Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς θέλει χρόνο ή 8 για να στρώσει σε μπαταρία ,με την χρήση την δική μου βλέπω ένα 20% κάτω απ την 7,την αφήνω όμως γιατί ή 8 μου αρέσει .

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Εχω την oficial stable china... Υποθετω οτι εσυ εχεις την ελληνικη, ή δεν εχουν διαφορά μεταξυ τους στην μπαταρια για την 8?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aρα στη πρωτη εγκατασταση χαιρεταμε τα δεδομενα.

Ναι, αν και με ένα τοπικο αντίγραφο στην κάρτα SD τα επαναφέρεις σχεδόν όλα.

otas μονο μεσω zip μολις γινει το root?

Πρέπει να κατεβάζεις το zip και να το περνάς χειροκίνητα μέσω του TWRP.

Για το Redmi note 3 έχει βγει τροποποιημένη έκδοση του TWRP που επιτρέπει OTA, ίσως βγει και για την δική μας συσκευή στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την oficial stable china... Υποθετω οτι εσυ εχεις την ελληνικη, ή δεν εχουν διαφορά μεταξυ τους στην μπαταρια για την 8?

Όχι την China dev βάζω πάντα,απλα ή 8 πρός το παρών είναι χειρότερη σε μπαταρία απ την 7.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

ας πουμε οτι περναω την 8...μετα αμα θελω να γυρισω ξανα στην 7 πως μπορω να το κανω?...ειμαι με κινεζικη στειμπλ χωρις ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..μια ματια στην μπαταρια με κινεζικη stable ..σε Miui8!

Πολυ ικανοποιημενος..κοντα 10 ωρες μπαταρια

 

Επισης καταφερα με nova launcher να του δωσω την μορφη της μαμα launcher Μiui

 

Edit..γιατι δεν μπορω να επισυναψω φωτο?παταω επισυναψη αρχειων και επιλογω τις φωτο αλλα δεν κανει τιποτα μετα απο αυτο

τα παραταω..εχω κανει τις εικονες να ειναι σε 28kb η καθεμια μιας και μου ελεγε οτι ξεπερναει το οριο και παλι το ιδιο με λεει!!

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..μια ματια στην μπαταρια με κινεζικη stable ..σε Miui8!

Πολυ ικανοποιημενος..κοντα 10 ωρες μπαταρια

 

εισαι καλυτερα δηλαδη η χειροτερα απ οταν ειχες την 7?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..μια ματια στην μπαταρια με κινεζικη stable ..σε Miui8!

Πολυ ικανοποιημενος..κοντα 10 ωρες μπαταρια

 

εισαι καλυτερα δηλαδη η χειροτερα απ οταν ειχες την 7?

 

 

αμεσως με 8.0.2 με ηρθε οποτε δεν γνωριζω ..αλλα τα παει αψογα..δεν λεει να τελειωσει η μπαταρια!

ανεβασα φωτο με την μπαταρια και τον nova launcher σε εκδοση miui 8!

 

Screenshot_2016-09-18-04-08-08-081_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-09-18-17-17-02-865_com.teslacoilsw.launcher.png

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

 

 

αμεσως με 8.0.2 με ηρθε οποτε δεν γνωριζω ..αλλα τα παει αψογα..δεν λεει να τελειωσει η μπαταρια!

ανεβασα φωτο με την μπαταρια και τον nova launcher σε εκδοση miui 8!

 

αναβαθμισα και εγω ολα οκ εκτος απο ενα..δεν μπωρω να κατεβασω themes, μου γραφει themes download failed error 4000... δοκιμασα να κατεβασω wallpapers και κατεβαινουν...τα themes οχι...τι λετε να συμβαινει?

 

τελικα με factory reset λυθηκε το προβλημα ...το εψαξα το θεμα στο νετ και βρηκα και αυτο απτο φορουμ του miui

http://en.miui.com/thread-266145-1-1.html

σορρυ αν κουρασα αλλα ειναι ενα προβλημα που ισως βγει και σε αλλους στη πορεια

Edited by spiross4
Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισα και εγω ολα οκ εκτος απο ενα..δεν μπωρω να κατεβασω themes, μου γραφει themes download failed error 4000... δοκιμασα να κατεβασω wallpapers και κατεβαινουν...τα themes οχι...τι λετε να συμβαινει?

τελικά με factory reset λύθηκε το προβλημα ...το εψαξα το θεμα στο νετ και βρηκα και αυτο απτο φορουμ του miui http://en.miui.com/thread-266145-1-1.html

σορρυ αν κούρασα αλλα ειναι ενα προβλημα που ισως βγει και σε αλλους στη πορεια

Σπύρο αν θέλεις αφαίρεσε από την παράθεση τις 2 τεράστιες φωτογραφίες ................. Πιάνουν παρα πολύ χώρο, χωρίς λόγο ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο αν θέλεις αφαίρεσε από την παράθεση τις 2 τεράστιες φωτογραφίες ................. Πιάνουν παρα πολύ χώρο, χωρίς λόγο ;)

 

κανονικα ειναι δικο μου προβλημα αυτο..αφου προσπαθησα να κανω τις φωτο επισημανση αλλα δεν τις επαιρνε καθολου!ολο μεγαλο αρχειο μου εγραφε..και μαλιστα για 28kb ενω στις επισημανσεις με βγαζει πως δεν πρεπει να ξεπερνα ανω των 128kb μια φωτο!και ετσι το ανεβασα μεσω dropbox και μου βγηκε γιγαντιαιο.. :lol::lol::lol:

 

σορρυ παιδες...!

 

Γνωριζετε αν υπαρχει εφαρμογη που να τραβαει το κινητο μας σε 60fps 1080p εγγραφη βιντεο??η πραγμα δυσκολο και δεν..

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

σορρυ παιδια τις εσβησα :) το προβλημα παραμενει ομως παροτι στην αρχη δουλεψαν τα τρικ... δεν ξερω...καμια λυση? εχει κανεις το ιδιο προβλημα? Edited by spiross4
Link to comment
Share on other sites

Παντως εάν κάποιος ενδιαφέρεται για κάποιο καλό tempered ειναι καλό αυτό:

http://www.vickmall.com/100-original-xiaomi-max-full-coverage-tempered-glass-screen-protector-film-with-clean-wipe-easy-iinstalled.html

 

Ρωτησα τη Selina και πηρα απαντηση (ο θεος να το κανει, ειναι τραγικη σε συννενοηση και δεν κατανοει απλα αγγλικα) οτι το tempered glass ερχεται σε συσκευασια xiaomi και ειναι original xiaomi και οτι η κολλα ειναι σε ολη την επιφανεια του.

Για το δευτερο αμφιβαλω ακομα μιας και δεν ειμαι σιγουρος αν καταλαβε και αν ηθελε να απαντησει.

Κανενας κατοχος να φωτησει?

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω απάντηση μερεσ τωρα για το γυαλί περίμενα. κ αν μπορουν μαζι με την παραγγελια του κινητου να κανουν αντικατασταση τα δωρα γυαλι + θηκη που δινουν και να βαλουν το original tempered. η καταληξη να μ την πει κιολας οτι ζηταω ακριβο δωρο κ δεν παιζει τετοιο σεναριο :lost::lost:.. και οτι εχει εξαντληθει κ ιδεα δεν εχει ποτε κ εαν θα μπει σε διαθεσιμοτητα. ουτε για να το παραγγειλω δλδ.. μ αρεσει που ψηφιζετε vickmall.. φανταζομαι πως θα βγαλω ακρη με τ αλλα.. γτ απο κει δεν..

οντως η επικοινωνια απογοητευτικη. - στο παρελθον απο minideal kai banggood δεν ειχα τετοια θεματα και περιμενα μερες τωρα γι αυτους και ξενερωσα..

:down::down::nagger::nagger:

Edited by tzaz_el
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω απάντηση μερεσ τωρα για το γυαλί περίμενα. κ αν μπορουν μαζι με την παραγγελια του κινητου να κανουν αντικατασταση τα δωρα γυαλι + θηκη που δινουν και να βαλουν το original tempered. η καταληξη να μ την πει κιολας οτι ζηταω ακριβο δωρο κ δεν παιζει τετοιο σεναριο :lost::lost:.. και οτι εχει εξαντληθει κ ιδεα δεν εχει ποτε κ εαν θα μπει σε διαθεσιμοτητα. ουτε για να το παραγγειλω δλδ.. μ αρεσει που ψηφιζετε vickmall.. φανταζομαι πως θα βγαλω ακρη με τ αλλα.. γτ απο κει δεν..

οντως η επικοινωνια απογοητευτικη. - στο παρελθον απο minideal kai banggood δεν ειχα τετοια θεματα και περιμενα μερες τωρα γι αυτους και ξενερωσα..

:down::down::nagger::nagger:

 

Περιμενες μερες δηλαδη για να δεις εαν σου κανουν δωρο που κανει 10 ευρω :lol:

Κι αυτοι θελουν να βγαλουν κερδος αγαπητε μου φιλε, αλλοιμονο αν ασχολιοντουσαν με μπακαλιστικη λογικη και παζαρια του στυλ κοψε αυτο βαλε το αλλο.

Και μπραβο σου που σου αρεσει το banggood και το tinydeal, γιαυτο υπάρχουν διαφορα για να εχουμε να διαλεγουμε.

 

Επ ουδενι δεν αξιζει να κραζεις το καθε vickmall επειδη δεν λειτουργει με τη ΔΙΚΗ ΣΟΥ λογικη.

Το μαγαζι το επιλεγουμε με βαση τι φημη εχει οταν υπαρχει πραγματικο προβλημα και χρειαστεις την εγγυηση, οχι αν θα στειλει ενα γυαλακι, καθρεφτακι για τους ιθαγενεις, εαν μου επιτρεπεις.

Just my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

Περιμενες μερες δηλαδη για να δεις εαν σου κανουν δωρο που κανει 10 ευρω :lol:

Κι αυτοι θελουν να βγαλουν κερδος αγαπητε μου φιλε, αλλοιμονο αν ασχολιοντουσαν με μπακαλιστικη λογικη και παζαρια του στυλ κοψε αυτο βαλε το αλλο.

Και μπραβο σου που σου αρεσει το banggood και το tinydeal, γιαυτο υπάρχουν διαφορα για να εχουμε να διαλεγουμε.

 

Επ ουδενι δεν αξιζει να κραζεις το καθε vickmall επειδη δεν λειτουργει με τη ΔΙΚΗ ΣΟΥ λογικη.

Το μαγαζι το επιλεγουμε με βαση τι φημη εχει οταν υπαρχει πραγματικο προβλημα και χρειαστεις την εγγυηση, οχι αν θα στειλει ενα γυαλακι, καθρεφτακι για τους ιθαγενεις, εαν μου επιτρεπεις.

Just my 2 cents

 

 

Ως "αγαπητή φιλη", ιθαγενης απο το βορρα (που ερχεται χειμωνας), να σ πω πως απλώς ζήτησα αυτό που χρειαζομουν απο την εξυπηρετηση ενός καταστηματος με καλή φήμη. Ισως η εξυπηρέτηση ή η στοιχειώδης ευγένεια έστω και σε κατακρεουργημενα αγγλικα να μην εχει νόημα για τη δική σου αξιολόγηση, για μενα αφορά μεγάλος μέρος της εμπειρίας μου. Δεν σχολίασα την ποιότητα των προιόντων τους αλλά την εμπειρία. Το οτι μου την είπε (- ήταν αγενης) όσον αφορά μια παράλογη απαίτηση μου, αντί να αρνηθεί ευγενικά να μου αντικαταστήσει ένα "δώρο" -κοστολογημένο στην τιμή πώλησης ( καθώς αφορά επιχείρηση με σκοπό το κέρδος:wink: - η διαφορα της τιμής σε σχέση με geekbuing kai banggood kai ali k.t.l. afora to"dwrο, το ξερω και συνειδητά τους επέλεξα). Εν πάση περιπτώση είναι out of stock - Ποια καλύτερη δικαιολογία? για να παραμέινει ευγενής?

αν έχω παράλογες-μπακαλίστικες απαιτήσεις και στο after sales? θα εχω ανάλογες απαντήσεις εικαζω..

καθότι γυναίκα η παραξενια περισεύει.. σορρυ αλλά μόνο με τη δική μ λογική μπορώ να μιλάω. δεν κατέχω τη λογική κανενός άλλου, δυστυχώς

φιλικά

Link to comment
Share on other sites

54004094.jpg

 

 

Aπο ευγενεια δεν υπαρχει αυτο που συναντησα στο vickmall παντως. Εκτος αγγλικων που δε κανουν το κοπο να βαλουν καποιον που κουτσοξερει.

Edited by niantic
Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι επιπεδου αγγλικα περιμενετε απο κινεζομαγαζα.

Εγω θεωρώντας εαυτον ρεαλιστη δεν με ενδιαφέρει εαν αυτος που συνομιλω κατεχει proficiency αλλα εαν εχει σκοπο να σεβαστει την συμβαση αγορας/εγγυηση εαν και οταν αυτο που αγορασα εχει προβλημα.

Η αληθεια ειναι πως οταν χρειαστηκα την εγγυηση, παντα βρηκα την ακρη.

Με αλλα μαγαζια "με τη μια" και με αλλα κατοπιν ανταλλαγης αρκετων μεηλ.

Το vickmall ειναι απο τα μαγαζια που συνενοηθηκα αμεσως τη μια και μοναδικη φορα που ειχα θεμα σε μια συναλλαγη που ειχα μαζι τους.

Δεν ξερω τι σου κανανε και σου φανηκαν αγενεις, η δικη μου εμπειρια απεχει κατα πολυ.

Κι εγω ειχα ζητησει price match σε μια συσκευή και μου απαντησανε ορθα κοφτα οκ παρτην απο εκει, οπως και εκανα.

Κανενα προβλημα, θα επρεπε να νοιωθω οτι μου φερθηκαν με αγενεια?

Οχι

Αυτοι τη δουλεια τους, εμεις τη δικη μας.

No hard feelings

Link to comment
Share on other sites

Απλως να συνεννοηθω ζηταω χωρις τα πολλαπλα μαιλ που ανεφερες και χωρις ειρωνια. κανενα match παντως.. ηξερα οτι θα εδινα κτ ψιλά παραπάνω για αχρηστα δωρα μόνο κ μόνο γτ το μαγαζι ειχε συστάσεις. οπότε είπα μπας και εξυπηρετηθω και πληρωσω για κατι που δε θα πεταξω. Δεν είχα απάιτηση, είπα μπας και γίνει χαριστικά, ίση αξία δείχνουν στο σιτε - εξυπηρετηση. (μεταξυ μας περιμενα ενα "δυστυχως δε γινεται" για να προχωρησω την παραγγελία) Απλά πράγματα.

Μάλλον συγκρινουμε διαφορετικα πραγματα. Δεν υπαρχει διαφωνια. Για το after sales εγινε όλη η μανουρα. ΓΤ εμπιστεύομαι αυτό που μοιραζεστε εδω. αλλα οκ..

στειλαμε 10 μαιλ γτ δεν υπηρχε συνεννοηση (ποιο prof.. :dash:) κ με ειρωνιες.. άλλοι πήραν εχτρα δωρα και άλλοι coupon και μενα με κραξαν κιολας.. wtf :mad:

υποθετω οτι τους εχετε ξετιναξει με απαιτησεις απο δω ελλαδα και την πληρωσα εγω.. η ψυχουλα :rotfl::rotfl::p:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο θερμοκρασιες πως παει το κινητο εχει μετρησει κανεις?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι δε ν απαντά το ίδιο άτομο στο account Selena εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα επικοινωνίας στα αγγλικά

 

Σε επίπεδο εξυπηρέτησης με ευχαρίστησαν πολύ

Κυρίως ήταν εκεί και δέχτηκαν τα προβλήματα που είχα με την nillkin και το tempered glass

 

Με εξυπηρέτησης

 

Σας χαίρομαι εσάς που σας φτάνει ή μπαταρία εμένα είναι στο 59 %απο τις 08.00 και ήταν ήσυχη μέρα

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

 

Πηρα ενα mipad 2 απο αυτους το καλοκαιρι και εμεινα πολυ ευχαριστημενος. Θα ξανα αγοραζα

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια απο θερμοκρασιες πως παει το κινητο εχει μετρησει κανεις?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Πανω απο 36/37 βαθμους δεν ανεβαζει κατα τη χρηση και φορτιση

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Απο τον συγκεκριμένο πωλητή έχω παραγγείλει το κινητό και το περιμένω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι επιπεδου αγγλικα περιμενετε απο κινεζομαγαζα.

Εγω θεωρώντας εαυτον ρεαλιστη δεν με ενδιαφέρει εαν αυτος που συνομιλω κατεχει proficiency αλλα εαν εχει σκοπο να σεβαστει την συμβαση αγορας/εγγυηση εαν και οταν αυτο που αγορασα εχει προβλημα.

Η αληθεια ειναι πως οταν χρειαστηκα την εγγυηση, παντα βρηκα την ακρη.

Με αλλα μαγαζια "με τη μια" και με αλλα κατοπιν ανταλλαγης αρκετων μεηλ.

Το vickmall ειναι απο τα μαγαζια που συνενοηθηκα αμεσως τη μια και μοναδικη φορα που ειχα θεμα σε μια συναλλαγη που ειχα μαζι τους.

Δεν ξερω τι σου κανανε και σου φανηκαν αγενεις, η δικη μου εμπειρια απεχει κατα πολυ.

Κι εγω ειχα ζητησει price match σε μια συσκευή και μου απαντησανε ορθα κοφτα οκ παρτην απο εκει, οπως και εκανα.

Κανενα προβλημα, θα επρεπε να νοιωθω οτι μου φερθηκαν με αγενεια?

Οχι

Αυτοι τη δουλεια τους, εμεις τη δικη μας.

No hard feelings

 

Η δικη μου εντυπωση απεχει μακραν.

Ζητησε κανεις να μας γραψει καμια τεχνικη εκθεση στα αγγλικα και δεν το καταλαβα? Δεν μας ενδιαφερει αν εχουν πτυχια η οχι.

Μας ενδιαφερει ομως οτι δεν καταλαβαινουν τι τους λες, τους μιλας και δε καταλαβαινουν γρι, πως να το πουμε?

Τους λες για προτεκτορ και σου λενε για θηκες.

Τους λες αν εχει κολλα σε ολη την επιφανεια και σου λενε απλα "normal", οτι και αν σημαινει αυτο.

Τους ξαναρωτας και αντι να σου απαντησουν σου λενε πως βαζεις το γυαλι στην οθονη.

Τους λες φωτο απο το packaging και σου λενε αααα, αυτο δεν εχει, και αμεσως μετα οτι εχει την official με χαρτονι.

Τους λες για καποια εκπτωση μεσω κουπονιου για αγορα δυο συσκευων των 160 ευρω η μια και σου λενε παρε αλλο πιο φτηνο, το οποιο ναι, ειναι αγενεια.

Τις ειρωνιες κατα τη διαρκεια του chat της προσπερνω, κυριως γιατι υπαρχει το ελαφρυντικο του οτι ο ανθρωπος δεν ηξερε να μιλαει, ποσο μαλλον να κρατα τους τυπους, οποτε μπορει να ηταν αθελα του/της.

Και εκτος αυτου, τη τελευταια φορα που μιλησα και αφου θεωρητικα καταλαβε την ερωτηση μου (6 λεπτα για μια ερωτηση, ειναι αστειο), μου εδωσε μια απαντηση που προφανως δε ξερω το βαθμο σοβαροτητας της γιατι δε ξερω το βαθμο κατανοησης της, ηθελημενα η μη. Αλλωστε αυτο που ρωτησα δεν υπαρχει στο description, οποτε αν το αγορασω και δεν ειναι ετσι ανετα μπορει να το παιξει τρελιτσα. Αλλο που θα μπορουσε να ισχυριστει οτι απαντουσε σε αλλη ερωτηση ετσι οπως εγραφε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια απο θερμοκρασιες πως παει το κινητο εχει μετρησει κανεις?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Μου εχει φθασει 45 με βαρια χρηση και παει και πιο πανω λογικα.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...