....

μπορει να χρειαστω την βοηθεια των πιο ειδικων σε περασμα ρομ να δω και με τι ρομ θα μου το στειλουν.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...