Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για site και Rom πατα επάνω στη φωτογραφία της υπογραφής μου και θα σε οδηγήσει εκεί ..... ;)

Για αγορα προτείνω το πολ αξιόπιστο vickmall.com :) Επιλεγεις αποστολη είτε με Singapore Post είτε NL Post

 

Τι εννοείς να πατήσω πάνω στη φωτογραφία της υπογραφής σου;

Συγνώμη αν σε κουραζω αλλά ένεκα τυφλός...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς να πατήσω πάνω στη φωτογραφία της υπογραφής σου;

Συγνώμη αν σε κουραζω αλλά ένεκα τυφλός...

Εννοώ να κανεις κλικ πανω στη φωτογρφια , ειναι λινκ που σε οδηγει στο site xiaomi-miui.gr στο νημα για το Mi Max 3/64 (Helium) :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να κανεις κλικ πανω στη φωτογρφια , ειναι λινκ που σε οδηγει στο site xiaomi-miui.gr στο νημα για το Mi Max 3/64 (Helium) :)

Τώρα το βρήκα αδερφέ μου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου!

Το παραγγελνω και για ρομ και τλπ αν δεν βγάλω άκρη να ζητησω την βοήθεια σου ξανά;

Link to comment
Share on other sites

Ή διαδικασία είναι λίγο πολύπλοκη, και εμένα με βοήθησαν στο στήσιμο, όπως και πολλούς ακόμα. Να γραφεις στο σάιτ.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το βρήκα αδερφέ μου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου!

Το παραγγελνω και για ρομ και τλπ αν δεν βγάλω άκρη να ζητησω την βοήθεια σου ξανά;

 

Καλυτερα να γραψεις εδω γιατι πολυ απλα στο πολυδιαφημισμενο site θα σου πουν να βαλεις αλλη ρομ ακομα και αν το προβλημα σου αντιμετωπιζεται αλλιως και πολυ πιο ευκολα.

Ευτυχως υπαρχουν αρκετοι γνωστες εδω.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτή εδώ η θήκη είναι άθλια, οποίος την σκέφτεται επειδή είναι original καλα θα ήταν να το ξανασκεφτεί!

Βέβαια μου το είχε πει η Selina ότι δεν είναι καλή ποιότητα! Ευτυχώς που την πήρα για 3$ και όχι παραπάνω, αλλά πραγματικά είναι τόσο λεπτή που το μόνο που μπορεί να προσφέρει είναι προστασία από γρατσουνιές και μόνο!

http://www.vickmall.com/original-ultrathin-soft-protective-case-with-high-quality-for-xiaomi-max.html

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, και εμενα με βοηθησαν στο στησιμο του κινητου, και κάθε μερα και ενας καινούργιος ζηταει υποστηριξη. Αυτή είναι η πραγματικοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά όταν έρθει θα ζητησω τα φώτα σας ξανά!!!

 

Και καλα θα κανεις.

Αντι να σε τραβανε σε αλλο φορουμ απλα γιατι εκει βολευει, μπορεις ανετα να βρεις απαντησεις απο ανθρωπους εδω γιατι υπαρχουν μελη με σωστες γνωσεις να αντιμετωπισουν το καθε προβλημα και μονο αυτο.

Στο πολυδιαφημισμενο φορουμ η απαντηση σε καθε προβλημα ειναι βαλε Ελληνικη ρομ.

Βαθεια γνωση οχι αστεια.

Eννοειται πως ειμαι μελος για να κρινω και δεν υπαρχει καμια συγκριση.

Για πολυ απλα θεματα, οπως για αλλαγη γραμματοσειρας (εκτος οτι προταθηκε αλλαγη ρομ στο αλλο φορουμ, εννοειται αυτο :lol: ), η απαντηση ειναι δυσκολη.

Αντιθετα εδω που δεν εχουν τετοιου ειδους bias, η απαντηση αναλυτικοτατη. Το πληθος των παιδιων ειναι τετοιο που στατιστικα καποιος θα ξερει το προβλημα σου.

Τετοια παραδειγματα πολλα, ποσο μαλλον για hardware προβληματα.

Aλλο μελος ειχε θεμα με τη δονηση και κατεληξε αντι να λυσει το προβλημα του, να παιδευεται για μερες, ναι, για να αλλαξει ρομ. :lol:

Εννοειται δεν λυθηκε το προβλημα για το οποιο ειχε εξ'άρχης ποσταρει και κινδυνεύεις να μπρικαρεις το κινητο χωρις λογο, εαν δεν εχεις γνωσεις και πολυ απλα να παιδευτεις ακομα περισσοτερο.

Συν του οτι δεν εχεις τα σπαστικα μηνυματα vip η τα banerακια που πρεπει να περιμενεις λιγα δευτερα για να τα κλεισεις η να πληρωσεις.

Για το χαος που επικρατει μπορεις να διαβασεις στις προηγουμενες σελιδες γιατι εχει συζητηθει λογω της επιθετικοτητας της διαφημισης που απολαμβανει εδω. Παντως το compartmentalization ειναι σε βαθμο που το κανει μη χρηστικο και υπαρχουν crosspostings η ιδια θεματα πολυ συχνα και δεν ειναι user friendly.

Γενικως το πολυδιαφημισμενο φορουμ, ακριβως επειδη ειναι αποκλειστικο, εχει σαφεις περιορισμους, μερικοι λογικοι, μερικοι οχι, που δεν θα συναντησεις στο myphone. Και το επιπεδο μπορει να το κρινει ο καθενας.

Χρειαζεται προσοχη ωστε να παρεις τη σωστη καθοδηγηση, γιαυτο και πιστευω οτι εδω θα βρεις πολυ πιο ευκολα λυση. :)

Edited by niantic
Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

το παράγγειλα και εγώ από geekbuying, και πήρα την international έκδοση 3/32.

Λογικά απ΄'οτι κατάλαβα θα έρθει με την official global stable που δεν έχει κινέζικα apps. Αν όμως δεν την έχει και χρειαστεί να την περάσω θα πρέπει να ξεκλειδώσει ο bootloader? ή μπορώ να κατεβάσω την rom και να την περάσω μέσω του update που έχει μέσα το κινητό?

Να επισημάνω πως δεν με ενδιαφέρει να ξεκλειδώσω τον bootloader και να κάνω root, αλλά μόνο αν χρειαστεί για να βάλω την global stable.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται μέσω updater. Μόνο με το MiFlash μπορείς να βάλεις την Global.

 

Υπάρχουν δύο τρόποι φλασαρίσματος με το MiFlash, ο ένας είναι μέσω fastboot mode αλλά πρέπει να έχεις ξεκλείδωτο bootloader.

Ο άλλος τρόπος είναι μέσω EDL mode και μπορείς φλασάρεις και με κλειδωμένο bootloader, είναι όμως πιο ριψοκίνδυνο και θέλει περισσότερη προσοχή σε σχέση με το fastboot mode.

 

Φλασάρισμα σε Fastboot mode: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13754-Unbrick-%CE%AE-%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-FastBoot-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-Flash-SnapDragon/

Σε EDL mode: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14871-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-Unbrick-Xiaomi-Mi-Max-32GB-Hydrogen/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα αρκετό χρόνο με το διάβασμα και ομολογώ ότι η πληροφορία είναι πάρα πολύ για την συσκευή MI max.?

Το δικό μου στορυ:

Παρέλαβα σε πολύ σύντομα χρόνο από bangood,

Η συσκευή είναι η 3/64

Προέρχομαι από Sony ultra που έχει παρόμοιο μέγεθος..

Βέβαια το max από hardware μακράν καλύτερο, από UI δεν με ενθουσίασε.

Βέβαια ήρθε με μια ROM (αλήθεια τι σημαίνει?) που μου έσπασε τα νεύρα από το spam... Φουλ malware το εργαλείο (((

Κράτησα λίγες ώρες την sim και κατευθείαν στο Sony πίσω.

 

Προχθές το βράδυ με πεισμωσε η φάση να έχω το τούμπανο στο συρτάρι...

Κάνω λοιπόν αυτό που ξέρω χρόνια στο android...

Πίεση στο power και στον ήχο την αύξηση παρατεταμενα...

Ω του θαύματος μου ζήτησε να το συνδέσω με USB.

Το συνδέω και μου λέει αναβάθμιση σε MIUI 8

Λέω μπα, λες να ξεφορτωθώ την μάνα του malware?

Όντως βρε παλικάρια το πρωί που ξύπνησα στο κινητό είχε MIUI 8 stable, μόνο κινέζικα κ αγγλικά...

Οπότε λέω καλά πάμε..

Βέβαια το ξαναέβαλα στο ράφι γιατί πρέπει να πέσει μελέτη....

......

Λοιπόν μετά την ωραία πονεμένη ιστορία μου (σας ευχαριστώ που την μοιραζόμαστε )

Ερωτήσεις))

Πως ξέρω αν είναι helios, melios pro, noob κλπ ???

Υπάρχει τρόπος για μια καλή σταθερή Rom που να μην χρειάζεται να ασχοληθώ κάθε τρεις κ λίγο με το στήσιμο κ το σεταρισμα...

Να έχω τις αναβαθμίσεις χωρίς αγωνία ?

Δεν με νοιάζει να είναι MIUI XIUI DUI...

Ας είναι universal...

Αλλά να περνει 6 εικονίδια εφαρμογών στη σειρά όχι τέσσερα που παίρνει τώρα...

Κλπ κλπ κλπ

 

Ευχαριστώ για τις οποίες απαντήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Το 3/64,,, είναι το mi max pro Helium. Τέτοιο έχω. Κάθε εαυτού Ελληνική ρομ, υπάρχει σε διαφορετικό σάιτ..... Υπάρχει stable Ελληνική, για να μην ασχολείται κάθε βδομάδα. Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Το 3/64,,, είναι το mi max pro Helium. Τέτοιο έχω. Κάθε εαυτού Ελληνική ρομ, υπάρχει σε διαφορετικό σάιτ..... Υπάρχει stable Ελληνική, για να μην ασχολείται κάθε βδομάδα.

Ευχαριστώ Αθανάσιε

Καλά ξεκίνησε, τώρα ξέρω πως λένε το κινητό μου....

Χαχαχαχα

Για να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για μια καλή σταθερή Rom που να μην χρειάζεται να ασχοληθώ κάθε τρεις κ λίγο με το στήσιμο κ το σεταρισμα...

Να έχω τις αναβαθμίσεις χωρίς αγωνία ?

Δεν με νοιάζει να είναι MIUI XIUI DUI...

Ας είναι universal...

Αλλά να περνει 6 εικονίδια εφαρμογών στη σειρά όχι τέσσερα που παίρνει τώρα...

Κλπ κλπ κλπ

 

Ευχαριστώ για τις οποίες απαντήσεις!!!

 

Rom αυτη που εχεις αν δε σε πειραζουν τα αγγλικα. Απολυτως σταθερη, αναβαθμισεις οσο το εχω, εχω παρει 3 και ολες με ειδοποιηση στο κινητο και με ενα κλικ εγκατασταση. Οπως ειπες, δεν ασχολεισαι καθολου.

Για 6 εικονιδια δεν ξερω αν μπορεις να το κανεις εγκαθιστωντας τον nova launcher, ας μας πουν οσοι το εχουν.

Αν οχι, χρειαζεσαι root για να πειραξεις το dpi αλλα πλεον πρεπει να ασχοληθεις που ειναι αντιθετο με αυτο που καταλαβα οτι θες να κανεις. :lol:

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.απο GPS πως πάει γιατί είναι βασικό κριτήριο για μενα και με ενδιαφέρει πολύ ή συσκευή μιας και είναι μονόδρομος από ότι έχω ψάξει λίγο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Rom αυτη που εχεις αν δε σε πειραζουν τα αγγλικα. Απολυτως σταθερη, αναβαθμισεις οσο το εχω, εχω παρει 3 και ολες με ειδοποιηση στο κινητο και με ενα κλικ εγκατασταση. Οπως ειπες, δεν ασχολεισαι καθολου.

Για 6 εικονιδια δεν ξερω αν μπορεις να το κανεις εγκαθιστωντας τον nova launcher, ας μας πουν οσοι το εχουν.

Αν οχι, χρειαζεσαι root για να πειραξεις το dpi αλλα πλεον πρεπει να ασχοληθεις που ειναι αντιθετο με αυτο που καταλαβα οτι θες να κανεις. :lol:

 

 

Ευχαριστώ)))

Τα αγγλικά δεν με πειράζει, το αντίθετο μάλιστα!

Θα χρειαστεί κ ενα πληκτρολόγιο όμως για την ελληνική γραφή..

Εξετάζω το link που μου έστειλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.απο GPS πως πάει γιατί είναι βασικό κριτήριο για μένα και με ενδιαφέρει πολύ ή συσκευή μιας και είναι μονόδρομος από ότι έχω ψάξει λίγο.ευχαριστω
Τέλειο. Λειτουργεί άμεσα και έχει άμεση αντεαποκριση στις αλλαγές. Δοκιμασμένο με Google Maps, Sygic, Here Maps, Maps Me. Κανένα πρόβλημα, συνισταται για τέτοια χρήση. Και φυσικά απολαυστικό λόγω μεγέθους :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρεις Αγγλικά , αστο όπως είναι. Για Ελληνικό πληκτρολόγιο είναι απλό. Κατέβασε από play store,. To. google key board,,, εύκολο είναι.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει μετάβαση από v10?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει μετάβαση από v10?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα....Με την καμια ομως.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τρολαρεις? Φυσικά και αξίζει!

Εκτός από αυτόνομια που έχει σίγουρα καλύτερη σε τι θεωρείς ότι υπερτερεί?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτόνομια που έχει σίγουρα καλύτερη σε τι θεωρείς ότι υπερτερεί?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Dual sim,μεταλικη κατασκευή,πιο ωραία οθόνη-μεγαλυτερη οθόνη, πολύ καλυτερος επεξεργαστής κα φυσικά τεράστια αυτονομία!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...